2417
megoldást keresek erre a problémára
  • Delila1
    #2337
    Szivi.
  • Atika :o)
    #2336
    koszi
  • Delila1
    #2335
    C1-be
    =HA(B1="";A1;B1)

    Amit nem lehet jól látni, az 2 db idézőjel egymás után.
    Utoljára szerkesztette: Delila1, 2017.11.28. 17:35:52
  • Atika :o)
    #2334
    Sziasztok excelben hogyan tudom megcsinalni azt hogy van 2 oszlopom az elsoben vannak nevek pl Andi stb a masodikban semmi vagy valami mas szoveg es ezt szeretnem behuzni a harmadikba ugy, hogy ha a masodik nem ures akkor a masodik tartalmat irja bele, de ha ures akkor az elsot.
  • Delila1
    #2333
    Az oszlop betűjele elé tett $ jel az oszlopot, a sorszám előtt pedig a sort rögzíti másoláskor a képletben.
  • Peteyy
    #2332
    Köszönöm szépen! Máshol az [=A1/$E1*100] kódot ajánlották, úgy látszik, nincs differencia a kettő között. És talán jól sejtettem, hogy a '$' jel a titok nyitja...
  • Delila1
    #2331
    Az F1 cella képlete =A1*100/$E1, ezt húzd jobbra az I oszlopig, majd mindet kijelölve másold le addig a sorig, amíg adataid vannak.
    Ügyelj a $ jelre!
  • Peteyy
    #2330
    Sziasztok! Szeretném (soronként! ) kimutatni az Excelben, hogy az első négy oszlopba írt számok egyenként hány százalékát teszik az ötödik oszlopban lévőnek. Létezik -e erre automatizált megoldás, olyasmi, ami nem igényli a cellák neveinek egyenkénti beírásását, tekintve, hogy 94 sorról van szó?
  • lalakov
    #2329
  • Delila1
    #2328
    =KEREKÍTÉS(SZUM(A2:A14);0)
  • lalakov
    #2327
    Sziasztok!

    Hogyan tudok SZUM függvényt és Kerekítést egy képletbe összegyúrni?

    Köszönöm.
  • matthew83
    #2326
    Kép a problémáról
  • matthew83
    #2325
  • matthew83
    #2324
    sziasztok!
    Az excel bizonyos munkafüzeteiben magától átalakul a számformátum miután beállítva elmentettem.
    Egyszerű példa: van egy termék-darabszám-ár oszlopkiosztású táblázat ahol a termékek szövegként, a darabszám cellák általánosként és az árak pénznemként vannak beállítva.
    Nem mindig, de néha egy beállított elmentett excel megnyitásakor minden pénznem formátumúként köszön vissza, pedig nem az volt eredetileg. Semmi hibaüzenet nincs csak át van állítva. Ha új munkalapot nyitok a munkafüzetben, az ilyen problémával "fertőzött" excelben nem általános az alapértelmezett számformátum hanem a pénznem, mégpedig euróban. Valaki pls help! Nem tudom megoldani. Mi ez, makró vírus? Eset internet security van a gépen és semmi vírusriasztás nem történt. A problémát jelöltem egy screenshoton:
  • Delila1
    #2323
    Szívesen. :-)
  • tigerbácsi
    #2322
    ohhh tényleg!

    Köszönöm! :-)
  • Delila1
    #2321
    Inputboxban kérd be a választ Msgbox helyett. A végén a 2 a string típusú választ biztosítja.

    Sub YN()
    Dim valasz As String

    valasz = Application.InputBox("y vagy n", "Választás", , , , , , 2)
    If valasz = "y" Then MsgBox "Yes" Else MsgBox "No"
    End Sub

    Ügyelj a kisbetűre az If valasz = "y" -nál.
    Utoljára szerkesztette: Delila1, 2017.08.31. 06:52:25
  • tigerbácsi
    #2320
    Halihó!

    Ismét megakadtam :-(

    Lehetséges olyan, hogy az MsgBoxom yes és no gombja az y és a n betűre reagáljon?

    Van egy adattábla több 10 000 sorral s van pár sor amit kiszűrök, de van olyan, hogy a mérnöknek kell dönteni. (érzésre :-D ) nincs az a matematika ami leírná azt miért s hogy dönt. szóval van olyan hogya makró futtatása közben 50 - 70 ilyen döntést kell hoznia s azt szeretné, ha csak gombot kénye nyomni nem az egeret. Nem tudom miért :-D

    MsgBox - igen nem gombjai y és n betűre reagáljon.


