2516
  • efti
    #194
    Szerintem azért gondold át az az R6-ot. 2.5MFt. Ennyiert megkapsz egy Triumph Sprint RS-et (igen még mindig lehet kapni őket), ami ugyanugy 120ló, csak épp egy 955-ös motortól, tehát a nyomatéka sokkal nagyobb, arról nem is beszélve, hogy a Triumph, annak ellenére, hogy nem utcakép, azért nagyon nagy név a motorgyártásban.



    vagy ha mindenáron 600 körüli speed gép kell, akkor ajánlom igyelmedbe a Triumps Daytona 650-et



    illetve a jó öreg kavától a ZX6R-et

  • Nightrun
    #193
    Hétvégén nekiugrunk, aztán megpróbáljuk megjavítani a kicsikét. Megérdemel egy kis törődést, sokat kibírt már az évek alatt. Lehet, hogy ha jobb idők lesznek majd, akkor elviszem újrafestetni, szánok rá egy kevés pénzt. (Azért nem viszem túlzásba...)
    Reggel alig tudtam bejönni dolgozni, mert akkora hó volt. Szerencsére már elállt a hóesés. Észrevetted, hogy csak ketten vagyunk ebben a Topicban? A többiek hol vannak? Félnek közbeszólni?!
  • CybearBoy
    #192
    Meg lehet csinálni biztos, főleg ha nem hajlottak el (nagyon) a dolgok.
  • Nightrun
    #191
    Nagyon zsír volt. Letört a lábtartóm! Meg estem vagy 20-szor. Egy-két esés rosszabbul is végzödhetett volna, de szerencsémre mindent megúsztam. Pont, amikor azt mondtam, hogy ez lesz az utolsó köröm a focipályán, akkor estem el úgy, hogy letört a lábtartóm. De semmi gond, mert egyik barátommal megcsináljuk. Illetve azt modta, hogy majd ő meghegeszti. Remélem müködni fog. Majd meglátjuk. (Ezt mondta a vak is...)
  • CybearBoy
    #190
    Hehe. Én se szeretem, csomót kell lapátolni. Ha még meglenne a Simsonom, sztem én is kerültem volna vele egyet kettőt, de a Hondámat semmi pénzért (vagy csak nagyon sokért :) ) vinném most ki. :)
  • Nightrun
    #189
    Nagyon nem szeretem a havat. Mondhatnám utálom. És ki nem állhatom. Karácsonkor meg miért nem esett? Most már nem kell, mert így nem lehet motorozni. Illetve de!!! Elöveszem a Simsonom! Ez de durva lesz, én már látom!!!
  • Nightrun
    #188
    Vazze, egyszerüen nem tdok ide írni, mert lefagy a kurva rendszer. (Machintos) Na mindegy, lehet, hogy ez sem fog elmenni, de azért legalább gyakorlom a gyorsírást. Ja igen, ha érdekel valakit, akkor annak mondom, hogy pár hónapon belül Pápán fog nyílni egy Yamaha szalon, ahol minden kedves vásárlót szeretettel várnak, marha jó akciókkal. Értem ez alatt, hogy a motorokat pl 10%-os engedménnyel adják. Ez azt jelenti,hogy nekem 2.500.000 Ft helyett csak 2.250.000 Ft kellene fizetnem. Ez kurva jó lenne. A maradékból meg vennék valami frankó sisakot. Na most ennyi, mert lehet, hogy ezt sem küldi el.
  • CybearBoy
    #187
    '97-es. Tavaly vettem/kaptam, szezon végefele. Én is nagyon vigyázok rá. :) A mostani szezonra tervbe van véve, hogy minél több találkozóra megpróbálok eljutni vele.
  • Nightrun
    #186
    Nagyon frankón néz ki! Mikori gyártmány a kicsike? Nem látszik valami öregnek, meg hát gondolom azért vigyázol is rá, mint a szemed fényére, nem? Most én magamból indultam ki, mert én biztos, hogy óvnám mindentől, ami káros rá nézve. Szoktál vele motoros találkozókra járni?

