Alex

A családok és az ügyfélszolgálatok a telefonadó vesztesei

A SciamuS telekommunikációs tanácsadó cég szerint a pénteken elfogadott telefonadót a szolgáltatók, ahogy tehetik az ügyfelekre terhelik, és ez bizonyos csoportokat rendkívül hátrányosan érint majd.

Különösen nagy terhet jelent az új adó a szolgáltatóknak, hiszen 2012 második felében "dupla adó" sújtja őket, a válságadót még fizetniük kell és már fizetik a telefonadót is. A törvény értelmében a szolgáltatók rövid távon nem terhelhetik át az új adót az előfizetőkre, a meglévő szerződéseiket nem módosíthatják, de ez hosszú távon elkerülhetetlen. A július 1-jétől hatályos törvény értelmében a csoporton belüli hívásokat, a kék és zöld számokat is terheli adó, ami 3 csoportot biztosan hátrányosan érint. Az adó hatására a szolgáltatók vagy megszűntetik a csoporton belüli, gyakran 0 Ft-os perdíjat vagy a látványos áremelést elkerülendő, a havi díjat emelik, a SciamuS számításai szerint körülbelül 50%-kal.

Azon intézmények, vállalatok, akik nem használnak vezetékes telefont, hanem csoporton belüli hívásokkal oldják meg a kommunikációt munkaidőben, szintén nem járnak jól. Pedig az esetek többségében ezt azért teszik, mert ez az egyetlen megoldás. A munkavégzés helye változik, gyakran hirtelen, illetve kiemelt jelentősége van annak, hogy minden esetben elérhetőek legyenek a munkatársak. Ebbe a csoportba tartozik jó néhány kórház, akiket kifejezetten hátrányosan érint majd a módosítás, kommunikációs költségeik lényegesen nőnek. Hátrányosan érinti továbbá a dolgozói és családi csomagokat, vagyis a munkavállalókat és családjaikat, akik eddig ingyen beszélhettek egymással, a jövőben ezt lényegesen drágábban tehetik meg.

A kék és zöld számok (vagyis a helyi tarifával, illetve az ingyen hívható számok) szintén adókötelesek, amely azon szolgáltatókat (bankokat, közmű szolgáltatókat) terheli, akik ügyfélbarát ügyfélszolgálatot üzemeltetnek. A SciamuS jogértelmezése szerint a skype és más internet alapú telefonhasználat nem lesz adóköteles, hiszen a törvény szerint telefonszolgáltatásnak minősül a belföldi vagy nemzetközi számozási tervben szereplő hívószám vagy hívószámok, és ez a skype-ról alapbeállítások esetén nem mondható el. Az adó a nemzetközi hívásokat természetesen terheli, nem terheli azonban a magyarok külföldi roaming díjait. A cég szerint a telefonadó rendkívül káros az egész magyar gazdaságra.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • chuky123 #19
    Meg éhenhalnánk ez nagyon erős tulzás. Multik nélkül is megvoltunk elötte persze az árak lehet feljebb mennének.
  • chuky123 #18
    Azért nem kell félteni a multikat. Kivonulnak hűha nagyon félünk tőlük. Egy kivonul belép helyette más lásd Cora helyébe lép az auchan. Legerősebbek itt maradnak úgyis.
  • szgege #17
    abszolut :)
  • szgege #16
    Tudod ezzel csak egy baj ,részemről egy magyar cégnél dolgozom és a konkurens külföldi cégektől nem sok jót látok. Pl. azt hogy ő szépen lenyomja az árakat ,mert abszolút szarik rá ,hogy nem lesz nyeresége az anya cég úgyis minden évben belepumpál pénzt. Az se baj ,ha tönkreteszi a piacot és a szakmát vele.Lényeg,hogy minél több forgalmat generáljon ,de nem baj ha nincs mögötte se minőség se árrés. Mellette persze sok szép okos agyonfizetett vízfejű managerrel ,aki úgy bólogat ahogy felülről mondják. S persze ha már nincs konkurencia ,majd orrvérzésig árat emel.
    A mobil piac csak annyiban más,hogy nem látok verseny helyzetet és akár azt is nyugodtan el tudom képzelni,hogy mivel ezeknek a cégnek nyugat Európában is van anyacégünk a lekopott technikát onnan hordják be ide jó áron,itt jó lesz a magyarnak. Egyébként nyugodtan lehet dicsérni a multit ,de pont a multi az aki a maximumot kiveri dolgozókból a lehető legkevesebb pénzért és az itteni válságot is keményen kihasználja. Ipar van itthon csak éppen a drága multis haverjaid tönkreteszik a magyar "kis" cégeket drága kormányunkkal karöltve büszkén. Tapasztalatból mondom....
  • SanMaster #15
    Mennyi sok demagóg faszkalap kommentel itt! Csúnya multinacionális cégek, szívják a magyarok vérét!!! Sok barom! Ha nem lennének itt éhen halna ez az ország! Mo. nincs semmi, már mezőgzadaság sincs, ipar sem, sem nyersanyagok. Szellemi tőke, az van. Amikor a nagy cégek sorra viszik innen a beruházásaikat, akkor hőzöngjetek BALFASZOK!
  • MsUser #14
    Nem a + ADÓ-val van a gond hanem hogy az átlag emberek fizetik meg a +. Akiknek az agyából kipattant csak azt nézte, ezek a szolgáltatok busás haszont fölöznek ezért simán adhatnak az államnak is ebből! Mi is jó mobilt akarunk mint a jobb gazdasági helyzetben lévő országokban "magasabb jövedelem" csak mi a kevesebb pénzünkből kapjuk meg a drága készüléket "USD=EUR konvertálással" és a magasabb árú szolgáltatási díjakat.
  • duke #13
    "Különösen nagy terhet jelent az új adó a szolgáltatóknak, hiszen 2012 második felében "dupla adó" sújtja őket, a válságadót még fizetniük kell és már fizetik a telefonadót is."

    Mindjart elsirom magam. Nem eleg, hogy szegenyek sziveseget tesznek azzal, hogy a nalunk sokkal gazdagabb orszagok tarifaihoz kepest 10-20-szor magasabb dijakat szamolnak, akkor meg adozniuk is kell, hat ez verlazito es felhaborito.
    Magyarország világbajnok: nálunk a legdrágább a mobilozás

  • duke #12
    Persze bazeg, arra van penz, hogy 2 evente negyed millioert okostelefont vegyen a sok hulye, mert az trendi. De ha 700 forintot adozni kell, akkor DOGOLJON MEG AZ ORSZAG.
  • mcganyol #11
    Minek itt szarakodni a sok adóval, szerintem simán hiperinflálni kéne a Forintot, az ingatlanokat, gyárakat meg államosítani, azt szevasz.

    értem hogy az eu ezt nem hagyja, de minket ez mostanában nem nagyon érdekel, mer mi vagyunk a MAGYAROK 'vazze!

    mondjuk lehet velem van a baj, én már azt se értem hogy lehet egy tervet kettő pont nullának hívni, ez nem valami szoftver amit majd patch-elünk, ha bugos volt.
  • lamer the true #10
    Tudod ezért hívják adónak :)