103145
1411386313.png
  • Dodo55
    #102983
    Plague Tale azért nálam is átlag 80-110fps körül el van a 220W-os enyhén undervoltolt GA103 die-os 3060Ti-n 1440p + Medium - High + Balanced DLSS beállításokkal (kivéve városi részeken itt-ott van nagyobb tömegben 60fps köré beesés, de inkább az CPU oldalról / threaded optimization gyengeségéből jön, mert 70% fölé olyankor nem megy a GPU utilization, tehát nem az térdel le).

    Igen, ez nem ultra, de 1440p-ben ordító különbség így sincs ahhoz képest (mondom ezt úgy, hogy én vagyok az a beteg állat aki képes 2 óránál is többet egy játék első pályáján a grafika belövésével elszarakodni a lehető legkevesebb kompromisszum kipréselése érdekében) és a DLSS-t sem szúrnám ki sehol, ha nem tudnám hogy be van kapcsolva.

    Tehát ma a jelenlegi egyik leghírhedtebb VGA gyilkos játékban egy abszolút középkategóriába pozícionált, már bő két éve a piacon lévő kártya minimális kompromisszumok mellett egyszerre mind a FullHD felbontás, mind a 60fps, mint a középkategória korábban sokáig jellemzői mércéit képes el nem hanyagolható mértékben átszakítani. Mindez egy másik nézőpontból megközelítve egyben azt is magával hozza, hogy ez a teljesítményszint ott lohol közvetlenül a megelőző generáció flagship kártyáinak a nyakában, a 2080 SUPER-t meg is csípve a legtöbbször és a Ti-től is alig lemaradva. Egy-egy generációváltásnál azért nagyon ritkán volt megszokott ekkora ugrás (sőt, egyedül talán a unified shader és dx10 támogatást behozó 8000-es széria lehetett hasonló ugrás), főleg a TDP tekintetében sem visszás módon (ami a legújabb 4000-es széria esetén aztán ugye épp kitartóan borzolja a kedélyeket).

    Ha én ezt nézem, akkor tehát a 3000-es széria azért elég jól betalált és ezt a lépéselőnyét ha nem is 3-4-5, de 1-2 évig azért még majd megtarthatja szerintem, mert jelenleg az itt felvázolt szakadék másik oldalán ragadt Turing, de talán még a Pascal alapú generációk is bőven beférnek a játékok fejlesztésénél, mint a piacon széleskörben még jelenlévő, a fejlesztésnél és optimalizációnál egyelőre figyelmen kívül nem hagyható tényezők a teljesítményszintek meghúzása kapcsán.

    Az árszint persze elég brutális szintekre szaladt az elmúlt években ismert okokból, de mivel ez az újabb generációkéval együtt mozog tudtommal jelenleg, ezért ebben azoknak döntő előnye szintén nincs igazán.

    Személy szerint engem az eddig látottak alapján egyedül talán az elég meggyőzőnek tűnő DLSS3 (hiánya) tud kicsit bosszantani, de várjuk ki a végét, mert már azt beszélik igazándiból ez is könnyen végezheti úgy, mint az RT a 10-es és 16-os széria tagjainál, csakhogy itt a processing unitok technológiai jelenlétét / fejlettségi szintjét tekintve ráadásul nincs is most akkora eltérés az Ada Lovelace javára a többiekhez képest.

    Megjegyzem továbbá, hogy az RT core-ok is már azon a szinten voltak az Ampere architektúrában, hogy meg kell nézni a Metro: Exodus Enhanced-el mit hoztak ki belőle mind látvány, mind teljesítmény tekintetében. Mert amíg a Cyberpunk 2077 alapján vontam le én is eleinte a tanulságokat, addig az volt bennem, hogy ez ide bizony még nagyon kevés (a valóságos tükrödőzéseken felül annyira nem is nagy szám, plusz erőforrásigényben katasztrófális). Viszont a Metro esetén nagyon más a helyzet, egyrészt ott a fény/árnyékhatások is olyanok tőle, amire az ember vágyik a hype hatására, plusz teljesítmény tekintetében is kitűnő (1440p, szintén Balanced DLSS, ellenben a már nagyon kellemes 80-100fps itt nekem ultra részletesség mellett van így meg).
    Utoljára szerkesztette: Dodo55, 2022.11.23. 23:06:58
  • Moby
    #102982
    Ha upgrade is tervben van a jövőben, akkor a listádban inkább jobb, és nagyobb tápot vegyetek.
  • undY1ng #102981
    Igaz... nálam a legújabb címeknél csak 1-2-vel szemezgetek de az ilyen kompetitívabb játékoknál ahol alapból nem a max grafika lényeges hanem a minél több fps így nyugodtabb vagyok ezzel a gépezettel, természetesen egyetértek veled. Határ a csillagos ég.
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2022.11.23. 16:20:37
  • Lebowski
    #102980
    Igen, a 4K lőtálvoba sincs, illetve kompromisszum kész a delikvens, úgyhogy egy ideig elkotyog majd ezen a gépen. 13600K amúgy is elég jó ahhoz, hogy a jövőben kapjon egy GPU upgradet, szóval én emiatt jelenleg nem aggódom, az ő nevében sem :D

