3974
Terrorizmus a nagyvilágban
  • cap179653
    #865
    elso kerdes : mibol gondolod, hogy nyomorognak ?
    masodik kerdes: honnan tudod, most milyen szinten elnek ?

    elsore a valasz: nem nyomorognak
    masodikra a valasz:ha leszamitjuk a kultura kulonbozet miatti korulmenyeket, akkor ha hiszed ha nem, az atlag jobban el mint Magyarorszagon.

    A vilagban egy idoben az volt a slager, hogy az etiopok eheznek. Hat igazabol nem eheznek. Van egy torzs aki kint el egy sivatagos teruleten ahol pont nincs semmi az eg vilagon, es azt vallasi okokbol az istenert nem hagyja el.Na hat mindig oket mutogatjak. Ha elmennel egy-egy oazisba, magad is elcsodalkoznal. Na meg persze ne felejtsuk el a torzsi haborukat sem.
    Tudod te Baghdadnak milyen uthalozata van ?Jobb mint Pesten. Tudod erre mennyit fizettek be az emberek akarmilyen ado cimen ? 0 azaz nulla dinart. tudod mennyibe kerul 50 liter benzin ? 1 dollar azaz egy dollar. Tudod milyen hazakban el Baghdad 1/2-e ? Otthoni viszonylatban villakban.
    Tudod mirol beszelsz ? Nem - honnan a francbol tudnad ?
    Voltal mar Mosoulban ? Nem. En mar 11-szer. Tudod milyen gazdag varos ? Nagyon. Ott is kilonek egy-ket hammert ? Ki. Miert? elegedetlenek ? Nem. Vannak akiknek az a jo, ha semmi sem jo.
    Megadjam a szamom? Beszelsz egy-ket arabbal szemelyesen ? Megkerded tole mikor volt a jobb , most vagy saddam alatt ?Tudod mi lessz a valasz ? Uhhh, most. Kerdezd meg szereted az amikat ? Tudod mi lessz a valasz? Nem, utalom oket. Tudod igy zsigerbol.
    Erdekes modon a repteren dolgozik vagy 10 000 iraki. En meg soha egyiket sem lattam hajlongani, imadkozni. pedig hithu muzulman mindegyik. Valahogy nem ezek azok akik a melo vegen elmennek es kilonek egy ket granatot. Lehet ezek nem abba a mecsetbe jarnak, ahova a lovoldozosok ?
  • Zoli007
    #864
    Na ja, en sem viccbol irtam oda 3 pontot
  • Kori
    #863
    de ez az igazság
  • Zoli007
    #862
    Az egy kicsit durva lett volna ide
  • Kori
    #861
    és kivégzik
  • Zoli007
    #860
    Terror volt, van, es lesz is! Lenyegtelen milyen emberek lesznek a Foldon, mindig akadnak, akik hatalmat akarnak, es nem szegyellnek embert olni, masokat megnyomoritani a szent cel erdekeben. Csak tudjatok az a szomoru, hogy ez csak egy-ket debil, antieszu balf@sz aki igy gondolkodik, de ok ratukmaljak az akaratukat masokra, igy mar egyre tobben lesznek, majd pedig mar csak a sajat igazsagukban kepesek elni, aki pedig rajon az igazsagra, fuggetlenul attol, mi az, nemkivanatos szemely...
  • Kori
    #859
    A segélyszállítmányokkal kapcsolatban!

    Higgyétek el nem a szegények a gyerekek kapták volna meg. A kormány szépen eltette volna magának és ami már végképp nem kell azt kiosztják

    Pl. afrika (szudán etiopia stb....)
  • Kori
    #858
    A vicc az nagyon jó!!!!!!!!!!!!!

