Szekeres Viktor

Minden fronton lebőgés az új Pókember

Nem csak Amerikában, hanem idehaza is csalódást keltően szerepel a mozikban a Pókember-filmsorozat rebootja. Sőt, még a nemzetközi bevételek sem érik el a harmadik epizód bevételeit.

Többek között A csodálatos pókember mozis teljesítménye, illetve a nyitónapi, valamint az első hétvégi produkciója is arra mutatott rá, hogy a hollywoodi közönségfilmek sorsa szinte a bemutató első (pár) napján eldől. A csodálatos pókember kezdéséről többször írtunk, s már akkor kiderült, hogy a reboot nem elég, hogy nem ismétli meg az előző epizódok sikerét, de még csúnyán alul is fogja múlni azok szereplését, a 3D-s jegyárak ellenére is.

A 230 millió dollárból készült képregény-feldolgozás Amerikában hatodik hete látható, azonban hétvégi 2 milliós bevételével is csak 255 millió dollárnál tart, s sokkal tovább nem is fog eljutni. Természetesen a későbbiekben a lakossági piacon még bőven szerezhet bevételt a film, de a fenti számok azt jelentik, hogy a Sony stúdió, mely reklámokkal együtt 300 millió dollárt költött a filmre, az amerikai vetítésekből csak 130-150 milliót fog viszontlátni, vagyis a kelleténél lassabban fog megtérülni a befektetés. (Az első három epizód az olcsóbb jegyek és a 2D korában 404, 374 és 337 millió dollár amerikai bevétellel zárt.)

A nemzetközi helyzet nem fokozódik, hanem egy fokkal jobb, hiszen a reboot már 435 millió dollárnál tart, a világon Nagy-Britanniában, Japánban és Dél-Koreában szerepelt legjobban a film, 39, 38 és 36 milliós bevételt produkálva. Itthon nem ért nyomába sem A sötét lovag: Felemelkedésnek, sem A bosszúállóknak - előbbit pár nap alatt többen látták, mint A csodálatos pókembert egy hónap alatt (113 956). A 435 milliós nemzetközi bevétel ugyan az eddigi legalacsonyabb nézőszámot jelenti, de azért túlszárnyalta az első két rész ugyancsak 400 milliót meghaladó Amerikán kívüli számait, azonban a harmadik epizód 554 milliója egyelőre elérhetetlennek tűnik.

A nagy kérdés, hogy ezek után az első részéhez képest a Sony mennyivel fogja lefaragni a tervezett A csodálatos pókember 2 költségvetését?

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • WoodrowWilson #13
    Már ha az Avengerst és a TDKR-t nem számoljuk.
  • tmk #12
    Az elmúlt 1 év 5. legtöbb pénzt hozó filmje, nem feltétlen nevezném lebőgésnek...
  • Etinger #11
    Mondjuk úgy, nagy a merítés, és nem az számít, képregényfilm-e az adott alkotás.
  • FNorberto #10
    A szar-fos harmadik rész után nem csoda, hogy az emberek nem bíztak annyira az új Pókember filmben hogy moziban nézzék meg. Pedig minőség terén sokkal jobb mint az előző 3 együtt véve.
  • Shiwo #9
    a nolan-betmenek meg az evendzsörsz mindenhol jól produkált, és még jól is sikerültek, ne azokkal általánosítsunk
  • Etinger #8
    A betmenek szinte teltházzal mentek, sőt, az evendzsörsz is jó eredményt produkált.
  • dresden1 #7
    Ez a komment több szempontból is elég humoros. :)))
  • Shiwo #6
    "Nem csak Amerikában, hanem idehaza is csalódás..."

    Ebben mi a meglepő? Tudomásom szerint MO-n rendszerint rosszul szerepelnek a képregény-feldolgozások, az a meglepő, ha nézett valamelyik..

    és hát Amerikában 255 milliót hozott + a világ többi részéről 435 milliót, akkor is közel 700 milliónál tart... ha most 300 millióba került, akkor már nyertek rajta 400 millió dollárt... nem hangzik olyan rossz befektetésnek a dolog...

  • Broafka #5
    én láttam, nekem tetszett, és az olyan apróságok miatt volt jó amik hiányoztak a régi pókemberekből. Hogy nem a csuklójából lövi ki a hálót, hanem patronból, ami az eredeti képregény-sorozat szerint is így volt. Végre nem a levegőbe lövi a hálót, hanem oldalra a házakra, és ezért nem is olyan nagyon egyszerű neki a közlekedés. És végre poénkodik Pókmber, ahogyan azt a képregényekben is teszi, ezért is szeretem.
    Egyedül az anorexiás tini fiú főszereplő egy kicsit kiábrándító, de meg lehet szokni. Szerintem teljesen korrekt kis film volt. Nem tudom miért várnak az emberek az ilyen filmektől világmegváltó csodákat.

    Negatívumként tudnám mondani a főszereplő csaj hallgathatatlan 50-es éveiben járó magyarhangját. A prof amputált kezét, ami borzalmasan rondán van megoldva, még a Forrest Gumpban is 1000X jobban megoldották a Hadnagy amputált lábait, pedig jóval régebbi film. És egy kicsit kevés benne az akció, és sok a pofázás
  • Etinger #4
    Helyes! Olyannal nézd aki még nem látta, de érdekelheti (én is így tettem). Talán az egyetlen olyan film ami merem állítani, HIBÁTLAN.

    A cikk címére visszatérve meg a "Minden fronton" ... na ez az ami nem kellett volna bele.