Franczy

Hamarosan felbukkannak az Intel Tigrisei

Az Intel képviselői bejelentették, hogy a chipgyártó óriáscég Itanium 2 fronton a közeljövőben nemcsak processzorok, hanem komplett szerver számítógépek és egyéb részegységek gyártásával is foglalkozni kíván, vagyis az Intel ily módon szeretné elősegíteni, hogy második generációs 64 bites mikroprocesszora mihamarabb a lehető legszélesebb körben el tudjon terjedni.

Az Intel munkatársai a bejelentés kapcsán elmondták, hogy a vadonatúj, Tiger, azaz Tigris kódnevű termékcsaládba többek között alaplapi chipkészletek, alaplapok, valamint komplett négyprocesszoros Itanium 2 szerver számítógépek tartoznak majd. Az üggyel kapcsolatban egyébként tudni lehet, hogy ezen új termékeit az Intel az átlagos felhasználók számára nem teszi elérhetővé, vagyis a Tiger termékek közvetlen vásárlói csak az Intel közeli partnerei és a nagyobb számítógépgyártó cégek lehetnek. Ezen cégek később aztán saját márkajelzéssel forgalomba hozhatják az Intel Itanium 2 processzoros szervereit, illetve saját fejlesztésű számítógépeikben felhasználhatják az Intel által az Itanium 2 frontra készített különböző részegységeit. Az Intel képviselői elmondták, hogy a Tiger termékcsaládba tartozó termékek az idei év második felében kerülnek forgalomba, valamint utalást tettek arra, hogy a korábban McKinley fejlesztési kódnevet viselt második generációs IA-64 processzor, az Itanium 2 várhatóan júliusban fog napvilágra kerülni.

Mint ismeretes, az Intel bevételeinek oroszlánrésze az általa gyártott processzorokból származik, azonban a chipgyártó mostanság egyre nagyobb hangsúlyt fektet az alaplapi chipkészletek, alaplapok, sőt immár a komplett szerver számítógépek piacára is. Az Intel az Itanium 2 közeljövőbeli bevezetése kapcsán kiemelten nagy hangsúlyt kíván helyezni erre a piaci szegmensre, ugyanis ily módon kívánja felgyorsítani a nem éppen túl sikeres első generációs Itanium chip utódjának piacra való bevezetését. Mint ismeretes, a Santa Clara-i székhelyű cég az Itanium 2 processzoros szervereket a Sun Microsystems és az IBM által gyártott Unix számítógépek ellen küldi hadba, vagyis az Itanium 2 processzoroknak, illetve az ezen chipekre épülő szervereknek közel sem lesz könnyű dolga. A négyprocesszoros Itanium 2 rendszerek ára egyébként várhatóan 20000 és 72000 dollár között alakul majd.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Laci73 #1
    Papírtigris..??