Specker Balázs

Már a biztonsági szoftver a fő célpont

A crackerek támadásai egyre kifinomultabbak, és legtöbbjük pont a védelemre szánt szoftverek hiányosságait igyekszik kihasználni - derül ki a SANS biztonsági szervezet legfrissebb kimutatásában.

"Az elmúlt évben, tetten érhető volt az a változás, ahogyan a közkedvelt biztonsági programok hibái kerültek a támadások középpontjába" - derül ki az internetes biztonság fejlesztésével és ellenőrzésével foglalkozó világszervezet, a SANS Institute of Bethesda legfrissebb jelentéséből. A legkedveltebb célpontok - a biztonsági másoló programok mellett - maguk a vírusirtó szoftverek és a tűzfalak.

A szervezet jelentése tulajdonképpen a magán és vállalati szinten kutató szakemberek által összeállított TOP 20-as listának tekinthető a jelenleg leginkább súlyosnak vélt biztonságbeli hiányosságokról. A beszámolóból kiderül, hogy a legnagyobb biztonsági cégek - köztük a Symantec, a McAfee, a Computer Associates, valamint Trend Micro - termékeiben is gyakoriak a gyenge pontok.

Persze teljesen hibamentes szoftver nincs, ha mindenre elszánt támadókról van szó. Ám a bekövetkezett változások aggasztják a SANS embereit, mert az üzleti élet szereplői és a kormányzati szervek nincsenek felkészülve arra, hogy biztonsági szoftvereikben keressék a hibákat, ehelyett még mindig az elmúlt évek "slágercélpontjainak" számító operációs rendszereket, böngészőket, e-mail kiszolgálókat tartják leginkább szem előtt. Alan Parker, a SANS egyik kutatója szerint, a problémát az jelenti, hogy nem minden gyártó építi bele termékébe az automatikus frissítés lehetőségét felhasználói számára.

"Az a legelszomorítóbb, hogy a biztonság hatékonyság az elmúlt 18 hónapban a hat évvel ezelőtti szintre esett vissza" - nyilatkozta Parker a Washington Post oldalán. "Hat évvel ezelőtt a támadók az operációs rendszereket vették célba és akkor a fejlesztő cégek még nem tették lehetővé az automatikus frissítést. A rákövetkező években az automatikus frissítések az állami intézményektől a nagymamákig sok mindenkit megmentettek. Mára a crackerek azonban a népszerű alkalmazásokat célozták meg, a fejlesztők pedig sok esetben nem kínálnak még automatikus hibajavítást. Egy szó mint száz, ugyanott tartunk ahol hat éve."

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • irkab1rka #6
    Jaja, tökre jó, hogy crackert írt.
  • Reggel #5
    OFF: valaki segítsen, hogyan lehet IE-ben ezeket az aláhúzott szavakat letiltani, mert rohadt idegesítő.

    ON: ez a tendencia várható volt, mégse készültek fel rá...
  • Wilddog #4
    Mi kell már ahhoz, hogy megtanulják az emberek mi a különbség a cracker és hacker között?
  • Caro #3
    Hiába, a live-cd ad csak tökéletes biztonságot nethez... persze csak biosból kikapcsolt IDE vezérlőkkel.
  • Darth Sith #2
    Tökéletes védelem nincs, de akinek van egy jól bekonfigolt tűzfala, antispyware cucca meg egy antivirus, plusz frissíti az OS-t és a védelmi progikat, és hazsnálja is őket csökkentett módban, nem root-ból netezik és vmi alternatív böngészőt használ, ott nem nagyon fognak problémák fellépni.
  • sonicXX #1
    Éljen! Éljen! Cracker-t írt a cikkíró! Éljen!



    Riszpekt! Történelmet írtál! égre valaki aki azt írja amit kell.