    és igaz
  • Kori
    #857
    A CIA tevékenységéről a büdös életbe nem fogsz semmit megtudni.
    Példa erre:
    USA-ban több sorozatgyilkost a CIA azonnal be tudna azonosítani a gyilkosság módszeréről, de nem árulják el kikről van szó, mert ezek az emberek az ő bérgyilkosaik.
    Inkább halljon meg pár ártatlan ember de az ő liblingjük maradjon meg.
  • Hellhammer
    #856
    Köszi :) Átnyálazom.
  • cifuatwork
    #855
    Így hirtelen ezeket tudom ajánlani:

    A Roswell-incidens 1994-es hivatalos felülvizsgálat szövege
    Watergate.info
  • Hellhammer
    #854
    Egy vicc a vicc topicból kicsit idevág :)

    Bush és Powell üldögél a kocsmában. Bejön egy manus, és odasúgja a pultosnak:
    - Te, ez nem Bush meg Powell?
    - De, az kicsávó. Ide járnak.
    Erre a manus odamegy az asztalukhoz és így szól:
    - Helló fiúk, mit csináltok itt?
    - Épp a III. világháborút tervezzük.
    - Igen? És mi a terv?
    - Megölünk 140 millió arabot, meg egy biciklis postást.
    - Egy biciklis postást? Miért?
    Erre Bush odafordul Powellhez:
    - Ugye mondtam, hogy a 140 millió arab senkit sem érdekel?

    Hogy oldódjék egy kicsit a hangulat :)
  • Hellhammer
    #853
    Hol tisztázott? Tudsz adni egy linket ahol normálisan le van írva a dolog, bizonyítékokkal? Komolyan érdekel.

    Másik hsz-edre:
    Egy dolgot nem értek, de nagyon: milyen érdekek állhattak az mögött, hogy Saddam maradjon a helyén, ne távolítsák el, hanem inkább embargót hozzanak ellenük? A sivatagi viharban ha jól tudom már nyomultak volna be Bagdadba amikor lefújták a hadműveletet...
  • cifuatwork
    #852
    JFK esete még rendben van, ott tényleg sok a kérdőjel, node Roswell és a Watergate ügy hogy jön ide?
    Mindkettő teljesen tisztázott ügy....
  • cifuatwork
    #851
    Tudom, hogy 1999 végén készült a film, de akkor sem változtat a dolgon, hogy nagyon elcseszték az irakiak életét a nyugatiak azzal, hogy évekig embargó alatt tartották őket. És nem lehet csak Saddam-ra fogni a nyomorgást, ez olyan lenne mintha Magyaro. lepusztult gazdaságáért csak a Kádár-kormányt hibáztatnánk, pedig a SZU vitte el a nem kevés pénzt...

    Az irakiak nyomorogtak, Szaddám meg élt mint hal a vízben. Azt felejted csak el, hogy Szaddam megtámadott elötte egy másik országot, majd egy rövid háborúban elvesztette azt. Az, hogy hiba volt-e az embargó vitás, mert Szaddam legalább nem fegyverezhette újra fel seregeit, nem építhetett újra a vegyifegyvergyárakat és a többi. Viszont Szaddam miatt lett meghozva az embargó (ahogy Libia ellen is a Lockerbie-robbantás után), szóval az ok Szaddam...
    Kisebb fegyverszállítmányok így is érkeztek irakba, ahogy az olajért élelmiszer program keretében kapott pénz leginkább szaddam rendszerábe áramlott, és nem az éhezőket segítette. Amiben egyetértünk, hogy Szaddamot rendszerét sokkal hamarabb meg kellett volna dönteni. De vele együtt még sok diktartúrát is meg lehetne (közép-afrikai országok, volt szovjet tagállamok, stb.). Ekkor viszont megint az a kérdés merül fel, hogy joga van-e bárkinek is rendőrséget játszani a népek felett. Politikailag nehezen kivitelezhető, mivel az érdekek olyan sokrétüek, hogy nem valószinű a mindenki számára elfogadható kompromisszum. Ezért is férne rá az ENSZ-re egy alapos reform...
  • Hellhammer
    #850
    "Bár a dandártábornok biztos benne, hogy a hírszerzésnek nincs köze az esethez, a nyomozás során megvizsgálják a hírszerzőkkel szemben felmerült "aggályokat" is. "Minden ajtót felnyitunk az igazság kiderítése érdekében" - nyilatkozta a szóvivő az AP-nek."

