103145
1411386313.png
  • Dodo55
    #103065
    A VGA kérdésében nem tudok ehhoz most hozzászólni, viszont a CPU-knál tudni kell, hogy az X3D-s AMD-k kb. teljesen határaikon vannak, nem nagyon lehet őket biztonságosan OC-zni a cache túl magas feszültségre való érzékenysége miatt, ellenben az Intel féle K-s Raptor Lake-ek referenciabeállításai elég szerénykedőek, sok Z-s lap eleve default beállításokon ezek helyett majd a végtelenségig (4kW-ig) engedi őket szaladgálni amíg túlságosan izza(d)ni nem kezdenek, értsd egy jó hűtéssel korlátlanul a turbo órajelen mehet minden magjuk folyamatosan. Viszont ugye a benchmarkokban meg illik a gyártó specifikációival mérni (mert pl. egy tesco gazdaságos Hxx1-s lap csak azt fogja engedni, ha véletlenül valaki abba találná rakni), ami ez esetben pl. 125W long term és 253W short term TDP keretet jelent.

    És akkor ezekkel még mindig nem tartunk ott, hogy tényleges OC-t (órajelnövelést) végeznénk még több teljesítmény érdekében. Helyette sok példány akár undervoltolható is, így mind a hűtésigény, mind a fogyasztás kevésbé ijesztő keretek közé szorítható. De ha aztán mégis ki akarnánk még ennél is többet sajtolni, akkor a 6GHz magassága általában elég könnyen célbavehető végül.
  • Toki1350
    #103064
    Köszi szépen a válaszokat, minkét config közel azonos árban van kétezer Ft van a rayzen javára úgy hogy megkapja az erősebb tápot és a jobban szellőző házat ő is. Szerintem ez el is dőlt :)
    Utoljára szerkesztette: Toki1350, 2023.07.27. 12:17:39
  • traz
    #103063
    Hát, a tesztek alapján az RX 7900 XTX inkább az RTX 4080-as kategória ami olyan 10-25%-kal biztosan erősebb, az R7 7800X3D pedig átlagosan úgy 10-11%-kal erősebb játékok alatt mint az I7 13700K - nem tudom képzelni hogyan jött ki így neked a 2% különbség az Intel+Nvidia javára... Én tuti azt választanám azonos áron, pláne hogy a monitor is nagyobb méretű. Kivétel persze ha a RT az elsődleges szempont, akkor (azonos áron) jobb választás lehet az VIDIA kártya.
  • MerlinW
    #103062
    Mindegy. 2% különbség van az Intel+Nvidia javára. Azt vedd amelyik olcsóbb.
  • Toki1350
    #103061
    Üdv! Melyik legyen ?
    Processzor
    AMD Ryzen 7 7800X3D
    GPU hűtő
    MSI MEG CORELIQUID S360
    Alaplap
    MSI MAG X670E TOMAHAWK WIFI
    Videókártya
    XFX SPEEDSTER MERC310 AMD Radeon RX 7900 XTX BLACK
    RAM
    G.SKILL 32GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black
    SSD
    Kingston KC3000 NVMe 512GB
    Kingston KC3000 NVMe 1TB
    Gépház
    MSI MPG QUIETUDE 100S
    Táp
    MSI MPG A850G PCIE5
    Monitor
    31.5" MSI G321CU
    --------------------------------------------

