MTI

Egyszerűbben és olcsóbban juthatnak háttérzenéhez az üzletek

Együttműködési megállapodást köt háttérzene-szolgáltató cégekkel az Artisjus, és jogdíjkedvezményekkel is ösztönzi, hogy egyre több üzletben szóljon minőségi zene - közölte az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület.

A szerzői jogvédő közleménye szerint sorra indulnak Magyarországon azok a szolgáltatók, amelyek az üzletekben szóló háttérzenére specializálódtak. Abban segítenek a tulajdonosoknak, hogy megtalálják a megfelelő zenét saját vásárlói közösségükhöz. Eddig az üzlet két helyre fizetett az ilyen zenéért, az Artisjusnak jogdíjat, a háttérzene-szolgáltatónak pedig szolgáltatási díjat. Az Artisjus több hazai háttérzene-szolgáltatóval dolgozott ki megállapodást arról, hogy az ilyen szolgáltatás olcsóbban és egyszerűbben legyen elérhető az üzleteknek és vendéglátóhelyeknek.

A 3G Multimédiával, a Kitto Mediával, a Mixgarral, a Mood Media Hungary-vel és a Music Engine-nel kialakított együttműködési megállapodás alapján az üzlet tulajdonosa a szolgáltatón keresztül a jogdíjfizetést is el tudja intézni, leegyszerűsítve ezzel az ügyintézés menetét. A megállapodás nyitott, azonos feltételek mellett bármelyik új szolgáltató csatlakozhat a partneri hálózatba, jelenleg is több szereplővel folynak a tárgyalások - közölte az Artisjus.

Felhívta a figyelmet arra is, hogy a hangtechnika telepítésének egyszeri költsége komoly akadályt jelenthet a zeneszolgáltatás elindításában, ezért az Artisjus az első működési év jogdíjköltségeiből kedvezményt biztosít a hosszú távú kapcsolat reményében. A közlemény szerint újdonság, hogy a háttérzene-szolgáltatók képesek részletes adatszolgáltatásra az elhangzott művekkel kapcsolatban. A jogkezeléshez fontos információ, hogy melyik mű hol és hányszor hangzott el, mert ezzel az Artisjus jogdíjfelosztása is pontosabb lehet, egyre inkább visszatükrözve az üzletekben valóban elhangzott dalok listáját.

Emiatt sem mindegy, hogy ezek a szolgáltatók kizárólag angol-amerikai dalokat játszanak-e, vagy kisebb zenei piacokról, például a magyar zenék közül is válogatnak-e - hangsúlyozta az Artisjus. Hozzátette: ezt a célt is kedvezmény adásával próbálják meg biztosítani, 35 százalékos zenei kvóta vállalása esetén. A tájékoztatás szerint az összes lehetséges kedvezménnyel akár az egyébként fizetendő jogdíj negyedénél is nagyobb megtakarítás érhető el. Az Artisjus októberben jelentette be, hogy 2015-re jelentősen, átlagosan 19 százalékkal csökkenti a vendéglátó üzletek zenei jogdíját. Az együttműködés a háttérzenei szolgáltatókkal jelenti a második komoly pillért a jogkezelő stratégiájában, amivel egyre több helyszínt kíván bevonni a zeneszolgáltatásba - írják a közleményben.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Gabbbbbbbbbbbb #3
    Ingyenesen felhasználható alt rock, hiphop és dupstep-ből tényleg sok jót lehet találni, ingyeneseket játszó igényes netrádiók is vannak. Ingyen "pop" zene valóban nemigen létezik, már csak a megnevezése miatt sem.
  • Tetsuo #2
    Mire gondolsz? Amit én látok az az, hogy tele van a net sok sz@rral és közötte itt-ott van valami kisebb érték. A zenékre különösen jellemző ez, ráadásul a legtöbb fizetős.
    Az ingyenes és üzletben felhasználható "zenék" esetén pedig katasztrofális a helyzet.

    Azt gondolom vágod, hogy pl. youtube-t nem szólaltathatod meg kávézóban, áruházban háttérzeneként...
  • gombabácsi #1
    teli van a net teljesen legális és ingyenes zenékkel...