22902
Battlefield Vietnam
  • Crem
    #706
    Hát...

    Ez külföldön nem téma... Csak nálunk számít luxus cikknek!:(
  • antijedi
    #705
    nem tom feltünt e hogy egyetlen game-t se a magyar átlag ember keresetéhez igazitják se gépigény se ár szempontbol... :)
  • DePreSsZYo
    #704
    Ezek nem tom hol élnek!?
    Nem tom kinek a pénztárcájához igazitotották, de biztos nem a halandó emberekéhez...
  • DePreSsZYo
    #703
    Pfff akkor hanyagolom...
  • Petko
    #702
    mondjuk visszavonom, mert láttam már ígyis úgyis írva
  • Petko
    #701
    csak ügy viccügyi szinten megemlítem, hogy az ase mutat 2 EA BFV testszervert. Namármost az egyiken éppen a "Khe_Sahn" map megy... a vicc meg az hogy valójában "Khe_Sanh"-nak kell írni:)
  • antijedi
    #700
    amire meg mindenkinek ilyen gépe lesz mindenki okádani fog a gametol mert oylan szarnak fog számitani a grafikája :P
  • AndrewCB
    #699
    Ez nem gond! Az 1Gb DDR400 megvan. A többi kit érdekel!
  • ubi
    #698
    3 CD lesz a gém, élvezetes fps-hez kell egy 3gigás proci, 1gb ram, 9800 pro, gamestar betatest szerint!
  • Crem
    #697
    Egyebek között itt van elöttem a Chip magazin márciusi száma.

    Két kártyát tesztelnek (High end kategóriában)

    Gigabyte GV-R98X256D illetve Gigiabyte GV-N595U256V.

    Az eredményekben az ATI jött ki jobban...

    3DMark2001SE build330: Ati 9103 NV 9051
    Aqumark: Ati 42,02 Nv 41,86.
    Codecreatures Pro 1.0 : Ati 3894 Nv 4190.

    (Direkt nem raktam be a gun metalt ill. az X2 eredményeit.)


    Összegezve: (és akkor ezt a témát le is zárhatnánk)

    Chip : Összefoglaló értékelésünk alapvetően két vásárlási tanácsot tartalmaz. Nem elfeledve ugyan a két termék kimagasló eredményeit, az új, nagy teljesítményű videókártyára áhitozó olvasóinknak mégis azt tanácsoljuk, hogy várják meg a következő generációs ATI R420- és NV40-alapú vezérlők tavaszra várható megérkezését....

    The END

  • Crem
    #696
    Ennek az egész OFF-olásban ennek van értelme:

    "Főleg úgy, hogy a legújabb NV Fx kártyákkal azért kicsit befürdött az Nvidia

    A többi duma (beleérte engem is) csak felesleges kardoskodás...
  • Crem
    #695
    Igazad van...


    Bihari Jolika által fejlesztett Há de passziáns 0.2béta c. program nem fut...


    Én ezt az egyet találtam, te melyik programra gondolsz?:)
  • Petko
    #694
    még sajna nincs kinnt főnök, nézd az nforce.nl-t, aztán azután lehet számonkérni:)
  • Vez
    #693
    Lassan feltehetné már valaki az ISO-t
  • AndrewCB
    #692
    Kül. én is most álltam át ATI-ra. Pont az FX miatt, mert gyötrelmesen szar széria! És hát az ATI-val a BF sokkal szebben néz ki!!! Jah és gyorsabb is! Ez sajnos tény!

    Nem félnék, hogy gáz lesz a BFV -vel ATI kártyával. Ha esetleg még is valami bibi lenne, akkor megéri megvárni azt a 2 napot míg kapunk új drivert. Mert szerintem a BFV is jobb és szebb lesz ATI-val.
  • AndrewCB
    #691
    "Az NV-nél "tudtommal" még soha nem kellet egy játékhoz külön drivert készíteni."

    Ezt azért nem állítanám.

  • Forrest Tomee
    #690
    OFF
    Főleg úgy, hogy a legújabb NV Fx kártyákkal azért kicsit befürdött az Nvidia és sok felhasználó ( jómagam is) életében először ATI-ra váltott.
    Tehát egy komoly játék kiadó sem engedheti meg, hogy nem veszi már figyelembe az ATI-t.