    köszönöm az észrevételekt!
  • Madi92
    #102979
    Ha valaki a legújabb játékokkal akar játszani, ész nélkül, max beállításokkal, annak ottan van a 4090.
    A 3070 bőven jó 1440p-re még mindig. Majd akkor kell elkezdni aggódni, mikor már a legtöbb játékban medium beállításokkal is szenved.
  • Moby
    #102978
    Szuper, hogy ma már van tapasztalat is a jövőről is :D

    /egy krumplin is elfut bármi 2k@140Hz-el, csak eléggé le kell tolni a gatyát hozzá a menüben. Hogy a következő években mi mire lesz elég, azt már így kezdjük látni például a Plage Tale kapcsán. Pedig az még csak nem is UE5.
  • undY1ng #102977
    A jelenlegi (és elkövetkezendő évek) játékok elfutnak fix 140 fps-el 2K-ban 3070-nel. // egy lentebb írt saját konfigos tapasztalat //.
  • biomage
    #102976
    hm igazad van :) de amikor az elsö postját olvastam, akkor mintha 4k olvastam volna, na mindegy :D
  • Moby
    #102975
    Sehol nem írt 4K-t.
  • biomage
    #102974
    ha tényleg 4Kn akarsz játszani, akkor ne állj meg a 3090 TI ig :) egy jót kapsz 700k ért, ha van ennyit akkor csak ere költsd :) pct meg veszek 3 hónap múlva :D

    azzal a 3070 ti nem fogsz szép képet kinyerni 4kban, kell oda az ultra beállítás meg a 120 fps
    Utoljára szerkesztette: biomage, 2022.11.22. 20:40:57
  • Moby
    #102973
    300-at biztosan nem, amennyiért most mennek.
  • Lebowski
    #102972
    Erről mit gondoltok?

    GPU: 3070ti
    CPU: i5 13600k
    MOBO: MSI PRO Z690-A DDR4
    RAM: Corsair Vengeance LPX CMK32GX4M2E3200C16
    Cooler: Be quiet! Dark Rock Pro 4
    PSU: FSP Hydro GSM Lite Pro 750W 80 Plus Gold

    @Moby
    Egy új 3070Ti-ért te nem fizetnél mostanában, merthogy már kifutó? Vagy mire érted az utolsó mondatod?
  • Moby
    #102971
    Gondolom nem a tegnapnak épít gépet, tegnap még elég lett volna, ma már csak éppenhogy, holnap már semennyire. A használttól meg nem kell fosni, csak meg kell nézni, hogy legyen rajta rendes kisker gari, jó sok, meg a matrica érintetlen legyen, a többi nem érdekes, újban is bele tudsz nyúlni. Cserélik, ha... A bolti árak és a használt árak között ma olyan szakadék van, amit nincs értelme megfizetni vga-ban.
    Az 5900X helyett én inkább 5800X3D-t vennék ha amd, 12600K-t már hanyagolnám, inkább 13600K, ebből a keretből mindkettő opció, ha DDR4. Tápból normális kell, sajnos azoknak is elszállt az ára.

    /Ha mindenképp új VGA-t akar, akkor azt javasolán várjon inkább kicsit, ha nem égető a dolog. Most nem szabad már venni drágán kifutó szériákat.
  • macleody
    #102970
    5700xt-vel játszottam mindent 2k-n, nem mindenki köpköd a 60Hz-re és 60 fps-re.
  • Lebowski
    #102969
    Nem, minden periféria megvan. csak a gépben szeretnénk tanácsot.
    Ez mondjuk tök új info, hogy a 3070Ti épp elég a 2K-ra, (jelenleg FHD monitor van, de tervben van a nagyobbra váltás, ha minden igaz). Alzanál, most 307ezer 3070Ti, ezért valszeg ez lesz. (használtban nem tudom mennyire gondolkodik az illető, megkérdezem, de ha jól sejtem, egy kicsit fázik a használt GPU-tól, amit megértek, hiszen bennem is bennem van az a gondolat, hogy 'biztos engem fognak átkúrni'.

    Neki kapásból 5900X-et ajánlottak, amire én csak lestem, hogy még mindig 170ezer körül mozog az ára.
    ÉN tuti 12600K vagy 13600K-t vennék (136 és 156ezer), ha már ma teszem össze a gépet hosszú távra, akkor nem 2 éves procit vennék.
    Igaz, a B550M lapok sokkal olcsóbbak, mint a Z690 vagy Z790 DDR4, így kapásból vissza is jön a procik közötti árkülönbség.

