SG.hu

Hátulról is látható az LG szupervékony OLED kijelzőjének képe

Az amszterdami ISE 2016 kiállítás fontos újdonsága volt az üzleti felhasználásra szánt, elölről és hátulról is látható OLED képernyő, valamint az ultraszéles kijelző és a webOS operációs rendszerre épülő megoldások sora.

Az LG Electronics (LG) a kereskedelmi célú kijelzők Amszterdamban tartott négynapos szakkiállításán, az Integrated Systems Europe (ISE) 2016-on olyan egyedülálló termékeket mutatott be, mint a hátulról nézve is látható képet megjelenítő OLED képernyő, az 58:9-es képarányú "Ultra Stretch" kijelző, vagy a webOS operációs rendszerre épülő intuitív eszközök. Miután az OLED kijelzők háttérvilágítás nélkül bocsátanak ki fényt, sokkal pontosabb színvisszaadásra képesek, így rendkívül valósághű képminőséget nyújtanak. Az OLED technológia további sajátossága, hogy a betekintési szögtől függetlenül képes a torzításmentes színmegjelenítésre.


A kiállításon az LG egy olyan kijelzőtípusra helyezte a legnagyobb hangsúlyt, amelyen a megjelenített képek, információk ― mivel rendkívül vékony, gyakorlatilag papírlap vastagságú eszközről van szó ― mindkét oldalról, azaz elölről és hátulról nézve is láthatók. Szokatlan kialakítását és magas szintű helytakarékosságát látva nem csoda, hogy ez a készülék számos látogató érdeklődését felkeltette. Szintén nagy feltűnést keltettek a szokatlan formájú ― hullámos vagy hajlított ― kijelzők. Az OLED kijelzők hagyományos LCD paneleknél jóval vékonyabb kialakítása teszi lehetővé azt, hogy ezekből karcsú, ívelt termékek készüljenek.

Az LG a kiállításon bemutatta az "Ultra Stretch", azaz ultraszéles kijelzőt is, amely eddig soha nem látott, 58:9-es képaránnyal készül. Ezeket a 2148 mm széles és 335 mm magas paneleket vízszintesen és függőlegesen is lehet használni: az LG számos felhasználási lehetőséget mutatott be a standján. Az "Ultra Stretch" kijelzők jól használhatók például a repülőtereken, cégek üdvözlőtáblájaként, vagy üzletek digitális hirdetőtáblájaként. A képernyő nagy mérete és nagy felbontása révén tisztán és pontosan képes megjeleníteni nagy mennyiségű információt, egyetlen kijelzőn.


Az LG az ISE-n számos, a webOS operációs rendszerre épülő megoldást is bemutatott. Azzal, hogy a webOS rendszerrel működő digitális kijelzők WiFi-kapcsolattal is rendelkeznek, könnyen összekapcsolhatók más okoseszközökkel, azaz okostelefonokkal vagy tabletekkel. Ha például ezt az eszközt egy étteremben használják, az választék, az étlap és a tápanyagösszetétel-információk is megjeleníthetők a kijelzőn, majd könnyen frissíthetők is egy okoseszköz segítségével.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • muerte2 #4
    Ha az edge light led panelek es az Oled között szerinted a legngyobb különbseg a vastagsag, akkor nem sok összehasonlitasi alapod lehet.
  • barret #3
    Semmi újdonságot nem tudtak mutatni...Attól akkora nagy szám hogy vékony? Mert ezen kívül semmi másban nem tud kiemelkedni a kijelzőjük. Egymásnak fordítok két lcd kijelzőt,és mindkét oldalról látható a kép! Ha az ő kijelzőjük tudja ugyanezt olcsóbban,akkor nyertek :) Már ha valakit érdekel ez a felhasználási mód.
  • MANOWAR #2
    + tuti nem faznal. :)
  • NEXUS6 #1
    Basszus, nekem is tapétáznom kéne a kérót!
    XD