    Köszön
    ettel előre is :-)
  • apromacska
    #2319
    Köszönöm! és hálás vagyok azért is hogy vasárnap az én hülyeségemmel foglalkoztál! el sem merem mondani mit toltam el...:) de most már műxik, it seems...:)
  • Delila1
    #2318
    Szívesen segítek, ha nem jön össze.
  • apromacska
    #2317
    Hurrá! Megvan a gond. az egyik, mert még van egy. de azt még megpróbálom magam... :) nagyon köszi! Üdvicsek!
  • Delila1
    #2316
    A füzetet kellene látnom, hogy kiderítsem a hibát.
  • apromacska
    #2315
    sajna nem az a gond. a többi rekordnál nincs gond. az eredetileg elkészített utáni adatoknál van a differencia :(
  • Delila1
    #2314
    Az INDEX 2. paraméterének feltétlenül egész számnak kell lennie. Olvasd el a függvény súgóját, az segít.
  • apromacska
    #2313
    Nem, pont az Elektronika nyilv. lapra várom a termék adatokból a rekordot.
    Itt nem számot keres a függvény, hanem a 'gyártó nevét' a termék adatok munkalapról
  • Delila1
    #2312
    Az INDEX függvénynek 3 paramétere van. Tömb, sorszám, és oszlopszám. Az oszlopszám elmaradhat, ha a tömb (mint jelen esetben) 1 oszlopból áll. Nálad látom a tömböt, majd egy másik lapon lévő cellára történő hivatkozást. Az 'Elektronika nyilv.' lapon az I162 cella egy számot tartalmaz, ami megadja, hogy a 'Termék adatok' lap C oszlopából melyik sor értéke legyen a függvény eredménye? Ha igen, akkor ezt az I162-t kell megnézned, hátha nem számot tartalmaz.
    Utoljára szerkesztette: Delila1, 2017.07.16. 16:53:47
  • apromacska
    #2311
    =INDEX('Termék adatok'!C:C;'Elektronika nyilv.'!I162)
  • Delila1
    #2310
    Az INDEX függvény "tömb" paramétere teljes oszlopot tartalmazzon, pl. Munka2!A:C. Lehet, hogy Munka2!A1:C100 formában adtad meg, ezért az újonnan bevitt érték már nem fér bele.

    Ez csak találgatás, add meg a mostani képletedet.
  • apromacska
    #2309
    Sziasztok!
    S.O.S. segítségeteket szeretném kérni Excel függvény problémával kapcsolatban. Minden ötletet, segítséget előre is köszönök. Adott az INDEX függvény, ("A" munkalap) mely ugyanazon Excel file egy másik munkalapjáról ("B" munkalap) keresi meg az adott rekordhoz tartozó adatot. A függvénnyel egy időben elkészített rekordoknál ("C" munkalapon találhatók) működik a függvény, de az azóta feltöltésre kerülő adatok esetében már nem. Frissítés automatikus, más file-ból eredendően nem dolgozunk, mert a file áthelyezést követően macerás ennek lekövetése. (tudom az access egyszerűbb lenne, de most csak az Excel áll rendelkezésre gyorssegélyként). A probléma: az újonnan bevitt adatoknál 0 értékkel tér vissza az "A" munkalapra. Ha visszafejtjük, érthetetlen, miért, mert található rekord minden cellában és helyesek is. (Kézzel visszairogatva a konkrét cella címet, jó értékkel tér vissza, de ha csak egyszerűen relatív címzéssel lehúzom a képletet, "0" értékkel tér vissza. Az előtte lévő 60-70 adatnál pedig ugyanaz a képlet működik ugyanazon munkalapnál. Remélem érthetően írtam le a problémát.Köszönöm szépen segítségeteket!
  • lalakov
    #2308
    Megtaláltam. :) Olyan ritkán használom, hogy elfelejtem. :(
  • lalakov
    #2307
    Felraktam egy másik gépre is az Officet. Át lehet vinni valahogy a beállításokat hogy ne kelljen mindent újra belőni?
  • tigerbácsi
    #2306
    Köszönöm! :-)
  • Delila1
    #2305
    Az átláthatóság érdekében érdemes külön modulokba szervezni, ezeknek módosíthatod is a nevét. Túl sok modult nem érdemes létrehozni.
  • tigerbácsi
    #2304
    Hali!

    Igazából nincs problémám, csak kíváncsi vagyok.

    Van jelentősége annak, hogy egy makrót melyik module-ba rakom (Module1,Module2 stb)? Vagy egyáltalán a module-ok számának van valami jelentősége?

    Esetleg azért tudok többet létrehozni, hogy átláthatóbb legyen?

    Köszi előre is :-)
  • Delila1
    #2303
    Nézz el ide: http://stackoverflow.com/questions/27223228/differences-between-vblf-vbcrlf-vbcr-constants
    Leírják, mi a különbség a 10 és 13 ASCII kódok hatása között.
  • tigerbácsi
    #2302
    =HELYETTE(Alapadat!L2;KARAKTER(10);", ")

    Így nekem teljesen jól működik
  • Delila1
    #2301
    Másolni is tudod a függvényt?
  • tigerbácsi
    #2300
    Próbáltam angol s magyar nyelven is.

    Ám ha beírom, vagy alt+entert nyomok mindig idézőjelbe rakja s nem javít.

    Ám ha függvénybeszúrással csinálam akkor működik, s nem rakja ki az idézőjeleket, s hibaüzenetet sem dob. :-)

    Köszönöm szépen Nektek! :-)
  • Delila1
    #2299
    Ha angol az Exceled, akkor alkalmazd, amit norbre küldött. Ellenkező esetben írd be: =helyette(A1;" – itt nyomj Alt+Entert, majd fejezd be a függvényt: ";" ")

    Szerk.: a hosszú kötőjel nem kell, az a leírás része!
    Utoljára szerkesztette: Delila1, 2017.04.26. 14:32:01
  • norbre
    #2298
    Magyar vagy angol excel?
    Függvénynevek - Magyar-Angol

    Amúgy nálam működik, de érdekes, hogy a cserekarakterrel nem foglalkozik, üres karakterre cseréli mindig