41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • NeoMaN
    #2010

    Jelen pillanatban nincs bestbuy videókari. A 9600 szar, a 9800 drága....
  • ljoe
    #2009
    Hali SoDI! Hol vetted a videókártyád ilyen olcsón? Nettó, vagy bruttó? Esetleg van még belőle számomra is?
  • Laalee
    #2008
    az enyém best buy volt :D club3d 9700pro odaadtam érte a 7500aiw met több mint 1 éve
  • SoDI---
    #2007
    9800 drága

    Ha 97, 100, meg 110 ezerért veszed, akkor igen.
    Ha jó helyen, akkor nem, mert 30-40-nel olcsóbbért is van :)
  • SoDI---
    #2006
    Nem az árat kell nézni.
    Hanem az ár/érték arányt.
    9800-nak továbbra is ez a legjobb.

    PS2? Meg X-Box?
    Na jó, de azokat előállítási ár alatt kapod kézhez!
    A programokkal akarnak igazából kaszálni!
  • NeoMaN
    #2005
    Jo, különböző a véleményünk.
    Sztem aki 70-ért vesz vidkarit, azé hogy jáccon, az egyértelműen nem normális...
    Én megtehetném, mégsem teszem, mert mindennek van egy ár/érték aránya. Ha nálad ebbe nemhogy belefér, de szted a legjobb a 70ezres kari, akkor nagyon nem vagyunk 1 hullámhosszon.
    (egy 70ezer FT-os Ps2-nek akkor milyen az ár érték aránya, ha a bestbuy a 9800?).
    Jelen pillanatban nincs bestbuy videókari. A 9600 szar, a 9800 drága....
  • [NST]Cifu
    #2004
    1.: Videókariknál az olyan vétel, mint a prociknál a Barton 2500+ volt mondjuk az elmúlt fél évben, nos ilyen közvetlenül nincs. Ha egy 9800SE sikeres szoftmoddal megy 9800Pro-ként, azt mondom, igen, ez tényleg csúcs. De ez nem 100%. A teljesítménye alapján pedig tényleg megér 70 rugót - az más kérdés, hogy még ez is sok, ha azt nézed, hogy nagyon sokan ennyit vagy még kevesebbett kapnak kézhez egy hónapban. De nem ez az ár/érték viszony alapfaktora.

