41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • ollie
    #2180
    Semmit nem számít. Jó esetben 1-2, de soxor annyi se.
  • Gabesz amd64
    #2179
    Majd még rakok fel képeket!
    Csőtáv
  • Gabesz amd64
    #2178
    Csőváz!
    Narancs sikerült felraknom a képet!!
    Itt van:
  • seAke
    #2177
    Most tettem fel ezüstzsírt de semmi....
  • [NST]Cifu
    #2176
    Akkor passz.
    Én a hűtésre gyanakszom, illetve arra, hogy valami károsodás érte a kártyát. Mivel ha jól értem, a gari már nem játszik, sajnos visszacserélni sem tudod. Nem egyszerű...
  • seAke
    #2175
  • #2174
    Na én mentem szunyálni!
    Csáó!
  • seAke
    #2173
    1000örömmel
  • #2172
    Cserélünk karit?
  • #2171
  • seAke
    #2170
    Az amit mutattál az volt egy 64megás 4200
  • seAke
    #2169
    Jó azé nem egy 1200-es tuninglada koppány kipufogóval,hogy csak úgy ráhúzok pár100 megahertzet!
  • #2168
    Nem tom', ilyenről még nem hallottam, de, ha megtudok valamit, majd szólok.
  • #2167
    Végülis, lehet, hogy nem bírta a hírtelen húzást...
  • seAke
    #2166
    "Egy Asus Geforce 4 4200Ti 64MB-os graf kártya"
  • seAke
    #2165
    Semmi előzmény...a powerstrippet használtam de azt is csak arra,hogy a refresh rateket bekonfigoljam.
  • #2164
    600/300-at simán bír aszongyák, de egy kis extra hűtéssel csodákra képes a TI 4200-as!
    Ezt ni meg:eztetet
  • seAke
    #2163
    Sza memóriák vannak rajta...a 64 Megásat jobban lehet húzni...
  • #2162
    Azt nagyon elolvastad sztem!!!
  • [NST]Cifu
    #2161
    És hogyan, 1x csak fogta magát, és elkezdte csinálni, vagy volt valami előzménye?
    Én a hűtésre gyanakszom, de ez csak találgatás. Lehet, hogy 1x megsült a GPU, és azért csinálja (ha tudod próbáld ki egy másik gépen, hogy ott is csinálja-e).
  • seAke
    #2160
    Össz-vissz 3hónapja asszem...soha nem volt húzva...meg nem is bírja azt olvastam...
  • [NST]Cifu
    #2159
    Ha ez többféle játék alatt is jelentkezik, különféle driverekkel, akkor csakis kártyahiba lehet. Szvsz lehet, hogy maga a kártyával nem stimmel valami. Mióta csinálja ezt?
  • #2158
    thxxx
  • [NST]Cifu
    #2157
    Semmit, lejjebb kell venni a memória frekijét.
  • ubi
    #2156
    szervíz vagy csere
  • #2155
    Ha memóriahiba van, azzal mit lehet csinálni?
  • seAke
    #2154
    "pettyezéssel" kezdődött most meg elindítok egy játékot mondjuk Battlefield:Vietnam stb. és hosszanti írányú hibák jelennek meg.

    ugynez a helyzet 3dMark 2001 és 2003-ban is

    ha visszabutítom a kártyát,akkor némiképp csökken a csíkok nagysága és szám, de a pettyezés marad.
  • [NST]Cifu
    #2153
    Hát akkor tuti nem az alaplapnál kell keresni a hibát...

    A textúrahibák mikor jönnek elő? Egyből, vagy kell egy kis idő nekik - ha ugyanis egy idő után csinálja ("hideg" kártya), akkor valószinüleg a hűtés nem stimmel. Itt sok minden lehet a gond, lehet, hogy túl vastagon van a GPU-n a hőátadó paszta, lehet, hogy nem fekszik fel rendesen, stb...
    Milyen textúrahibákról van szó? Ha "pettyezettek" a textúrák (kis fehér pixelek jelennek meg rajta), akkor az memóriahiba, ha villognak vagy áttetszőek, esetleg egyszinüek, akkor az GPU hibára utal.
  • seAke
    #2152
    Nem jött be...kikapcsoltam a FastWrite-ot de semmi változás!
  • sniper
    #2151
    Mar me'ne? 19ert kapsz az aproneten, 9600prot meg 30-35-ert.
  • seAke
    #2150
    Vegyél csak ne az enyémet!
  • seAke
    #2149
    Nem,az alaplap zsír új és már a régi lapban is ezt csinálta.

    A hűtése egy Thermaltake GF4 Cooling ki,réz az egész.
    Megpróbálom a Bios-os dolgot....
    A kártya támogatja 8x AGP-t.
    128 MB DDR van rajta!
  • Torry
    #2148
    Tehát akkor zi 4200-őt semmiképpen se vegyek...jók vagytok eddig az volt hogy azt, mostmeg hogy ne azt :)
  • [NST]Cifu
    #2147
    Miből gondolod, hogy az alaplap a hibás?
    Ha gyári frekin ilyeneket csinál, akkor ott más lehet a gond. Ilyen kevás info alapján csak találgatni tudok, mi lehet a gond...

    -A hűtése rendben van?
    -Próbáld meg kikapcsolni a Fast Writes-t (BIOS-ban: Advanced Chipset Features -> AGP Fast Write Capability), esetleg levenni 4x-re az AGP sebességét (az AGP sebessége csak akkor legyen 8x-os, ha a kártya is az!)
  • seAke
    #2146
    Hát ez amúgy is instabil (gyári frekin textúra hiba,45.43-as drivernél újabb teljes rendszerhalál)

    Mit csináljak vele mert kiborít!Egyébként abit a fos!
  • [NST]Cifu
    #2145
    Hagyd 66Mhz-en. Azt csak extrém tuningnál szokták bántani, és akkor sem biztos, hogy jó ötlet, mivel instabillá teheti a kártyát...
  • [NST]Cifu
    #2144
    Mindkettő lényeges. A 3D-nél a memória is kegyetlenül számít, mivel a textúrákat, a kiszámolt képpontokat, mindent az visz. Hiába gyors a GPU/VPU, ha a memóriából lassan tudja kiolvasni az adatokat, és lassan tudja csak feltölteni a már kiszámolt képpontokat. Az alacsonyabb memóriafrekin futó Radeon 9600-osok esetén épp ez a baj, mivel a VPU folyton a memóriára vár. A 400/400-as Radeon 9600-osokat ezért kell kerülni, mert a teljesítményük bizony jóval gyengébb, mint a 400/600Mhz-en futó változatoknak (ezért is kell kerülni a Radeon 9600ProSE kártyákat, hiába fut magasabb frekin a VPU, ha a lassú memória visszafogja...).
  • seAke
    #2143
    Alma vagyok és azt se tudom mire jó!
  • seAke
    #2142
    Az az alap!
  • #2141
    Az AGP busz sebességét miért kell állítani?!