    Mese habbal. Soha nem fog kiderülni, hogy a CIA-nek milyen szerepe van az ilyen dolgokban. Ha a saját országukon belül nem tudnak tisztázni kétes eseteket (JFK, Roswell, Watergate) akkor majd pont az irakiak kedvéért fognak minden ajtót felnyitni. Lol :)
  • Hellhammer
    #849
    Azért csak lehet vitatkozni velem sztem, mert pont azt tesszük :)

    Azért mondom, hogy vedd le a szemellenzőt, mert a mostani hsz-edben is csak a Saddam rezsimet és a terroristákat okolod az iraki nyomorgás miatt, holott keményen benne van a nyugati világ keze is, de Te ezt semmiképp nem ismered el. Még egyetlen egy mondatodat nem olvastam amiben azt írtad volna, hogy "igen azért egy kicsit durva amit az irakiakkal csinálnak, de..." Javaslom nézz utána, hogy mi volt az a film amit említettem, és nézd meg, hátha csak egy kicsit is másképp tekintesz a dologra (már az is eredmény lenne). Egyébként remélem a Cifu által belinkelt hír is kicsit gondolkodásra késztet a nagy és igazságos amerikát illetően...

    Sztem igen is össze lehet hasonlítani a régi és a mostani dolgokat, nem változtat semmit a dolgon, hogy 50 éve történt. Mert mi az az 50 év? Semmi, még egy generációt sem jelent. Ha lett volna 200 éve akkor talán elfogadom azt az érved, hogy "ugyanis ez 50 éve volt", és csak azért talán mert már a perzsák idején "természetes" volt, hogy a legyőzők letarolták a legyőzötteket (és ez szvsz nem változott az idők folyamán, csak van amikor nem annyira szembetűnő). Az pedig, hogy oroszok voltak nem amerikaiak megint érdekes vitaalap (lásd pl. mostani eset). Ha úgy tekintem, hogy Te minden áron az amerikai oldalt véded, akkor megértem (de nem fogadom el), de érvnek akkor is kevés. A katonaság mindenütt katonaság országtól és kortól függetlenül. Erőszakszervezet, ahol ölni tanítják az embereket (néha azért tudnak humanitáris dolgokban is részt venni, de nem ez az elsődleges cél). Ha sokáig nyomás és nélkülözés (mert azért a katonáknál nagyon sok nélkülözés is van, főleg szociális oldalon) alatt tartják őket, majd harci helyzetbe küldve elhitetik velük, hogy ha nyernek akkor ők az urak, akor sok-sok csúnya dolog történhet, és akár akaratlanul is elnyomják a legyőzötteket... (javaslom nézd meg a Kísérlet című filmet, jól bemutatja az elnyomott emberi erőszak feltörését)

    Hiteles forrás: számomra pl. ilyen volt a www.iraqwar.ru csak azt bezárták (azért nézd meg az oldalt, milyen okokat írnak a bezárásáról) persze ezt is érdemes összefésülni az ami és angol híroldalakkal és akkor árnyalódik a kép, mert az orosz oldal is kicsit elfogoult volt az irakiakkal szemben.

