Gyurkity Péter

Akciókkal és körúttal népszerűsítik a Vistát

A tengerentúlon családi csomaggal, digitális letöltéssel, valamint elődadásokkal igyekeznek népszerűsíteni az operációs rendszert és a legújabb Office verziót. A cél a háztartások és a vállalatok meghódítása.

A Microsoft mindent bevet, hogy vonzóbbá varázsolja a Windows család legújabb tagját a felhasználók számára. A cég bejelentette, hogy a családi csomag keretében kedvezményeket biztosítanak az otthoni PC-k frissítéséhez, az interneten is elérhetővé teszik a különböző verziókat, emellett pedig tovább élnek az eddigi, szintén a frissítést, valamint a drágább verziókra történő átállást megkönnyítő ajánlatok.

A családi csomag az Apple korábbi, jelenleg is élő kezdeményezéséhez hasonlóan kedvezményeket biztosít több otthoni számítógép egyidejűleg történő frissítéséhez. Az egyetlen feltétel, hogy meg kell vásárolni a Vista legdrágább verziója, az Ultimate dobozos változatát - amely jelenleg 400 dollárt kóstál - ez viszont további két PC esetében lehetővé teszi a Home Premium telepítését, mégpedig gépenkénti 50 dolláros áron. Az almás cég valami hasonlót talált ki még 2002-ben, igaz ők legfeljebb 5 otthoni PC frissítését engedélyezték a Mac OS X legújabb verziójára.

Az új stratégia jegyében az operációs rendszer összes változata elérhetővé válik az interneten, a szoftvert ugyanis immár digitális letöltés formájában is megvásárolhatják az amerikai felhasználók. A Windows Marketplace oldalán az ajánlott áron juthatnak hozzá január 30-át követően a Vista és az Office 2007 különböző verzióihoz, mind a 32, mind a 64 bites példányokhoz, igaz kizárólag angol nyelven. A Microsoft a piackutató cégek előrejelzései alapján arra számít, hogy a digitális letöltések egyre fontosabb szerepet játszanak majd a vásárlások terén, elképzelhetőnek tartják, hogy 2008-ra az összes szoftverek 80 százalékát már ilyen úton terjesztik majd.

Arról egyelőre nem nyilatkoznak, hogy az említett kedvezmények és ajánlatok Észak-Amerikán kívül máshol is elérhetővé válnak-e. Az viszont biztos, hogy egyelőre minden erejükkel az USA-ra és Kanadára koncentrálnak, hiszen szerdán indult el a Microsoft Across America projekt, amelynek keretében 59 városban népszerűsítik az operációs rendszert, valamint az irodai csomagot. A rendezvényekre elsősorban a vállalati szféra szereplőit várják, a cél pedig egyértelműen az eladások növelése.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Benedicht #76
    Az OpenGl-nek a legnagyobb elonye es egyben legnagyobb hatranya az extension-ok:
    -Gyorsan lehet hozzaadni plusz feature-oket
    -Az egyes feature-oket a kulonbozo gyartok kulonbozo keppen valosithatjak meg...(kulonbozo mukodes, kulonbozo API). Ezek szinten valtozhatnak, ha esetleg elfogja oket az ARB, es bekerulnek a core feature-ok koze.
  • BiroAndras #75
    "A Vista meg olyan lehet mint a többi windows változat: semmi baj vele, amíg nem használja az embör gyermöke..."

    Ugyanez elmondható a linux-ról is.
  • BiroAndras #74
    "Most bekerült valami az application data-ba, valami a my gamesbe, meg mindenhova, mostmár a szuper m$ által kijelölt stabil helyre rakva alig találom meg a dolgokat"

    Meg kell szokni, és nincs gond. Sokkal egyszerűbb, mint a program files-ben keresgetni. És ha le akarod menteni a dolgokat, kevesebb helyről kell szedni, ha sok progi beállításai/mentései kellenek.

    "Persze egy ingyenes fejlesztésnek könnyű, a világ leggazdagabb cégének meg olyan nehéz :D mindjárt megsajnálom az m$-st."

    Ismétlem :
    Unix = Nagygépes OS, nagy vas, sok memória, eleve hálózatos, multitaszkos, és multijúzeres környezetben. Ráadásul sokkal régebben kezdték fejleszteni, mint a win-t.
    DOS/Windows = Desktop OS. kicsi, olcsó PC, lassú proci, kevés RAM. 1 júzer, nincs hálózat.

