168
Enthusia Professional Racing
  • zippofcy
    #88
    Lehet már vagy egy éve hogy utoljára vettem a fáradtságot és beírtam a fórumba ... de azért azt már csak nem hagyhatom szó nélkül hogy egyesek szerint ez a game rosszabb mint a GT4. Akik ezt mondják azok vagy az egyikkel, vagy a másikkal nem játszottak még. Akik szerint meg nem ez a legélethűbb autószimulátor ami a fizikát meg az irányítást illeti az maximum elsőkerék hajtású autót vezetett eddigi életében. Na de mit várhat az ember egy csomó tizenévestől Félreértések elkerülése végett: ezt a postot NEM nekik szánom. Aki hülye haljon meg, az emberiség megváltója cím már amúgyis foglalt.
    Szóval ezt azoknak írom akik eddig nem próbálták még ki ezt a játékot. Hátha ezt elolvasva haladéktalanul jóváteszik mulasztásuk. Érdemes. Én is tök véletlenül próbáltam ki, haverom nyomta a kezembe. Azt mondta rosszabb mint a GT4. Ez alapján semmit nem vártam tőle (nem tökhülye az autós gamékhoz, legalább BMWje volt már életében, ha nem is nagy tapasztalat de még mindig több mintha vki csak anyuci suzukiját vezette eddig max 100al )
    Naszóval beraktam. Húú de randa gondoltam. Első kör után: hmm. Aztán meg hmmmm. Végül mikor visszaraktam utána a GT4et: affrancba ez tisztára NFS:U.
    Na jó, lehet ez utóbbi kissé túlzás, de kb akkora különbség van az EPR es a GT4 között mint a GT4 és az NFS:U között. És NEM a GT4 javára. Na persze ez is csak egy játék.
    Első kocsim egy Supra volt, drifteltem vele (sokszor nem akarattal ) kaptam vele defektet első kerékre, mentem vele országúton 200 felett. Aztán jött két CRX. 5 éve hogy van már egy MR2esem. De néha szórakozok egy 850es SCvel is. Na aki vmit ért az autókhoz az ezek alapján már tudja hogy eléggé kompetens vagyok-e elbírálni autós játékokat
    Szóval eddig ez az EGYETLEN játék amiben tényleg úgy viselkednek az autók ahogyan a valóságban. Ráadásul még irányíthatóak is. Sima kontrollerrel is. (persze a gázt át kell rakni analógra) Lentebb már felsorolták páran miért is nem igazi szimulátor a GT4. (gázzal fordulás, stb) Mindenesetre a GT hívőknek azt ajánlom menjenek a Viperrel egy kört Tsukuba Circuiten a GT4ben és az EPRben is. Nézzék meg melyik játékban lehet gázzal befordítani a kocsit. Melyikben lehet korrigálni a sebességet vagy az ívet kanyar közben. Próbálgassák a kéziféket. De mondhatnám azt is hogy az ellenfelek viselkedését és fizikáját is nézzék meg.
    Az egyetlen dolog amiben a GT4 jobb az a grafika. De nem véletlenül. Az sem véletlen hogy törésmodell egyikben sincs. A PS2 ennyit tud, tudomásul kell venni. Az is csoda hogy ENNYIT tud, végül is ez az egyetlen szimulátor eddig amiben nemcsak jó fizika és jó irányíthatóság van, de a grafika is elmegy, és ez nem PCre hanem PS2re jött ki. Az hogy még kontrollerrel is lehet játszani (van kormányom is, de akik vezetnek már néhány éve azok tudják hogy ezek a műanyag vackok semmit nem adnak vissza a valódi autóvezetés érzéséből) csak hab a tortán. Ahányféle kormány annyiféle érzékenység, stb. (a valódi kormányokhoz viszonyítva mind kurvaszar, ezt el lehet hinni nyugodtan. Még annyi visszajelzést se adnak mint egy CX kormánya 40nél) A kontroller viszont minden PS2őn egyforma. A GT4ben a fizika kicsit gyengébb, a grafika kicsit szebb. Az EPRben pont fordítva. Törést modellezni már nem elég erős a PS2 hardwere. Nem baj, majd a PS3. Ami miatt a GT4 SZAR az EPRhez viszonyítva (mert SAJNOS az) az nem a fizika, hanem az irányíthatóság illetve az autók viselkedése. Ezekben a GT4 valahol félúton van az NFS:U és az EPR között. Hogy mire gondolok arra mindenki rájön miután játszott egy-egy órát mindkét játékkal. Sajna megmagyarázni éppúgy nem lehet mint azt az érzést hogy az M3ason a Pest előtti utolsó nagy jobbkanyarban milyen 200 km/h feletti sebességgel áthúzni a belső sávból a külsőbe az MR2essel, nem tökéletes lengéscsillapítóval. Legyen elég annyi hogy míg ez utóbbi elég izzasztó, az előbbi kb. olyan mint a gokartozás és az autóversenyzés közötti különbség. Ja és ha valaki kíváncsi milyen a kocsim vezetni a valóságban menjen vele az EPRben. Mer' pont olyan. (basszameg le kell cserélnem egy NSXre, viszlát olcsó alkatrészellátás)
  • Kaplan
    #87
    Én most nagyon rákattantam az Enithusára megveszem csak nem tudom még hol! :(
    Jó áron kéne.. mert ha nem jön be :(
    De biztos jó, már a gt4-t nagyon unom. Sajnom nem érzem a késztetést, hogy játszak vele :(
  • Toyo
    #86
    köszi,
    azért remélem jobb mint a gt4, azt 36%-nál meguntam, nincs félnapom egy versenyre.. meg csak addig van verseny mig le nem elözted az ellent, utána vhogy elfelejtik nyomni a gázt :) driftelni azt nem lehet egy normálisat, pedig arcade módban próbálgattam, na mindegy.. jó kis játék amúgy, csak ennyi hibát találtam benne :) a zene annyira nem érdekel, úgyis kikapcsolom v. halkra veszem!
    (egyébként sztem a legjobb motorhangok az nfsu2-ben vannak)