    Cifu:
    Tudom, hogy 1999 végén készült a film, de akkor sem változtat a dolgon, hogy nagyon elcseszték az irakiak életét a nyugatiak azzal, hogy évekig embargó alatt tartották őket. És nem lehet csak Saddam-ra fogni a nyomorgást, ez olyan lenne mintha Magyaro. lepusztult gazdaságáért csak a Kádár-kormányt hibáztatnánk, pedig a SZU vitte el a nem kevés pénzt...
  • cifuatwork
    #848
    1.: Ki állított olyat, hogy az amerikai rendszer tökéletes? Mert szerintem senki...
    2.: Megint felhozod a Palesztin/Izraeli konfliktust, egyoldalúan, megint csak az Izraeli atrocitásokat felemlegetve. Észre kéne már venned, hogy ott is két oldala van az éremnek, és a palesztinok sem jobbak semmivel az Izraelieknél, a kettő között csak az a különbség, hogy az Izraelieknek van rendes hadseregük, amivel lazán leverhetnek mindent a környékükön, a palesztinoknak meg nincs semmi ilyesmijük...
  • Tetsuo
    #847
    Ká András, te tévedésben élsz: Az USA csak úgy látszik mint egy mézeskalács ház.. valójában egy büdös szarkupac az egész.
    Óriási korrupciók, lobbyk, kemény érdekcsoportok irányítják a politikát.
    Az ottani élet pár év alatt teljesen megváltozott. Már nem a szabadság hazája. Már az egyszerű állampolgárok is érzik a kiszolgáltatottságot, a fentről jövő irányítást, az egyre szélesedő kontrollt; de elfogadják, szükséges rossznak tartják. Azért ott is vannak felvilágosultabbak ill tájékozottabbak. A Bush-kormányt sok amerikai is utálja és elítéli.

    A kínzások jogi hátterét el tudom képzelni: A zárt tárgyaláson hátbaveregetés, a sajtó előtt pedig 'megrovás'.. ez a fő téma, a palesztínokra addig is mennek a rakéták de ez kit érdekel, a zsidók azt csinálnak amit akarnak.
  • [NST]Cifu
    #846
    Megrovás az irakiakat kínzó amerikaiaknak

    Mindössze "a legszigorúbb megrovást" kapot az a 6 amerikai katona, akik az iraki foglyokkat megalázták. Egy hetedik katona enyhébb megrovásban részesült, további hat katona ellen pedig (más börtönökben elkövetett hasonló cselekmény miatt) még folyik az eljárás.

    Meglehetősen enyhének tartom a büntetést...
  • K.András
    #845
    Veled nem lehet vitatkozni mert alap dolgokkal nem vagy tisztában,és elkezdesz szemellenzözni meg ilyenek miközben neked kéne levenned,mert ha jol tudom te a szövetségesekhez tartozol ha tetszik ha nem...

    "ellenben azt sem értem, hogy miért kell elfogadni (elfelejteni) a szövetséges csapatok durvaságait. "

    Ember senki nem felejti el,senki nem fogadja el,de te beleviszed ezt a vitába mintha itt el lenne fogadva,ezt hivják felénk terelésnek,amikor elengeded a füled mellet hogy 5-25 évig kaphatnak érte,ergo nagyon keményem büntetve van a dolog,nem pedig elfelejtve meg elfogadva,pont ez ellentétjét mondod annak ami van.
    Ami a többit illeti,kevés a gyogyszer?Nem nem,sok a beteg és sérült gyerek,persze ez nem annak köszönhetö hogy a szövetségesek bementek,hanem a szaddam rezsimnek,ugyanis a nyomornegyedekben ahol kosz és dzsuva van ott könnyen meg is lehet betegedni,de persze te elvárod hogy ezeket a gyerekeket akinek se apja se anyja,fogdossák be a szövetségesek és gyogyitság meg,már bocsi de nonszensz azt gondolni,hogy egy semmi infrastrukturával,nulla egészségüggyel,terroristákkal a hátuk mögöt bárki képes lenne erre,képtelenség,nonszensz és a végtelenségig naiv elgondolás!

    "Tudod nagymamám mesélte, hogy mikor a szovjet felszabadítók benyomultak budapestre, akkor megerőszakolták az anyukáját, az apját meg egy ásóval verték agyon miközben rájuk gépfegyvereket fogtak. Pedig ők is nemes cél érdekében - a náci diktatúra ellen harcoltak..."

    Sajnálatos dolog,te talán nem kéne összemosni a két dolgot,ugyanis ez 50 éve volt,másik fele hogy oroszok voltak nem amerikaiak.Amerikai hadseregben kökemény büntetés jár ezért,akár életfogytig tarto,tehát szankcionálva van a dolog,magyarul nem megengedett,persze lehet lesz olyan aki megtesz valami hasonlot,de dugjuk öt börtönbe örökre,ne pedig azt mondjuk igen mindenki ezt csinálja...