    Processzor
    Intel Core i7-13700K
    GPU hűtő
    MSI MEG CORELIQUID S360
    Alaplap
    MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI
    Videókártya
    MSI GeForce RTX 4070 Ti VENTUS 3X 12G OC
    RAM
    G.SKILL 32GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black
    SSD
    Kingston KC3000 NVMe 512GB
    Kingston KC3000 NVMe 1TB
    Gépház
    MSI MPG VELOX 100P AIRFLOW
    Táp
    MSI MPG A1000G PCIE5
    Monitor
    28" MSI Optix MAG281URF
  • RJoco
    #103059
    Szívesen!
    Remélem beváltja hozzá fűzött reményeidet és sok örömöd leled benne!
  • RJoco
    #103056
    .
  • Monster076
    #103057
    Még1x köszönöm a segítséget!
  • Monster076
    #103056
    Nekem úgy tűnik, hogy ez jó lesz rá. Amit találtam neten, azok alapján nem rossz és a szerelése sem bonyolult.
  • Dodo55
    #103054
    A kiválasztott ház tetejébe vagy elejébe berakható. Ha előre rakod, akkor arra figyelj, hogy a radiátor teteje a CPU blokknál (vízpumpa) magasabbra essen, mert nem légtelenek ezek a megoldások és a buborékoknak oda kell kirakódniuk, különben problémát okozhatnak ha a vízpumpa / coldplate környékén maradnak tartósan.

    A Dashflow-t kifejezetten dícsérték is 1-2 helyen az árához képest, de erről a Frostflow-ról sem hallani rosszakat. Ennyit tudok hirtelen, ha gondolod keress rá.
  • Monster076
    #103054
    A be quiet típusa Pure Rock 2, a másik Alpendöhn Dolomit Advanced. Igen, ez mind2 4 csöves.
    Néztem most egy ilyet, hogy ID-Cooling Frostflow X 240 Lite. Ez egy kisebb vízhűtésnek tűnik. Esetleg ez?
  • Dodo55
    #103053
    Hűtőből az a Pure Rock szerintem max 4 csöves, az eléggé határeset... Nem fog vele izzani a proci átlag használat mellett, de én átgondolnám azért, hogy van -e nagyobb (valami 6 csöves) esetleg hasonló áron, vagy akár egy olcsóbb 240-es AIO ha a ház tudja fogadni, pl.: az ID-Cooling Frostflow vagy Dashflow széria állítólag vállalható minőség az ára ellenére, illetve a DeepCool-t sem szidják túlságosan az olcsók közül...

    Illetve az a baj, hogy sem ennél, sem az előző Alpenföhn-nél nem írtad a pontos típust, hogy teljesen tisztán lássuk miről van szó...
  • RJoco
    #103052
    Jól néz ki.
    Bár én a 6700K-ra is AIO-t tettem, így nálam azok a favoritok. Ha csak légre cserélném, akkor minimum Dark Rock Pro 4 vagy Noctua NH-D15.
    De ez én vagyok. Szeretem, ha alacsony fordulaton járnak a ventik és mégis hűvös a proci. Jó, tudom, ezek 50-80€-val többe kerülnek, mint amit kinéztél.
    A Pure Rock is elég lesz szerintem.
  • RJoco
    #103050
    .
  • Monster076
    #103050
    Na akkor talán ez már a végleges konfig (kicsivel 600e alatt a vége)

    i5 13600K CPU
    Be quiet pure rock hűtő
    MSI Pro B760M-P alaplap
    2x16Gb Kingston Fury Beast DDR4
    Gainward RTX 4070 OC Ghost
    WD vagy Samsung 1Tb M2 SSD (esetleg Crucial)
    FSP Hydro Pro 750W táp
    Aerocool Aero One ház ventikkel
  • Dodo55
    #103049
    Ugyanezért álltam meg én is a 13600K-nál amúgy... Pedig idegből mentem neki a történetnek, miután behalt a 3 éves Ryzen-es configom, hogy kerül amibe kerül, akkor most megadjuk a módját a kékekhez való visszatérésnek... Nézegettem először i7-eket is, de egyszerűen aztán ugyanide lyukadtam ki, mint te, hogy egy 13600K fölött már nem tudnám később sem nagyon kihasználni az egészet. Viszont a hűtés kérdése i7/i9 esetén már kezdett ijesztő lenni, szóval tényleg adta magát, hogy meghúzzak azért itt józan határokat.
    Utoljára szerkesztette: Dodo55, 2023.05.01. 13:00:17
  • Monster076
    #103048
    Pár évig biztosan elleszek egy ilyen konfiggal. Egyszerűen nem látom értelmét több pénzt rááldozni, teljesen feleslegesnek tartom, hogy milliókért vegyek gépet, mert az életben ki nem használnám (meg agyon is csapna a család). Régebben húztam én is a procit, de már ezzel sem foglalkozom. Egyszerűen arra kell, ha elindítok egy game-t, ne legyen diavetítés, arra a napi 1-1, 5órára, amikor ráérek, kicsit ki tudjak kapcsolni, illetve munkára is tudjam használni. Erre pedig bőven elég lesz nekem ennyiért is (főleg, hogy egy i5 6500-at és egy RX 590-et cserélek le, amik már nem mai darabok).
  • Dodo55
    #103047
    - Sajnos azóta tudni esetekről, amikor bármiféle tuning nélkül első összeszerelés után, első bekapcsolásnál azonnal megválasztották a pápát.

