Gyurkity Péter

Radeon HD 2600 és 2400 - beárazva

Az AMD középkategóriás és belépő szintű DirectX 10-es családja már felbukkant egyes online boltokban, így képet kaphatunk az árakról. Alaplapgyártók eközben novemberre várják a Phenom chipeket, 2008 végére pedig a 45 nanométeres utódokat.

Szemfüles internetezők a dollarshop.eu oldalán bukkantak rá a kártyákra, amelyek kivétel nélkül egyetlen gyártótól, a Jetwaytől érkeztek. Nagy újdonság itt nincs, hiszen azt már korábban megtudtuk, hogy több változatot várhatunk eltérő specifikációval, ám végre az árakat is megismerhetjük - erről ugyanis eddig nem kaptunk hivatalos információt.

A várakozásoknak megfelelően a Radeon HD 2600 XT a legerősebb változatok a középkategórián belül, amely 512, illetve 256 MB memóriával érkezik. Előbbi 150 eurót (nagyjából 37 ezer forintot) kóstál, míg utóbbi mindössze 100 eurót, ami körülbelül 25 ezer forintnak felel meg. A PRO verzióból szintén e két példány jelenik meg, 90 eurós (22 ezer forintos), illetve 69 eurós (17500 forintos) áron, vagyis itt már közelítünk a vékonyabb pénztárcájú felhasználók igényei és lehetőségei felé. A HD 2400 XT változatból egy található meg a kínálatban, mégpedig 256 MB memóriával, ez 60 eurót (15 ezer forintot) kóstál, míg a PRO itt is két kiszerelésben érkezik, 55 euróért (14 ezer forint), illetve 45 euróért (11 ezer forintért).

Egyes források eközben arról számoltak be, hogy az év végére ígért első Phenom chipek egészen pontosan novemberben jelennek majd meg, mivel a végső tesztekre szeptember-októberben kerítenek sort. Az Agena kódnevű sorozatból összesen négy példány érkezik majd első lépésben, ezek sorrendben a Phenom FX-80, a Phenom X4 GP-7100 és GP-7000, valamint a Phenom X2 GS-6550. A következő hullámban 11 újabb változat érkezik majd, de csak jövőre.

A tajvani alaplapgyártók viszont a 45 nanométeres utódokat várják nagy izgalommal, ezek szerintük 2008 második felében érkezhetnek, vagyis jó másfél év múlva. A Socket AM3 foglalatba illeszkedő processzorok elterjedése várhatóan nagyban függ majd a DDR3 memóriák térhódításának ütemétől, az AMD viszont biztos abban, hogy a gyártási folyamatban már 6 hónappal a megjelenés után a 45 nanométeres generáció lesz többségben.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • lee56 #22
    Ja, akkor az már egyéni szocproblem :P
  • xuldar #21
    Ebben a mondatban fogalmi hiba is van, ugyanis a példány darabot jelent, a mondatban pedig egyértelműen típusra gondolt az író. Jó lenne, ha már valaki híreket közöl/fordít/stb, legalább tisztában lenne a szavak jelentésével.
    Ui.: Nem lenne rossz egyet megkaparintani abból a 4 példányból :D
  • dez #20
    Elvileg shaderekben jobb, de textúrázásban és ROP-ban gyengébb, mint az Nvidia hasonló kártyái. Bár az órajelektől is függ. Ezeket a 65nm-es chipeket valószínű elég jól túl lehet majd hajtani...
  • dez #19
    A másik, hogy egyetlen játék teszteredménye nem reprezentatív. (Gy.k. nem kicsi szórás van a játékok között, melyik hogy fut hol.)
  • Andrews2007 #18
    Ez a teszt honnan van és mikori? Én eddig szakújságiróktól is eddig csak jót hallottam a kártyáról. ASzt is igaz hogy 1-2 játékban de csak tényleg 1-2 ben rosszabb lehet mint az Nvidia mivel annó Nvidiára optimalizálták a programozók pl a a Quake4nál az Oblivionnál Dark ?essiahnal látható ez. Azon gyorsabb volt a játék tehát.

    ÉN megvárom inkább a hivatalos teszteket magyar külföldi újságokban.
  • marcias #17
    A tesztet én semmiképpen nem venném készpénznek.. még a megjelenés után is rossz eredményeket kapunk a kezdetleges driverekkel, szóval sztem ennél még legalább 10%-al erősebb lesz az XT. Az árazás viszont sejteti, hogy nem fogja földbe döngölni a 8600GT-t, és ez valóban nehezen fér be a középkategóriába (már most is). Kérdés akkor, hogy mi lesz a középkategória? A jó kis X1950pro és XT a dx10 hiánya miatt szépen lassan el fog tűnni, bár az NVidiának már most sincsen igazán középkategóriás kártyája.. 8600GTS sztem egy vicc azért a néhány % pluszért, a 8800GTS pedig egyelőre túl drága hogy középkategóriának nevezhessük. Ha viszont az a vonal kerül középre (8800GTS és HD2900XT) akkor kérdés, hogy mi lesz a felső kategória? Nyilván a 8800GTX árát is csökkenteni kell, így az lesz majd max 100k. De ugye a gyártók mindig is szeretnek tartani extra drága kártyákat, úgyhogy amíg nem jön ki valami újítás, kétlem hogy levinnék ezeket a kártyákat a középkategóriába. Amennyiben a HD2600XT architektúrája fejlett és jó, csak vissza van folytva, akkor talán reménykedhetünk egy 8600GTS szinten erősebb változathoz, vagy netán egy HD2600XTX-ben, 2700-ban..
  • gabore #16
    ha ez a teszt komoly akkor ehhez csak annyit tudok hozzáfűzni: Aki tavaly vett gf88at az veszett jó vásárt csinált és minden tisztelem az övé
    jah és kár h én nem tehettem igy
  • zola2000 #15
    Persze hogy konzolra xD
  • dez #14
    A konzolokra gondolt.
  • Akuma #13
    Ezeket a kártyákat nyugodtan lehet rögtön süllyesztőbe tenni és alsó kategóriába besorolni, ugyanis geforce 9 megjelenésével a 8800GTS 320MB lesz a középkategória kb 45-50ezer forinttal várhatóan AMD is igazítja hozzá majd az árakat és az X2900XT lesz 60 ezer, és majd az új geforce 9-esek csúcsai kerülnek majd annyiba, mint most a 8800GTX és Ultra.