    de kiváncsi vagyok már az Enthusiára...
  • Al Age
    #85
    Azért nem ilyen rossz a helyzet hangok terén, szerintem GT4 szintűek a motorhangok, változatosak, egyediek. Nem nagyok a különbségek, de bőven észrevehetőek.
  • admi
    #84
    KOrmányügyileg nem vagyok kompetens. A hangokról cask ennyit: Szeriontem a játék egyik leggyengébb pontja ez. Gyakorlatilag minden kocsinak ugyanolyan a hangja (a Wankelesekébe nagyon magas fordulaton kevertek egy kis sípolást), az ütközések hangjain is dolgozhattak volna még, a zenék viszont szimpatikusak. Csak kevés van benne, azért gyakran játsza ugyanazt:(...
  • Toyo
    #83
    hali!

    még sajna nincs meg a játék, de egy olyan kérdésem lenne, hogy a Logitech Wingman Formula Force GP kormányt lehet-e használni hozzá, ill. jó-e?
    vagy a controllerrel elég jól lehet irányitani?

    ha minden igaz vasárnap meglesz :)

    hangok jók benne?
  • Kaplan
    #82
    Detto ezt mondanám én is :)
  • Al Age
    #81
    Egy dolgot le kell szögezni:
    - a GT4-nek is jó a fizikája.
    Ugyanakkor két dolgot emelnék ki:
    - Amikor álló helyzetben kitekert kerékkel bőgő motorral leugrasz a kuplungról (felengeded a kézifék gombot) hátsókerekes kocsiknál, az autó abban a pillanatban elkezd pörögni a valóságban. Ez az Enthusiában így van, a GT4-ben nem.
    - Rally mód. A GT4-ben mintha jégen menne a kocsi... Az Enthusiában érezni, hogy az úton, amin tényleg érezni, hogy pl murvás és valóban úgy viselkedik rajta az autó, ahogy kell.
  • SnEaK MASTER
    #80
    Miben jobb az EPR fizikaja a GT4-nel, ha szabad megtudnom??
  • Julezz
    #79
    nincs mit, sok szerencsét hozzá!
  • Norbi7
    #78
    Köszke!
  • admi
    #77
    Aha, szóval innen fúj a szél:). Hát akkor üdv itt is;).
  • Julezz
    #76
    még nem vittem végig de ezt már megbeszéltük más helyen is :)
  • Julezz
    #75
    csináld Qket S -re és fölmászik a %-od
    csak ha mind S akkor lesz 100%
  • admi
    #74
    Ezek szerint te végig vitted?
  • Al Age
    #73
    Ezt viszont én sem tudom, ott még bőven nem tartok, egyelőre csak a szabad versenyeket toltam le.
  • Norbi7
    #72
    köszi! tényleg ott van. Az lenne még a bajom, hogy a Driving Revolution-t csináltam és eljutottam 50%-ig azaz 18 pály/feladat nyílt ki és több nem. mi lehet a baj?
  • Al Age
    #71
    Amikor mented el a játékot, akkor alul van néhány százalék, szerintem ott biztos láthatod.
  • Norbi7
    #70
    Hol lehet megnézni hogy hány százaléknál tartasz? köszi előre is
  • Norbi7
    #69
    Elkezdtem játszani az Enthusia-val újra és rájöttem hogy elhanyagoltam. A bevezető intó szívig hatol!
  • Julezz
    #68
    több mint 200 autó
    kb 50 pálya és nagyon jó játékmenet
    fQleg a vége felé lesz nagyon izgalmas
  • Julezz
    #67
    osztom véleményed ez egy nagyon tuti kis játék
  • Al Age
    #66
    Oh tényleg itt van ez a topik a kedvencek között, meg is osztom a véleményemet:

    Megvan nekem a GT4 is, sőt eddig sz összes GT részt végigtoltam, általában maximális teljesítménnyel. A GT4re viszont ráuntam 36 százalék körül.

