293
src=http://sgtagok.srv.hu/pictures/1848banner.jpg>

www.48.hu

  • mukika
    #53
    "Mit irányít a játékos az 1848-ban?

    A játékos fő feladata a hadtestek összeállítása és irányítása. Eközben fontos döntéseket kell hoznia: hol, milyen erőket összpontosít, támadásra vagy védekezésre áll-e be, mely erődöket ostromolja meg.... Ez egy klasszikus stratégiai játék ahol foként három paraméterre kell odafigyelni, a seregek harci szellemére (morál), ellátmányára és a készenlétre.

    A tábornokok szereznek-e tapasztalatot, tulajdonságaik javulnak?

    Nem. A játékban csak a különféle egységek szerezhetnek tapasztalatot ha csatában vettek részt. A történelmi hűség is megköveteli ezt, nem szeretnénk ha például Dembinsky lenne a legjobb magyar hadvezér. Ez a szerep mindenképpen Görgeié, aki több mint húsz csatában és ütközetben vezette győzelemre a magyar seregeket.

    Milyen egyéb tényezők befolyásolják a hadjáratokat?

    Fontos szerepe van az időjárásnak, amely akadályozhatja vagy segítheti a hadműveleteket. A játék a talaj állapota és a csapadék mellett a folyók vízállását is nyomon követi. A folyók nagy hidegben be is fagyhatnak, ami megkönnyíti az átkelést a csapatok számára.

    Különféle véletlen események gondoskodnak arról, hogy ne legyen minden játék egyforma.

    Hogy zajlanak majd az ütközetek?

    Többféle csata is létrejöhet a játék során. A nagy hadseregek megütközése a csata, míg a kisebb hadtestek ütközetet vívnak. Az erődöket meg lehet rohamozni ha nehézütegekkel már sikerült a falat lerombolni, illetve az erődök helyőrsége is kitörhet és megfutamíthatja az ostromsereget. A csata vagy ütközet kimenetele befolyásolja a nemzetek (osztrákok, magyarok, oroszok) lelkesedését. Ez egy olyan paraméter amely hatással van az összes hadtestre.
    A csaták menetébe a játékos csak kis mértékben avatkozhat be, a győzelem az összecsapó ezredek állapotán, az ütközet helyszínén, a hadvezéren és a szerencsén múlik. A csata minden történése nyomon követhető szöveges üzenetek formájában."

  • mukika
    #52
    mostmár tényleg megy a FAQ!
  • hykao #51
    De jó lenne ha modkedvelő motorja lenne!
    és lehetne rajongó modokat készíteni!
    ...és újraírni a történelmet pár esetben :)
  • a.carkey
    #50
    Ha lesz olyan, mint a Wargamer volt - pont olyan, vagy jobb - akkor nem lesz itt semmi probléma, sőt ... :)
  • Pluskast
    #49
    Szerintem nem rossz. Amúgy meg ezek a képek a cspatmozgásokat mutatják, ha jól látom. Gondolom a csatáknál más képernyő jön be és ott külön lehet majd irányítani az ezredeket.
  • mukika
    #48
    tudom a képek alapján sokaknak nembejövős, de sztem fasza egy játék lesz.
  • mukika
    #47
    "2004-07-08 Elkészült a FAQ, nemsokára új képernyőképet töltünk föl." - hát a FAQ nekem nem megy.

    "1948 Extra képmontázs!" - nem 1848????? :DD (in #44 )

  • mukika
    #46
    thx a képeket! :O))))
  • mukika
    #45






  • mukika
    #44
    amúgy meg hm..... érdekes.

  • a.carkey
    #43
    Az volt talán a legjobb stratégia, ami újkori hadviselésből készült. Ostromok, csaták jól meg lettek csinálva, csak nehezen támadott az ellen, ha RTS csatára került sor, még akkor sem néha, ha ő volt túlerőben! :)
  • galenius
    #42
    Nekem megvan ha kő!
    [email protected]
  • Pluskast
    #41
    Igen:)
    Sajna már nincsen meg:(
  • a.carkey
    #40
    A Wargamerre gondolsz?

    (Wargamer Napoleon 1813) :)
  • Pluskast
    #39
    Én is remélem. Emlékszem annó mennyit játszottam a Napoleon 1813-al. Az volt az egyetlen ilyen 19sz-i stratégiai játék ami európa térképén játszódott és nem csak a csatákra koncentrált, hanem volt sorozás ellátmyány hadseregek felvonulásí útját te határozhattad meg a parancsnokokat te nevezhetted ki meg a seregeid létszámáról is te gondoskodtál. Istenkém de jó játék volt az!
  • mukika
    #38
    és reméljük, hogy jól is fog sikerülni!!!!
  • Pluskast
    #37
    Végre egy olyan játék ami marha jó elképzelés. Már évek óta gondolkodtam azon, hogy miért nem csinál senki sem egy 1848-as stratégiai játékot.
  • galenius
    #36
    Karakterek "fejlődése"?
    Pl: Görgey először nem, később elválalja-e az utolsó napokban a katonai diktátor szerepét?
  • mukika
    #35
  • BlackVoid
    #34
    Sziasztok!

    Sajnos tobb okbol nem kifolyolag nem sikerult az oldalat teljes keszultsegbe helyeznunk a Gamer cikk megjelenesere. Meg a heten jelentost javulast igerhetek.

    Addig is kuldjetek kerdeseiteket az [email protected] mailcimre. Szeretnem eletszagu anyaggal feltolteni a FAQ reszt.

    Udv,

    Varhegyi Bulcsu
    tervezo/programozo
    Hydrogame


  • galenius
    #33
    Jó kezdeményezés!
    Remélem a motorra lehet majd egy magyar-török csihipuhit is írni.
  • mukika
    #32
    így van!!! és reméljük jó is lesz! :)
  • Emmegki
    #31
    Végre egy igazi magyar játék.
  • mukika
    #30
    reméljük, hogy az is lesz.
  • Punkerwork
    #29
    megnézzük majd
  • PLackó
    #28
    Látom.Végre!:D
  • cSuwwi
    #27
    elvileg az oldal szerint már van alpha verzió, de akkor miért nincs legalább egy nyamvadt kép az oldalukon róla.
    Az oldalon ráadásul semmi nincs, se fórum, se semmi...
    harmatos, bár lehet belőle jó játék...
  • mukika
    #26
    már kész. :)
  • PLackó
    #25
    Látom már egy órája szoltál.Alszanak a moderátorok????:PPPP
  • PLackó
    #24
    Jó hát!!!!
    Csak végre legyen vmi!
  • mukika
    #23
    banernek jó lesz ugye?

  • mukika
    #22
    sry. :)
  • PLackó
    #21
    good!!!
    De az előző is jó volt!!!!
  • mukika
    #20
    aha! :DD
  • PLackó
    #19
    új logó??????
    ilyen gyorsan??
  • mukika
    #18
    sztem nincs.
  • PLackó
    #17
    még nem láttam.Megnézem a Gamer weblapját hátha fönn van...
  • mukika
    #16
    hát az ehavi gamerben volt 2db kép, márha az a játékból volt. érdekes mit ne mondjak....
  • PLackó
    #15
    kár hogy nincs még valami kép a gammáról!
  • PLackó
    #14
    ja, bocs most alaposabban átolvastam!:DDDDDDD
    Háááááát még az 5 is kevés!