    "Hiteles forrást tudsz mutatni? Vagy a pontos áldozatok száma csak találgatás? "

    Mit fogadnál el hiteles forrásnak?Mert ha amcsi hiroldalakrol raknék be akkor azt mondanád,kozmetikázva van,ha angoloktol szintén azt mondod,tehát akármit raknék be ugysem lenne jo neked,a baj azzal van,hogy elfelejted,te nem arab vagy neked az az érdeked, hogy mi ott rendet tudjunk tenni,mert ha nem akkor ök jönnek ide, robbantgatni!!!
  • [NST]Cifu
    #844
    Ez a film emlékeim szerint 2000 körül készült, tehát nem a mostani, hanem még a Szaddam-rendszer alatti állapotokat mutatta!

    1.: A Gazdasági embargó hibás lépés volt, ezt már közvetve az ENSZ is elismerte.
    2.: Az ENSZ azért függesztette fel a olajért élelmiszer (és gyógyszer) politikát, mert sok esetben követhetettlen volt a pénz útja, és bizonyítottan nem a rászorulók jutottak hozzá az élelmiszerekhez és a gyógyszerekhez (ellenben ez idő alatt is volt pénz a Szaddam-villák csinosítgatására...).
  • Hellhammer
    #843
    Nagyon kérlek csak egy pillanatra vedd le a szemellenződet és nézd egy kicsit a másik oldalról is a dolgot. Az első öbölháborútól kezdve nagyon kemény gazdasági embargó alatt van irak, és ez meg is látszik. És igen is azért hal meg sok gyerek mert nem engedik be az országba a gyógyszereket (és inkább te vagy a demagóg azzal a dumával, hogy a terroristák elveszik, mert ha egyszerűen nincs mit elvenni akkor mi van?).
    Tudom megint rám sütöd majd a demagóg jelzőt, de volt abban a filmben egy másik elgondolkodtató jelenet: Bagdad utcáin végig könyvet árusítók voltak, akik azért adják el a gyűjteményüket, hogy a családjuk részére valami megélhetést biztosítsanak. Volt egy sor (jó utcahossznyi) ahol 99%-ban orvosi szakkönyveket árusítottak az ottani értelmiségiek (orvosok, kutatók stb.), kb ennyire vannak (voltak) ott ellehetetlenítve a sima egyszerű lakosok.

    Én nem mondom, hogy hősök azok az arabok akik katonákat lincselnek meg és robbantgatnak mindenfelé - gyilkosok, ellenben azt sem értem, hogy miért kell elfogadni (elfelejteni) a szövetséges csapatok durvaságait. Ja tudom: mert felszabadítók.
    Tudod nagymamám mesélte, hogy mikor a szovjet felszabadítók benyomultak budapestre, akkor megerőszakolták az anyukáját, az apját meg egy ásóval verték agyon miközben rájuk gépfegyvereket fogtak. Pedig ők is nemes cél érdekében - a náci diktatúra ellen harcoltak...