    - WD SSD-ket nem ismerem közelről, de a Black szériát mostanában hallottam, hogy dícsérik többen. Samsungban én annak idején csalódtam, igaz egy olcsó modelljük volt (valami 650 asszem), de 2 év után hirtelen behalt rajta a vezérlő. Túl nagy nevek ahhoz, hogy egyetlen ilyen eset is elfogadható legyen számomra. Kingstonból viszont több tucatnyival volt már dolgom munkahelyi és magán vonalon is és a mai napig 100% problémamentességnél tartok velük. Rengeteg régi SATA-s A400 (igaz mostanában úgy tudom más lett a beltartalom az eredeti változathoz képest, TLC-ről asszem áttértek valami olcsóbb QLC-s alapokra), plusz NVMe-ből KC3000, A2000, NV1, ezek is mind rendben, a mai napig teszi az összes a dolgát hibátlanul... NV2-t viszont még nem próbáltam asszem.

    - 4070 mellé amúgy elég egy _minőségi_ 750-es táp egy 13600K-hoz is. Nekem pl. egy 220W-ra feltekert 3060 Ti mellett 100% stressz teszten asszem 480W-ig tudott a konnektornál mért teljesítményfelvétel elmenni. Persze nem kell 100%-ra hajtani egy tápot, még ha tesztek szerint a jobb félék manapság már akár a 110%-ot is még simán tudják stabilan tartani, de azért ez így nekem megnyutató tartalékokat mutatott.

    - Magától a fogyasztástól (villanyszámlától) sem kell amúgy nagyon félni ezekkel az Intelekkel, üresjáratban vagy átlag böngészés, akár videónézés közben 1-10W között simán el van, eleve ezért vannak azok az e core-ok is benne, illetve játékok alatt sem gyújtja be feltétlen a kazánt, pl. egy BF V is megáll vele 80-90W körül, pedig volt amikor olyan OC beállításokkal próbáltam, hogy egy Prime 95 AVX stresszteszt meg közben el tudta 275W-ig küldeni. De a valós részterheléses használat során egyszerűen tényleg nem volt ilyen negatív értelemben nyoma a tuningnak, kb. pontosan egyezett a fogyasztás az alapbeállításokkal mértekkel.
    Utoljára szerkesztette: Dodo55, 2023.05.01. 12:15:06
  • Dodo55
    #103046
    Bocsi, nem akartalak megkeverni, a tápból elég jó az FSP és a Be Quiet! is, illetve a 750W is már elég tud lenni általában. Nekem is pont BQ SP10 van most, 750-esben, előtte meg FSP Hyper K volt még 500W teljesítménnyel.

