22902
Battlefield Vietnam
  • Skiper
    #3887
    Téynleg ócska az sa-7. Kéne egy alap stinger aztán kész..
  • Madmaxx
    #3886
    nekem mondod? De ugyanilyen frusztráló hogy ha ő is lezuhan, bepattansz a helibe és mennél akkor ugyis tuti megint elkap mert addigra ő is felszáll. Az SA-7 meg egy rakat szar nagyon sokszor. Volt hogy a Hueyhoz ér azt elkanyarodi ka másik irányba stb.
  • Skiper
    #3885
    Olyankor halál után érdemes SA-7 - hőkövető rakétával születni. Ha hárman eltalálják a Cobrát lezuhan. Ha hárman eltalálják a Huey-t, lezuhan. Ííílyen egyszerű, csak tenni kell a győzelemért!
  • Madmaxx
    #3884
    De az a gond pl. vieteknél hogy ha felszállnak az amcsik a hueykkal vagy a Cobrával akkor nekünk annyi. Pillanat alatt kiszedik a MI8-at.
  • Zs0lt1
    #3883
    "...amikor három heli csak köröz és írtja a népet de a zászló közelébe se megy mert nem is akar. Ez öncélú fragelés és nem foglalás..."

    Ebben teljesen egyetértünk, de én a foglalásról beszéltem, mert sokaknak az is baj, ha az utolsó bázist foglalod + lopkodod a helit + freggelsz.
  • Zs0lt1
    #3882
    Arty, a mutt az az amerikai jeep, aminek a 3. ülésében raksi van.
  • Mossberg
    #3881
    TÉNYLEG nem akarok már megint és itt is erről szövegelni de:
    "Különben is a Basecamp a jobbik csapat jutalma" ez talán(!) igaz a BF-ben, de a BFV-ben teljes hülyeség ugyanis itt be lehet minden zászlót foglani és végül is EZ a játék célja.
    A basecamp az a #3865 leírtak, amikor három heli csak köröz és írtja a népet de a zászló közelébe se megy mert nem is akar. Ez öncélú fragelés és nem foglalás, ezenkívül tönkreteszi egy csomó ember játékát. Azért nem védekeznek ellene mert publikon nincs/nem lehet hatékony csapatmunka. Még az is ritka ha a létszám kiegyenlített nemhogy a játékosok szkillje (persze ha mégis összejön akkor az az igazi GG) Helit is lehet lopni de az csak waron a másik csapat hibája, publikra szórakozni járnak az emberek és senkitől sem várhatod el hogy az egész game alatt egy M60-al hasaljon az alapbázisán és csak várja az esetleges desszantosokat.
  • Bat
    #3880
    Az lenne jó, ha a BF-t is agyonlehetne szkriptelni mint a Q-t annó.
    bind a "say bázist kempeli egy szarvasmarha"
    bind y "say enemy tank @ $location"
    stbstb
  • Voltan
    #3879
    Single playeren is használható a cucc annyira, mint az 1942?
  • Madmaxx
    #3878
    jajja vietek rulez! AK forever! Tegnap discoveryn volt egy összehasonlitás az m16 és az AK között. Persze az AK gyözött! :)
  • arty
    #3877
    jah, csak fejből nem tok beirni szervereket :) nemtom az ipt megjegyezni :) ... amugy ASEben miért nem látszik ? vagy csak ugy látszik mintha nem menne ?

    amugy a law mennyit sebez a helin ? 1 elég 1 helire? miaza mutt? :)

    madmaxx: najo, de gyalogosként egy kirabolt zászlónál ha jön a heli, mit tehet egy amerikai ??? :)

    hm, lehet örülnöm kell, h allandoan viet vagyok? ;)
  • Zs0lt1
    #3876
    Egyébként, meg ha már bézkempről beszélünk, amíg befoglalsz bármilyen bázist, akkor már bézkempelsz. Akár gyalog, akár helivel.
  • Zs0lt1
    #3875
    Hú mik történtek, mióta nem voltam :Ð

    A Bézkempről, pedig az a véleményem, hogy hol van az megírva, hogy nem lehet az első dolgom az ellen főbázisát befoglalnom. Már csak taktikai okokból is. Akár gyalog, akár helivel. Mindenki győzni akar. Sőt, ha még ellopok az ellentől egy helit, hát arról ők tehetnek, nem?
    Különben is a Basecamp a jobbik csapat jutalma.
    Ezt a nagyoktól tanultam :))
    Be kell látni, hogy ez így van, lehet ellene tenni.
  • Madmaxx
    #3874
    Ezennel megnyitom a JW1 Szégyenfal archivumát:
    Kezdjük mindjárt egy valódi gyöngyszemmel!

