SG.hu

Indul a Hacktivity 2005 biztonsági konferencia

Számos különlegességet ígér a szeptember 17-18-án Budapesten harmadik alkalommal megrendezendő Hacktivity konferencia.

Magyarországon először ülnek például szemtől szemben egy asztalnál a szerzői jogvédelem informatikai kérdéseiről eddig csak sajtóközlemények útján kommunikáló szervezetek képviselői: Kabai Eszter az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda, Kálmán András az Audióvizuális Művek Szerzői Jogait Védő Közhasznú Alapítvány (ASVA) és Leskó Norbert a Másolható Javakat Fogyasztók Érdekeit Védő Civil Szervezet (MACI) részéről, valamint dr. Menyhárt Ádám, független polgárjogi ügyvéd. A kerekasztal-beszélgetésnek ráadásul a konferencia közönsége is aktív részese lehet, mivel bármelyik meghívottól lehetőségük lesz kérdezni.

Úgyszintén komoly érdeklődésre tarthat számot Szabó Máté előadása is, aki mostani értekezésének „A Nagy Testvér Díj Magyarországon – a hazai e-privacy helyzete” címet adta. A hagyományos informatikai biztonsági témák mellett most külön szekcióban tekintik át a böngészők kritikus veszélyforrásait, górcső alá kerül a két legnépszerűbb alkalmazás, a Microsoft Internet Explorere és a Mozilla Firefoxa, a zárt és a nyitott kódú megoldások zászlóshajói.

Az Egyesült Államokban és Európa egyes országaiban már több éve rendeznek efféle biztonságtechnikai konferenciákat, felismerve, hogy a szélessávú internet terjedésével a biztonsági és a jogi szabályozás kérdései nem maradnak meg egy szűk, kitüntetett réteg körében, hanem minden felhasználónak meg kell ismernie ezeket. Egy-egy ilyen rendezvény minden országban egyedinek számít a hasonló témájú konferenciák között, és Magyarországon szervezői szerint az elmúlt két évben a Hacktivity is sikerrel töltötte be ezt a szerepet.

Az idei konferencia előadásainak témáit úgy állították össze a szervezők, hogy az internet szabályozásának és biztonságának számos területéről tudjanak érdekes témát az érdeklődők elé tárni. Az előadók területükön a legfelkészültebb szakértők közé tartoznak, köztük több harminc éven aluli – tudományos kutatással foglalkozó – fiatal hoz érdekfeszítő témákat. A két nap során a látogatók egyebek közt megismerhetik a „beágyazott rendszerek” biztonsági vonatkozásait, melyek láthatatlanul is a mindennapjaink részei lettek (a mikrohullámú sütőtől kezdve a mobiltelefonon át egészen az atomerőművekig).

Betekintést kapnak a Bluetooth-technológia lelkivilágába is – „élőben” figyelhetik meg a különböző vírusok és férgek randalírozását. A Neptun biztonságáról szóló előadás sem a távoli égitestek világába viszi el az érdeklődőket, hanem a hazai oktatási intézményekben elterjedt hallgatói informatikai rendszert elemzi igen kritikusan. Kényes téma az internet lehallgathatóságának kérdése is, hiszen nehéz elképzelni, hogy ennyi ismert biztonsági hibával a titkosszolgálatok épp a világháló megfigyelését hagynák ki eszköztárukból. A Hacktivity előadásainak közös célja: ismerd meg a veszélyt, hogy védekezni tudj!

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • mrzed001 #1
    Leül az ASVA egy meccsre a MACI-val?
    Ok, akkor én felteszek egy ezrest a 3:8-as eredményre a MACI javára :))