    Az egész táp témát az alaplapi VRM modulok kapcsán hoztam fel, hogy azokat is érdemes meglesni (az alaplapról teszteket), mert hiába van egy jó ATX tápod, ha esetleg olyan alaplapot választasz, amin alul vannak méretezve a VRM-ek, vagy a hűtésük. Bár amúgy azt hallottam, hogy ennél a generációnál a legtöbb gyártónak jól sikerült a legtöbb terméke, igaz ezt inkább a Z690/Z790 chipsettel szerelt felsőkategóriás modellek vonatkozásában olvastam, B/H fronton nem nézelődtem mostanában, de talán azok sem lettek rosszak.
  • Monster076
    #103045
    Lehet, hogy bevállalom a felárat a 13600K-ért és a 4070-ért és befejezem az agyalást, mert ennek így sose lesz vége. Köszi az infókat, sokat segítettetek!
  • RJoco
    #103044
    A legegyszerűbb talán, ha megnézel pár összehasonlítást.
    Én der8auer-t szoktam nézni. Most már elég sok VGA-t és CPU-t letesztelt, csak meg kell találni a megfelelő videókat.
    Azt tudom, hogy nekem részben megérné az 5950X-et 5800X3D-re cserélni, mert utóbbi jobb játékra és kevesebbet is fogyaszt, előbbi meg nincs kihasználva. De ezt eladni, újat venni, átépíteni, nincs kedvem.
    A 6800XT meg azért lett cserélve, mert anno meghajlott, így gariztattam és visszakaptam a vételárat, ami 1300€ volt. 1400-ért meg vettem egy 4080-at.
    Az, hogy mennyire van kihasználva, csak attól függ, hogy mivel játszol. Én általában rosszul optimalizált játékokkal szoktam, így a 6800 is egész jól kiszolgált, a 4080 meg gyakran unatkozik. Azért néha becsúszik egy-egy jobb fajta játék, olyankor azért jó, hogy van.
    A monitor 120 Hz-es, 4K. Ahhoz azért jobb a combosabb kártya. A másik monitor meg 5120x1440 felbontású, de csak 60 Hz. Viszont oda sem árt az erő. A grafikát meg egyes esetekben csak azért nem tolhatom ultrára, mert nem bírja a játék. Textura hibás lesz vagy épp mikrolagok lesznek úgy, hogy a VGA nincs is kihasználva teljesen. Se a proci. Viszont nem ultrán is nagyon szépek. Emellett, ha nem lövöldözöl annyit, akkor a 60 FPS is tökéletes, ha stabil.
    Raytracing-et meg eddig egyedül Doom Eternal alatt használtam. Valami eszméletlen. Nem volt gond az FPS sem.

    Az intel-nél úgy tudom, hogy a 13600K is rendelkezik P és E magokkal. Ha igazán jól akarod használni, kevés fogyasztással és kevés melegedéssel, akkor érdemes a magokkal eljátszani egy kicsit. Játékhoz nem kell az összes. Ennek szerintem mindenképp nézz utána vásárlás előtt. A videós ezt is nézegette már. Amúgy akkor már inkább a 13600K-t venném. Újabb generáció, előny. Vagy 7800X3D-ben gondolkodnék, de az más árkategória lesz.