    Gratuláljunk együtt Ransomnak!
  • Yan
    #3873
    a 7végi szájli :)))
    ez hiányzott
  • Yan
    #3872
    igy gondolod a ts használatot?
    akkor engem 5 sec kickelnének, és arra kellene egy külön embert beállítani
    de gondolkodjunk rajta
  • Cobra.
    #3871
    Én TS nélkül is el tudnék kommunikálni, bár tény, hogy a BFV-ben vagy macerásabbak, vagy pontatlanabbak a rádióüzenetek.
  • ACCToM
    #3870
    ez kéész
  • Skiper
    #3869
    De most komolyan. A csapatmunka abszolút hiányzik. Mi lenne, ha szerveznénk egy magyar teamwork-gyakot?
    Mindenkinek megtanítanánk, hogy mit hogy kell csinálni. TeamSpeak is kéne. Ki kell rúgni azokat a ts-ről, akik sokat beszélnek, aztán visszajöhetnének. Ha megint, akkor újra kick... Így lehetne szerényen fegyelmezni. Mondjuk felmenne jó sok ember valahova, és akkor ott egy valaki (akit megítélünk ilyen valakinek) elkezdené írni, hogy ki mit próbáljon meg csinálni. És akkor a harc közben mindenki a saját kis csapatára támaszkodna. Aki esetleg frag-harcot produkálna, kirúgnánk. Höh. Nehéz? Nehéz! De meg lehet próbálni!
  • Skiper
    #3868
    Szerintem teljesen igazad van
    JAAAA, ÉS ÚJ SG-SMILEY-K RULEZEK!
  • Yan
    #3867
    1 /1.01/
  • Robogo
    #3866
    Hány féle patch van a battlefield Vietnam-hoz?
  • Joe004
    #3865
    A "base camp" -el kapcsolatban, szerintem sincs base camp!
    Viszont olyan camp van ami nem tesz jót a játéknak, és ki kéne dobni a campert. A helivel a levegőböl is el lehet foglalni azt a zászlót, ha meg közben rám lőnek kinyírom aztán megint foglalom, engem az ilyenek nem idegesítenek csak az olyanok amiket pl. sajnos a klántársam is Buba csinál: az ellenség bázisához megy de közelébe se megy a zászlónak csak a frag érdekli!Amúgy nekem a csapatjáték hiányzik még az olyan jelenetek amik az előzetesekben voltak!Mindenki össze vissza, na mondjuk ezért vannak a klánok de azért jó lenne publicon is!
  • Pink Tiger
    #3864
    na most meg van egy érdekes problemem
    jw1-ről kidob a játék a következő szöveggel:

    PB kicked from the server(0 minutes), error loading pbcl.

    ez mi? vmi elbaszódott? újra kéne telepítenem?
    vkinek volt hasonló? engem vissza se enged
  • Sunz
    #3863
    MUTT, vagy LAW, de állat jól kell céloznod, azt külön gyakorolni kell.
  • Sunz
    #3862
    Nyugodtan menj Vietnam-ra. Ugyan ASE-ban nem látszik de olyankor is 99% hogy megy!
  • Madmaxx
    #3861
    van helyette LAW meg MUTT :) Meg a PBR gépágyúi :)
  • arty
    #3860
    jo kerdes!

    mondjuk en amiota a vietnam kijott, csak 1-2x voltam amcsi, akkor is max 5 percig, mert a sok lama nem allt at igy nekem kellett es sosem volt szitu h viet helikre lodozzek... nem is tudom celkoveto nelkul hogyan lehet leszedni egy helit ...

