36836
  • I.C.ram
    #5390
    Mistral oldalán megtudod, mutatni, hogy melyikre gonodlsz?
  • Borg
    #5389
    Akkor nagyon elnéztél valamit.
    ABIT NF7 már bőven 20k alatt is van, nforce2 ultra 400.

    Lehet utálni az nvidiát, de tény, hogy az nforce2 lapjaik a legjobbak, amit Athlon XP alá jelenleg tenni lehet. Vagyishogy még csak most derül ki, hogy valójában a KT880 tud e valamit kezdeni ellenük, de nem úgy néz ki.
  • Borg
    #5388
    lol :) Persze hogy független.

    De mondom, ha nem akarsz nvidiát, ott az A7V880, vagy GB 7VT880. 20k körüli áruk van, nem drágák, és *MAJDNEM* hozzák az nforce2 teljesítményét.
  • I.C.ram
    #5387
    Csak az a baj, hogy az nforce2-es kártyák 2* annyiba kerülnek. 48ezer forint.
  • Falconer
    #5386
    Független, én meg azért nem vettem Nforszosat, mert alapból rühellem az Nvidiát, és nem támogatom őket
  • I.C.ram
    #5385
    Azért nem választottam azokat az alaplapokat, mert nvidiások, és radeon kártyát szeretnék, majd. Vagy ez teljesen független egymástól?
  • Falconer
    #5384
    Itt van , de van az A7V600-X, abban nincs wi-fi slot vagy mi a halál, aztán pár ezressel olcsóbb, nekem az van és király eléggé
  • Borg
    #5383
    Felejtsd el.
    Egyrészt, az nforce2 jóval gyorsabb, másrészt ha mindenáron VIA-t akarsz, akkor KT880-at vegyél. Már megjelentek itthon is, van Gigabyte meg ASUS-ból is.
  • Falconer
    #5382
    Jó, de ajánlom még az Asus A7V600at
  • I.C.ram
    #5381
    Ez szerintetek egy jó alaplap?

    ALAPLAP GIGABYTE GA-7VT6001394 SOCKETA VIA DDR ATX
  • I.C.ram
    #5380
    Azthiszem veszek egy új alaplapot, mert a mostanin nem megy a hűtés sem :( Önindiózni kellett, hogy elkezdjen forogni.
  • I.C.ram
    #5379
    Segítsetek légyszi.... :( Teljesen megzavaradotott a gép :( Scandisket is lefutettem, de semmit nem talált.
  • Falconer
    #5378
    Milyen hűtésed van vazze?
  • I.C.ram
    #5377
    Nem tudod, mi lehet ezeknek az oka? Baromira nincs kedvem formatálni.

    Ja és minden másik fórumról újra be kell lépegetnem.

    Egyedül az MSN megy normálisan.
  • I.C.ram
    #5376
    Ez hihetetlen... Tejlesen megzavaradotott a gép!

    SG-re, ahányszo becsukom az IE-t, és elindítom újra, mindig be kell lépnem újra! Mi a szar történt???
  • I.C.ram
    #5375
    Egyébként most visszaraktam mindent eredetibe, de beszartak a programjaim. ICQ, Yahoo messenger állandóan kifagy!

    SG-n is mindig elfelejti a jelszavamat, hiába pipálom ki, hogy maradjon meg, de minden bekapcsolásnál újra kellett bejelentkeznem... Mi a franc történt?
  • I.C.ram
    #5374
    DDR 333-am van. Vagy az más?
  • Narancs
    #5373
    Mivel a memóriád 266Mhz-es, ezért a 2600+ (333) semmiképp nem fog menni...
  • I.C.ram
    #5372
    Ja csak a feszültségnél lehet user definied.
  • Narancs
    #5371
    Á értem!
    Belépsz a BIOS-ba, és ott csak a típusok közt tudsz váltokagtni, igaz?
    Nincs ott olyan, hogy USER DEFINIED, vagy manual settings, vagy vmi hasonló?
    Azért mert csak úgy tudnád jól belőni a proci határait, így nem nagyon lehet!
    Amúgy a KT400 chipset nem éppen tuning barát hírű...
  • I.C.ram
    #5370
    Próbélgattam a többit is, de else indul a win, csak fekete képernyő van a memória ellenörzés után.
  • I.C.ram
    #5369
    Egyébként semmi nem lehetett külön állítani, csak ezt a két számból álló cuccot. votl fsb meg agp ratio, meg ilyen, de azokat nem lehetett állítani.
  • I.C.ram
    #5368
    2800+ (333) és nem 2600+
  • I.C.ram
    #5367
    Most viszont 2600(266) -on megy, ami nem valami nagy szám, mert kemény 80 mhz-t fejlődött a proci.
  • I.C.ram
    #5366
    Na átállítottam, és elvileg megamaradt.