    Az igazság pedig az, hogy amerikai angol iraki emberkék együt nem haltak meg annyian mint a szaddam rezsimben egy átlagos év alatt csak irakiak...
    Hiteles forrást tudsz mutatni? Vagy a pontos áldozatok száma csak találgatás? Szerintem az, hogy Szaddam mennyi embert ölt meg az ugyan annyira top secret kategória, mint az, hogy pontosan hány légi bevetés történt, milyen célpontok ellen és hány áldozattal.
    Amikor papíron nem is volt háború (azaz javában a 90-es évek vége felé), akkor volt évente több mint 90 olyan légi bevetés észak-irakban csak az angolok részéről, ahol jelentős (4 főnél több) civil veszteségek voltak...
  • [NST]Cifu
    #842
    Lásd még: a vöröskereszt kivonulása irakból, miután az egyik (talán a fő-)kirendeltségük pokolgépes merénylet célpontja lett, és jó sok civil iraki meghalt a támadásban - akik segítségért mentek a vöröskereszthez. A terroristák nem azért támadták meg a vöröskeresztet, mert az irakiaknak azzal jót tesznek, hanem azért, hogy elvágják az iraki népet a nyugatiaktól, félelmet ébresztenek és ezáltal kontrolálják őket. Ha az irakiaknak nincs hova segítségért menni, csak a terroristákhoz és szélsőségeseknek, akkor a terroristák máris elérték céljukat, hiszen a szövetségeseket és az irakiakat akarják elidegeníteni egymástól...
  • K.András
    #841
    Senki nem mondta hogy a fejlett világ tökéletes(a fejlett világot pedig nem raknám zárojelbe),csak az a különbség,hogy ha egy amerikai vagy egy angol katona él vissza az egyenruhával,azért 5-tol 25 évig kaphat,ha az arabok megnyuznak az utcán egy angolt vagy amerikait,akkor nem gyilkosok hanem hösök...
    Tudod nem kéne annyira demagognak sem lenni, hogy a 6-10 éves gyerekek gyogyszerhiány miatt halnak meg.Azért halnak meg gyogyszerhiány miatt,mert a terroristák elrabolják a segélyszervezetek embereit stb,mindezt azért, hogy minél rosszabb legyen a helyzet az országban,hogy aztán a sok hülyét meg lehessen etetni,igen nézzétek ezek még gyogyszert sem adnak,nincsen biztonság stbstbstb...
    Plusz akik gyerekek kezébe fegyvert bombát ad az le sem szarja a kisgyerekeket...
    Tehát ezeknek az országoknak a fanatikus vallási vezetöi teremtik a terroristákat...
    Ezzel még mindig nem mondtam, hogy tökéletesek vagyunk de öszintén mit gondoltál te a háborurol?Netán azt,hogy nem lesznek áldozatok???Áldozatok mindig lesznek egy hábobuban,de nem mindegy mennyi!Az igazság pedig az, hogy amerikai angol iraki emberkék együt nem haltak meg annyian mint a szaddam rezsimben egy átlagos év alatt csak irakiak...
  • Hellhammer
    #840
    Nemtom tegbnap éjszaka néztétek-e a Spektrumot, volt egy műsor amit egy angol faszi csinálkt Irakról, és az ottani visszáságokról. Régebben is láttam már azt a filmet, de még most is mélyen elszomorít, hogy mit megenged magának a "fejlett" világ :(
    Látom, hogy jöttök majd azokkal az érvekkel, hogy biztosan csak hangulatkeltésre volt összevágva a film, csak olyan példákat hozott fel, hogy nem az ottani szélsőségeseket mutatták, meg különben is az irakiak szeretik a felszabadító nyugatiakat.
    Igazatok lehet, de én akkor is nagyon szomorúnak tartom azt, hogy 6-10 éves gyerekek halnak meg gyógyszerhiány miatt, mert nem engedik be az országba, mert ott a biztos a terroristák kapnák meg...
    Egyébként elgondolkoztam egy jeleneten a filmben: egy mankón támaszkodó (az egyik combjából hiányzott egy jókora darab hús) 10 év körüli kisfiú gyűlölettel a tekintetében mutatta testvérei és szülei fotóját, akik meghaltak egy angol bombázás során. 5-10 év múlva szerintem ez a fiú örömmel fogja elvállalni a következő öngyilkos merényletet, mert ezzel esetleg magával vihet párat a családja gyilkosai és saját maga megnyomorítói közül. Akkor kik is teremtik a terroristákat?
  • [NST]Cifu
    #839
    Pontosan, és a vicc az egészben az, hogy ezt még a II.VH elött tették. Azok az arabok, akik meg ebből meggazdagodtak, véres szájjal követelték vissza "ősi jussukat"...
  • K.András
    #838
    Az igazság az, hogy a területek nagyon nagy százalékát kifizették a zsidok,aztán amikor a palesztinok meglátták, hogy termöföldet lehet csinálni a sivatagi homokbol kezdték visszakövetelni...
  • [NST]Cifu
    #837
    Idézet I.C.Ram-tól:
    CSak van egy olyan jogrendszer, hogy mindenki mindaddig ártatlan, amíg ezt BÍRÓSÁGON meg nem cáfolják.