    CSOCSO: Én is sajnálom, hogy nem tartották meg a 954-es lámpáit, de sajnos nem mi vagyunk a designerek, és ahogy látod, nincs is beleszólásunk. Pedig azért nekem is lenne egy-két ötletem a kinézettel kapcsolatban...
  • CSOCSO
    #185
    most nyalaztam korbe egy cbr 1000rr-t. .hat nagyton csecse volt!! bar a 954 devil es lampai sokkal jobban tetszettek.. enmtom miert nem azt tartottak meg:(
  • CybearBoy
    #184
    A Yamahával szerintem is jobban jársz. GSX-R-ből tényleg sok is van, de én pl az összeszerelési minőségével kapcsolatban is hallottam már negatívumokat, meg állítólag nem is annyira értéktartó.
    Van nekem is mocim, egy 250-es Honda Rebel chopper. Lentebb is van róla egy kép, de itt van róla három aktuális kép:
    egy kettő három
  • Nightrun
    #183
    Yamaha YZF R6 lesz. Igazad van, bejáratás alatt lesz idöm visszaszokni a motorra, 1000 km. Egyébként azért nem veszek GSX-R-t, mert túl sok van belöle az utakon, meg nem is tetszik a design-ja.

    Neked van motorod? Nem emlékszem arra,hogy írtad volna. Vagy nincs rá zsé? Az a legszarabb...
  • CybearBoy
    #182
    És melyiket is veszed? GSX-R, vagy R6? Szerintem nem lesz gond, a bejáratás alatt úgyis finoman kell bánni vele, addig bőven megszokod szerintem a kezelését.
  • Nightrun
    #181
    Hát ez így van. Én nyáron akarom megvenni az új motoromat, és ezt biztos nem fogom széthajtani, mint az előzőt... Erre vigyázok majd, ápolom, szeretgetem, fényesítem, mindent megveszek hozzá, ami kell. Szeretnék egy hosszabb távú kapcsolatot ezzel a motorral. Már nagyon várom. Egy kicsit azért félek,hogy milyen lesz, mert már fél éve nem ültem motoron, és még van fél évem... Nem egyszerű! De ez is olyan, mint a biciklizés, ezt nem lehet elfelejteni. Remélem!
  • CybearBoy
    #180
    Azért a 600-as szupersport gépekkel is lehet durva dolgokat csinálni. Sőt, pl páyára nem is kell nagyobb. Inkább a közúti forgalomban jön jól a plusz nyomaték. Meg aztán nem muszáj full gázzal kergetni, a legnagyobb gépet is lehet szelíden terelgetni (szerintem). :) Persze azért csak ott motoszkál az emberben, hogy olykor-olykor kergessük meg rendesen. :)
  • Nightrun
    #179
    Ez nagyon durva, ember! Nem is mernék ráülni, mert azonnal összecsinálnám magam. Én félek az ilyen nagy masináktól. Már egy ezres Suzuki Gsx-R -re sem mertem nyáron felülni, nekem elég a kis 600-as kategória. Azt nekem találták ki. Ha erőt tudnék venni magamon, akkor elvinném egy körre, mert biztos, hogy nagyon kényelmes, meg hát ugye ez egy életérzés!!! Kendőt a fejre, szegecses öv felrak, bőrcucc, aztán irány egy motoros találkozó, meg a sörsátor! ebből már megvan a fejkendő, meg a szegecses öv, már csak a bőrruha, és a motor hiányzik. Ha így nézzük, akkor megvan már a fele a dolgoknak, csak a másik felét kéne összeszednem. :)
  • CybearBoy
    #178
    Hehe. :) Itt van róla ez-az. Ezeket meg egy kicsit régebbi Motor Revüből szedtem össze:
    ...ez a monstrumnak látszódó valami legyorsul egy Hayabusát...
    ...9500-as fordulaton a ZX10-R nem tud annyit, mint ez a masina...
    ...könnyedén pá-pát int egy CBR 1000 RR-nek...
    0-50-re: 1 sec
    160-ra 7,2 sec (1,2 G-s gyorsulás)
    350 kg-ot nyom, mégis jól manőverezhető. :)
    ...1000-es fordulaton simán lehet vele gurulni, és ha netán 20-ra vissza kell lassulnunk, ráadásul elfelejtünk ötödikből visszaváltani, észre se veszi a gép, és mi se. Már-már az automatához közelít...
    142 LE, és 200 Nm!, aminek a 90%-át már 1800-as fordulaton leadja!
    Fogyasztás? Jó kérdés... :)
  • Nightrun
    #177
    Asztakurva! 2300 ccm? Az a nem semmi! Vazze, utánad újra kell majd asztfaltozni az utat, mert összegyűri a gyorsulás! Mondjuk ahogy néztem, nem valami jó a szélvédelme, de hát valóban nem a száguldozásra találták ki. Azért kíváncsi lennék egy-két paraméterre. (0-100 km/h,fogyasztás itt-ott, LE, Nm, meg ilyenek) Nem tudsz valami weboldalt, ahol ezeket az adatokat megtalálom? Egy kicsit kíváncsivá tettél...
  • CybearBoy
    #176
    Tetszik az elképzelésed. Az a piros moci a képen egy Triumph Rocket III, és 2300 ccm-es! :o Állítólag legyorsul egy Hayabusát, mondjuk ennek a stílusnak nem sajátja az eszetlen száguldozás, de ha kell, van benne erő rendesen, és persze pörgetni sem kell a motort hozzá. :) Ja, és négy millió HUF. :( Schwarzenegger a T2-ben meg egy Harley Fat Boy-jal nyomja, az is szép kis moci. :)
  • Nightrun
    #175
    Szép kis Verda!

