509
Üdv minden akváriumosnak!
  • Dawe13
    #389
    harcsa nem hatcsa :D:D:D:D:D
  • Dawe13
    #388
    Aha. Az enyém 80 literes,benne 1pár xifó,vagy 10 guppi (3nőstény)
    2neon,1 szumi (majd lessz párja,ha lessz pénzem:P),2 dominóhatcsa,1 alganyaló......asszem ennyi
  • Marki
    #387
    57 literes, van benne rengeteg xifó meg platti (egy nagy nőstény most készül kipurcanni :( ), 4 molly, 3 anci, és 4 fenéktisztító harcsa.
  • Dawe13
    #386
    oksa:)
    Amúgy hány literes az akváriumod és mien halak vannak benne???
  • Marki
    #385
    Szerintem mindegy, úgysem lesz ott sokáig :)
    Max egy bújkáló lehet benne a kicsiknek
  • Dawe13
    #384
    Nekem most fekete a foltja!!!
    De azért a biztonság kedvéért különraktam!!!
    Amúgy ugye jól tudom hogy nem kell belerakni semmien díszt vagy ilyesmit:)
  • Marki
    #383
    A hasán látszik, bár sosem lehet előre tudni.Raktam én már át black molly-t külön elletőbe, amikor már óriási volt a hasa, aztán 8 napig nem ellett. Visszaraktam, erre másnapra megellett :)

    A hasuk végén van egy "terhességi folt", ha annak a színe megváltozik, akkor rövidesen szülni fog.
  • Dawe13
    #382
    Csá! Az egyik guppim terhes! A kérdésem az lenne,h. áttegyem 1 másik akváriumba? És hogy lehet megállapítani hogy még "mennyi ideje van hátra"???
    Előre is köcce!
  • vibo
    #381
    lenne egy kérdésem.vannak olyan halak amiket lehet akváriumban tartani és uv reagánsak?köcce a válaszokatr előre is.Ádám
  • via_mala
    #380
    Valószínűleg az a vízösszetétel, ami a xifóknak még jó, a sokkal érzékenyebb neonhalaknak halálos.
    A víz hőmérséklete, PH-értéke és keménysége a három kritikus szempont. Ezeket minden esetben meg kell nézni új hal betelepítése előtt.

    A xifók pedig nem olyan agreszívek, de lehet, hogy az egyik hullát megeszegették, de az is lehet, hogy beszorult szűrő mögé, vagy valahová.
    Perse ha nagyon ki vannak éheztetve, akkor elképzelhető, hogy támadnak. De a neon elég fürge, nem hiszem, hogy 2 óra alatt sikerülne elcsípniük. Persze ha egy 20 literes akváriumban van 40 xifó, akkor már megint más a helyzet.
  • Marki
    #379
    Nekem a guppikat tették el láb alól.. :/
  • Dawe13
    #378
    ok. kössz! akkor megmondom neki! de tényleg fura eset....
  • Firerock
    #377
    sztem ez 1 különleges eset
    ha a neonokkal ilyenek akkor a többi hallal is ilyenek lesznek!!
    szóval Xifó KUKA:)
  • Dawe13
    #376
    Sziasztok!! Azért írnék, mert történt nővéremmel 1 fura eset........
    vett 6db neonhalat,és berakta a xifókhoz az akváriumba....
    2óra hossza műlva 5 neonholttestet emelt ki,és 1 nyom nélkül eltűnt.....
    Lehetnek ilyen agresszívak a xifók???? És ha igen,mi lehet ennek az oka??? Nekem is vannak xifók+neonok 1 akváriumba,de nem bántják egymást......
  • Marki
    #375
    Hát nem tudom, nekem csak a xifók zabálják meg a kicsikat, de úgy hallottam, mindegyik hal befalja.
  • Firerock
    #374
    helóóó
    berakhatok 1 10literes akváriumba újszülött xifók mellé 1 nagyoon békés szülni készülő ezüst mollyt?
  • Marki
    #373
    Nah; vettem 10 kis plattit, és 4 xifót. Ezekből 2 (elvileg) zöld. De olyan színtelenek, mint a guppik.
    Eredetileg ugyebár a mexikói kardfarkú hal zöld színű, csak, mióta akváriumban is tartják, és tenyésztik, piros lett.
  • VANGI
    #372
    az a baj, hogy nincsen boltja,de itt mindent meg lehet nézni:http://www.akvariumshop.hu/
  • Firerock
    #371
    sztem a személyes vásárlás 1 kicsit megnyugtatóbb és bztonságosabb is
    szóval szerintem menny el és vedd meg;)
  • VANGI
    #370
    Sziasztok!

