41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • SoDI---
    #1930
    Ugyan már!
    Online árlista miatt az ár is fix.
  • SoDI---
    #1929
    Hasznaltan meg feleannyi, ki venne gf4et 40ert...

    Óóó, ha gond nélkül el tudnám adni egy huszasért, már örülnék :)
  • [NST]Cifu
    #1928
    Nem tudom, amikor én náluk vásároltam, a listaár és a fizetett összeg egyezett. És a dinamikus árlista alapján mentem oda, hogy vásároljak, gondolván, hogy ha a listán van, akkor a boltban is lesz. Volt is. De ez persze csak én vagyok, lehet, hogy csak mindig mázlim van :))
  • sniper
    #1927
    A dinamikus arlista eleg lol, koze nincs ahhoz ami tenylegesen van nekik.
  • sniper
    #1926
    "Sajnos a Mistral esetén igaz az, hogy náluk amit hirdetnek, az általában kapható is"
    Mint ahogy az is hogy mindig dragabban adjak mint ahogy hirdetik, pedig telefonba is behazudjak a kamu arat csakhogy bemenj szemelyesen, ahol jo esetben csak fel oraig nem szarnak le se, aztan hazudjak hogy "elfogyott, de veletlenul van masik szallitmanybol ugyanaz joval dragabban."
  • [NST]Cifu
    #1925
    Nem értek egyet. A Radeon 9700Pro ára sem ment mélyrepülésbe, mikor kijött a 9800Pro. Alatta volt ~15e Ft-vel, de ennyi, még így is 70-80e Ft volt, amikor a 9800Pro 90-100e...

    Szerintem a 9800XT olyan 300$ körülre fog esni nyáron, a 9800Pro árát belövik valahová 200$ körülre, alatta lesz a 9600XT és az RV370 (a 9600XT PCI-Express változata), az R420 és az R423 meg várhatóan a csúcs lesz 400-500$ körüli árával.
    A 9800Pro ára szvsz itthon valahol bruttó 60e Ft körülre kerül majd, így betömik a rést (ugye a 9600XT ára 45-50e Ft, míg a 9800Pro ára eddig 80-90e Ft volt, mivel nem volt kapható a sima 9800, nem volt Radeon kártya az 60-70e Ft-s árrésben...).
  • sniper
    #1924
    Hasznaltan meg feleannyi, ki venne gf4et 40ert...
  • Emery
    #1923
    Azota kiprobaltam megy 600/800 on is
  • Emery
    #1922
    Attol fugg hogy Gexcube melyik valtozat
    A GeXcube 9600 XT Extreme kartyan 2,5 memcsik vannak 700as alaporajelen. Ime egy kis info rola

    brutto 46 az ara
  • SoDI---
    #1921
    Én utálom a kavarást.
    Látom, van.
    Nem látom, nincs.

    Dinamikus árlista miatt népszerű.
    Hány helyen van még percenként frissülő dinamikus árlista?
  • SoDI---
    #1920
    Ja.
    Volt például egy olyan vita, hogy alacsonyabb órajelen ment, mint kellett volna. A gond ott csak az volt, hogy nem volt az árlistában akkor pontos freki, tehát a Mistral-nak volt igaza.
    Itt bizony van freki :)
  • [NST]Cifu
    #1919
    GaVino rendelt a Pixel-től egyet (Radeon topic #10405), neki azt mondták, hogy egy héten belül hozzák, ez volt Március 4.-én, azóta GaVino nem jelentkezett, nem tudni, mi lett ennek az eredménye.

    Sajnos a Mistral esetén igaz az, hogy náluk amit hirdetnek, az általában kapható is (Észak-Pesti bolt). El kell ismerni, ebben tényleg verhetettlenek...
  • SoDI---
    #1918
    ...startolnak... XT lemegy...
    Lassabban kéne írnom...
  • sniper
    #1917
    Es sokkal szemetebb dolgokat is megengednek maguknak mint mashol.
  • SoDI---
    #1916
    Arról már nem is beszélve, hogy a 9800 XT-k példája alapján startornak mondjuk a nextgen kártyeszok 150 rongy körül. XP lemegy 110 környékére, és minden más csak 20 ezer körüli árral fog esni.
    Tekintve pedig, hogy azért a legtöbb 9800 PRO azért most is 100-as körül van, ahol van 74-ért, azt el kell hozni, mert majdnem olyan biztos stagnáló árnak tekinthető, mint az én Gf4-em, amit 40-ért vettem, és még most, majdnem két évvel később is annyiba kerül a boltban :)
  • sniper
    #1915
    Naja, de annyit kivar az ember ha nem surgos, igy gondolom visszaestek az eladasok, ezert javitjak az aranyt egy kis engedmennyel.
  • SoDI---
    #1914
    Azért hirhedt, mert rohadt sokan vásárolnak náluk, és így átlagban sokkal több a reklamáló is.
  • [NST]Cifu
    #1913
    Figyelmbe véve, hogy a köv. generációs kártyák még jó 2-3 hónap múlva jelennek meg, szvsz most, ilyen áron (~70.000Ft) bestbuy a 9800Pro...
  • SoDI---
    #1912
    HA lehet válogatni máshol.
    A Mistral-ban ez most garantáltan van a zuglói üzleten kívül mindegyik boltjukban ennyiért. Mondj még egy helyet, ahol tudod, hogy van hasonló áron...