    Na és épp ezért írtam, hogy ti mit gondolnátok jó megoldásnak.

    A ház nyilván olyan lesz, ami kifér és normális minőségű, de semminek nem kell világítania-fütyülnie-tapsolnia, szóval tényleg a legjobb ár-érték arányt keressük most :)
  • Moby
    #102968
    A 700-ba most akkor féjen bele a monitor is? VGA-t nincs értelme boltban venni, lószar árak vannak, kell venni használtan sok garis valamit. 3070 nem nagyon elég 2K-ra, még a Ti is inkább csak alulról karcolja. 250-ért kaptok 3080-at, garosakat, normális kivitelt, egy 3070Ti boltban 350-től megy (például, de van ilyenből sok).
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2022.11.22. 12:24:39
  • Lebowski
    #102967
    Sziasztok,

    700 000 Forintos keretből szeretnénk gépet összerakni, játékra és hobbi video vágásra, maximum 2K-s monitorral.
    Nincs preferencia amd vs intel téren, videókártyában 3070-ig nyújtozkodna a kedves delikvens, a 3070Ti már sok. Maga a ház és ami benne van, az ami szükséges, az összes többi periféria megvan.

    Tudnátok segíteni egy "legjobb" konfig ajánlásában ebben az árkategóriában, akár egy amd és egy intel?

    Nagyon köszönjük a segítséget is előre
  • biomage
    #102966
    oh hey neo rég láttalak :D
    Próbálok egy 1080p gépet összerakni az új VGAnak :) próbáltam olcsóbban kijönni de hát ja, ennyire telet, még kell egy házat és egy hangkártyát berakni a listába, de ennyi.

    Esetleg valaki ajánlana egy olcsóbb de jó ATX házat ajánlani ami bal oldalt belátható és van elől porszűrője :)
    Utoljára szerkesztette: biomage, 2022.11.21. 17:54:57
  • NEOreg3
    #102965
    Igen.
  • biomage
    #102964
    Hali
    Az a kérdésem lenne hogy ez így egyben teljesen kompatibilis?
    Asus TUF Gaming B660M-E D4
    Intel Core i3-12100F 3.3GHz (s1700)
    Kingston Fury Beast 32GB /3200 DDR4 RAM KIT (2x16GB)
    Kingston 1TB NV2 M.2 PCIe SSD
  • RJoco
    #102963
    És biztos, hogy kell bele a 32 GB?
    A legtöbb játék win-nel együtt elvan 16 GB-ból.
    Ha melóra kell, akkor természetesen más a helyzet, de játék miatt szerintem fölösleges kiadás.
    Az enyémben most 2x8 és 2x16 GB van. Gond nélkül működnek, ahogy kell. Bizonyos feladat miatt került bele anno utólag a 2x16 GB.
  • Blekk Síp
    #102962
    Egyébként egy Asus B450-F Gaming lap és Ryzen 3700X proci mellé menne ha ez számít. Köszi az eddigi segítséget, lehet inkább 2x8GBot teszek a mostani 2x8GB mellé biztos ami biztos, ebbe a lapba úgysem akarok később sem több memóriát
  • Moby
    #102961
    Nem kellene, hiszen a memvezérlő a prociban van. Aztán a jóég tudja, de alapvetően neki úgy kellene mennie, hogy ha a channelekeben megegyezik a mem mennyisége, akkor tudnia kellene dualchannelben mennie, függetlenül attól, hogy ez most hány slottal valósul meg.
  • Zsoltee_a_bator
    #102960
    En egyszer kisereltem meg es vagy single channel vagy flex mode lett az eredmeny. Lehet alaplapfuggo, hogy lehetseges-e?
  • MerlinW
    #102959
    Jaa, akkor nem szóltam :)
  • Madi92
    #102958
    Szerintem úgy akarta írni, hogy cseréli az alaplapot, memóriát, procit most, a GPU-t meg később.
  • MerlinW
    #102957
    Cserélhetsz alaplapot, de ha olyanra cseréled ami kompatibilis a mostani eszközeiddel, akkor procit és memóriát nem fogsz tudni cserélni benne, max ugyanúgy 7-8 éveset. Az modernebb proci/memóriákhoz újabb alaplapra van szükség (más foglalat, memória szabvány, stb), a mostani alaplappal, illetve amire cseréled, azok nem fognak működni. Ezért írtam, hogy cserélj lapot, ha kell a gép, aztán kezdj el spórolgatni egy teljesen új konfigra, mert a jelenlegit már nem tudod fejleszteni / nem éri meg.
  • Moby
    #102956
    Ez nem így van. 3 modullal is összerakható a dual channel. Csak nem úgy kell beraknia, ahogy most van neki, hogy channel A+B, hanem 2x8 Channel A (slot1+2) + 16GB Channel B.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2022.11.15. 21:42:26
  • Blekk Síp
    #102955
    Ertem, akkor maradok a 2x8GB-nal. Ha a mostani 2x8GB CMWX8GD3600C18W2D-hez a 2x8GB CMW16GX4M2Z3600C18-et veszem akkor az jo ugye?
    A kovetkezo adatok mindket esetben ugyan azok, gondolom ez a lenyeg:
    3600MHz
    18-22-22-42
    1.35v
  • Zsoltee_a_bator
    #102954
    Nem javasolnam. Ha 1x 16GB -t raksz bele, csak single channel-ben fog menni: felezed a mostani memoria savszelesseged. Sot, ha quad channelt is birna a lapod, akkor a negyedet fogja produkalni, amit 4x8GB -al tudna.

