36836
  • CoolStuff
    #4830
  • ALCATELGOD
    #4829
    Ja és a RAm a brandok tényleg ilyen szarok?? A boltos csávó azt mondta hogy nem mindegy milyen csippes, mondom neki, hogy akkor is szar a Brand, és azt válaszolja akkor vegyél Noname-t mondom nekem Twin mos kell azt mondja van brandben is Twinmos akkor mondom adjál Kingston azt mondj az nem ér annyit meg ilyesmi, de azért rendes csávó meg érti a dolgát:..
  • ALCATELGOD
    #4828
    Ja és az is Glaciáltekes csoda!
  • ALCATELGOD
    #4827
    Kössz.. megnézem én nemtom mikor kérdezgettem anno hogy milyen az az Aopen mindenki azt mondta, hogy az Apone NAgy kalap... de most meg az én alaplapom veri az összes csicsak Tomatos meg az occsó szarokat bár én ezt 19ezerért vettem itt nákunk két hete 40000 be került, majd csinálok a digivel egy képet, hogy miket lehet állitani
  • Narancs
    #4826
    Ja, és ehhez persze 400as RAMok kellenek...
  • Narancs
    #4825
    Nem mind, ez nem törvényszerű...
    Egyszerűen fölemeled az FSB -t 166 ról 200 ra, adsz neki egy kis feszt és jóeséllyel 3200+ on fog pörögni...
    De tuningra sosincs garancia...
  • CoolStuff
    #4824
    Azokat sajna nem tom, nem vagyok nagy AMD-s, de majd biztos válaszol valaki!
    Addig keress rá a neten tesztekre...
  • barret
    #4823
    A lockos procik is birják a 3200+ sebességet? És mennyi a mérésbeli különbség egy 2000+ és egy 3200+ ra húzott Barton között? És a fogyasztás is lényeges lenne,nem akarok még tápot is cserélni...
  • CoolStuff
    #4822
    Attól függ...
    Lecserélni érdemes, mert 3200+-osra lehet húzni.
    Ha felhúzod, akkor elkell egy jó hűtő, de alapban sztem jó a 2000+-osé is.
  • barret
    #4821
    Hali! Érdekelne hogy, érdemes-e lecserélni egy 2000+xp procit ey 2500-as Bartonra? Jelentős a teljesitménykülönbség? és a fogyasztás is érdekelne,kell rá nagyobb hűtö? Előre is köszi!
  • CoolStuff
    #4820
    Hali!

    1. Sajnos nem tom, hogy a csávóka mire gondolt, de a Silent Blade az nem 1300Ft... Mivel A Silent benne van a nevében, és 19,5decibel a hangja sztem mindenképpen megéri, max fölszabályzod!:D

    2. Igen fordítsd meg!

    3. Sztem készen vegyél panelt, ez kb 2000-8000Ft körül mozog, de a nagyon f*szák többe is kerülhetnek, bár ezekben már van mem kari is...

    4. Az AK79D-ről én is csak jókat hallottam.

    5. Ha csak netezel, és zavar a zaj leveheted, max az alaplap kilövi a prockót, és újraindul a gép...
    (Attól függ, hogy hány fokra van állítva ez a funkció)
  • ALCATELGOD
    #4819
    Sziasztok!

    Én is most egy System ventit akarok venni, de.

    1. A boltos csávó is valami Silent -et emleget, de asszem nem Blade hanem valami 1300Ft-os De ő azt mondja, hogy az is jó, meg hogy 19.5 decibel a hang, mondom jó van, megyek a fórumra és ha jó akkor megveszem.

    2. Nekem AMD-ém van és azt mondták hogy Előre kell hogy beszivja a levegtő hátúl fenn meg hogy kifújja, tehát akkor a Silentből kell vennem kettőt, de hogy csinálljam meg hogy szívjon, Forditsam meg?

    Meg a moddinggal kapcsolatban: Mivel is kezdjek hozzá?
    A gép oldalára már felrajzoltam, hogy mennyit fogok kivágni és már a Plexi üveg is kész van hozzá, holnap megcsinállom és belerakom a Neont de szeretnék hozzá még venni, vagy csinállni egy panelt ahol Audio, mikrofon meg egy kis USB kimenetek is vannak. Ezeknek mennyi az ára?

    4. A ventiszabályozás meg nekem megy külön cucc nélkül is:-) Egyszerűen a biosomban van egy olyan hogy PC tuning és itt mindent lehet halkitani ramot állitgatni, meg mindent:-)) Van beépitett stáblistája is , meg valami Tuning beállités is, amit ha betöltök hangos lessz a masina de olyan erők szabadulnak fel... Szoval én csak jól jártam az Aopen AK79D 400VN mert jóó.

