509
Üdv minden akváriumosnak!
  • Marki
    #349
    Hát tényleg van 1-2 nem idevaló hozzászólás.. Ha házigazda lennék, tudnék mit kezdeni, de sima témaindítóként nem.
  • Firerock
    #348
    igen
    de mennyi szidást!!!
    hogy mekkora szerencsétlen vagyok
    hatalmas biztatás
  • gaspy
    #347
    elég sok segítséget kaptál eddig...
  • Firerock
    #346
    hát köszike a segítséget
    ti olyan megértőek vagytok
    mi a faszért kell ilyen bunkónak lenni????
    én csak tanácsokat kérek nem kioktatást
    de látom ezt itt nem kapom meg
  • kisviku
    #345
    Az ilyen kérdésekre pedig nagyon egyszerű logikus válaszokat találsz szerteszét.
    De akinek van némi IQ-ja, az hamar rájön/rájöhet, hogy mit kéne tenni.

    Először is, alaposan kiáztatod fertőtlenítős vízben (NEM DOMESTOS VAGY HYPO!!!), ilyet kaphatsz akvarisztikai/díszállat boltban (kábé 30-50 Ft.), kicsi kúpszerű fehér vagy sárga vagy piros vagy f*sz tudja milyen színű ampullákban vannak.Megkérdezed,megmondják.
    Beáztatod ebbe a fertőtlenítős vízbe és hagyod legalább 8-12 órát állni benne.
    Mielőtt bármit raknál az aksiba, ami nem mesterséges, utánanézel hogyan változtathatja meg a víz kémiai összetételét.Bizonyos fából vagy egyéb természetes anyagból lévő berendezési tárgyak megváltoztathatják pl a víz savasságát/lúgosságát.
  • kisviku
    #344
    Azt kezdem hinni, hogy oda sem figyelsz arra amit itt írunk.
    Szerintem hagyjad abba az akvarisztikát, amíg át nem tanulmányozod, mi hogyan működik.
    Ezek ugyanolyan élőlények, mint egy macska vagy kutya.
    Egy akvárium nem annyi, hogy vizet öntesz egy befőttes üvegbe és ráraksz egy villanykörtét, majd beledobálsz mindenféle állatot.
    Nem elég, hogy költséges (persze ha megteheted, hát rajta), de állatokat pusztítani, amíg kikisérletezed, hogy hogyan jó, nem szép dolog.
    Olvass,olvass,olvass!Senki nem úgy kezdte, hogy bedobált mindent egy nagy üvegbe és vizet töltött rá.
    Szerezz be könyveket.Mi nem vagyunk állatorvosok, az internet nem való arra, hogy életet ments minden órában, amikor az egyik halad megbetegszik.
  • via_mala
    #343
    Mondom, hogy tiszta horror ez a topic!


    Kezdetnek nem ártana, ha valami fertőtlenítőszert alkalmaznál, de b@sszus erre magadtól is rájöhetnél.
  • Firerock
    #342
    van 1 hím bettám szeme kiüvegesedett és megdúzzadt
    most halt meg a nőstény balc mollym:(
    nem lehet hogy vmi vírus??
  • Firerock
    #341
    mi a teendőm ha be akarok rakni 1 kókuszdiót az akimba??
    most vettük
    és most ettük meg:D:D
  • Marki
    #340
    Egy másik pedig állandóan a hasa körül forog. Mintha be lenne rúgva :) Bár néha szoktak hülyeséget csinálni. Amikor töltök nekik vizet, mindig a vízsugár alá mennek,mert tetszik nekik, hogy lesüllyeszti őket. Korábban azt hittem, hogy azt hiszik, étel; de nem. Meg szoktak direkt nekicsapdni köveknek, biztos viszket a hasuk
  • Marki
    #339
    Az egyik dalmata-mollymnak negyon fel van dagadva a bal szeme. Nem tudom, mi történhetett. Korábban is fordult elő 1-2 hallal, de ezután elmúlt, nem döglött bele ennek következtében.
  • Editthy #338
    Miért raksz be adig bármilyen állatot a többi közé, amíg nem tudod hogyan viselkednek egymással szemben?
  • Firerock
    #337
    köszy RAnc
    nemtudjátok hogy a Márványrák megeszi e a gömbmohámat és a kishalaimat??
    gyors segítség kellene mert már beraktam a kishalak közé
    a kishalaim 1cm,1,5 cmesek
    és a rákot nem tekintik veszélyesnek!
    a rák úgy kezeli őket mint kaját?
    üdv Dávid
  • Rancor
    #336
    Szia!
    Előszőr is csökkentsd a hőmérsékletet 24-26 fokra!

    Aztán a legegyszerűbben távolitsd el manuálisan az algát,ahonnan csak tudod!

    Csinálj 1/3-os vizcserét,talajporszivóval!

