SG.hu

Új tárolórendszer a Szent István Egyetemen

A Szent István Egyetemen új, óriáskapacitású, központosított tárolórendszert adtak át, amely hosszú évekre fedezi az intézmény szükségleteit és alapját képezi a további fejlesztéseknek. A kiválasztott EMC CX 700-as adattároló berendezést az ICON Számítástechnikai RT. illesztette az egyetemi hálózathoz.

A 2000. január 1-jén, több neves oktatási intézmény összevonásával megalakult, jelenleg 1200 munkavállalót foglalkoztató, és 15 000 hallgatót képző Szent István Egyetemen az utóbbi két évben egyre nagyobb problémává vált az egyes szerverek, illetőleg az azokon futó szolgáltatások megfelelő skálázhatósága, menedzselhetősége - mondta el Ritter Dávid, informatikai igazgató. A szolgáltatások számának növekedése és a felhasználók igényei egyre komplikáltabb feladat elé állították az intézményt - mind nehezebbé vált megfelelő teljesítményű, magas rendelkezésre állású szolgáltatásokat fenntartani.

További gondot jelentett, hogy ugyan a jelenlegi szerverpark hosszabb távon is megfelelőnek tekinthető, a tárhely sosem volt elegendő, a bővítés pedig költséges, és a hibatűrő működést lehetővé tevő belső RAID vezérlők teljesítménye is kívánnivalót hagyott maga után. Egy megfelelően skálázható, robosztus storage megoldás bevezetése mellett döntöttünk - mondta el Ritter.

"Az ügyfél igényeihez a legjobban az EMC cég CX700-as eszközcsaládja igazodott, mert egyrészt a legheterogénebb környezetekben is kimagasló teljesítménnyel rendelkezett, másrészt használatával megszűnt az intézmény számára kedvezőtlen, tárhely arányos licenszelési politika" -húzta alá Tamás Levente, az ICON storage csoportjának vezetője. Mindemellett az eszköz öt évre elegendő tartalékkal rendelkezik, tehát nem fogjuk egyhamar kinőni - tette hozzá Ritter.

A tárolórendszer bevezetése után szerverkonszolidációt is tervezünk - közölte Ritter. Mint elmondta, jelenleg a storage a központi file- és webszerverek, valamint a kutatási célú, 64 processzoros szuperszámítógép háttértárolójaként működik, de fokozatosan áthelyezzük rá az összes olyan szolgáltatást, ami tárhely igényes, mint például a központi könyvtári adatbázis, a levelezés, valamint a tanulmányi és a gazdasági rendszer.

Mivel az egyetem osztott hierarchiája várhatóan a jövőben is megmarad, a WAN kapcsolatok sávszélessége viszont kiemelkedően jó (gigabites nagyságrendű), felmerült az intézményi SAN rendszer kialakítása. Célunk, hogy az új rendszer segítségével az egyetem továbbra is elláthassa kutatással és szakmai tanácsadással kapcsolatos feladatait, és munkájával szolgálhassa a magyar agrártársadalmat és a vidéket. Ezen túl ki kell szolgálnia saját karait és az intézményeit övező régiók tényleges gazdasági, társadalmi, tudományos és kulturális igényeit. Célja továbbá, hogy az általa oktatott szakterületeknek kutatási központja is legyen - fogalmazza meg az intézmény hitvallását az informatikai igazgató.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!