    DCben a stringer pontos talalatahoz nagyon ugyesnek kellet lenni, de itt meg az sincs ...
  • Yan
    #3859
    lopsz egy ZSU-t
  • Pink Tiger
    #3858
    egyébként srácok,
    amcsi oldalról mivel lehet leszedni a pizsamás heliket?

    nekem nincs igazán rá jó módszerem...(pedig úgy szeretném)
  • Pink Tiger
    #3857
    vietnamban a base camp szerintem egyáltalán nem baj,
    mivel ha jól tudom minden zászlót be lehet foglalni miért ne lehetne mindjárt az elején a főbéjzre menni és befoglalni, de mivel helivel ez nem olyan egyszerű ha mindenki azt próbálja védeni az ellennél (természetszerűen)ezért a helinek fennt kell maradnia a levegőben és szedni az ellent amíg a gyalogosok be nem tudnak fehéríteni
    ha lenne olyan zászló amit nem lehet fehéríteni (pl bf42) akkor kicsit más a helyzet, annak kevesebb értelme van...:)
    és jelentősebben csökkenti a többiek játékélményét, perszehogy...

    egyébként meg alig van olyan pálya ahol a dzsungelben nem lehet meglógni és befoglalgatni a többi zászlót és ha azok már megvannak a helik úgy is elmennek ha van eszük, szerintem ennyi az egész

    ezzel együtt ha kialakul egy olyan kimondatlan és egységes elv hogy béjzkemp nincs, akkor ahhoz én is tartom magam, természetesen, de egyelőre nincs és szerintem nincs is rá szükség :PPPP



  • arty
    #3856
    azt ne mondd, ha 5en rakétával lőttétek volna őket, nem lehet kitörni ... éltem már át hasonlot :) persze nem egy jolszervezett profi klán ellen - ez igaz :)

    a muhaha serveren még mindig 1.0 alatt recskázik a sok m60-idióta :D

    más server meg most nemmegy, pedig végre lenni kis idöm :I
  • Yan
    #3855
    talán magas ping?
    de nem akarom újra kezdeni. inkább maradjunk a #3852-ben.
  • Sunz
    #3854
    Nem tudom miért vagytok ennyire oda. A kemp (főleg a helivel alapbázist kemelése) a BfV velejárója. Ezzel együtt kell élni.

    Én is a játék-élmény leromblását látom benne, de sajnos nem tudsz mit tenni ellene. Klán-meccsken meg csinálni kell, mert ha te nem kempelsz, kempel az ellenfél.

    Ezt csak akkor lehetne megszüntetni, ha a helikopterek páncélzata normál fegyverekkel (nem SA-7, nem LAW) is sebezhető lenne. Jó lenne, ha ezt megtennék, mert akkor mondjuk 5 ember 5 M-16-al szvsz reálisan le tudná szedni mondjuk a Mi-8-at.

    A kemp (főleg a helikemp) akkor nagyon gusztustalan, ha a szerveren van össz-vissz 10 ember a két csapatban. Épp tegapelőtt éltem ezt át. Siege of Khie Shan pályán voltunk 10-en, és pár heliguru nekiállt kempelni, majd helit lopni. A végén az egyetlen megmaradt bázisunk felett 1 Mi-8, Egy H.Gunship és 1 Cobra körözött. Inkább mentem is külföldre. Erre nem voltam, vagyok kiváncsi. Huszon-harmin playa esetén elviselen (ha nem is szeretem) de 10-nél? A klánt nem nevezem meg, mert pár tagjával jóban vagyok, és valamelyest tisztelem is. A többit nem nagyon, nekik...
  • Yan
    #3853
    igy legyen
  • Mossberg
    #3852
    Ha láttál már a JW1-en akkor tudod, hogy nem TK-zok nem káromkodom és nem kempelek, ha a csapatok egyenlőtlenek akkor a következő halálom után mindig átállok. A PB se talál nálam semmit mert nem csítelek.

    Részemről a téma lezárva.
  • Yan
    #3851
    és te elhiszed magadnak, hogy ezért rúgtak ki? szánalmas,

    Masztif: szted?
    biztos nálam van a hiba, mert sose volt ilyen problémám.
  • Mas-Thief
    #3850
    Alighanem vírusos... ugye Yan?
  • Serpa
    #3849
    nincs mit.
  • Skiper
    #3848
    LOL