    Csökkentsd a világítás időtartamát 8-10 órára.

    Esetleg vegyél uj speciális fénycsöveket.

    Rakjál az akváriumodba gyorsan növő növényeket,amik hamar elvonják az algák elől a táplálékot.Pl: Valisneria,Átokhínár...

    És el ne felejtsd tápolni,meg CO2-vel ellátni a növényeket,hogy normálisan fejlődjenek,és megakadályozzák a további algásodást.

    Rendszeres vícsere 2-3 hetenként a víz 1/3-a.

    Üdv:Rancor
  • Firerock
    #335
    Sponge BOB fan club?
  • HuAn82
    #334
    algaburger?
  • Firerock
    #333
    áhhá
    túl meleg volt a víz 28fok
    ha már elszaporodtak mit tudok tenni?
  • kisviku
    #332
    Hááát, ahhoz nagyon sok kéne.Eszi az algát, de annyit sosem fog megenni.
    Még akkor sem ha 20 darabot raksz bele.
    Az algáról elég sokat írnak mindenféle fórumon, elsősorban a meleg és nagyon fényes helyeken szaporodik és terjed az alga.
    Milyen a világításod?
    Lehet algagátló folyadékot kapni, de inkább a fény beállítása a lényeg.
    Valamennyire mindig fog algásodni.Ha új növényt raksz bele, azt is áztasd ki előtte fertőtlenítőben. (persze akvarisztikaiban)
    Nekem is van alga,de nagyon kevés.Jó szűrés és jó levegőztetés is segít megelőzni az elterjedését.

    A halakra meg azt tudom mondani, hogy a "kicsi" az attól függ, mennyire nagy a többi, tehát viszonyítani kell.
  • Firerock
    #331
    nem akar dolgozni az algaevőm:(:(
    hogy lehet munkára bírni?
  • Firerock
    #330
    és miért algásodik a víz
    eddig nem volt
    csak most a vízcsere után nem látok bele az akiba.
    1ik napról a másikra
  • Firerock
    #329
    milyen módszerekkel tudom kiírtani az algákat az akimból?
  • Firerock
    #328
    akk vegyem ki a páncélosharcsát
    de még a harcsa is kicsi
    (3cm)
  • kisviku
    #327
    A kicsi halakat, amíg kellően meg nem nőnek, nem ajánlatos a nagyokkal összezárni.
    Majd ha már akkorák, hogy nem nézik kajának őket, akkor lehetséges.
  • Firerock
    #326
    - 1 beteszek:D
  • Firerock
    #325
    ugye hogyha beteszek 1 páncélosharcsát beteszek a kishalak akijába akk ugye nem eszi meg.
    bármekkora is a harcsa??
  • Firerock
    #324
    háát
    megfogadom ma el is megyek 1 15 lögyis akváriumot venni
    + bele 1 szűrőt
    kavicsokat stb
  • kisviku
    #323
    Most nézem csak, hogy hasonlót írtál, mint én.De egyetértek.
    Ha nem ért hozzá, kérje szülei segítségét vagy nézzen alaposan utána.
    Nekem a halaim mellett van egy macskám is.Ő hozzá nem kellett kézikönyv ugyan, de megtanultam, hogy hogyan kell egy élőlénnyel bánni.
  • kisviku
    #322
    Na kérem.
    Először is, végy egy 25-50 literes aksit, ha már csak ilyen kicsi fér el.Lehet kapni olcsón kicsi teljesítményű szűrőt,vízmelegítőt,légpumpát.Ez az alap.
    Veszel egy hőmérőt is, mert kell (kábé 90 forint).Raksz bele talajt (sóder,kavics,stb), feltöltöd, pár növényt leültetsz és kész is az alap.Picit vársz (4-5 nap, és folyamatosan szellőzteted a szűrővel plusz a levegővel.Rakhatsz bele fertőtlenítő,vízelőkészítő,stb folyadékokat, ha akarsz vagy néhány résznyi desztillált vizet is, hogy a kemény csapvíz ne legyen durva elsőre.
    A pár napi szellőztetés után lehet halak után nézni, de gondosan, ismerd meg előtte, olvass,olvass,kérdezz!Segítenek üzletben,itt,könyvben.
    Ismerd meg élőhelyüket,igényeiket,környezetüket és hogy mely fajok melyekkel társíthatók.
    Pl ne rakj sügéreket diszkosszal (még ha hasonló fajta is) össze és ne tegyél sziámi harcoshal hímjéből egynél többet sem az aksidba.
    Lehet kaja után is nézni.Az átlag társas akvárium lakói szinte minden száraz kaját megesznek, szeretik a tubifexet, szúnyoglárvát, vízibolhát,sóférget, stb-t.Az élő eleséget mindig alaposan mossad át, mielőtt beadod nekik, mert nagyon sok fertőzést bevihetsz.Válogassad át az élőkaját, ha kell.