    Ezel biztos lenne mindig csajod, nem kéne utánuk futnod. És ez milyen márka? Egyre jobban kezdenek megtetszeni ezek a chopperok. Meg az is zsír, amivel a Schwarzenegger nyomja a Terminator 2-benj, az nagyon bejött. Remélem, hogy már családom lesz, akkor mindig állni fog a garázsomban 2-3 motor, amik a legjobban tetszenek. Aztán majd jönnek a csemeték, és öket is megtanitom motorozni, hogy ne kelljen mindent egyedül tanulniuk, mint nekem. És az is biztos, hogy mindent meg fogok nekik adni, hogy biztonságosan motorozzanak. Bőr ruha, meg minden, ami kell. Bízom benne, hogy így lesz. És abban is reménykedem, hogy mire felnőnek a gyermekeim, addigra talán az autósok is elfogadják a motorosokat, és nem szorítanak le senkit sem az útról...
  • CybearBoy
    #174
    Hát ha hirtelen milliomos lennék, sztem megvenném ezt a mocit, mondjuk ehez már kéne jópár milla:

    :)
  • Nightrun
    #173
    Jaja. Nekem is ez a bajom, hogy még sohasem lottóztam. Így meg elég nehéz nyerni. De én abban is bízom, hogy valaki véletletnül elüti a számlaszámot, és átutal nekem egy pár millát. Nem jönne rosszul, elég lenne egy darabig. Most nézem,hogy milyen fakó a logóm. Lehet, hogy valamit elkúrtam? De nem. A gépemen meg tök más színű az eredeti. Na mindegy.
  • CybearBoy
    #172
    Épp vmelyik nap gondoltam rá, hogy meg kéne nyerni... :D Csak sosem veszek lottót, ez kicsit rontja az esélyeimet. :)
  • Nightrun
    #171
    Én sulil mellett dolgozom, mert egyedül élek. Kell, mert különben éhenhalnék elég hamar. Csak a vizsgákra kell bemennem, meg ha van valami katalógusos órám az egyetemen, akkor kell mennem. Már megbeszéltem a főnökeimmel, ők is beleegyeztek ebbe. Így egy kicsit kevesebb a szabadságom, de örülök, hogy egyáltalán felvettek. Na ennyi. Mi lenne, ha megnyernénk a lottót? Ez nem jó ötlet? Gondolkozz rajta. Na csövi!
  • CybearBoy
    #170
    Én meg még tanulok, szal nem nagyon van még igazán keresetem.
  • Nightrun
    #169
    Ilyen fizetések mellett nekem is kell még egy darabig várni a motorra. Nevetséges, hogy az államokban a minimálbéren 15-20 hét alatt megkeresed egy Suzuki GSX-R600 árát, nálunk meg dolgozhatsz érte majdnem kétszer annyi ideig. (És nem minimálbéren!!!) Na mindegy,talán egyszer majd nekem is lesz egy kis szerncsém, és a Fortuna rám mosolyog. Én ebben bizom. (Meg a sörben...) :) Addig meg itt rohadok az irodában, és bámulom a képernyöt. Nagyon jó...
  • CybearBoy
    #168
    Jah. Egy nagyobb gépre nekem sem nagyon lenne pénzem még (honnan is lenne? :) ). Legfeljebb egy nagyon öregre, ha eladnám a mostanit, de azt meg nemigen tudnám fenntartani.
  • Nightrun
    #167
