509
Üdv minden akváriumosnak!
  • manitounickfree
    #509
    kép
  • manitounickfree
    #508
    Eladó Hydor Crystal Duo R10II új automata szűrő, dobozában minden tartozékkal, nem volt még vízben.
    Jár hozzá egy zacskó aktív szén.
    800L/óra
    120-200 literig ajánlott. Max. 800 l/h vízforgatással rendelkezik.
    Kétlépcsős rendszerű (mechanikai és vegyi) belső szűrő.
    Nagy felületű szűrőszivaccsal az intenzív fizikai és biológiai szűrés érdekében.
    Külön konténerrel a darabos szűrőanyagok részére.
    Finoman porlasztott levegőt is kevernek a vízhez, így külön levegőztetésre nincs szükség.
    ár: 7.000ft


    továbbá Heater Y978-B 300w új automata fűtő, dobozában, nem volt még vízben.
    16-32°C állítható.
    ár: 3.000ft



    további képek
  • Pistike 007
    #507
    Igaz! Az enyémnek most lesz azért helye, remélem minden zökkenőmentesen fog működni. Inkább terráriumokkal foglalkozom, de talán nem lesz semmi gond :)
  • Marki
    #506
    Az meg a másik, hogy a sziámikat (legalábbis a hímeket) olyan kis kockában tartják, hogy szegények megfordulni is alig tudnak benne. Ha már tiltani akarnak valamit, akkor azt kéne.
  • Pistike 007
    #505
    -vagyis egyet :)
  • Pistike 007
    #504
    Na ezaz. Hát, ha csak a fórumon IP-ről le nem nyomoznak, én rakok bele sziámikat :D

  • Marki
    #503
    Az első átmeneti akváriumom (úgy 20 évvel ezelőtt) gömbakváriumom volt. Két hétig kellett, amíg meg nem kaptam a téglalap alakút. Kis befogadóképességű volt, nem volt lélegeztető, és csak pár guppi úszkált benne.
    Nem voltam valami nagy hal-szakértő 7 évesen, de semmi rendkívülit nem vettem észre. A körbe-körbe úszás szvsz hülyeség; a hal oda úszik, ahová akar. A téglalap alakúban sem úsznak téglalap alakban.
  • Pistike 007
    #502
    hááát persze, itt igen magas az IQ állandó :D
  • OrioN the S
    #501
    azért egy madár meg a hal az más :D meg gondolom nem is mindegyik halfajta reagál így. de szerintem nem véletlen lett betiltva van egy olyan érzésem. aztán lehet, hogy minden kutató, biológus hülye csak itt az sg-n vannak erre alkalmas megfigyelők :DDD ...lol
  • Pistike 007
    #500
    Figyeltem halakat gömb alakúban, szartak rá nagy ívben. Valamint a kör alapú kalitkákat is elvileg tiltják. Gondolom azért, mert az állat körbe körbe járkál..? A téglalap alapúban meg két fal között nem?

    Az emberi butaság határtalan.
  • OrioN the S
    #499
    nincs :D nekem már ez a betiltás előtt monta mutterom amikor gömbakváriumot akartam, hogy bedilóznak benne a halak, mert konkrétan körbe-körbe mennek és nincs rájuk jó hatással. nekem mindig is téglalap alakú akváriumom volt. amennyiben ragaszkodsz az ilyen gömbölyed formáho, akkor vegyél homorú falút vagy olyat aminek a sarkai le vannak kerekítve. azok is elég dekoratív látványt nyújtanak :)
  • Pistike 007
    #498
    Kigúglizni én is ki tudtam, saját vélemény? :)
  • OrioN the S
    #497
    "Viselkedést kutató vizsgálatok igazolták, hogy a gömb alakú akvárium rombolja a halak magatartását, illetve testi elváltozásokat is okoz. A gömb alakú felület úgy töri meg a fényt a vízben, ami idegesíti a halat, és nyugtalanná válik tőle"
  • Pistike 007
    #496
    Mi a véleményetek egy nagyobbacska gömbakváriumról? Kajak betiltották.. Valami tapasztalat, hogy tényleg kikattanak a halak a fénytöréstől (ezzel indokolták)?
  • laci3000
    #495
    szerintem sima ügy....
    ha nagyon bizonytalan vagy akkor tegyél a komód tetejére egy "deszka" lapot.
    a komód és a medence közé viszont valami gumira vagy hungarocellre szükség lehet
  • Kalozoner
    #494
    és 6mm-es az üveg amúgy.
  • Kalozoner
    #493
    144 literes akvárium és 80x40-es alapterület, 79 cm a komód amire rakom, de közben átgondoltam és szabatok bútorlapot, az a biztos. üdv
  • laci3000
    #492
    szia,

