509
Üdv minden akváriumosnak!
  • Firerock
    #309
    szijasztok
    születtek Xifójaim
    és kinőtték a szülőszobát
    úgyhogy különválasztottam őket a mollyktól,2befőttesüvegbe(a normál befőttesüvegméret)
    mi a teendőm vele?vízcsere stb
    nincs a befőttesüvegbe semmi csak a halak
  • Marki
    #308
    tar.hu, freeweb.hu, x3.hu, stb..
  • Firerock
    #307
    Vkinek van msn-e?
  • Punker
    #306
    előfizetsz.
  • Firerock
    #305
    hogy lehet vip jogot szerezni?
  • Firerock
    #304
    pl?
    miylen tárhelyre?
  • Marki
    #303
    feltöltöm egy tárhelyre, vagy az SG galériába, és a forráskódot beteszem [ IMG ] [ /IMG ] közé.

    Black Molly az már van otthon, de annyira unalmas az egyszínű :)
    Plattiból is van vörös-fekete pöttyös, nagyon szépek.
  • Firerock
    #302
    akk jó üzletet csináltál
    nekem a sima 1xű black molly jobban teccik
    hyogy tudok képeket beraknni?
  • Firerock
    #301
    sziasztok
    a guppiman átraktam 1 befőttesüvegbe mert elég nyugtalan volt
    és átlátszó váladékot engedett ki a fenekén
    szülni fog???
  • Marki
    #300
    2700 ft volt a tíz hal. 5 xifó / platti, és 5 molly.

    Korábban lefotóztam az egyik dalmata-mollyt, annak beszúrom a képét. Most is ilyeneket vettem, és 2 alapszíne fehér.
  • Firerock
    #299
    külgy kéepket:D
    mennyi pénzt hagytál ott?
    milyen fajták?
  • Marki
    #298
    Vettem 10 új halat, köztük dalmata Mollykat, és olyan is van köztük, amelyeknem fehér az alapszíne. nagyon szépek
  • kisviku
    #297
    No, újabb fejlemények.

    A Juwel még mindig nem válaszolt, bár az utóbbi napokban nem volt időm felhívni őket.
    A halakkal már más van.
    Elkövettük a hibát - persze egy ilyen vészhelyzetben nem arra figyel az ember -, hogy az új aksit sima csapvízzel töltöttük meg, mert hirtelen kellett mindent csinálni, sürgetett az idő, stb.Ugyan fel lett töltve Aquatannal meg minden szarral,de sajnos kell még idő.
    Apám be is rendezte,mire hazaértem,de a diszkoszokat nagyon nagyon megviselte.
    A három Botia már elpusztult, illetve egynek még kell lennie,de nem találjuk...
    A kicsi diszkoszok már kezdenek jól lenni, de az öregebbek még nagyon sötétek és csúnyák.Nem is nagyon esznek második napja...
    Húhhh...a neheze szerintem még most jön.De hát kinek van otthon még egy 200 literes aksija és kinek van arra ideje, hogy ha ömlik ki a víz a lakásába, akkor okosan gondolkodjon?
    Annyit tehetek, hogy várok.Majd az idő megoldja.Újra be kell állni a víz biológiájának, meg kell szokni az új környezetet.
    De azt látom, hogy sokkal szebb ez az aksi, ráadásul nagyobb is.Képeket majd csak akkor mutatok, ha normálisan kezd kinézni.
  • Editthy #296
    Ez magyar mentalitás- hozzáállás és sajnos egyre inkább így van és egyre gyakrabban fordul elő... csak add a pénzt, de azt is fintorogva veszik lassan el... de szoplgáltatást vagy terméket nem adnak... szégyen...
  • kisviku
    #295
    Jó atyám, mikor a legutolsó aksink volt, ezzel ragasztotta össze kézzel, még a hetvenes-nyolcvanas években.Direkt külföldről hozattuk be, mert akkor még nem lehetett kapni, és amúgy is használjuk a szakmánkban.
    Az az akvárium 13-14 év múlva kezdett ereszteni, de az sem úgy, hogy egyik pillanatról a másikra azonnal kifolyik...
    Ugyanezt mondta ma egy kedves akvarista ismerősöm is, hogy az Ő kézzel ragasztott, primitív aksiját is 10-15 évvel később kellett szemétre dobni.
    Akkor hogy is van ez a Juwel?