    Extraként lehet majd a világításhoz (ha nem adnak egy komplett szettben) egy időkapcsolót is venni, beállítod, mikor legyen ébresztő és mikor "takarodó".

    Egy ilyen aksinak mennie kell.A tisztítás szerintem két-három hetente elég, én azért csinálom gyakrabban, mert a diszkosz a legigényesebb és sajna finnyásabb édesvízi-trópusi halfajta.De cserébe a legszebb és legkülönlegesebb.Ne ezzel kezdd!
    Részleges tisztításnál a viz 25-30 %-át szívod le, pucolod az aljzatot, szart kidobod, elrohadt növényt úgyszintén.Friss víz bele, de óvatosan, és nem jéghideg csapvizet a 23-24 fokos akváriumba.A halak ettől is elpusztulhatnak.
    Friss víz után kábé 1 nappal már letisztul magától, ha a szűrőd elég erős.

    Kezdetnek ennyi.
  • kisviku
    #321
    Jujjj-jujjj, ez azért nagyon durva hiba.
    Bár évekkel ezelőtt volt egy nő a szabadság hazájában (USA), aki a mikróban akarta macskáját szárítani, az állat megdöglött, Ő beperelte a mikró gyártóját, mert mi az, hogy "nem lehet benne megszárítani a bundáját" és azóta is élvezi a több millió dolláros kártérítésből származó vagyonát...
    Nem volt beleírva a kézikönyvbe, hogy állatokat nem lehet benne szárítani.
  • via_mala
    #320
    Jesszusom, tiszta horror lett ez a topic!
    Szerintem add el az akváriumot, nem neked való hobbi!
  • Firerock
    #319
    a kis black mollyaim át lettek rakva 1 5literes gömbakiba
    de mindig fennvannak a víz tetején
    még vízcsere után is
    a vizük 24-25 fokos naponta cserélek nekik vizet
    nemtuggyátok mér vannak fenn?
    vagy ez normális?
    üdv Dávid
  • Editthy #318
    Nem szeretnélek megbántani, de nem ártana alaposan tájékozódnod, főleg szakkönyvekből a halak tartásáról mielőtt megveszed, majd kivégzed őket...
    az h hullanak a halaid az nem annyit jelent h pár száz forintot kidobsz az ablakon... azok élőlények... gondolj bele min mentek keresztül míg feladták és az örök vadászmezőkre távosztak...

    előszőr tanuld meg elméletben gondozni a halaid... készülj fel... szerezd be a megfelelő és szükségek ezközöket... teremt olyan élőkörnyezetet a számukra h ne csak túl éljék, de jól érezzék magukat a halaid... majd ezután szerezd csak be őket és gondozd őket felelőségteljesen...! Itt és más fórumokon is lehet kérdéseket feltenni, de magadtól is sok dolognak utána tudsz olvasni! Az hogy élő állatot tartasz, nem játék... felelősség!

    Bocs ha kicsit komolyra sikeredett...
  • Firerock
    #317
    nincs vmi barkács5let házi szűrő és vízforgató<--ez nem annyira fontos
    létrehozásáshoz?

  • Firerock
    #316
    én hülye bennehagytam a vízmelegítőt a kisxifóknál
    mire hazértem fellfort a víz
    a halim meghaltak
    X
  • iko
    #315
    Amúgy ez talán azért van mert elég sűrü volt a növényzetem, most átalakítottam az aksit, alig van hová bújni szal asszem több hal se lesz. :)
  • iko
    #314
    Eddig a vitolással nem volt még szerencsém, sokszor petéztek, de soha nem lett semmi.
  • iko
    #313
    én speciel a páncélos harcsáimat le se tojtam, aztán észrevettem hogy 3 kisharcsa valahogy bele került a külső szürőbe, átraktam őket a kisebbik guppis akváriumba és szépen fel is nőttek :D. Másik, hogy vettem 4 db guppyt 1 him 3 nőstény, fél év múlva lett kb 40 db :D. Nálam valahogy mindig szaporodnak a halal, most pl 4 kis (asszem) sügér van (anyám vette azóta nem találok rá a neten, de sügérfélének látszik).
  • Firerock
    #312
    és mi a teendőm 1 befőttes üvegben tartandó kishalakkal?
  • Editthy #311
    Már írtam... egy 5 literes befőttes üvegben... most ha esetleg különrakom őket akkor egy nagyobb gömbaksiban amíg fel nem erősödnek...
    de most nem volt szükség a szétválasztásukra mert kevés halat hagytam meg és békések... nem bántották a piciket... érzékelik h ha kevesen vannak... csak akkor eszik meg a kicsiket ha már többen vannak mint kéne...
  • Firerock
    #310
    EDithy??
    neked mibe voltak a kicsik?