    A kérdés az, hogy mekkora az akvárium alapterülete illetve hány literes és milyen vastag az üveg amíből készült...

    Üdv
  • Kalozoner
    #491
    Kicsit kihalt a topik, de hátha! Veszek akváriumot és a komód amire rakom 1 cm-el rövidebb, tehát fél-fél centit lelógna a két szélén. Ez probléma? Vagy inkább vegyek egy pontosan akkora bútorlapot és arra rakjam rá az akváriumot?
  • Apa27
    #490
    Sziasztok! Valaki csinált már olyat, hogy élő fűzfa hajtást, vagy élő nádat tett volna az akváriumába dekorációnak?

    Egyszer azt hallottam, hogy a nád és a fűzfa is víztisztító hatású. Arra gondoltam, hogy valaki kísérletezett már ilyennel és van tapasztalata...
  • Renátó1985
    #489
    Sziasztok!
    Meg tudja nekem valaki mondani, mi a Black Moor magyar neve?
  • Csuky
    #488
    oké köszi utána olvasgatok =)
  • tirpitz
    #487
    Szia! Az teljesen jó, hogy már megvan rá a pénz (vagy egy része), de mostnagyon utána kell olvasnod a dolgoknak, különben úgy fogod érezni, hogy kidobtad a pénzt egy olyan dologra, amit nem élvezel, mert nem működik. Ha az alap dolgokkal tisztában leszel, betartod a szabályokat, türelmes leszel, akkor jobb esetben lesz egy fasza akváriumod, "rosszabb" esetben te is beleőrülsz, és lesz egy rakat akváriumod:) Horn-Zsilinszky Akvarisztika c. könyvét ajánlom nagyon első körben. Ott van az akvarista.hu is, régebben sokkal értelmesebb fórum volt, mára elözönlötték a hülye kérdések, de valamennyire használható.
    Szerintem először döntsd el, hogy milyen típusú akváriumot akarsz (csak növényes, dél-amerikai, afrikai sügeres, stb.), aztán szép sorjában olvass utána a halaknak, azok igényeinek, stb. Így össze fog állni, hogy milyen akváriumot kell csinálnod.
  • Csuky
    #486
    Hello! Remélem valaki válaszolni fog. Akarok venni egy akváriumot teljes felszereltséggel(ebbe minden benne van, halaktól elkezdve minden). Lenne rá 50.000 Ft-om. Az lenne a kérésem, hogy segítsetek hogy milyen akváriumot vegyek, halakat, növényeket, stb. Melyik márka jó, nekem a juwelt ajánlották. Előre is köszönöm a válaszokat. Egy kezdő akváriumos.
  • Fejlesztő
    #485
    Üdvözlök minden kedves fórumozót!
    Kiváló akváriumvezérléseket találhattok itt: www.gp-electronic.hu . Egyedi elképzelések alapján is csinálnak vezérléseket.
    [email protected]
  • tirpitz
    #484
    Sziasztok! A következő növényekkel találkozott már valaki bp-i, vagy Bp közeli helyen? Anubias barteri; Anubias nana, Microsorium. Most veszek 7 Cyprichromis leptosoma “Kibishi” Yellow-t, és mindenképpen ilyen növényeket szeretnék (lehetőleg minél olcsóbban). Tenyésztőnek, ahonnan szerzem a halakat, elvileg vannak, de most külföldön van, nem tudom megkérdezni, viszont az akváriumot szeretném teljesen befejezni növényekkel meg mindennel mielőtt hozom a halakat.
  • Anders
    #483
    sajnos lusta az algaevő :(

