Berta Sándor

400 millióan használják a Firefoxot

Európában egyre kevesebb felhasználó alkalmazza rendszeresen az Internet Explorert, miközben a népszerű böngésző újabb rekordot döntött meg.

A kontinensünkön egyetlen esztendő alatt 8,4 százalékkal csökkent az IE piaci részesedése és jelenleg alig haladja meg az 50 százalékot. Az Internet Explorer legnagyobb konkurensének számító Firefox viszont köszöni szépen, jól van. Ugyanakkor Tristan Nitot, a Mozilla Europe elnöke is tisztában van azzal, hogy nem ülhetnek a babérjaikon. Gőzerővel fejlődik ugyanis a Google Chrome, az IE 9-es verziója is sok tekintetben előrelépést jelent a korábbi változatokhoz képest, így a Firefoxnak is fejlődnie kell, ha lépést akar tartani a konkurenseivel.

"A Google egy rendkívül innovatív vállalat, amely tavaly felerősítette a böngészőpiacon zajló versenyt. Alapvetően elmondható, hogy évek óta vágytunk erre a konkurenciaharcra, mert úgy véljük: sokat lendíthet a böngészők fejlesztésén. Ugyan a Mozillára nehezedő nyomás nem lett kisebb, de ez így van jól" - jelentette ki Tristan Nitot. Az elmúlt hónapokban számos kritika érte a Mozillát, hogy túlzottan elkényelmesedett és nem figyelt eléggé a Firefox fejlesztésére. NEz különösen annak tükrében érthető, hogy a programot több mint 400 millióan használják világszerte, így a fejlesztőknek van miért büszkének lenniük magukra.

"Néhány országban, mint Lengyelország vagy Németország már közel 50 százalékos piaci részesedésre tettünk szert, ami szenzációs teljesítmény. Minél nagyobb azonban a tortából általunk kihasított szelet, annál nehezebb tovább növekednünk. A hiányzó innovációs képességünkre vonatkozó kritikákat viszont visszautasítom, hiszen a kiadási stratégiánkat az igényekhez igazítottuk és gyorsítottunk a fejlesztéseken is. Ráadásul a Firefox 4-essel egy olyan verzióugrás következhet be, amely pont a sebesség és a dizájn tekintetében hoz magával jelentős javulást" - hangsúlyozta a szakember.

Nitot hozzátette, hogy a jövőben szeretnék az online közösség kreatív potenciálját még jobban hasznosítani, ezért a céljuk az, hogy a Mozilla Labs kísérleti ötleteit közvetlenül integrálni lehessen a fejlesztési folyamatba. Emellett jelentősen leegyszerűsítenék a kiegészítők fejlesztési lehetőségeit is és a modulok a böngésző újraindítása nélkül, azonnal használhatók lesznek.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Airbus A380 #86
    Igen csak sokan szeretnek a laboratóriumi számokra támaszkodni. De a FF nálam is gyorsabbnak tűnik a Chrome-nál.
  • MerlinW #85
    Chrome 6-ot használom (Linux), sokáig gyorsabb volt, de most FF 3.6.8 megint legyűrte. Egyedül talán az indulásban veri a Chrome, bár abban szinte mindent:)

    Mindig változik, hol az egyik, hol a másik gyorsabb. Így van ez jól.

    Safari is jó, de nem Windows-on. Opera is sokkal gyorsabb Linuxon. Volt szerencsém az IE9 bétájához is, tulajdonképpen az is egész kellemesre sikeredett.

    Előítéletek, divatszerelem, "márkahűség" nem passzol össze az informatikával. Hol az egyik jobb, hol a másik. El kell fogadni.
  • Ferrer #84
    Mi a szarért kell nagybetűkkel írni a CHROME szót? Értjük kisbetűkkel is.
  • MsUser #83
    Én mindig csodálkozom miből alapozzák tudásukat a róka fanok.
    Nem hiszem hogy több száz gépen tesztelték, és összehasonlították volna az IE-vel vagy a CHROME-al azonos hardveren.
    Én megtettem és egyértelműen a CHROME a használható, és még egy, az FF. és a IE. is a google által alkalmazot motort "alapelvet" integrálták az ujabb verzióikba, gyorsulást remélve, és ezzel együtt ugyanúgy felhasználói szokásokat gyüjtenek!
    Már az IE5-töl kezdve, sőt a Win. is és szinte minden gyártó gyüjti a felhasználói szokásokat! :) Ki lehet találni kiknek van hozzáférése az adatokhoz.
  • Ferrer #82
    Sanyisticks, szerintem ha csak a rossz driver vagy hardver okozná a hibát, nem csak akkor jelentkezne, amikor bezárom a krómot. GONDOLKOZZÁL!!!!
  • Mat666 #81
    Hát igen azokról nem is beszélve ezt még nagyon sok mindenre elehet mondani.
    De én már megtanultam hogy az ilyen embereket nem kell komolyan venni.
  • Major #80
    Böngéssz parancssorból az nem eszik sokat :) Én fejlesztőként mondom, egy-egy js alatt az FF úgy el rágja a gépet, mint annak a rendje, evvel szemben még az IE9 (!) is akadálymentesen kezeli a Chromemal, az Operával és a Safarival együtt.
  • Major #79
    Lol azért 2010-ben 4 giga ram szerinted soknak számít? Talán négy évvel ezelőtt még az volt. Elmondom neked, hogy ha 6 gigád van akkor a pl. az operációs rendszer is terjeszkedik 6 gb ram-nál a win7 felhízik majd 2 gigára.
  • sanyicks #78
    Szifont alapból szar volt, most ért el hardverileg megfelelő szintre (a gagyi antennát leszámítva, viszont a korlátozott szoftver még mindig gáz), mellesleg nincs minden 2 embernek, hó de még milyen messze nincs még usában sem :)
    Az első firefox amit kipróbáltam az 1.0 volt, azóta nem értem a hypeot, sőt egyre kevésbé mert egyre gagyibb.
    Ja meg 2. embernek anno nokia 3310-e volt, még sem hallottam nagy alázást ;)

    Nem a népszerűségtől, hanem a hypetól függ minden. A hype 2élű fegyver, minél nagyobb annál több negatívum is kiderül az adott cuccról ;)
  • Attila1234 #77
    Ez így van! :D De ugyanez a helyzet a mobilokkal és az operációs rendszerekkel is. Az iPhone is csak addig volt jó, amíg nem volt minden második embernek.