Franczy

Veszélyes a Unixra a Linux

A napokban New Yorkban megrendezett LinuxWorld konferencia egyik központi témája volt a Unix, illetve az, hogy napjainkban a Unix megfelelő alternatívát nyújt-e a nyílt forrású operációs rendszereknek, vagy sem. Randy Mott, a világ vezető számítógépgyártói között nyilvántartott Dell Computer alelnöke az üggyel kapcsolatosan igen csak sarkosan fogalmazott, ugyanis egyszerűen azt mondta, hogy a Unix halott.

A Dell Computer vezetője azt követően tette ezen kijelentését, hogy néhány nappal ezelőtt napvilágot látott egy a Goldman Sachs piackutató cég által készített jelentés, melyben az volt olvasható, hogy a nyílt forrású Linux operációs rendszer az elmúlt időkben szinte minden téren olyan jelentős fejlődésen ment keresztül, hogy a Unix-nak bőven van félnivalója tőle. A jelentés készítői szerint a Linux rövid időn belül meghódítja majd az összes szerverpiaci szegmenst, még a high-end kategóriás adatközpontok piacát is, ezzel párhuzamosan pedig a Unix jelentős mértékben vissza fog szorulni. A szakértők felhívják a figyelmet arra, hogy mindez azt jelenti, hogy tévesek voltak azon korábbi előrejelzések, melyek a Linux-nak a Microsoft-féle Windows piaci részesedésére gyakorolt negatív hatásairól szóltak, ugyanis jelen pillanatban minden jel arra mutat, hogy a Linux sokkal inkább a Unix-ra jelent veszélyt, mintsem a Windows-ra.


"Véleményem szerint a jelentős költségmegtakarítási lehetőségek miatt választja egyre több cég a Linuxot a Unix ellenében. A Linux szerintem teljesen meg fogja változtatni az ipart" - nyilatkozta az üggyel kapcsolatban Michael Tiemann, a Red Hat egyik vezetője.

Ugyancsak a Linux előretörését jelzi, hogy az idei LinuxWorld-ön minden korábbinál több új Linux-os fejlesztésről lehetett hallani. Konkrét példákat tekintve, az IBM a LinuxWorld-öt használta fel arra, hogy bejelentse a DB2 adatbázis szoftver újgenerációs, 64 bites AMD processzorokra fejlesztett Linux-os béta verzióját, a Red Hat pedig ugyancsak ezen kiállítás keretein jelentette be legújabb Linux-os rendszermenedzsment kerettervét. Továbbmenve, a Computer Associates itt jelentette be hivatalosan, hogy a cégen belül létrejött egy úgynevezett Linux technológiai részleg, a UnitedLinux pedig ugyancsak itt mutatta be új szoftverfejlesztői programját.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Pheel #16
    Ja, még annyit, hogy kicsi az esélye, hogy a megrendelőnek pontosan az a program kell, amit kihoznak a kínai sporttársak...
  • Pheel #15
    Nem nekem szól, de én is szívesen válaszolok rá: Semmi nincs. Ugyanis van egy szép szerződés kötve, ami alapján dolgozik az ember és ha a megrendelő visszalép, akkor ajánlani kell a figyelmébe a "visszalépés esetén az előleg elbukása" pontot :) Aztán keres az ember más melót, amiből még nincs ingyenes :)
  • Gabest #14
    Bocs, most látom hogy Yfel tette fel...
  • Gabest #13
    pheel: Na de mi van dolfy kérdésével? :) Ha mondjuk holnap kijön két kiskinai az sf.net-re egy pont olyan programmal, mint amin te is éppen dolgozol pénzért.
  • Pheel #12
    A másik meg az, hogy aki jól fizető állásban dolgozik, az nem fogg hobbiból otthon Linuxot fejleszteni, hanem próbál inkább egy kis időt a családjával tölteni...
  • Yfel #10
    És szerintetek itt ki dolgozik ingyen? A legtöbb Linux programozónak normális jól fizető konzultáns vagy programozói munkája van.

    Ha meg versenyképes programozók vagytok akkor úgysem kell félnetek az FSF féle 'gyerekjátékoktól'... vagy tévedek? :)

    Y
  • Pheel #9
    Nincs ember, aki vízért és kenyérért programozna. Nem véletlen, hogy a programozók nem dolgoznak olcsón. A versenyképes tudást meg kell fizetni, mert nem kis munka a versenyképesség megőrzése...
  • Gabest #7
    Höhö, és akkor még hol van a jövő (vagy már jelen?) rengeteg india, kinai vizért és kenyérért szoftvertfejlesztő emberkéje! El fogják árasztani a világot, mint az adibas és rebok. Nem lesz ennek jó vége, akárcsak a film- és zeneiparnak :P
  • Laci73 #3
    Így múlik el a világ dicsősége: a szépreményű UNIX, amiről a nyolcvanas évek végén mindenki áradozott, szinte már ismeretlen a mai fiatalabb user nemzedék előtt... :( Annak idején biztosra vették, hogy a UNIX alapú rendszerek terjednek el futótűzként, SŐT egyesek akkori véleménye szerint a UNIX előlépett volna egy univerzális oprendszer bázisául.

    Csak a teljesség kedvéért: az első rúgások a Windowstól érkeztek, kicsit félreinformál a cím, nem a Linux tehet a jelen helyzetről...
  • gyraph #2
    Szerintem ez már régóta érezhető...