SG.hu

Távmunka-pályázatot hirdetett a Munkaügyi Minisztérium

A Budapesti Munkaerő-piaci Intervenciós Központ pályázati felhívást adott közre távmunkahelyek létesítésének támogatására.

Az internet-hozzáférések bővülésével várhatóan növekszik a távmunkahelyek száma, szélesebb körű lesz az elterjedése. Ezt a folyamatot, a munkaerőpiacon a távmunka arányának javulását kívánja elősegíteni a most meghirdetett pályázat A távmunkahelyek létesítésének támogatására kiírt pályázatot sajtótájékoztatón ismertetette Burány Sándor, a szaktárca vezetője és Dr. Bihary Pál, a Budapesti Munkaerő-piaci Intervenciós Központ igazgatója.

A Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium (FMM) jelen pillanatban nem tartja számon a távmunkában foglalkoztatottakat, hiszen számuk egyelőre még elenyésző, becslések szerint országosan 70 ezer főre tehető, ami a piac alig 2 százalékát teszi ki. Ennek elsődleges oka, hogy a magyar munkaerőpiac még nem rugalmas, és igen kevesen dolgoztatnak ebben a formában, ellentétben a skandináv országokkal, ahol a távmunka a munkaerőpiacon 30 százalék feletti, ami a számítógép-használat fejlettségének köszönhető.


Azért, hogy a foglalkoztatásnak ez a formája hazánkban is elterjedjen, az FMM megbízásából a Budapesti Munkaerő-piaci Intervenciós Központ (BMIK) pályázatot írt ki távmunkahelyek létesítésének a támogatására - mondta Burány Sándor szakminiszter sajtótájékoztatóján. A július 12-én indult a programra augusztus 10-ig lehet beadni a pályamunkákat, amelyeket augusztus 30-ig értékel a bizottság.

A pályázati dokumentáció a BMIK és a szakminisztérium honlapjáról elektronikus formában tölthető le. A támogatásért jelentkezhetnek: belföldi székhelyű jogi személyek, gazdasági társaságok, jogi személyiséggel rendelkező egyesületek, egyéni vállalkozások és önkormányzatok. Előnyben részesülnek azok a pályázók, akik munkaerő-piaci szempontból hátrányos helyzetben élőket foglalkoztatnak: regisztrált munkanélkülieket, pályakezdőket, fogyatékkal élőket, megváltozott munkaképességüket, gyermeküket egyedül nevelőket, fogyatékkal élő vagy idős embereket ellátókat, roma származásúakat, valamint 45 éven felettieket - tette hozzá a tárca vezetője.

A meghirdetett pályázatra a szaktárca idén 225 millió forintot különített el, amit vissza nem térítendő támogatás formájában oszt majd szét. Minden létrehozott távmunkahely esetében bruttó 53 ezer forint adható havonta fél éven keresztül, ami kiegészül a járulékok összegével is. Burány Sándor kiemelte, hogy a kormányzat tavaly még az Informatikai és Hírközlési Minisztériummal közösen több mint 1,5 milliárd forintot fordított a távmunkahelyek számának bővítésére, ami akkor magában foglalta a bértámogatást és az informatikai tárca számítógép-beszerzési támogatását is. Abból a keretből 1100 távmunkahely létesítését tudták segíteni.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!