    Természetesen ez nem NV 'fikázás' akar lenni, biztos vagyok benne, hogy az NV hamarosan kirukkol egy jó szériával, mint anno a 4200-sek voltak és ez jót tesz majd piacnak.
    ON
  • Crem
    #689
    Döntött , hogy velük szerződik!:
  • [NST]Cifu
    #688
    Az EA nem döntött, hanem szerződött. Különbség. Ahogy Borg is írta, az nV "The Way..." c. Logoval rendelkező játékok készítői az nV kártyákat tartják szem elött - némi pénzmag fejében. Ez annyit tesz, hogy az nV kártyákat fogják alaposan körbeugrálni, azokon nem lesznek várhatóan csúnya grafikai bugok. Sok ilyen logó alatt futó játék esetében a készítők annyira nem törődnek az ATi-val, hogy nem is tesztelik le rendesen Radeon kártyákkal a játékot (ilyen pl. X2 - The Threat). Ilyenkor az ATi-ra hárul az a kényelmetlen feladat, hogy olyan drivert csináljon, ami ezen játékok alatt is normálisan fog futni - vagyis kvázi nekik kell a játék készítőinek munkáját befejezni...

    Namost ez megtörténhet egy X2 szintű játékkal és egy Enlight szintű készítőcsapattal, de azért egy BF:V szintű játéknál már az EA aligha engedheti meg magának, hogy az ATi kártyákon csúnya bugok legyenek, és feltehetően "nem felejti el" a Radeon-okkal való tesztelést...
  • Borg
    #687
    Ha a FarCryból indulunk ki, akkor elég a Ti4200, viszont még legmagasabb beállításokkal is hiányozni fognak a DX9 effektek, mert ugye azt szimplán nem tudja...
  • Forrest Tomee
    #686
    Úgy látom, hogy a Vietnam miatt inkább 1gb ram kell :o)
    (anno a BF miatt lett 512Ram-om.)

    A 4200-est a HL2, Far Cry és a STALKER miatt cseréld le :o)
  • Mr Manson
    #685
    Akkor ha ti4200 lecserélem 9600XTre akkor jó?
    Bár nagy a dilemám... cseréjek e MOST Vietnam miatt!
  • ranGer2
    #684
    aha!
  • Borg
    #683
    Illetve 5700U, mert csak azt viszik tovább ugye...
  • Borg
    #682
    Naja, de ne felejtsd el, hogy noha van low medium high meg max highest beállítás, de az egyszeri user nem lowon akarja majd használni, a teszemazt 30-50e forint közötti kártyájával sem:)
    A legjobb az lenne, ha 9500-9600 szintű kártyákra lenne beállítva a highest opció, mert ez a szint már nem elérhetetlen ma. Viszont ezt nem fogják megtenni, mert egyrészt akkor a 9800 szintű kártyákon "túl jól" menne, nem lenne kihívás, másrészt ami a 9600PROn is 100FPS-t megy, az nem egy ultramodern engine;) És ugye az EA ebben sem akar lemaradni...

    Szóval ami valószínű, hogy a highest beállítás megy majd olyan 80-100FPSt 9800XT-n AA-val (AF ma már nem téma, fullon mindig), 9600PROn meg mondjuk 80-at nélküle, de ugyanugy highesten.
    A kérdés, hogy az NV3X codepathot meddig kell grafikailag butítsák ahhoz, hogy 5600U, és 5950U tekintetében hasonló értékeket lehessen elérni, ahogy azt az NV megköveteli az EA-tól...
  • Borg
    #681
    Tudom, de a lényeg az egészben, hogy az EA-NV kapcsolat lényege nem ott van, mint ahova a hír azt helyezi... ez egy nulla hírértékű dolog, legalábbis ránk nézve.
    Amúgy Crem akkor jobb lesz, ha olvasgatsz kicsit az újabb detonatorok, catalystek, meg játékok kapcsolatáról ;)
  • ranGer2
    #680
    Jah! amugy szvsz minden mostani játék elkészitése folyamán a legnehezebb dolog az optimalizálás... és semmilyen fejlesztőcsapat nem fogja csak erre vagy csak arra a kártyára megirni a programot mert a cél mindig az hogy minnél többet tudjanak az addot gameből eladni... Nos és nem hiszem hogy minden emberkének 3. gen. es videókártyája van...
  • ghost cb
    #679
    "...pont az EA fog úgy optimalizálni, hogy azon a kártyán ne fussanak a játékai, ami a legtöbb user gépében van, vagyis ATIn, mi? Ökörség."