    Tudjátok, az a legrosszabb, amikor egy általatok megbízható és hosszú időn keresztül bevált márkában csalódni kell.A mai világban - úgy tűnik -már a nagy múltú márkákban sem lehet bízni, kezdenek "elgagyisodni" és kínai tömegtermékké válni.
  • kisviku
    #294
    No, kedves barátaim.
    Beszéltem ma a Juwel magyarországi forgalmazójával, meg kell mondjam elég visszataszító női hang mondta ugyanazt, amit az egyik viszonteladó, hogy "ilyen kizárt dolog, hogy megtörténjen egy Juwel akváriummal"
    Hát akkor én leszek az első aki megmutatja nekik...
    A lényeg,megígérte hogy visszahív, azóta is hív...
    Holnap újra felveszem a kapcsolatot velük.Ma átnéztem, sem repedés, sem karcolás, sem semmi nyom nincs rajta, egyszerűen levált az alja.Megpróbálta rám fogni, hogy én tettem tönkre, mikor megmondtam, hogy ha 3. éve állt ugyanazon a helyen, és ugyebár nem mozgat az ember egy teli akváriumot, ami mellesleg vagy 300 kiló, akkor hogy tehettem volna én??
    Tipikus, ha baj van, akkor már le vagy sza*va, ha venni akarsz, akkor meg öt percenként hívogat, hogy mikor hozhatja...Nem ez az első hely, ahol ezt tapasztalom.Kíváncsi lennék, ha én így bánnék a pácienseimmel, akkor mit szólnának...
    Már ajánlották, hogy ha sokat kekeckednek, menjek a fogyasztóvédelemmel oda.Én nem bántani akarom, sem okolni, hanem segítséget kértem tőlük.Már eleve az gyanuús, hogy nem azt mondta, hogy hozzájuk vigyem be, majd elintézik, hanem keres valakit/valakiket ,akik meg tudják csinálni.
    Persze ha 50 ezer lesz, akkor asszem felejtem.
    Ja, és még valami.Ugye, ha egy aksi kezd ereszteni, azt nem úgy csinálja, hogy EGYSZERRE elkezd orrán-száján ömleni, hanem kéne valami előzetes nyomának lenni.Kicsit csöpög, esetleg spriccel...párásodik vagy nedvesedik alatta, de nem EGYSZRRE KIFOLYIK!.Nem is értem.


    Az új aksi beüzemelve, úgy néz ki, nem sokat vesztettem, talán egy Botiát.De reggelre kiderül.
  • Editthy #293
    Mert én speciel annál töbet nem tudok amit írtam, de lehet h az sem teljesen okés... és amint a rakcókból látod itt senki nem válaszol ott viszont az összes topik pörög a harcsés meg pláne és ott olyan arcok vannak akik tudnak segíteni... még arra is emlékszem h már volt szó ilyesmiről... keresgélj és biztos megtalálod a választ...
    Máskor szívesen rákeresnék neked, de most sok a melóm+elég nagy vagy hozzá h megtaláld egyedül annyi segítséggel h hol keresd
  • Firerock
    #292
    nem:S
    de itt mér nem lehet??
  • Editthy #291
    Megnézted az akvarista.hu- n a topikot?
  • Editthy #290
    Azért mondottam az imént ízlések és pofonok...
    Én speciel biztos nem tennék műnövényt és piros kavicsot az akváriumomba... én a természet közeliséget kedvelem... de ha neked teccik és az élőlények is jól érzik magukat akkor nincs vele gond...
  • Firerock
    #289
    és ez az ikrarács??
    ez hogy működik???
  • Marki
    #288
    Direkt akváriumba készült kavics, gondolom nem azért gyártjál, mert senki nem veszi..
    És jól megy a xifókhoz meg a plattikhoz
  • Editthy #287
    hát izlések és pofonok....
  • Editthy #286