    Ez igaz. A gond csak az, hogy az ember minél több ideje dolgozik, annál többet engedhet meg magának. (Ezalatt csak azt értem, hogy ilyen fiatalon biztos nincs még pénzem rá, de idővel meglesz.) Addig meg hanyagolom a choppereket.
  • CybearBoy
    #166
    Szerintem nem annyira számít a kor, csak az, hogy mi tetszik. :) Én meg még csak 19 vagyok, de mondjuk nem is mondanám még a motoromat nagyvasnak, egy 250-es Honda, de tetszik nagyon. Lentebb van is róla egy kép. :)
  • Nightrun
    #165
    Ja, hogy te inkább túrázol? Akkor tényleg jobbak neked a chopperek. Kényelmesek, mint állat, van bennük elég nyomaték, és mindenki megnézi őket (a chpopperokat). Meg hát azér van némi kultuszusza is. Nálam még nem jött el a chopperek ideje, mert egy kicsit fiatalnak érzem magam hozzá. (21 éves vagyok...) Elég hülyén mutatnék egy olyan nagy vason.
  • CybearBoy
    #164
    Úgy értem, a kategóriája nem jön be. Elhiszem, hogy nem rossz sportmoci, sőt, tudom is. Meg végül is tetszik is, csak magamnak nem igen vennék ilyesféle mocit. Meg amúgy már vettem másmilyet. :) Én inkább a chopper, cruiser, és túramotorokat szívlelem jobban.
  • Kaszi46
    #163
    #161--->"(kissebb nagyobb nódosításokkal)"
  • Nightrun
    #162
    De ez nem ugyanaz a gép. Ennek a hátulja ivelt, elöl a keréknél sem stimmel valami. Az oldalidom itt teljes, az alsónál vágott.És a légbeömlö sem ugyanolyan. De mindegyik szép!!!!
  • Kaszi46
    #161
    pedig a jelenben használják(kissebb nagyobb nódosításokkal)
  • Nightrun
    #160
    Elég futurisztikus a kinézete, de egész jó! Én is elfogadnám magam alá.
  • Kaszi46
    #159
    igen én vagyok valóban rossira utal a 46. Ne beszéljünk róla multidőben! az högy ő gyorsasági motoros én meg bár rajongok magáért a sportágért, rossiért, nameg csak ugy a motorozás iránt is, egyenlőre csak ezt a kis pegasot engedhetem meg magamnak.
    amugy még igazából el sem döntöttem mit szeretnék igazából ha lesz megfelelő emnnyiségű gempám, egy jó kross mocit vagy egy gyorsasági paripát. persze legjobb lenne mind2-t birtokolni:)

    ez meg ide is tartozik emg nem is. szal iylen adesktopom már jo ideje, nadon szeletem:D
  • Nightrun
    #158
    Ez marha jó kép!!!
    Te vagy rajta? Na már csak azért, mert ahogy látom, ott a logódon a 46-os szám, ami ugye mindenkit Rossi-ra emlékeztet, de ő meg nem crossos volt. Nem érdekes, csak hangosan gondolkoztam.
  • Kaszi46
    #157
    icc mí
  • Nightrun
    #156


    Ez meg egy 04' Yamha YZF R1-es.
  • Nightrun
    #155
    Azért tettem be ilyen szép piciben a képet, hogy aki kételkedne a motor szépségében, az most nézze meg egy kicsit közelebbről. 126 LE (2005-ös modell), 15.500-nál kezdödik a piros határ. 3,2 alatt 100 km/h. És nem jön be? Akkor vegyél mást. Nekem elég lesz ez is...