    Viszont mikora 2600+ (333)-ra raktam a procit, nem akart bejönni semmi csak sötétség, és ezért bios reset volt, azért tartott ilyen sokáig a dolog.
  • I.C.ram
    #5365
    Ok megpróbálom.
  • Narancs
    #5364
    Ha nem lockos akkor könnyű a tuning!
    Az órajelet 2 szám szorzata határozza meg: az FSB -t szorozzuk föl egy számmal (a szorzóval) amit ha magasabbra állítasz magasabb órajelet kapsz.
    Ha lockos a proci, akkor a szorzó szám nem állítható, így az FSB órajelét kell emelni. Ekkor a memória órajele is emelkedik, ha szinkronban van hajtva az FSB -val.
    Mivel a ramok nem bírnak túl sok tuningot, ezért ebben az esetben mikor az FSB -t húzzuk szükség van erősebb ramokra is, vagy pedig beállítjuk hogy ne szinkronban menjen. (a te esetedben vszínű ez lesz a megoldás).
    Szóval a BIOS -ba kéne belépned, és egy kicsit följebb állítani a szorzót, majd restrart. Újra be a BIOSba, és ha megmaradt az új órajel akkor zsír, nem lockos a proci!
  • I.C.ram
    #5363
    De ha elmondod, hogy hogyan tudom megnézni, vagy hogy melyik progival, akkor belevágok.
  • I.C.ram
    #5362
    Sajnos erre a megfelelő háttértudás hiányában nem tudok válaszolni :)
  • Narancs
    #5361
    Szorzólockos a proci?
  • M@TriX
    #5360
    Én Inteles vagyok, segítenék, Az inteleknél feszt is kell neki adni, annyit hogy elég legyen, kis lépcsőkben...
    Az INtelnél olyankor restartol, ha nem elég a fesz vagy már nem bírja a proc a húzást, de ezt nálam csak 3.8-nál csinálta :)
  • I.C.ram
    #5359
    Valaki segítsen légyszi.
  • I.C.ram
    #5358
    Nem hinném. 2300-as DDR van benne 2*512
  • ollie
    #5357
    Váj ju gájsz ár szpemming ól dá tájm?
  • CoolStuff
    #5356
    Attól még, hogy 1 üzit elengedtem ide is???
    száksz vagy!
  • Falconer
    #5355
    JA hogy az van... Hát akkor is, léghűtésből az a király
  • Falconer
    #5354
    Spire Falconrock2, egy éve még 2500HUF volt, XP3200ig jó, és csak 25db a hangereje, nekem is az van
  • M@TriX
    #5353
    lehet a mem nem bírja?
  • I.C.ram
    #5352
    Ezt beírtam AMD topikba is:

    Hi! Szeretném kicsit húzni a gépem, de nem nagyon sikerül.

    Biosban állítom az órajelet, de állandóan kékhalál, vagy rest van.

    Gépkonfig:

    AMD: Abit KD7 Amd Athlon 2400+@2ghz (alapjárat) 1gb ram (bár ez gondolom tök lényegtelen)

    Valaki letudná írni, hogy alap bios beállításról hogyan kell felhúzni? Az órajelen kívül mit kell még állítani, és mire? Gondolom ilyenek, hogy feszültség kellenek.
  • Torry
    #5351
    Mondom hogy TUNING!

    Olyan hűtőm van most!