509
Üdv minden akváriumosnak!
  • bad boy 2
    #469
    pók? ilyenről még nem is halottam amugy édesvizi a kincsem de sikerült be csajoznia és ha minden jól megy nem sokká jön az ifijabik csipesz mer hogy ez a neve , kérdés : vettem egy üveg harcsát mért van az hogy fél orán át egy helyben van de még él remélem nem komoly .
  • Anders
    #468
    én ugyanezt pókokkal láttam, az sem kutya
    a srác megőrizte az összes vedlést nagyság szerinti sorrendben :)
  • Punker
    #467
    édesvizi?
  • bad boy 2
    #466
    na sikerült be szerezni egy rákot egy pár hete és tegnap le vedlete a "gunyáját"és sokal nagyob lett mint volt sztem elég érdekes .
  • Anders
    #465
    kösz
  • via_mala
    #464
    #453
  • Anders
    #463
    egy neon hal tisztára kifakult, jobb oldalán a hasa táján barnás folt látható, a pikkelyei elvesztették a csillogást és mindkét oldalon a hasa úgy néz ki, mintha csíkokban véraláfutásos lenne (ami persze hülyeség, mert tudtommal nincs vérük, csak vmi testnedv) és mintha a szeme is dülledt lenne.
    tudtok javasolni valamit, hogy mit csináljak vele?
    és a többivel, hogy ne fertőzze le az egész aksit?
  • Anders
    #462
    enyhe nyálkásodás máshol is, de a bevonat csak a tapadókorongon
    érdekesnek tartom.
    minden vasárnap megtakarítom, és köv vasárnapra megint ugyanolyan
  • Editthy #461
    csak ott jelentkezik?? Nekem a sziklás hátterem egy kb 1 négyzetcentis területén jelent meg- letakarítottam és azóta nem jelentkezett. . .
  • Anders
    #460
    arra tudtok valamit mondani, hogy mi az oka, hogy egy hét alatt a szűrőnek a tapadókorongján szürkésfehér nyálkás bevonat képződik? gondolom a vízminőség...
    bár túl nagy baj nincs vele, mert csak a tartalékaksi.
  • Marki
    #459
    Csak nekem pont a nagyobbak döglenek meg, a kicsik élik túl.

    A legszívósabbak eddig még mindig a harcsafélék.
  • via_mala
    #458
    A kis darwinista!
  • Editthy #457
    Ilyen nekem is volt már párszor, azt figyeltem meg hogy tavasszal-nyár elején a nagyobb hőmérséklet ingadozáskor (hirtelen őmérséklet emelkedés) lessz áldozata 5-8 halam és annyi. . . (lehet h kegyetlenül hangzik de az állománynak kicsit jót is tesz, h az érzékenyebb, gyengébb egyedek kikerülnek az utódnemzésből.
  • Marki
    #456
    kösz
    Nem lesz mostmár semmi bajuk.
  • Anders
    #455
    hajrá
    ellenségemnek sem kívánom, hát még a halaidnak (hogy meghaljanak) :)
  • Marki
    #454
    Hja, sajnos nem is ez volt az első eset.. :(

    Azóta rendben vannak, tettem nekik vitamint, meg víztisztítót, remélhetőleg mostmár rendben lesznek.
  • via_mala
    #453
    "ma 6 dögöt fogtam ki, de nekik valami más bajuk volt. Teljesen fel volt duzzadva a hasuk"
    Ha hasvízkórosak voltak, akkor sürgősen fertőtlenítsd a vizet, mert könnyen lehet, hogy a többi halad is hamarosan kipusztul! A darakór után talán a hasvízkór a leggyakoribb és legvégzetesebb díszhal-betegség.
  • Marki
    #452
    Köszi az infót :)

    Nekem a nagykárolyi eladó mondta, hogy a sárga xifó, amit vettem, olyan helyen él, ahol a folyó a tengerbe / óceánba torkollik.

    És időközönként átúsznak a sósabb vizekre.
  • Hoopy
    #451
    Semmi bajuk nem lesz egy kis sótól és valóban jót is tesz nekik az más kérdés h ez általában az afrikai tavak halaira jellemző ahol a viz kicsit sós az erős párolgás miatt.Egy pontylazac vagy xifo nem feltétlen igényli hisz az amazonas vagy a folyok egyáltalán nem sosak..nem tud bennük felgyülemleni.A jódozatlan só nem feltétlen igaz ugyanis például egyes Cyprichromis(tanganyika tavi lazacsügér) fajoknak szükségük van a jódozott sóra és ezáltal tudnak akváriumban elkerülni különböző betegségeket.
  • Marki
    #450
    Hát nem :D

    Nem számoltam még meg őket, mert kicsiből legalább 50 van, és semmi bajuk nem lett a sótól.