    Vitát nem akarok de pont ezért írtam, illetve idéztem azt a mondatot!!!
  • Crem
    #678
    Őööö...

    Nem akarok itt offolni, de nem vagy egy icipicit elfogult?;)


    Az NV-nél "tudtommal" még soha nem kellet egy játékhoz külön drivert készíteni. Azt hiszem az Ati ezt nem mondhatja el...
    Biztos nagyon tuti az Ati és 3-4% megveri az NVxx sorozatot de az NV40 már durva lesz neki. Gondolom az EA ezért döntött ez melett.

  • Borg
    #677
    Kár, hogy ez az EA-NV szövetség egy nagy baromság.
    Majd pont az EA fog úgy optimalizálni, hogy azon a kártyán ne fussanak a játékai, ami a legtöbb user gépében van, vagyis ATIn, mi? Ökörség.

    Egész egyszerűen csak arról szól a dolog, hogy míg az ATI kártyái betartják a DX szabványt, addig az nvidiára külön kell optimizálgatni, és foltozgatni minden szart, hogy rendes sebességen fusson. Magyarán butítani kell FP16-ra a grafikát:))

    Az egész szövetség csak erre jó, hogy az nvidia biztosítva legyen, hogy az EA foglalkozik a szarságaival. Mert ha nem tenné, akkor marha nagyot bukna az FX a BFV-ben.

    Persze kérdéses, hogy az nvidia optimalizációt rendesen megirják codepathnak, vagy esetleg ATI kártyákon is az FP16-al meg a bug hegyekkel fogunk szüttyögni, amit az nvidia miatt bele kell kontárkodjanak...
  • ghost cb
    #676
    Csak majd GeForce-ra optimalizálnak. De szerintem nem kell félnünk (ATI rulezz).

    Idézet a cikkből:
    "Az Electronic Arts várhatóan azonban nem fog olyan nVidia specifikus megoldásokat alkalmazni, amelyek megakadályoznák az ATI alapú grafikus kártyák felhasználóit a játék futtatásában.
  • Forrest Tomee
    #675
    Hát erre csak annyit, hogy nemrég cseréltem le a 4200-esmet ( amit nagyon szerettem,mert egy jó kártya volt) és valamivel azért szebb a képe az ATI-nak.
  • Mr Manson
    #674
    az SG cikk az "ominozus szövetségről"
  • Petko
    #673
    általában akik előrendelik néhány nappal később kapják meg, mint ahogy a boltba kerül...
  • Forrest Tomee
    #672
    Egyébként lehet sejteni, hogy mikor szállítják azoknak akik megrendelték? 10 nap múlva vagy később?
  • Forrest Tomee
    #671
    Még mindig nem kérdezték meg a poló méretem
  • Mr Manson
    #670
    Reggelt!

    Mo-n hogy megkapd a dobozos eredetit még 10 nap!

    Amugy a VGA kártya témára visszatérve, sajnos sokan nem tehetik meg hogy állandó csucskategóriás full mega über lol cuccuk legyen. Nem veszi meg apuci, vagy nem jön ki a fizubol. Ezt nagyon sokan elfelejtik. Azaz jó fél év, mire a közösség töbségének jól fog futni a BFV mert lemennek az árak vagy összejön a pénz.

    Bár még kár előre belemenni, hogy mi kell majd hozzá. 1 amit irnak 1 amit tesztelnek és 1 ami a való.

    NVsek sincseneka akkora kakiban ahogy nézem erősen segitettek nekik az optimalizáláskor. (Én is most cserélek ATIra ) Azaz várhatóan nem jobbak lesznek, hanem talán egy gyengébb kártya is erősebben muzsikál majd.


    De meglátjuk hamarosan!

  • Crem
    #669
    Jobban várom, mint 10 évesen a Jézuskát...
  • Crem
    #668
    7 nap 9 óra pontosan!;)
  • soldier
    #667
    6 nap :)