    Az alap koncepciótól szerintem ne térj el nagyon, mert egy pénztemető. Viszont a 13600K a 4070-nel egy friss generációs gépet eredményez és a felár nem olyan vészes, ha van rá.
    A 750W-nak elégnek kellene lennie. A legjobban úgy tudod majd leellenőrizni, ha fogyasztásmérős konnektorba dugod és tesztelgeted egy kicsit.
  • Monster076
    #103043
    Uhh... na most akkor CPU-ból van a 13600K, 12600K, vagy a 5800X3D, GPU-ból a RTX 4070, vagy a 6800XT, tápból szerintem maradok az FSP 750W-nél. Viszont a 13600K és az RTX 4070 kombó kb. 45ezerrel több lenne, mint amit szántam rá és nem biztos, hogy ad annyi többletet, hogy megérné.
    A 4080 nem igazán opció, mert az újabb 100as lenne pluszban.
    Utoljára szerkesztette: Monster076, 2023.05.01. 08:21:27
  • RJoco
    #103038
    Szia!
    Ha már AMD, akkor én 5800X3D-t választanék. A B550-es lap jó.
    VGA-nál maradnék a 4070-nél, ha nem akarsz többet költeni. A 6800XT-nél jobb szerintem. De én 4080-ra cseréltem a 6800XT-met. Szóval inkább nézz teszteket és összehasonlításokat. A 4070 mellett szól, hogy újabb generáció, mint a 6800.
    Csak FSP tápok jöttek eddig szóba, hogy került a képbe másik?
    Nekem az 5950X és 6800XT-t hajtotta egy 750W-os Seasonic. Most egy 850W-os NZXT hajtja, de már 4080 van benne. Szóval a 700-750W-nak elégnek kell lennie.
    Ha intel procit választasz, akkor esetleg érdemes kicsit erősebb tápot venni hozzá. Azok szeretnek többet fogyasztani. Nekem az 5950X szépen 125W-ot fogyaszt. Fölé nem megy teljes terhelés mellett sem.
    Az AMD botrány összes részletét nem ismerem, prohardveres cikk alapján a tuningnál voltak gondok. Én utoljára ősszel vagy tél elején frissítettem BIOS-t. Azzal nagyjából nincs gond. Nem is áll szándékomban újabbra frissíteni. Ezt is csak azért tettem, hogy megnézzem a W11-et. Azóta az alaplapi kijelző AA hibakódot dob. Vagy E9-et. Attól függ, hogy van állítva a BIOS. De a gép megy gond nélkül.
    A jó BIOS működés leellenőrizhető a hwinfo PPT értékével. A legelső BIOS túlhajtotta a procit.
    A hűtésről csak annyit tudok mondani, hogy én biztos, hogy nem vennék ilyet. De más látszólag meg van vele elégedve. Szóval még az is lehet, hogy jó.
    SSD-ből inkább Samsung párti vagyok. Ezekkel még nem volt gondom. Az biztos, hogy WD-t nem vennék, a Kingston-nak meg nagyon utánaolvasnék.
    RAM-ból a Kingston jó választás.
  • Monster076
    #103041
    Azért választottam az Alpendöhn Dolomit Advanced proci hűtőt, meg a 750es Be quiet tápot, mert azokról jókat hallottam és az a táp sztem elég a 6800XT-nek is.
    De az 50ezres árkategóriában van 850W-s Thermaltake, vagy 1000W-s Gigabyte is.
  • Dodo55
    #103039
    A B és H nevűek az olcsóbbak, nem támogatját a szorzóállítást, leegyszerűsítve a proci tuningot. A Z-vel kezdődőek pedig amik támogatják, plusz egyéb téren is ezek a legfelszereltebbek.

    Ha mindenképp K-s prociban gondolkodsz, akkor érdemes azért a hűtést és az alaplapot jól megválasztani, mert ezeknél a 65W környéke helyett alaplaptól és BIOS beállításoktól is függően 125, illetve 180W-ig simán elszalad a teljesítményfelvétel. Lehet persze korlátozni és fatális meghibásodástól gyári beállítások mellett azért nem kell félni bármilyen előnytelen kombináció esetén sem, de ha ki akarod használni a teljesítményüket, akkor nem árt kiszolgálni elég jó hűtéssel és stabil tápellátással (és itt most alaplapi VRM modulokat is értünk erőteljesen, nem csak az ATX tápegységet).
  • Monster076
    #103039
    Közben néztem én is az i5 13600K CPU-t egy MSI B760-M gaming alaplappal és Sapphire RX 6800 XT OC 16Gb VGA-val.
    Ez picit több, mint a keret, de ez tűnik egyelőre a befutónak. Ezekkel az alaplapi számozásokkal nem vagyok tisztában, hogy melyik lenne a legjobb, de tuning nincs tervben.
  • Dodo55
    #103037
    1., de ha nem Z-s alaplapot veszel és nem tervezel tuningolni, akkor a 12600KF helyett lehet érdemes egy 13500-ban is elgondolkodni, kb. ugyanazon az áron mennek, de gyári állapotában a 13500 kicsit erősebb.