    És akkor jött Enthusia, ami szerintem nagyon-nagyon jó játék lett. A fizikája pedig összességében jobb, hiszen sok esetben közelebb áll a valósághoz, mint a GT.
    GT szebb egy picit, de ez a játék is nagyon szép, nincs szégyelnivalója. Ugyan még csak most kezdtem el játszani, de remélem hogy lesz folytatása. Egy talán még kijöhet PS2-re, utána meg PS3. :-)
  • SnEaK MASTER
    #65
    Bar meg nem jatszottam vele, de lattam mozgasban, es szerintem is egy durvajo game! Orulok, hogy vegre sikerult egy KOZEL GT-szintu jatekot krealni PS2-re a GT3 es 4 melle. Sokak szerint a Toca-t allva hagyja, es a GT4-et is szorongatja. Mondjuk a TOCA a remek MI-vel es igencsak izgalmas versenyeivel mutat tul az atlagon.
    En biztos hogy be fogom szerezni az Enthusia Professional Racing-et.
  • admi
    #64
    Valaki segítsen már nekem! Végig akarom vinni a játékot, ami addig sikerült is, hogy a Driving Revolutiont 100%-ra, az Enthusia Lifeot 1. helyig teljesítettem. Viszont a Free Race dolgait csak 92 %-ig oldja fel. Mit hagytam ki, amiért nem lehet a Free Race 100%? Segítsetek!!!!
  • balcooo
    #63
    nekem is teccik a game ahhoz képest hogy lehuztak a GT4hez képest. Monjuk ezaz enthusia pointosdi nem tul egyértelmü.pl mi a a tétje, ha elfogy a enthusia pointod? restelni kell egy hetet oké, és akkor mivan?:)

    Az iranyitas bejön, én konzolon még nem toltam ilyen "szimulatorosabb" autos gamet. tisztara a NFS 5öt idézi fel, a régi dülöngélős porsék viselkedtek igy a silver era-ban:)

    A jatekban amugy en (enthuisa lifeot tolom) 1%nal tartok, amin azé csodalkozom mer toltam már vagy 3 orát. Legalább 2%nak kéne má' lennie
    már amennyiben a saveelés utan ez a progress mutato lenn (valami DD talán meg FD) azt mutatja. Amugy mi a fraszt jelentenek ezek a röviditések?
  • admi
    #62
    És hol tartasz a játékmenetben?
  • mila69en
    #61
    jaja sztem is király a gamma csak menüje nem gyere be kicsit zavarosnak tűnik nekem
  • scirocco
    #60
    Ettől féltem:(

    Azért kösz.

    S
  • aabyssx
    #59
    Én a demot játszom, ami az OPS2M-en van.
    Összesen 3 pálya és néhány autó, de mindíg újra bedobom pár percre, mert...
    ...mert tök jó!
  • ffxi
    #58
    Only PS2!!!!!

  • admi
    #57
    Én nagyon élveezm ezt a játékot. Van még valaki, aki játszik vele?
  • scirocco
    #56
    Hi!

    PC-re is van vagy lesz a game, nem tudja valaki?

    Üdv
    S
  • admi
    #55
    Valaki meg tudja mondani, hogy a Free Racing módba mi alapján kerülnek be az új pályák? Mert már a Driving Revolutiont és az Enthusia Lifeot is végigvittem, de még mindig csak 27 pályám van. Igazából nem is kéne mindegyik pálya, elég lenne csak a Pacific gateway reverse. Légyszi segítsetek!
  • admi
    #54
    Most hanyadik heylen állsz a ranglistán?
  • ffxi
    #53
    PLS #50 THX
  • admi
    #52
    Ja, és egy kis mérleg: a tuning rész egész jó, bár Free Racing módban kicsit soká jöttem rá, hogy hogyan is lehet elérni. Aki áldoz rá egy kis időt, tökéletesen be tudja állítani a kocsikat.

    Szeretem a visszajátszásokat megnézni, csak sajnálom, hogy nincs pillanatállj (kimerevített kép), és nem lehet több kameraállást választani. Ezek nagyon nagyon hiányoznak. De kárpótol a játékélmény.
  • admi
    #51
    Nekem nagyon etszik. Sajnos GT4-gyel még soha sem játszottam, így nincs összehasonlítási alapom, de még mindig a legkomolyabb játékom, ami vlaha is volt akár PC-n, akár konzolon. A Driving REvolutiont 2. próbálkozásra 100%-osan végigvittem, a ranglistán pedig benne vagyok az első 500-ban.

    És csak olasz autót vállalok be, mert azok a kedvenceim:).
  • ffxi
    #50
    Segítene vki? Az a helyzet, hogy Enth.Life-ban a pályák kiválasztásánál hogyan lehet elérni RS szintet? Most éppen RIII-nál tartunk a komámmal. Köszi előre
  • mila69en
    #49
    teljesen korrekt a játék első neki futásra kicsit GT-s koppintásnak tűnt, de pár óra után rá lehet jönni hogy semmi köze hozzá(najó talán egy kicsit:)
    az irányitás az viszont nagyon korrekt, nem tudom merjem-e azt mondani, hogy jobb mint a GT4 irányítása.
    [szerinte jobb]
    [várja hogy máglyára tegyék]

    nekem konkrétan a menüje ami egyáltalán nem teccet nem elég átlátható a dolog