    Érdekelne a véleményetek az AKVÁRIUM SHOP-ról. Szeretnék venni akváriumot (JUWEL Rekord 110) interneten, csak attól tartok, hogy nem azt fogom megkapni, estleg minőségben, mint amit kinéztem. Vásárolt már valaki interneten keresztül akváriumot? Mit tapasztalt?
  • Marki
    #369
    igen, a vízoszlop nagyságától függ, én már láttam akkorát, amelyik legalább 40 centi volt.. Nem a legszebb látvány.. :)
  • Editthy #368
    szerintem attól is függ hogy mekora aksiba kerül és hány hallal van együtt tartva, láttam belőle tenyérnyi nagyságút is...
  • Marki
    #367
    Nekem 10-12 centi körül van, és már megvan 5 éve. Nagyon szívós fajta :)
  • Editthy #366
    Ja ja, úgy lő ki mint egy rakéta nekem csak kézzel sikerült kiszednem nagytakarításkor... de nem volt egyszerű hadművelet...
    kiváncsi vagyok mekkorára fog nőni... 6-7 hónap alatt kb a duplája lett...
  • Marki
    #365
    Igen, előfordul. A fenéktisztító harcsákat is szokta kergetni.
    Amúgy azért neveztem el őket ostobáknak, mert órákig lehet velük szenvedni,a mikor kiveszem őket az akváriumból.
    Mindaddig mozdulatlan, ameddig oda nem érek a hálóval, és ahogy hozzá érek, villámgyorsan eltűnik :)
  • Editthy #364
    Én most eléggé ideges vagyok az enyémre mert elkezdte piszkálni (csipkedni, kergetni) a harcsámat... pedig egyelőre még kissebb nála... Az anci is területfoglaló lenne??? Van tapasztalatod ilyen téren?
  • Marki
    #363
    Én csak az ancikat neveztem el ostobáknak :)
  • Editthy #362
    Az előbb említett megboldogult brekkancsomat Mikulásra kaptam a páromtól, így lett Miki a neve :)
    Az övé lehetne JOLÁN
  • Valentino
    #361
    Egy barátom szeretne venni egy halat és most nagy dilemmában van, mert nem tudja hogy mi legyen a neve. Bár nem hiszem hogy valaha is hallgatna a nevére a halacska, de ez fontos a barátomnak :) . Adjatok pár tippet, ami szerintetek jó halnév. Béla és Némó már kilőve, az nem tetszik neki.
  • Editthy #360
    Részemről nem volt kedvem írni... Miki az örök békamezőkre távozott :(
  • Firerock
    #359
    faszán megy a topic:D
    2006. okt. 03. 14:05
  • Frank99
    #358
    szülési görcsöktől összeszorította a száját...

    :-()
  • Firerock
    #357
    az épp szülni készülő Xifómnak kifehéredett a szája
    mitől lehet ez??
  • Editthy #356
    #318

    ennyi a hozzáfűznivalóm... a kulcsszó a FELELŐSSÉG! Felelősség azok iránt a halak (élőlények) iránt akiket megvásárolsz ... felelősségell tartozol az életükért és gondozásukért... egyszerűen csak az jön le a hozzászólásaidból, hogy semminek nem néztél utána mielőtt hozzáfogtál az akvarisztikához... nem egyszerű dolog állatokat tartani és ez a halakra fokozottan értendő...
    Ahoz h örömöd leld benne rengeteg fontos szabályt kell betartani... ezeket az alapszabályokat pedig főleg szakkönyvekből szerezheted meg de a neten is találsz rengeteg leírást...
    A lényeg h mindaddíg amíg fogalmad sincs arról hogyan kell elméletben halakat tartani, ne fogj hozzá... off
  • kisviku
    #355
    Okés, így világos.Akkor is, remélem nincs harag...
  • Firerock
    #354
    spec nem rád gondoltam
    "Jesszusom, tiszta horror lett ez a topic!
    Szerintem add el az akváriumot, nem neked való hobbi!"
    mer ez teljesn kioktatásként jön le
  • kisviku
    #353
    Félreértések elkerülése végett, itt nem kioktatásról, inkább csak oktatásról van szó.
    A "szídást" pedig nem azért kapod, mert "mekkora szerencsétlen vagy", hanem azért, mert szerintem itt nem lehet életet menteni.Tehát az olyan kérésekre, hogy pl. "segíccsetek vmiér toflyamatosan halnak meg a neon halaim:(:(
    már csak 2van"... nem lehet mit válaszolni.

    A másik dolog,azt hiszem nem én vagyok itt az egyetlen, aki elég érthetően (néha már szájbarágósan)elmagyarázta, hogy mi a normális menetrend az új akváriummal kapcsolatban.Mit, hogyan kell csinálni, mik az alapvető dolgok amiket tudnod kell.Ha Te ezt bunkóságnak véled, avagy ezt szűröd le belőle, sajnálni tudlak.

    Bíztatás...hát ez is egy érdekes téma...hagyjuk.
    Nem kell megsértődni, nem kioktatásról van szó, amikor én is azt javaslom, hogy olvass és nézz utána, mert rengeteg könyv van ma már akvarisztikáról.Adunk mindenre választ ha kell, de egy egész könyvet minek írjunk ide?
  • Marki
    #352
    Ma vettem 4 fenéktisztító harcsát. Lesz mit enniük ;) Főleg az anciknak köszönhetően. Hiába takarítom hévégenként...
  • Rancor
    #351
    Nézd meg nem elég hideg-e az aksid,mert a mollyknak,meg a bettának elég meleg viz a jó!(27-28 C)

    Vagy hátha stresszelnek a halak,ezért legyengülhet az immunrendszerük.Ez lehet pl. túl erős szűrés/levegőztetés,kevés búvóhely miatt is.

    Enyhén megsózhatod az akváriumot,10 l-hez egy teáskanál jódozatlan,vagy tengeri sót tegyél,jót tesz a mollik(elevenszülők)immunrendszerének,meg úgy tudom a bettáknak sem árt.

    Figyelj oda az etetésre,(pl magyar száraz kajákkal ne nagyon etess,mert az egy rakás szart sem ér!)Élő,vagy fagyi kaja!

    Kétes helyről ne hozz bele halakat,főleg vigyázni kell a mollikkal,meg a bettákkal,mert vannak sok helyen már eleve beteg példányok,ez igaz más halakra is!

    Üdv: Rancor
  • gaspy
    #350
    azért ha megfigyeled két oldalon át segítettek neki...
    meg azért előtte kicsit körül lehet nézni könyvekeben meg a neten mielőtt vki aksit vesz...