    Teljesítményben amúgy az AMD-s config egy picit el is marad, plusz most nagyon nagy balhé van náluk, napról napra esnek ki a csontvázak. Igaz az AM5/7000-es széria érintett csak az eddig hivatalosan elismert esetekben (felgyullad/elolvad a CPU és/vagy az alaplap is néha akár default beállítások mellett is), de pl. pont nekem halt meg nemrég egy friss BIOS update után az AM4/B450-es lapom amiben 3000-es Ryzen volt és előtte 3 évig gond nélkül ment, szóval én nem tenném rá a nyakamat semmiképp, hogy "nem érnek messzebbre" a szálak és nem kutyulhattak esetleg meg a kezdeti esetek pánikszerű eltussolási kísérletei során valamit a régebbi AM4 platformokon is az új AGESA-val, ami azoknál a javítás helyett pont hogy előhozta egyes alaplapoknál a feszszabályzási hibákat.
  • Monster076
    #103037
    Sziasztok!

    A következő 1-2 hétben tervezek új gépet venni, az ár max. 550ezer, ennél többet nem akarok költeni. 2 variációt állítottam össze, érdekelne a véleményetek, én nem tudok dönteni ? Kíváncsi lennék, ki melyiket választaná, vagy min változtatna. Javarészt játékra lenne, de ebben az árkategóriában nyilván nem a 4K ultra felbontást céloztam meg.
    VGA-ban gondolkodtam még a 6800XT-n. Az picit olcsóbb, mint a 4070, viszont nem 12Gb, hanem 16Gb VRAM van rajta és talán teljesítményben kb. ugyanott van.

    Köszi a válaszokat!

    1. variáció
    CPU: i5-12600KF
    Hűtő: Alpenföhn Dolomit CPU hűtő
    Alaplap: Gigabyte B660 DS3H DDR4
    VGA: Inno3D RTX 4070 Twin X2 OC 12Gb
    RAM: Kingston 32Gb Fury Beast (2x16) 3200Mhz
    SSD: Western Digital 1Tb M.2
    Táp: FSP 700W

    2. variáció
    CPU: Ryzen 7 5800X
    Hűtő: Alpenföhn Dolomit CPU hűtő
    Alaplap: Asus TUF B550M
    VGA: Asus Geforce RTX 4070
    RAM: Kingston 32Gb Fury Beast (2x16) 3200Mhz
    SSD: Kingston 1Tb M.2
    Táp: FSP 700W
  • Dodo55
    #103036
    Esetleg prociból érdemes akkor a 12600k helyett a 13400-on is elgondolkodni. Játékban állítólag hasonló teljesítményt hoz, viszont picivel talán olcsóbban beszerezhető. Persze OC lehetőség bukó (bár a B660-as lap miatt már eleve nem is sok lehetőség lenne erre). Illetve annyi "veszélye" van, hogy az alaplap ha régóta áll a raktárban és nincs rajta friss BIOS, akkor kellhet egy 12. generációs CPU frissíteni.

    Hűtőből az Arctic elismert gyártó, de a 12600K-ra amit írtál az ránézésre gyanúsan kevés lehet, csak 2 hőcsövet látok. Akár marad ez a proci, akár a 13400 lesz végül, egy legalább 4 csöves nem ártana szerintem. Ha már Arctic, akkor abból mondjuk egy i35. Vagy ha olcsósítani akarsz, akkor asszem az ID-Coolingot tartják manapság elfogadhatónak az alacsonyabb árkategóriájú gyártók közül, esetleg még a Deepcool-t talán.

    Szerk: Ja és a 12600K-hoz ha nem tévedek, akkor NEM IS ADNAK GYÁRI HŰTŐT.
    Utoljára szerkesztette: Dodo55, 2023.04.22. 16:26:40
  • RJoco
    #103034

    Szia!
    Ha a házhoz van venti, akkor nem feltétlen kell az extra.
    A gyári hűtőt érdemes lecserélni. Hacsak nem szereti a zajt.
    De, ha ennyire nincs rá keret, akkor meg lehet próbálni a gyárival és később cserélni valami komolyabbra. Ugyanígy ventit sem kell venni. Ha nagyon meleg lesz és/vagy zajos, akkor még mindig bővíthető.
    Ha az alaplap 4 memóriahelyes, akkor elsőre 2x8 GB-tal is meg lehet próbálkozni. Azért ez még nagyon sok mindenre elég. És mivel amúgy sem a legkomolyabb játékokkal (jelentsen bármit is ez) akar játszani, akkor elég lesz. Később még mindig bővítheti. Esetleg a különbözetből vehet egy jobb házat. Vagy normális hűtőt a procira.
  • Metalmilitiakid
    #103034
    Sziasztok!