    2.: 70e Ft-ért videókamerát vagy autót venni - na az a meleg dolog. Normálisan használható videókamerát ennyiért nem kapsz (ez olyan dolog, mint 20-30e Ft-s digitális fényképezőgép - max. 2x digitális zoom, kb. 5m-ig használható optika és alapból 10-16 normális felbontású képre elegendő memória....), autót meg olyat, amely éppen, hogy gurul és nincs zöldkártyája... :)
  • Pill
    #2003
    hi Ma vettem egy ilyen mert a gyári vantim beszart.
    Mi a véleményetek róla? http://www.titan-cd.com/english/product.asp?model_no=TTC-CUV2AB/RHS(DIY)
  • Borg
    #2002
    Vagy 30%-al lassabb, ha az NV30-ból indulunk ki pl :D
    De kihangsúlyozták, hogy "speciális esetekben akár", ami természetesen nem azt jelenti, hogy mindenhol 2x lesz.
  • SoDI---
    #2001
    A kérdés csak az, hogy a "speciális eset" mondjuk a Half Life 2-s high-dynamic range renderinget, vagy valami belső chip-specifikus gyári tesztet jelent-e :-))
  • sniper
    #2000
    Abbol a 2x-bol le kell vonni a kamufaktort, aztan kiderul hogy jo ha 30%-kal gyorsabb lesz. :)
  • Borg
    #1999
    Az R420/423 2x annyit nyom majd, mint a 9800XT. Legalábbis speciális esetekben. Aztán a többi majd kiderül. Az ATI meg mindig 399 dolláros áron adja ki az új csúcskártyáit, az meg már más kérdés, hogy itthon mennyit rak rá a sok köcsög nagyker meg kereskedő...
  • SoDI---
    #1998
    Szerintetek hozhatnak a nextgen kártyeszok (mondjuk R420)elérhető (max, de tényleg maximum 100 ezer Ft) áron kiemelkedő teljesítményt néhány (3-4) hónapon belül? Mert ha a válasz nem, akkor azt hiszem, hogy semmiképpen sem érdemes várni.
  • SoDI---
    #1997
    Különben 6 rongy körli difivel tultál te váltani gf4-ról 9700-ra? Hmmm...
  • Borg
    #1996
    Netto ár alatt. Attól függően, hogy van e még garancia rá.
  • SoDI---
    #1995
    Tényleg:
    Aktuális áfás bolti ár kb. hány százalékárt érdemes meghirdetni úgy nagy általánosságban a cuccokat?
  • SoDI---
    #1994
    Avagy a kérdés máshogy:
    érdemes hirdetni az sg-n? :)
  • SoDI---
    #1993
    És hogyan szoktad eladni az aktuális kártyákat?
  • Gerry
    #1992
    Igen, így viszont kisebb vagyonokat adsz ki egyszerre amikor kártyát veszel, én meg inkább kiadok többször (mondjuk egy évben 2x) 5-6e Ft-ot, és veszek egy új kártyát, amire megint van egy év gari, és könnyebb lesz eladni. Pl nekem most úgy van 9800Pro-m, hogy alig dobtam rá pénzt az előző kártyámra. Igaz az előző kártyám több mint egy évig volt meg (Club3D R9700), viszont előtte kb fél évente cserélgettem: GF2MX->GF2Ti->GF3Ti200->GF4Ti4200->Club3D R9700->Sapphire R9800Pro. (ez most asszem november/december-ig biztos megmarad, utánna pedig valami R42x chipes ATi, vagy NV4x-es Geforce következik, de addig pedig kiválóan elvagyok ezzel minden játékban max detail-en.)
  • SoDI---
    #1991
    Hát hová a fenébe tünt az, amire válaszoltam?
    Hát enyje no!
  • SoDI---
    #1990
    Szerintem hülyeség kicsiben lépkedni.
    Nekem eddig így volt:
    TNT -> Geforce 2MX -> mostani gf4 4200
    Következő lépés meg minimum 9800 PRO.

    Szerintem mindig át kell ugrani egy generációt.
    Ez nekem nagyon jól bevált eddig.
  • Gerry
    #1989
    Nem találta senki, számlával, garival, mindenféle hókuszpókusz nélkül megvettem egy nagykerben...

    Pontosabban a raktáros fiú fél perc alatt megtalálta a polcon, a többi között, és miután aláírtam a számlát betalált vele egy szép szatyorba, majd átnyújtotta nekem, és megköszönte a vásárlást!
  • SoDI---
    #1988
    hoppá
    ready Excalibur ATI Radeon 9800 PRO 128 MB 52.950,-+áfa
    Ha van nekik, akkor királyos :)
  • SoDI---
    #1987
    Én 51250-ért vettem a 9800Pro-t egy hete

    Aha...
    És melyik raktárosfiú "találta"? :-)))
  • SoDI---
    #1986
    Nincs olyan VGA, ami 70K-t megér, pláne, ha még feleslegesen erős a teljesítménye..
    70 ezerért már videókamera vagy Lada van.


    Ennek feléért mert Geforce 4.
    Aminél dupla olyan jól teljesít minimum a 9800 PRO.
    Tehát ---> megéri.
    Mit érsz egy VHS-kamerával? Mit érsz egy rozoga ladával?

    Mennyivel jobb, ha gyors a Half Life 2 :)
  • SoDI---
    #1985
    70-ért bestbuy videokari..... :DDD

