JohnnyCage

A Red Hat alkalmazni fogja az Itanium IA-32 emulátorát

A piacvezető Linux disztribútor Red Hat Inc. komoly lehetőséget lát az Intel azon tervében, amely szerint az év második felétől egy speciális szoftver lehetővé tenné, hogy az Itanium processzorok jó teljesítménnyel futtassák az x86 alkalmazásokat.

A chipóriás Intel nem szeretné, ha 64 bites Itanium processzorai azért kerülnének hátrányba a rivális AMD közelmúltban kiadott Opteron chipjeivel szemben, mert ezen utóbbiakkal ellenben nem alkalmasak a 32 bites x86 kódok elfogadható teljesítményű futtatására. A társaság ezért kifejleszt egy IA-32 Execution Layer elnevezésű szoftverréteget, amely mintegy emulátorként lehetővé teszi a Pentium, illetve Xeon processzorokhoz készített kód futtatását az Itaniumon.

Az Itanium 2 6M chipek az Intel közleménye szerint hozzávetőleg egy 1,5 GHz-es Xeon MP chippel azonos 32 bites teljesítményre lesznek majd képesek.

"A 32 bites szoftverek támogatása a 64 bites rendszerekkel rendkívül fontos a Red Hat számára, és a társaság igyekszik megoldást találni erre a problémára a cég által alkalmazott összes platformon" - mondta Brian Stevens, a Red Hat operációs rendszer fejlesztéssel foglalkozó elnökhelyettese.

Az új szoftver egy olyan modul, amely beépíthető a Linux kernelbe, mondta az Intel egyik képviselője. A megoldást ennek megfelelően a Red Hat, sőt egyik legfőbb riválisa, a SuSE is alkalmazni fogja a jövőben. A chipóriás képviselője szerint az Itanium 2 IA-32 Execution Layer szoftvert a Microsoft is be fogja építeni a Windows operációs rendszer egyes verzióiba.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Ligend #2
    Nezd, ingyenes lesz (marpedig ha a kernelbe is beepitik, nemcsak ingyenes, hanem a forrasa is elerheto), es javit a 32 bites kodok futtatasi sebessegen, akkor ez csak jo.

    Az Intel nyomas alatt van az Opteron miatt, es ertheto, es nem akar alul maradni. Hosszu tavon ugyis a felhasznaloknak jo, ha ilyen, a cikkben emlitett megoldasok is megszuletnek, bar a szoftveres megoldas egeszen biztos hogy nagysagrendekkel lassabb lesz, mintha normalis, a chip felepitesebol adodoan lenne tamogatva az x86.

    Egy szoftvert kifejleszteni, tesztelni es elterjeszteni pedig egyertelmuen olcsobb, mint attervezni az Itanium-ot...