    Ja és a halkitás, nekem most 4066 megy és szeretném lejebb venni mondjuk 2800-ra de az a kérdésem hogy ebből nem lessz baj? 300W-os Codegen táp. És csak esti netezéskor akarom használni...
  • CoolStuff
    #4818
    Silent Blade-re szavazok, és én is így vok a M!strallal...
  • Kolbasz
    #4817
    Azért a Mistral cuccait néztem, mert az van közel, de hétfőn mégis megyek egy másik boltba, és ott van Silent Blade. És akkor megvenném, ha az a tuti. Azt az alut csak akkor veszem, ha az tutibb.
  • CoolStuff
    #4816
    Vedd meg az alut!
  • Kolbasz
    #4815
    Most akkor mi van? Silent Blade az adu, avagy más?
  • CoolStuff
    #4814
    A M!stralnál nincs coollink...
    Én nem láttam legalábbis.
  • Borg
    #4813
    A 8centisek is jók, azért irtam a linket. Annál az aluminiumnál legalábbis jobbak.
  • CoolStuff
    #4812
    Az a gáz, hogy én nem tom hova tenni a 12centis ventiket...
    Egyébként azok jobbak.
  • Borg
    #4811
    Szerintem nem lehet sok különbség köztük.
    Én a 12 centis coolinkeimet 1900Ft bruttóért vettem kb 1 éve.
  • CoolStuff
    #4810
    És az árbeli eltérés?
  • Borg
    #4809
    Összehasonlítás képpen itt vannak a coolink 8cm ventik is. Jobbak az értékeik, mint az alumínium csodáknak...
  • Borg
    #4808
    imension 80x80x25mm
    Bearing Sleeve
    RPM 2000 rpm
    Air Flow 21.5 cfm
    Noise Level 20.3 dba
    Housing Aluminum AA6063
    Fan blade UL Polyester

    Ehhez képest a Coolink CFY012B 12centis venti 1100RPM-en 19dBA, és 36cfm. Szal aluminium ide vagy oda, nem olyan hűdejók az értékei.
  • CoolStuff
    #4807
    Bocsi, elvileg képet akartam belinkelni, de elfelejtettem...
    Ez az ami jobb:
    Venti
  • Kolbasz
    #4806
    Úgy értettem, hogy én felsoroltam háromfélét, ő pedig mondott egy negyediket. De már rájöttem, hogy a Glacialtech gyártja, és halk, és mindenki aszongya, hogy nagyon finom. Úgyhogy kösz a segítséget.
  • ollie
    #4805
    Negyedik verzió?? A Silent Blade egy ventillátor.
  • Kolbasz
    #4804
    Lehet, hogy korlátolt a felfogóképességem így estefelé, de ez a Silent Blade egy negyedik verzió?
  • CoolStuff
    #4803
    Ez a legjobb...
    Pont elég a levegő szállítására, és nagyon halk.
    Vedd azt, hogy a Silent Blade 1700 fordulatot tesz meg 19,5decibel zajjal, míg ez 2000-et forog 20 decibellel.
  • Kolbasz
    #4802
    Korábban sírtam a ventillátor miatt. Most egy olyat kérdeznék, hogy eztet:
    http://www.mistral.hu/uj/admin/leir/out2.phtml?termek=2008189&szam=1&user=1
    Eztet:
    http://www.mistral.hu/uj/admin/leir/out2.phtml?termek=2008221&szam=1&user=1
    Vagy eztet:
    http://www.mistral.hu/uj/admin/leir/out2.phtml?termek=2006627&szam=1&user=1
    ...pakoljam be a gépem hátuljába?
  • CoolStuff
    #4801
    A kicsi is lehet jó és még szép is, ezt bizonyítja az a MOD, amit egy barebone gépen eszközöltek. Az egy Shuttle SK41G SFF, a változtatás pedig az oldal ablak és az plexin lévő puma gravír. A LEDek csak tovább szépítik a házat.
  • CoolStuff
    #4800
    Már megint pangunk vazze'!
  • CoolStuff
    #4799
    Ja, azt mindig enable-ra állítom...
  • ollie
    #4798
    Ja, amúgy meg alapból mindig be van kapcsolva, ha a memók jók hozzá, mert csak 2 állása van, AUTO és Enabled.
  • ollie
    #4797
    Performance Acceleration a neve, és asszem a chipset beállításoknál van.
  • CoolStuff
    #4796
    Akkor a PAT-ot hol kell bekapcsolni?
    Mondd el, hogy egy ASUS lap biosában hol van ez...
  • ollie
    #4795
    PAT-al mindig jobb, de a Turbo mode, meg a PAT két különböző dolog. Mindkettő a memóriát tuningolja.
    Peremepe: vedd vissza a memcsi frekit, és akkor jobban fogod tudni húzni az FSB-t.
  • perempe
    #4794
    PAT-tal, nélküle kb. 10%-ot veszít az AIDA32 eredménye.
  • CoolStuff
    #4793
    Akkor jól tudtam...
    Melyik jobb, a pattal 2,3,3,6-al, vagy pat nélkül 2,3,35-tel?
  • perempe
    #4792
    A PAT-ot kapcsolja be. Állítólag alapból jön a PAT, ha CL2-es az időzítés.
  • CoolStuff
    #4791
    Az a TURBO beállítás tulképpen mit csinál?