SG.hu·

Ha lassan is, de feljövőben a Linux

A legfrissebb előrejelzések szerint a nyílt forrású Linux operációs rendszernek az elkövetkező években minden esélye megvan arra, hogy az asztali számítógépekre szánt operációs rendszerek szegmensében erősítsen pozícióján, azonban a Linux térnyerése ezzel együtt várhatóan közel sem lesz olyan dinamikus, mint azt néhány szakértő az elmúlt időkben előrejelezte. Az IDC piackutató cég által az üggyel kapcsolatban készített jelentésből kiderül, hogy a szerver számítógépek mellett manapság az asztali számítógépekre is egyre több esetben telepítenek Linuxot. Az IDC jelentéséből többek közt kiderül, hogy a felhasználóknak immár lehetőségük nyílik arra, hogy Linux, vagy Lindows OS operációs rendszerrel ellátott új számítógépeket vásároljanak. Az Egyesült Államokban többek közt az Evesham forgalmaz Lindows OS-szel ellátott PC-ket, a Wal-Mart kínálatában pedig számos Mandrake Linux-szal és egyéb alternatív operációs rendszerrel rendelhető PC található.

Szakértők felhívják a figyelmet arra, hogy míg a Linuxnak roppant nehéz dolga van az asztali számítógépek piacán, addig a szerver számítógépek piaca lényegében a lába előtt hever, melynek ékes bizonyítéka, hogy a közelmúltban olyan nagy és neves gyártók álltak ki a nyílt forrású operációs rendszer mellett, mint például az IBM, vagy a Hewlett-Packard. Egyes előrejelzések szerint egyébként 2009 körül már a Linux fogja dominálni a szerverekre szánt operációs rendszerek piacát.

Ezzel szemben a Linux-nak komoly feladatot jelent az asztali számítógépek meghódítása, melyet alátámaszt az az adat, mely szerint az ebben a piaci szegmensben 2000-ben mintegy 1,5 százalékos részesedést birtokló Linux 2001-ben mindössze 0,2 százalékkal növelte részesedését, miközben a Microsoft Windows operációs rendszerek ugyanezen időszakban újabb 2 százalékot szakítottak ki a piaci tortából. A Windows piaci részesedése egyébként ily módon 2001-ben már meghaladta a 94 százalékot. Szakértők szerint a Linux ennek ellenére szépen lassan képes lesz előretörni, és egy-két éven belül várhatóan megfosztja majd pozíciójától az asztali operációs rendszerek piacán jelenleg második helyezett Mac OS-t.

Kapcsolódó cikkek és linkek

Hozzászólások

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

© mrzool2003. 12. 15.. 18:18||#36
A másik topikban már válaszoltam neked - vagy az UHU-Linux, http://www.uhulinux.hu/ nem tetszett?
© Styrex2003. 12. 15.. 18:12||#35
Sziasztok!
Ha valaki teljesen kezdõ (Én) és szeretne megismerkedni a linux-al, akkor Ti mit javasoltok melyikkel tegye és honnan lehet letölteni? Ja és persze magyar nyelvû kellene.
© Pheel2003. 01. 12.. 00:42||#33
"Az asztalomon egymas mellett van 2 gep, az egyik 16MHz, a masik 1600. Erdekes modon az utobbi szokott lassabbnak tunni..."
Fogadok másra is használod. A telefonom se lassú, mégsem RIP-elnék rajta DVD-t ;-))))
© Pheel2003. 01. 12.. 00:11||#31
Na az Amigáról is kb olyan hírek terjednek évek óta, mint a Linuxról, a Windows meg a PC meg csak terjed és fejlõdik. Ki érti ezt? Talán csatlakozhatnának a Bitboys fejlesztõcsapatához és a Glaze 3D-vel együtt jöhetne ki az új Amiga is 😊
© Pheel2003. 01. 09.. 00:38||#28
Na az ilyen és ehhez hasonló szövegelés miatt utálom az OpenSource hívõket. Pedig az alapötlet jó volt, csak sajnos ez lett belõle... :-\

Hordjál pingvines pólót, az megoldja a gondjaidat. Karácsonyra meg küldök neked pingvines alsógatyát! :-PPPP
© Pheel2003. 01. 08.. 14:06||#26
"Kap eleg penzt az oktatas, csak nem jol osztjak el"
Na ezzel mélységesen egyetértek.

"Ennek mi ertelme?"
Kissé felcseszett idegileg és kiírtam magamból. Hülyék minden táborban vannak 😞
© Pheel2003. 01. 07.. 12:16||#24
Cikk egy újabb végtelenül okos OpenSource hívõ tollából.
Mottó: ne vegyetek Windowst, mert vírusos, igaz én még csak hallottam róla, magam sosem próbáltam, de higgyetek nekem, én vagyok a szakértõ!
© Pheel2003. 01. 07.. 11:46||#23
Akkor alapítványi suli? Vagy egyszerûen egy magányos milliomos töm pénzzel? ;-)
© Pheel2003. 01. 07.. 00:41||#21
Arról volt szó, hogy OpenSource-t használnak, nem azt, hogy MS termékeket...
© Pheel2003. 01. 07.. 00:41||#20
BME? Egyszer mozdulj ki Pestrõl...