    Ez eleg sokat szamit, foleg ehesebb applikacioknal, pelda:
    https://www.cgdirector.com/wp-content/uploads/media/2022/05/word-image-51.png
  • Blekk Síp
    #102953
    Sziasztok, total amator kerdes kovetkezik:
    Adott a kovetkezo RAM:
    Corsair Vengeance RGB PRO 16GB (2x 8GB) 3600Mhz DDR4 CMWX8GD3600C18W2D
    E melle mehet a kovetkezo?
    Corsair Vengeance RGB PRO 16GB (1x16GB) 3600Mhz DDR4 CMW16GX4M1Z3600C18
    Lesz barmi hatranya hogy nem masik 2*8GB-os modul megy melle? A 16GB-ost azert vennem ha lehet mert valamivel olcsobb. Elore is koszi!
  • NEOreg3
    #102952
    Videokártyát bármikor lehet cserélni, amíg elbírja a táp.
  • eddie999
    #102951
    Köszönöm a vákaszokat! És az úgy lehetséges, hogy cserélek lapot, procit, memóriát és videókártyát később cserélem? Jelenleg geforce gtx 1050ti van. Tudom, hogy az is régi, de jelen esetben azt sehogy nem tudom cserélni.
  • MerlinW
    #102950
    "Természetesen későbbiekben proci és videókártya cseréje is tervbe van véve"

    A jelenlegi (9 éves) procid AM3 foglalatos, az újak már AM4/AM5-ök, tehát a bővítés kizárva. A mai mobilokban erősebb a CPU mint az FX-6300, így videókártyát bővíteni szintén felesleges abban a gépben.

    Ahogy az előttem szóló is írta, ha kell a gép, hardveraprón keress használt alkatrészt, esetleg nézz be pár szervízbe (vagy telefonálj), hátha akad náluk pár muzeális alkatrész, kis szerencsével ingyen is odaadják neked. Viszont a jövőt tekintve teljesen új konfigra lesz szükséged.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2022.11.15. 10:50:47
  • allock #102949
    Hello! Nem kapni újonnan már AM3+ foglalatos alaplapot, csak használtan. Ha az megfelel, irány a hardverapro. DDR3 memóriát még kapsz újonnan, de az minek?! Én személy szerint nem áldoznék erre a konfigra, nem éri meg, de a szükség nagy úr. Esetleg egy félkonfigot lehetne nézegetni szintúgy apróról.
  • eddie999
    #102948
    Sziasztok! Ehhez a procihoz - AMD FX-6300 - tudnátok ajánlani alaplapot, memóriát amire 5-6 évig nem kell újra költeni? Természetesen későbbiekben proci és videókártya cseréje is tervbe van véve, de most nem fér bele sajna. Haldoklik az alaplapom - Gigabyte GA-970A-UD3P - ezért lenne a csere.
  • Voltan
    #102947
    Boven jo az a tap, en 700-assal hajtok ugyanilyen kartyat, semmi gondja
  • Zsoltee_a_bator
    #102946
    Boven eleg.

    Esetleg ram lehet keves, ha nagyon intenziven dockerezel.
  • tigeroo
    #102945
    200 körül vásárolnék laptopot. otthoni programozáshoz.

    Laptop Lenovo IdeaPad 3 15ITL6 cu procesor Intel® Core™ i5-1135G7 pana la 4.20 GHz, 15.6", Full HD, IPS, 8GB, 512GB SSD, NVIDIA GeForce MX350 2GB, No OS, Arctic Grey

    Ez 172 ezer Ft...vélemény?
  • Madi92
    #102944
    Arra figyelj, hogy pont pár hozzászólással lejjebb írták, hogy 3080hoz már lehet kevés a 750-es táp.