    IGEN!
    70-ért bizony ez az!
    9800 PRO, valszeg tuningolható XT-hez.
    Ez így 70. Ez igenis bestbuy.
  • Gerry
    #1984
    Válasz ment privátban...
  • Furky
    #1983
    na el kell menjek órára, fergetegeset fogok most programozni assembly-ben. gerry akkor léccives írj majd egy email-t, köszi.
  • Furky
    #1982
    én szeretek utazni... :))
  • Vez
    #1981
    No probelem. Én lusta lennék ennyit utazni :)
  • Furky
    #1980
    szóval amit szeretnék a gépembe: asus a7n8x-e deluxe, 2500+ barton, thermaltake volcano 11, 2x512 MB ddr 400MHz-es, mondjuk a samsung,120 Gb seagate sata vinyó, thermaltake blue-eye 8 centis rendszerhűtő, sapphire radeon 9800 pro. házam van(feel v), meg billentyűzetem is: a4tech multimédiás wireless+optikai egér 800 cpi-s. kb ennyi kellene.
  • Furky
    #1979
    van mis@ral bizony, csak nagyon szídják a boltot. nem is szimpi nekem sem. és milyen 9800 pro az? sapphire? vagy milyen? ne haragudj, de aqua-nál 54 nettó. az már 5ezer pénz. annyiért már veszek egy nagyobb procit, vagy akármi mást. alig tudtam kigazdálkodni ezt az 54ezret is úgy, hogy 1 giga ram lesz benne...
  • Gerry
    #1978
    Te személyesen nem mehetsz be a nagykerbe, mert oda csak regisztrált vevők mehetnek pl céges bélyegzővel... Én egy számítástechnikai cégnél dolgozok, és foglalkozunk többek közt gépépítéssel is, ezért sok nagykerrel vagyunk kapcsolatban. Ha gondolod, dobj egy e-mailt, amiben leírod, hogy mit akarsz venni, adok rá egy árajánlatot, és ha tetszik, akkor megbeszéljük a részleteket, azt meg hogy neked milyen névre számlázzuk a gépet, azt te döntöd el, így ha a vállalkozó ismerős vissza tudja igényelni az áfát, akkor érdemes az ő nevére venned. Ha meg nem tetszik az árajánlat, akkor nincs semmi, elmész az Aqua-ba, vagy más kiskerbe, megveszed a cuccokat, és összerakod.
  • Vez
    #1977
    Úgy tudom még Mis@ar is van Pécsen. 59- netto a 9800Pro
  • Furky
    #1976
    de van, csak pesten sokkal olcsóbb... ha jó gépet akarsz,és nincs rá elég pénzed, akkor nagyon ki kell számolni mindent...
  • Vez
    #1975
    Pécsen nincs számtech bolt?
  • Furky
    #1974
    szóval nagykerből. És fogom magam, és bemegyek a nagykerbe, akkor én is vehetek ezt-azt? vagy mi? most akarok venni egy gépet magamnak egy vállalkozón keresztül úgy, hogy visszakapjam az áfát, és éppenhogy össze tudom rakni a konfigomat. Érdekelne ez a nagyker dolog. Tudnál nekem valamiben segíteni? Nagyjából 205ezrem van rá.
  • Gerry
    #1973
    Dohány utcában van az Aqua... Én meg már amúgy nagyon ritkán vásárolok náluk, mert inkább nagykerből hozatom a cuccokat, onnan olcsóbb, náluk csak akkor vásárolok, ha éppen nagykerben nincs olyan cucc ami kéne, vagy valami azonnal kell, és ők asszem hétköznap este 8-ig is nyitva vannak, míg a nagykerek du. 5-6-óra körül már zárnak. Így nem ér meg 2-3 telefont, hogy soron kívül kiszolgáljanak, nomeg, ha már odáig elmentem, akkor az a +15-20 perc már nem számít.
  • Furky
    #1972
    Az jó, akkor ha szeretnéd neked nem kellene sorba állnod. Hol is van pesten az a bolt? Én pécs környéki vagyok, és busszal mennék fel, ami elvileg a népligetben áll meg, de ott sem tudom, hogy hol. Szóval asszem nincs messze onnan az aqua(annyira...)
  • Gerry
    #1971
    Cserélni lehet, minden kártyán, de mivel a Sapphire abszolút referencia kártya, ezért abszolút nem gond a csere, hogy megéri-e azt döntsd el te. Aqua-t felhívod, ha van nekik kártyájuk akkor lefoglalod, bemész érte, és azonnal megkapod, ha meg nincsen, akkor meg úgyis csak ők tudják megmondani, hogy mikor jön, de az sem biztos, hogy ők pontosan tudják, hogy mikor jön speciel olyan kártya, mert gondolom naponta kapnak árut ők is. Amúgy szerintem teljesen korrekt bolt, semmi gondom nem volt még velük, leszámítva, hogy általában sokat kell sorbanállni, mert rengetegen vásárolnak ott... (Ráadásul az egyik kollégám ismeri az ottani tulajt.)