    Illetve hadatüzenhetnek, és akkor szabadon molesztálhatják őket, de így, hogy nincs polgárháború, vagy bármi...


    Már többször is kifejtettem, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a Palesztin állam létrejötte bármit is megoldana. Az ok pedig az, hogy Izrael a Palesztin államtól el fogja várni, hogy megfékezze a szélsőségeseket (ez már megtörtént a 90-es évek elején, amikor a Arafat a Palesztin fenhatóság képében igyekezet létrehozni a jövőbeni Palesztin államot, és akkor be is börtönöztek jópár szélsőségest is - palesztinok). Ha ez nem fog megtörténni, akkor simán megy, és bedarálja a Palesztin államot, hiszen a területéről veszély fegyegeti - és ezennel elérkeztünk oda, ahol végülis most is vagyunk, az IDF kvázi megszálló erőnek van tekintve...
    Nem véletlen, hogy az Izraeliek egyik fő feltétele a tárgyalásokon mindig is a szélsőségesek elleni fellépés...
  • [NST]Cifu
    #836
    Idézet antijedi-től:
    igy van, mongyuk én meg abban sem látok semmi kvietnivalót hogy "szegény" palesztinok meg akarják védeni a saját "országukat" ezt mégis felhántorgatják neki :)

    A Palesztinoknak nincs önálló, elismert államuk, és ezzel az erővel akkor jogos a Koszovói Albánok szeparatista törekvése is, illetve a Kurdok megalakíthatnák saját országukat Törökország, Szíria és Irak területéből kikanyarítva saját országukat.
    Az egész Palesztin/Izrael vita akkor lett elb@szva, amikor Izraelt létrehozták úgy, hogy nem voltak meg a szükséges egyezmények, tárgyalások amelyek meghatározták volna hogy merre hány méter...

    A Palesztinok egy jó része nem akar háborút, de egy harcias szélsőséges kissebbség tartja terrorban a saját népüket is...
    Erról a "szegény" palesztinok és a "saját országuk" duma ott hibázik, hogy a Palesztin szélsőségesek jó része arab országok pénzből és fegyvereivel él és harcol. Ezeket az arab országokat meg nem a Palesztnok sorsa érdekli első sorban (mert akkor felszámolnák a palesztin menekülttáborokat, és szociális segítséget is nyújtanának), hanem az, hogy a Palesztinok és az Izraeliek egymás ellen harcoljanak...
  • Cat #835
    odament és megmentett egy afrikai falut, átvitte őket a határon - de hogy utána hova, mi lesz velük, meg miért is jó ez nekik már jótékony homály fedi :D
  • Prank
    #834
    azt hogy bruce willis ártatlan:)
  • Tikal #833
    láttam a filmet, de nem emlékszem semmilyen eredeti felvételekre, és egyébként is az mit bizonyitana? :)
  • Kori
    #832
    van Bruce Willis-nek egy afrikai filmje amiben valami apácát kell megmenteni
    az afrikai faluban történtek egy része eredeti felvétel
    így tették hatásosabbá a filmet
    ha nem láttad nézd meg
  • Kori
    #831
    most lesz artl hiradóban a képekről szó
  • Kori
    #830
    többet fognak kapni

    példát fognak statuálni az amcsik
    még az is előfotdúlhat kiadják az irakiaknak
  • Tikal #829
    huu, ezt is tudod? hobbibol? :)
  • Tikal #828
    katonai biroság, legalább 5 év, mert aki ilyet csinál az nem komplett, nem valo a társadalomba
  • Kori
    #827
    elfogadom!
    ha megcsinálták bűnhődjenek

    nem kimondottan tesz jót az ügyüknek
  • Tikal #826
    mondjuk elég degeneráltak lehettek a készitők....