Spencer

München a Windows helyett a Linux mellett tette le a voksát

München önkormányzata úgy döntött, hogy a városban mintegy 14 ezer számítógépen nyílt forrású operációs rendszerre, Linuxra cseréli le az eddig használt Windowsokat, tehát a Microsoft az utóbbi időkben sikertelenül lobbizott annak érdekében, hogy München továbbra is kitartson a Windows technológia mellett.

Németország harmadik legnagyobb városának vezetősége bejelentette, hogy mintegy 30 millió eurót fog költeni a Windows operációs rendszerről Linuxra történő átállásra. Ezenkívül tudni lehet, hogy München vezetése a Microsoft népszerű irodai szoftvercsomagjával sem szimpatizál többé, ugyanis a város hivatali személyi számítógépein az Office helyét hamarosan a nyílt forrású OpenOffice veszi át.

Sokakat meglepetésként ért, hogy München városa nem szavazott többé bizalmat a Microsoft operációs rendszereinek, illetve egyéb szoftvereinek, és úgy döntött, hogy a nyílt forrású szoftverek felé nyit. A világ legnagyobb szoftvercégeként nyilvántartott Microsoft egyébként mindent megtett annak érdekében, hogy München továbbra is kitartson a Microsoft technológiái mellett, hiszen többek közt jelentős árengedményeket tett a város vezetésének, sőt még maga Steve Ballmer, a vállalat elnök-vezérigazgatója is győzködte a német város vezetőit. Ismeretes, hogy Ballmer nemrégiben svájci síelését is megszakította annak érdekében, hogy személyes látogatást tegyen Münchenbe, azonban a jelek szerint sem Ballmer látogatása, sem a Microsoft árengedményei nem voltak elegendők ahhoz, hogy a németek kitartsanak a Windows, illetve az Office mellett.

Boris Schwartz, a müncheni önkormányzat egyik vezetője az üggyel kapcsolatban elmondta, hogy a város által használt számítógépek nagy részén Windows NT operációs rendszer teljesít szolgálatot, és mivel ezen szoftver támogatása a végéhez közeledik, a város úgy döntött, hogy itt az ideje új szoftverek után néznie. Schwartz utalt arra, hogy a Microsoft egy nemes küzdelemben maradt alul, valamint örömét fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy München információs technológiai megoldásai a jövőben már nem egyetlen cég megoldásaira fognak épülni. München városának nyílt forrású szoftverekkel történő ellátásában várhatóan fontos szerep jut majd az SuSE fejlesztőcégnek, illetve az IBM-nek, noha a város előreláthatólag csak 2004 elején dönt majd az egyes konkrét kérdésekben.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Pheel #44
    És mégis mikor mondtam, hogy ami nem amerikai az rosszabb? Ha elolvasod és megérted, amit írtam, akkor rájössz, hogy nem ez van ott.

    Mellesleg szerintem ebben az esetben igenis rosszabb lesz. A felhasználóknak macera az új rendszer, a rendszergazdáknak külön tortúra, az elején tuti nagyobb kiesések és leállások lesznek, emiatt csökkenni fog a hatékonyság, ami amúgy sem túl magasfokú az állami szerveknél, és még többe is kerül. Nem beszélve arról, hogy ha mégsem válna be (erre is van esély), akkor aztán bőven többe kerül, mint nem szemben úszni az árral...

    (Na most jön az a rész, hogy engem a M$ fizet...)
  • Pheel #43
    Ha nem talál megfelelő megoldást és neki feltétlenül kell, akkor nyugodj meg, irat. :)
  • Pheel #40
    "Ha neked megfelel akkor hasznald az XP-t. Nem baj az... Van olyan akinek az XP valo..."

    Ebből is látszik, hogy fogalmad sincs, hogy mire is képes az XP, csak van benned egy kialakult vélemény, amit évek (neadjisten évtizedek) óta képtelen vagy felülbírálni...
  • Pheel #39
    Amiatt felesleges aggódni, hogy egy szereplőssé válik a szoftverpiac. Ha nagyon nincs megoldás egy cég problémáira, akkor egyszerűen irat magának egy olyan programot egy másik céggel, ami megfelel az igényeinek. Ez kormányzati méretekben akár olcsóbb is lehet, mint a M$ megoldása.

    Az USA és az EU elkülönülése pedig inkább totális marhaság, mint értelmes és követendő példa. Kinek jó az, hogy csak azért használjon valami kevésbé jót, mert az nem amerikai?
  • b #33
    ez egy rendkívül rokonszenves és meggyőző döntés volt münchentől. ahogy mások fogalmazzák, egy igazi rés a pajzson hadművelet!

    ré kellene döbbeni, hogy az oprenccerek versenye jótékonyan hat az ámitástechnika minden ágára!
  • Pheel #32
    Azért mert körülötted senki nem használja másra a számítógépet, mint egy világító írógépet, még van olyan, aki arra használja, amire való, azaz hogy segítse a munkájában...
  • mrzool #25
    Jól vagy? Hozzászólásod olvasása közben magam elé képzeltem ahogy dühtől vörösödik a fejed, miközben fröcsögsz össze-vissza... Azt kívánom, hogy mostantól kezdve mindenhez csak MenuetOS-t használj...
  • Benedekco #23
    basszameg az annyát minden microsoft buzi! nekem ez a véleményem és kész!
    a linux már akkor jobb volt a windózná mikor még nemis vólt se linux se windóz! és amúgy meg www.menuetos.org - ez ingyévan és 1 floppys grafikus system eztet nézzétek meg mindent tud amit a winsav!
  • Cat #18
    NAGYON ne keverjétek össze a SUSEt a linuxxal!!!
  • Cat #17
    ez speciel most arrol szol, hogy a SUSE az NÉMET cég, németeknek FIZETNEK érte
    az ms meg AMERIKAI cég

    mindkettőnek fizetnek, de otthon marad