    Egyik ismerősöm készül összerakni egy gépet, nem erőgép lesz és nem is tervez nagyon overclock-olni és társai, főleg játékra lenne abból se a legkomolyabbakra. Olyan 300-350-es kerettel. Van egy alap amit összedobott meg kicsit színeztem rajta (11-es szériát akart i7-el). Érdekelne a véleményetek ti mit változtatnátok rajta.

    Proci: i5-12600k
    Hűtő: ARCTIC FREEZER 7 X CO (nem tudom ez kell-e a gyári helyett)
    Alaplap: ASUS PRIME B660-PLUS D4
    Ház: Cooler Master Midi Masterbox E500
    Ház hűtő: Be Quiet! Pure Wings 2 (szintén nem tudom, hogy kell-e ehhez)
    VGA: Saphire Radeon RX 6600 8GB Pulse
    SSD: 500GB Samsung 980 M.2 SSD
    Táp: FSP 600W Hyper K Pro
    RAM: Kingston 32GB/3200MHz DDR-4 (Kit of 2) Fury Beast Black

    Ez így ebben a formában 365k kb de a hűtők nélkül kb pont beesik a határra. Esetleg ha ti még tudtok rajta csökkenteni úgy hogy nem vészesen lesz gyengébb az érdekelni.
    Köszi szépen!
  • Sippie
    #103033
    köszi, mondjuk ez csak 13 inches, de amit itt az oldalon találtam 16-osban is olyan 1000 dollár körül vannak, akkor határeset.
  • MerlinW
    #103032
    Nem tudom, itthon mi a helyzet de murikában 600 dollár alatt megy mindegyik. Azaz 200-250k Ft körül.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.04.15. 17:29:23
  • Sippie
    #103031
    Macbook pro 2019, 16-inch, 32gb ram, 500 gb ssd-vel, i9 2,4 ghz procival, intel hd 630-al megér 370ezer forintot?
  • kjhun
    #103030
    Natúr x264 kódolásban, volna ez kihozható?? Nagyon széles skálán tud ez mozogni, hogy mit merre és mennyi idő alatt csinálna meg. A VirtualDub, az egy külön állatfaj, ami azt illeti, a Premiere és társaihoz képest. Ami, a leggépigényessebb hozzá, az a NEATVIDEO zajszűrő, ha benne van, a filter-láncban. (Avisynth-ről és amik vanak hozzá, már ne is szóljak.) Igaz, a Premiere és egyéb videószerkesztőkhöz is elérhető. De, csak a v3 feletti verziók tudnak, többszálasan, a CPU mellett, a VGA-t is megtekerni.

    Cat 02: Nem akarok tákolni, mert még jó forrasztó pákám sincs. 2k-ért vagy alatta, ahogy nézegettem, utánam dobnak, egy ilyen DMS-59 to VGA/DVI átalakítót, tömörebb méretben, 1 monitorra, amelyik nem kétmonitoros és kábeles. Szerintem is kevesebbet kéne egyen, egy integrált GPU+CPU kombónak.. Pláne, ha nem hajtsuk ki mindig, mondjuk játékkal, stb...

    A Milyen videókártya topikban, lehet tippeket adni, mi volna az a VGA, amit a Xeon proci, még kihajt. A jövőre nézve.
  • SzirmosSzisza
    #103028
    Mondjuk engem meglepne, ha egy újabb generációs CPU+integrált GPU kombó ne fogyasztana kevesebbet, mint egy régebbi Xeon + dedikált GPU....