    az árát nem tom mert már régen vettem (ideje is lenne cserélni)
    sima lámpaboltban veszem évente egyszer

    azt hiszem, a sera-nak vannak külön színhőmérsékletes fénycsövei, de azok aztán tényleg rohadt drágák :((
  • Frosty01
    #482
    amúgy hol és mennyibe fáj?
  • Frosty01
    #481
    háh :C algaevő halat neki
  • Anders
    #480
    lehet kapni phillips aqua fénycsövet
    bár lehet, hogy pont ugyanolyan sz*r, mintha sima fénycső lenne :(
    mindenesetre én azt használom, a legnagyobb probléma vele, hogy barnaalgásodnak a növények.
  • Frosty01
    #479
    őt nem is faggattam :P
  • emixa
    #478
    valamikor ifjúkoromban, amikor volt egy csomó akváriumom, volt élő növényem is. addig, amíg az elevenszülők le nem rágták azokat, amit a harcsák meg a sügérek elfelejtettek kitúrni. de hátha több sikerrel jársz.
    idéznék egyet a horn-zsilinszky-féle akvarisztika c. könyvből (a 23. oldal felső harmada körül):
    "a növények fejlődéséhez a fény sárga és vörös színtartományának sugarai szükségesek. ezért ha a megvilágítást fénycsővel pótoljuk, az f29 fénycsövet ajánljuk. ha az akvárium mérete több, párhuzamosan elhelyezett fénycsövet igényel, azok ne azonos színtartományból legyenek. különbözőekkel (f-2 és f-7) sokkal jobb hatást, eredményt tudunk elérni."
    nem mai gyerek a könyv, de ezek a dolgok valószínűleg még úgy lehetnek, mint jópár éve. elképzelhető, hogy a fénycsövek elnevezése változott, de hátha nem. sok sikert. (és ne a néger eladót faggasd)
  • Frosty01
    #477
    hát pont ez az... élő növényeket akarok bele :))
  • emixa
    #476
    valamikor ifjúkoromban volt egy csomó akváriumom, és az emlékeim közül olyasmi dereng, hogy a színhőmérsékletes téma akkor számít valamit, ha növényeid is vannak az akváriumban. egyébként meg olyan csövet vehetsz bele, amilyet csak akarsz, feltéve, hogy nem néger az eladó az adott szaküzletben. (ez csak móka volt, nem fajgyűlölet)
  • Frosty01
    #475
    Halihó!

    kérdés! fontos nagyon.

    ez a világítás
    megfelelő akváriumot világítani? azt írja.. színhőmérséklet fehér. de nem tudom... fénycsöves.... ezért vagyok gondban. az eladónak kb annyi köze lehet az akváriumokhoz, mint az afrikai őslakos négereknek a hógolyózáshoz
  • Druzsba #474
    Sziasztok!
    Sok év kihagyással újra van akváriumom. Persze semmi komoly, csak dísz meg idegnyugtató. :) 30 liter, 2 black molly, 2 borostány molly, egy torokátum és egy kékpajzsos páncélosharcsa (Corydoras aeneus). Az utóbbiról mostanában olvastam, hogy nem szeret egyedül lenni, viszont én nem nagyon akarok több halat, így is zsúfolt szerintem. Mit javasoltok? Bírni fogja egyedül is?
  • bujcsik555
    #473
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1198683988
    megnéznétek lécci!
  • bad boy 2
    #472
    aha szoval ez a baja köszi az infot .
  • Anders
    #471
    ... mármint a saját fajtája 6-8 db
  • Anders
    #470
    pók.
    vedlik.
    szerintem.

    az üvegharcsára majd egy nálam szakértőbb biztos válaszol értelmesen, de sztem azért, mert rajokban él, és muszály neki a társaság