    Nagyból is legalább 30 van.
  • Anders
    #449
    akkor nyilván nem 7 halad van összesen :)
  • Marki
    #448
    A sótól egyelőre semmi bajuk, bár ma 6 dögöt fogtam ki, de nekik valami más bajuk volt. Teljesen fel volt duzzadva a hasuk. Ez már többször előfordult, tehát szvsz semmi köze a sóhoz.
  • Editthy #447
    'Aszongya' nincs ilyen téma...
  • Editthy #446
    Én azért egyelőre nem próbálnám ki, megvárjuk hogyan hat az állományodra hosszú távon
  • redbull0304
    #445
    Eladó Halak és Akvarisztikai Felszerelések
  • Marki
    #444
    Ja, de legalább legális :)
  • gasongas #443
    bedrogoztad a halakat :))
  • Marki
    #442
    Már adtam nekik, bár jóval kevesebbet, mint amennyit előírtak, kb 10 kiskanálynit a 60 literhez.
    A végeredmény: sokkal vidámabbak, jobb a színük, virgoncabbak. Csak ajánlani tudom. Még a harcsákat sem zavarja. CSak persze vigyázni kell a mennyiséggel.
  • via_mala
    #441
    Lehetnek olyan fogaspontyok, amelyek szeretik, de biztos, hogy ez nem általános, szóval inkább ne "sózd be" őket! ;)
  • Marki
    #440
    Ma 23 hallal gyarapodott az állományom :)

    Nagykárolyban vettem 9 sárga xifót. Ilyet sehol máshol nem láttam.
    Egy debeceni boltban pedig 3 thorocatumot, 3 ancit, 3 páncélos harcsát, és 5 citromsárga farkú guppit.

    Hihetetlen jól mutatnak, főleg a citromsárga xifók :D

    Más: Igaz, hogy az akváriumi halak (főleg a fogaspontyok) szeretik az enyhén sős vizet? Úgy hallottam, 2 literhez egy kiskanályni (jódozatlan!) sót kell tenni, és abban jól érzik magukat.
  • gasongas #439
    nekem is vannak halaim ...
  • TCelica
    #438
    és ebbe mi extra van?
    akinek erre van szüksége az már ássa el magát ...
    amúgy meg nem ide ebbe a topikba tartozik :))
  • #437
    ezt lessétek:D
  • TCelica
    #436
    ezzel én is igy jártam :))
    én takaritás után még amit találtam mindig szedegettem ki őket, a picurkákat is ...
    végül elfogytak :DD
    de amúgy olyan aranyosak :))
    sok sikert hozzájuk

    ja és a növények alatt is ill. levelük alatt is nézegesd őket rendesen, ott vannak a legtöbben :))
  • Marki
    #435
    Rákszakértők nem jeleskednek a fórumon :D
  • bad boy 2
    #434
    helloka rák féléket akarok az akváriumban és ezzel kapcsolatban kellene segitség szoval elöre is meg köszöném a segitséget. de ezt már le irtam régebben pár ember irásásval lenteb!
  • Marki
    #433
    ha a sötét színűekre gondolsz, azokat sehogy.
    Nekem már negyedjére lepik el az akváriumot, pedig még a növények legapróbb részeit is átöblítem, a kavicsot is kifőzöm, az akvárium minden szegletét fertőtlenítem. Mindig visszajönnek a dögök. :c
  • havercsotány
    #432
    Siaszo mindenkine Valaki mondja meg hogy kell kiírtani a kis csunya pici csigákat van vagy 5645 db már egyszer nekiáltam kiszedegetni de egy két darab tulélte mert egy hétmulva megint lett van valami tipp? van esetleg csigaevö hal?vagy ilyesmi
  • TCelica
    #431
    oksa, majd csinálok

    igaz most csak kevés lakó van, ugyan is hugom ezelőtti tisztitásnál a hálóval összenyomta őket (még kicsi) :((
    és a legszebb xifóm is odalett (nem bizti jól irtam)
  • Editthy #430
    Ha van kép, megcsodálnám :)