    bocs De te nagyon készenvagy

    Azokat a petéket amiket lerakott szerintem már nem nagyon tudod megmenteni... nem volt soha petézőm, de úgy emlékszem valami olyat olvastam h be kell teni nekik valami csövet amire petéznek és akkor a csővel eyütt át tudod menteni....
    de akvarista.hu fórumon a harcsáknál biztos találsz rá választ...
  • Firerock
    #285
    hogy tudnám megmenti az ikrákaT???
    (páncélosharcsa,betta[Sziámi harcoshal])
  • Firerock
    #284
    segíccsetek vmiér toflyamatosan halnak meg a neon halaim:(:(
    már csak 2van
  • Marki
    #283
    nekem csak elevenszülők vannak.. :(
  • Firerock
    #282
    plz heeeeelp
  • Marki
    #281
    Összességében vagy 10 éve van akváriumom, mindig tettem bele műnövényt. A piros kavics meg jobban mutat benne, mint a régi sóder. Eddig semmi probléma nem volt velük.
  • Firerock
    #280
    megeszi az anci
  • Firerock
    #279
    netmud vki válaszolni????????
    mermingyá
  • via_mala
    #278
    Próbálkozz szilikon-kaucsuk ragasztóval. A lehető legóvatosabban, buborékmentesen kell felvinni, és persze mindenképpen tökéletesen száraz felületre.
    Tartok tőle, hogy ez csak átmeneti megoldás lehet, de ha garancia már nincsen rá, akkor veszteni akkor sem veszthetsz vele semmit.
  • Firerock
    #277
    tudna vki küldeni 1 képet a bazalt ajzatról??
  • Firerock
    #276
    nemtudjátok hogy tudnám megmenti a páncélosharcsa "petéket??"
  • kisviku
    #275
    Úgy néz ki, mintha az alja elvált volna.Vizsgáljuk, majd jelentkezem később.
    Kösz a segítséget!
  • kisviku
    #274
    http://www.juwel-aquarium.de/en/vision.htm?cat=10


    Nézd meg ezt légyszi, ilyenem van...vagy volt...
  • kisviku
    #273
    Nincs baja az üvegnek.
    Van ez az alsó fekete "díszléc" vagy inkább az összeillsztés, ahol eresztett.Ha megnyomtam ujjal, elállt.Valszeg az évek alatt kikezdte valahol a víz+nyomás.

    Most épp a sódert merjük ki belőle, aztán remélem holnap el tudom vinni.
    De nem nagyon értem, hogy mi történhetett.
  • Editthy #272
    elvileg pont a ragasztásra adnak garit... szóval...
    nem tudom ekkora aksinál mi a helyezet de szerintem ha az üvegnek semmi baja akkor érdemes újra ragasztani... csak kérdés ekkora üvegfelületnél megtudod e rendesen oldani odahaza...
  • kisviku
    #271
    Kösz, megnézem.
    Felhívtam a Camponában egy boltot, ők 1 évet adnak rá, de úgy emlékszem, hogy vagy 5 vagy 10 év van rá,de nem biztos.Majd holnapra kiderül.

    Kéredzték, hogy nem sérült-e,nem repedt-e, nem szándékos-e.
    Mondom, ha már harmadik éve állt ugyanazon a helyen és tegnap sem volt még baja, akkor, hogyan sérülhetett volna meg...idióták ezek.
  • kisviku
    #270
    Van minden papírja, nég a számla is megvan valahol.A bútorok nem érdekesek, már szárazak...remélem.
    Nem azzal van bajom, hanem, hogy mit tegyek?Azért kérdezem, mert a Juwelt akkor is felhívom holnap, de ha nemleges válasz lesz (remélem csak nem), érdemes rgasztattni? Vagy van valami javítási mód?