    Jaj istenem, csak jövő hétig egy ne fogyjon, mert csak a hétvége után lesz pénzem!! :-)
  • sniper
    #1911
    ez mar valszeg a kov. generacios kartyak hatasa, sztem mindenki arra var, vasarolni meg senki, ezert adjak olcsobban.
  • sniper
    #1910
    A mistralban minden. Ami csak szar lehet, az ott szar. Nem veletlenul ennyire hirhedt.
  • [NST]Cifu
    #1909
    Nem tudom, de az utóbbi időben durván esnek a 9800Pro kártyák árai, korábban itt volt szó a Pixel-nél hirdetett 60e+Áfa áron, megrendelésre kapható Connect3D 9800Pro-król, az Aqua-ban 54e+Áfa áron Sapphire, a Ready Computers-nél meg Excalibur kapható 53+áfa áron. De ezek kizárólag megrendelésre. Szóval a kérdésedre a válasz: nincs turpisság - szerintem (de azért én sem a M*stral-ban venném, ha lehet válogatni máshol)...
  • Vez
    #1908
    Ez szerintem tényleg megéri ha tényleg 400/700-on megy. (380/680 helyett)
  • SoDI---
    #1907
    Ha ilyen jó árban van, nem érdekel, hogy Mistral :)

    Amúgy is majdnem mindenem onnan van...
  • SoDI---
    #1906
    ...videokártya esetén...
    mink de azé' tussanódunk magyarosul :)
  • SoDI---
    #1905
    Milyen hiba képzelhető el, ami vitás lehet velük egy videokártya erejéig?
    Ha nem fut le a szervízesnek szemetelés nélkül a 3DMark vele, akkor a Mistral-ban sem tudnak akadékoskodni, muszáj cserélniük.
  • Adam5
    #1904
    még egy utolsó off:
    tegnap vettem inkább egy 512-es ddr ramot
    már csak nyáron egy proci kell és kész
  • sniper
    #1903
    A garit elfelejtheted a Mistralban...
  • SoDI---
    #1902
    Sőt, ha azt veszem, hogy a mostani kártyát el tudom passzolni mondjuk egy 20-asért, akkor már tényleg egész jól hangzik az 55 ezer a 9800 pro-ért :)
  • SoDI---
    #1901
    Itt azt írják, hogy a 9800PRO-nak gyárilag 380 Mhz-es core, és 650 Mhz-es memória.
    Tehát a Mistral-os 400/700 Mhz még jobb is...
    Akkor... hol a buktató?
  • SoDI---
    #1900
    9800 PRO kártya 59 ezer + áfa

    Gyanúsan olcsó, vagy nem?
    Hol van a buktató elrejtve (azon kívül, hogy Mistral ) :-)
    Mert ha sehol, akkor egész jónak tűnik...
  • Borg
    #1899
    A különbség a márkanév, ezen kívül pedig asszem a gecuben nincs OVERDRIVE lehetőség.
  • Maffya
    #1898
    Ez a tipusrol mit tudtok ?9600XT
    Vagy inkább Sapphire 9600XT ? Mi a külömbség a kettö közt ?
  • ollie
    #1897
    Attól függ mennyit szánsz rá. Én min egy R9700-et ajánlok.
  • ollie
    #1896
    Sapphire Radeon 9600XT 128MB (DDR) – kb. 45.000,-FT

    mert gyorsabb az 5700-nál, főleg dx9-ben!!!
  • Kiru
    #1895
    Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni, és miért? Ezek most mennyire jók?
    (Ugyanis döglődik a videókártyám –lásd a Segítség topikot)

    Abit Geforce FX5700 Ultra 128 MB (DDRII) - kb. 45.000,-FT
    Sapphire Radeon 9600XT 128MB (DDR) – kb. 45.000,-FT

    Ahogy néztem teljesítményben és árban is kb. egy szinten vannak.
  • [NST]Cifu
    #1894
    Anno nem úgy volt, hogy a Matrox a Parhelia után úgy döntött, hogy a "kommersz" piac neki nem fontos, és a professzionális felhasználókra koncentrál?
  • Borg
    #1893
    Egyelőre annyit tudni, hogy fejlesztés alatt áll, és kb ott tart, mint az NV40/R423.
  • Lacc
    #1892
    Na igen, engem is a 3 képernyő miatt érdekelne :( És mikorra várható az új kártyájuk?
  • Borg
    #1891
    Egyszerűen csak nincs még kint a matrox új kártyája.
    És tudását tekintve még ez az egyetlen 3 képernyőt támogató kártya. Persze 3D-ben kb a 8500-at sem éri utól, dehát ez van...