    DVI és VGA között amúgy lehet házilag tákolni átalakítót (https://pinoutguide.com/Video/dvi_to_vga_adapter_pinout.shtml), bár nem tudom mennyire megbízható
  • Dodo55
    #103025
    "Ha, nem is 10*-er lesz gyorssabb a Xeon, a Celeron-hoz képest"
    Elvileg csak 25-30x lesz gyorsabb ;)
  • kjhun
    #103027
    Köszi mindkettőtöknek!

    MerlinW: Az említett Xeon-os vas, az már itt pihen a hátam mögött, de hozzávaló monitor még nincsen, a VGA csatlakozása miatt. Átalakítóval, nem lennék gondban, mert akkor elvileg már tudnám használni. (Csak, kapnék-e a megyében?) Elfekvő PS/2-es billentyűzet az akad, meg talán, jó egér is. Csak hogy, ha hamarjában, beesne, az I5-ös gép is, amit kapnék, akkor ha az 10-30W-okkal kevesebbet eszik alapjáraton, akkor ez lenne, a netes vas. Míg a másik, a nagyon hardcore dolgokra lenne használva. (speckó adat-tömörítés/teszt, videó kódolás.) Emez Xeon proci, egy Dell NE0911-es alaplapban csücsül, a többi perifériával együtt. Ami meg biztos, arra már túlzás volna, hogy Anyám, néha Pasziánszozzon rajta. :D (Ott van neki, a Samuja hozzá.)

    Dodo55: Én is úgy gondolom! A max. TDP-t, nézve, pár 10W-al kevesebbel is beéri, az I5-ös proci. 6GB-nyi memórián, csak megfér a Chrome, a kemény 2 csigabites net mellett. (Igen, 2Mbps!) Gyanítom, ez az ősöreg gép, amiről írok épp, sok éve, se kajálhat, sokkal kevessebbet. (Celeron 430 1.8Ghz CPU, 1GB RAM, GMA3100-as int. VGA, 160GB HDD+DVD-RW, 19-es jó régi LCD monitor.) Csak hát, rohadtul nem mindegy már, hogy egy hardcore vhsrip-pofozás ~50-100 óra vagy akár 5-10 óra alatt is meg van. Kommerszebb tömörítésről, már ne is szóljak. (Nuku zajszűrés, stb...)

    Ha, nem is 10*-er lesz gyorssabb a Xeon, a Celeron-hoz képest, csak 6-8*-es környékével lesz gyorssabb, már az is jó. Egy Pentium B960-as laptop procival is kb. 3-4*-es közt van, a sebesség difi, a Celeronoshoz képest.
    Utoljára szerkesztette: kjhun, 2023.04.13. 21:50:38
  • MerlinW
    #103026
    A leggazdaságosabb alaplap fogyaszt 35-40W-ot, szerver lapnál (főleg amiben több CPU foglalat van) teljesen reális a 70-100W.
    Az hogy a monitor ki vagy be van-e kapcsolva, teljesen irreleváns, az saját tápellátással rendelkezik, nincs hatással a PC-re. Ezek a kalkulátorok átlag 70%-os terheléssel számolnak. Az első linkkel pontosabb értékeket kapsz terheltség tekintetében.
  • Dodo55
    #103024
    Valószínűleg a 4570 fog kevesebbet enni, habár sokszor olyan ez, mint az autóknál amikor a gyakorlatban sokszor a nagyobb motorral fogyaszt kevesebb benzint, mert ritkábban kell erőlködnie, de itt viszont nagyságrendbeli különbségek vannak. A Xeon amit írsz az egy HEDT platformra épül, még fizikailag is feltűnő mennyivel kövérebb darab egy sima DT platformos I5-nél. De hogy számokat is mondjak, eddigi tapasztalataim alapján az i5-öt mondjuk 55-75W köré tippelném (a konnektornál) idle/közeli terhelés alatt, míg a Xeon-t legalább 80-100 környékére.