509
Üdv minden akváriumosnak!
  • TCelica
    #429
    Én tegnap takaritottam ki az akváriumot, nagyon csinike lett.
  • bad boy 2
    #428
    csak nehogy igy járjatok http://www.videobomb.hu/video/capa_az_akvariumban
  • bad boy 2
    #427
    heloka az a kérdésem hogy rákot szeretnék venni és hogy milyet azt még nem tom ebben kéne egy kis segitség anyit elmondok hogy black molly, xifo, alganyaló(faló), csiga van az aksimban most elégé kicsi az akvárium 50l -es de nyáron kicserélem 100-as ra és kész hát ebben kéne segitség köszi elöre is !
  • Editthy #426
    elég erőteljesen... aljzatot valószínű tőlük rendelek, ideje már lefrissíteni :)
  • via_mala
    #425
    Még nem, de szimpatikusak az áraik.
  • Editthy #424
    Valaki rendelt már innen? http://www.akvariumplus.hu/
  • Editthy #423
  • Marki
    #422
    Köszi, Neked is :P
  • OrioN the S
    #421
    baze nem merek elmenni növényér -.-
  • Editthy #420
    Nálam is tavaszi nagytakarítás meg átrendezés lessz :) sok sikert az irtáshoz...
  • Marki
    #419
    Majd átmosom az egész akváriumot úgyis nemsokára...

    A talaj nálam (igaz, az kavics) ki lesz főzve, legalábbis öblítve.
  • Editthy #418
    Azt hiszem csak lemosni kell vele őket és leöblítve kell visszahelyezni az aksiba, úgy nem lehet baja és a biológiailag beállt vizednek sem...

    A baj csak ott van h a kis dögök nem csak oda petéznek hanem mondenhova... gyökerekre és egyéb díszítő elemekre, akváriumfalra és nálam az a gáz hogy a talaj egy része apró pala lemezekből áll... na az aztán lehetetlen megtisztítani.
  • Marki
    #417
    Én alapból írtózom a csigáktól :D

    Egyszer már átmostam a leveleket, több, mint 100 csigát találtam. Egy darabig nem is voltak benne, de aztán megjelent 1-2, és hiába szedtem ki, 1-2 hét múlva már megint elszaporodtak. AZ uncsiméknak mindkét almacsiga lepetőzett az akvárium tetejére. Na, az aztán a gusztustalan

    A csigák ellen a só(s víz) a legjobb ellenszer. Gondolkodtam rajta, hogy megmártogatom a növényeket sós vízben, ettől majd lehullanak, csak félek, nehogy elpusztuljon a növény..
  • Editthy #416
    Én is a csigaevő halat ajánlottam volna.De kishalzabálás fennálása miatt nem tehette be a lábát- féltettem a szép guppi tenyészetem :D Sajnos egy cipőben járunk, pedig mindig nagyon alaposan letisztogattam az újonan vásárolt növényeket, de mégis beette magát egy undok csiga faj (nagy vörös gusztustalan népség)... és az édi balatoni kúpos csigáimat is kipusztította.
    Az a faj azért volt jó mert nem szaporodott el mint az állat és aránylag láthatatlan maradt, a mérete is kicsi volt, de azért tisztogatott...

    Az én tapasztalatom az hogy még egy alapos takarítással sem sok az esély a kiírtásukra- nekem legalábbis nem jött be... Az egyik álatkereskedésben azt modták törjem bele őket a vízbe a halak úgy megeszik. Ez persze a petékre nem megoldás :(
  • Marki
    #415
    Erre én is gondoltam, csak félek, hogy a kishalakat is megennék.
  • Marki
    #414
    Én nem bírok hozzájuk érni, csak kesztyűvel :D
  • via_mala
    #413
    Próbálkozz csigaevő halakkal!
    Harcsák, gurámik, sügerek... van választék! :D
  • OrioN the S
    #412
    hja.. nekem is a növényekkel jönnek ,mint potyautas..

    fogtam és kidobáltam őket a kertitóba ^^
  • Marki
    #411
    Óriási problémám van. Nagyon elszaporodtak a csigák az akváriumomban. Ezzel az a baj, hogy semmit nem utálok jobban náluk. Egy növénnyel kerültek be hozzám, egyszer már "csigátlanítottam", legalább 150 apró csiga volt benne. Most megint kezdik, de hiába öblitem rendesen a növényeket, mindig újraszaporodnak.
  • via_mala
    #410
    Nem is!
  • Editthy #409
    Azért, ha van valami mozgás, páran olvassuk
  • OrioN the S
    #408
    naja :\
  • Firerock
    #407
    ltáhatod miylen aktív
    utolsó hsz:2007. feb. 23
  • OrioN the S
    #406
    upp!!


    [még csak most találta meg ezt a remek topikot]
  • Marki
    #405
    majd lesz, ha nagyobbak lesznek, most még alig látszanak.
  • Editthy #404
    fotó nincs? Érdekelne :)
  • Marki
    #403
    Azt hiszem, biológiai csodáról számolhatok be.
    Az uncsiméknak születtek xifó-guppi "hibridek". A hím guppi állandóan a nőstény xifónak udvarolt, de azt sosem gondoltam volna, hogy közös utódaik is lehetnek.
  • redbull0304
    #402
    Sügeresik itt valaki? Vagy diszkosz?
  • bcrics
    #401
    hell itt mindenki csak trópusi hallakkall foglalkozik,tengeri halállomány van vkinek,?
  • Denisse91
    #400
    Betta hal
  • Denisse91
    #399
    Sziasztok! Tudtok egy két jótanácsot adni a gondozásáról?
  • Marki
    #398
    Ja, hát 80 literesben jobban megnőnek.
  • Dawe13
    #397
    Ez a rücskösfejű!!:P
    Nekem is van 1db csak 3szor ekkora!:D
  • via_mala
    #396
    Algaevő néven is ismeretes. Nevével ellenétben azonban nem csak az algát fogyasztja, hanem gyakorlatilag mindent, így tubifexet is, és ha alkalma adódik rá, akár az elhullott halak tetemeit is megcsócsálja.
    Hasznos tagja az akváriumnak, érdemes beszerezni egy-két darabot minden medencébe.
  • Maci22
    #395
    Hali,segítséget kérnék üveggarnéla szaporításában!Ha valaki tud segítsen
  • Marki
    #394
    Ilyen :)
  • Marki
    #393
    Mindig az akvárium méretéhez megfelelő nagyságúra nőnek. A "nagy" ancim 12 centi körül van. Korábban 2 volt, az egyik megdöglött, és ezért vezzet másik kettőt, kicsiket. AZt hittem, a másik nagy is el fog pusztulni, de még él, és virul, pedig lassan 6 éves lesz :)

    A fenéktisztítók meg elég aprók.
  • Dawe13
    #392
    Kérdés! milyen hal az anci??:D:D:D:D
  • Editthy #391
    Uhhh 57 lityóban 3 anci mellet 4 fenéktisztitó???
    Nekem 90 literben van kisebb halak melett 1 nagy Hoplosternum thoracatum harcsám és egy anci...és egyfolytában kergetik egymást...

  • Marki
    #390
    Kár, hogy ilyen kevés az elevenszülő hal :)
    Az ikrásokkal csak a baj van..