    Mindkettő az igények változásával együtt fejlődött, és mára kb. ugyanott tartanak (mára almosódott a határ a kis és nagy gépek közt), de nem szabad elfelejteni, hogy teljesen máshonnan jöttek, korábban más igényeknek kellett megfelelniük. Mindkettőbe értelmetlen lett volna olyan fícsöröket rakni, amikre nem volt szüksége senkinek. Unix-ba nem kellettek varázslók, win-be meg komoly hálózat meg jogosultság kezelés.
  • BiroAndras #73
    "dx9.0c a legfrissebb, dx10 holvan?"

    A végleges DX10 SDK már hónapok óta elérhető.

    "Játék? Működő végleges directx 10-es játék?"

    Egy játék fejlesztése minimum 1-2 év.

    "ígéretekkel nem lehet összehasonlítani."

    Nem ígéretek, hanem konkrét működő fícsörök.

    "Nagyon hasznosak, egy csomó dolgot egyszerűbben lehet velük megoldani."

    Pl.?

    "Néztem glsl shader kódot, és hát elég egyszerű, és rövid volt"

    Nem erről van szó, hanem DX vs. OpenGL mindenestől.

    "de az biztos hogy hatékonyabban lehet vele a videokártya erőforrásait kihasználni."

    Miért is?
  • BiroAndras #72
    "nem találkoztál még olyannal, hogy egy háztartásban két ember egyszerre akarta volna használni a számítógépet?"

    Használják felváltva. De ma már inkább az a jellemző, hogy több gépet vesznek (pl. valami olcsó használtat másodiknak). Az egyik fő otthoni felhasználás egyébként is a játék, amiből meg kettőt nem igazán bír el a gép (egy gyengébb gép még a játék+net-et se nagyon).
  • BiroAndras #71
    "mégis valahogy sokszor férgesedünk, itt-ott elkapunk valami izét"

    Az már az XP kiadása után volt. A 9x korszakban mennyi netes vírus volt?
  • violazoli #70
    Örömmel tudatom mindenkivel, hogy nemrég megnyitottam a saját fórumomat a http://birodalom.net/forum link alatt! SMF alapú, "full extra de luxe". No és ezt amiatt írtam le ide, mert itt van egy topik "MUFF, avagy Microsoft Utáló Fickók Fóruma" névvel. Azt hiszem a név mindent elmond... Van topik M$-vicceknek is.

    Jómagam különben mint ebből sejthető, linuxpárti vagyok, és egy szuperúj Linux-disztró, a GoboLinux elterjesztésén és magyarításán igyekezem, melynek fórumot is nyitottam a http://linux.birodalom.net/smf linken.

    A Vista meg olyan lehet mint a többi windows változat: semmi baj vele, amíg nem használja az embör gyermöke...

  • avman #69
    konzumer piacról beszéltünk, ha nem fogtad volan fel.
  • Neerpelt #68
    Nem érdekel a Windows, de mindig elolvasom az ilyen cikkeket, érdekes, hogy a fórum ilyen hír esetén nem marad üresen. 25#-nek igaza van (pártfüggetlen vagyok)!
  • Sanyix #67
    "Már hogy a fenébe ne lenne? A beállítások az Application Data, a mentések a My documents alá kerülnek. Ez már réges rég így van, és a normálisabb progik már évek óta így is használják. Pl. a GTA és a Mafia is a dokumentumok alá ment, pedig már jópár évesek."
    Hát szerencsére még nincs ennyire így. A kedvenc játékom 2. részénél is bevették ezt a documents and settingsbe beállítások, mentések stb szétszórását. 1. részben volt egy user mappa, ebben voltak a custom soundok, arcok, saját küldetések, multi pálya cache, logok. Most bekerült valami az application data-ba, valami a my gamesbe, meg mindenhova, mostmár a szuper m$ által kijelölt stabil helyre rakva alig találom meg a dolgokat, és egy profil kimentés is bonyolultabb, hiszen nem 1 könyvtárat kell kimásolni. Egyébként a mafia a saját mappájába azon belül a savegame mappába ment szerencsére, nem a documents akármibe.

    "A linuxnak könnyű, hiszen nagygépes OS-ből lett fejlesztve, ahol már rég alapvető a biztonság. " Persze egy ingyenes fejlesztésnek könnyű, a világ leggazdagabb cégének meg olyan nehéz :D mindjárt megsajnálom az m$-st.