Leszavazták a semleges internetet

A semleges internetet támogató cégek és érdekcsoportok a héten vereséget szenvedtek, amikor az amerikai képviselőház leszavazta tervezett törvénymódosításukat.

Az energetikai és kereskedelmi bizottság egy új telekommunikációs törvény keretein beül 34-22 arányban elutasította, hogy az internetszolgáltatók ne korlátozhassák előfizetőik elérését, amikor azok konkurensek weboldalakra tévednek - írja a ZDNet.

"Óriási veszélyt jelent az internetre az innováció, a munkahelyteremtés és a gazdasági növekedés szempontjából is" - értékelte a döntést az indítványt előterjesztő Ed Markey massachusettsi demokrata képviselő a PC World oldalán. "Elfojtja a nyitottságot, veszélyezteti globális versenyképességünket és a webet egy kifáradt, engedélyekkel és tilalmakkal teli világhálóvá változtatja." A Markey-kiegészítés támogatói úgy vélik, a módosítás révén meg lehetne akadályozni, hogy a szolgáltatók online "adót" szedjenek az internetes cégektől a gyorsabb hozzáférésekért.

Az internetes cégek - köztük a Google vagy a Yahoo is - több érdekképviseleti csoporttal együtt erős semlegességet akarnak a neten. A nagyobb szélessávú szolgáltatók - mint az AT&T, a Verizon Communications és a Comcast - viszont ellenzik, hogy a világháló semlegességet törvénybe iktassák, mivel úgy vélik, erre semmi szükség nincs. Szerintük csak nagyon kevés esetben fordult elő, hogy a szolgáltatók így próbálták akadályozni a konkurenciát. A kétpárti SavetheInternet.com nevű szövetség azzal vádolta meg a bizottságot, hogy a "kiárusítja az internetet". Az alig egy hét alatt 250 ezer aláírást összegyüjtő csoport úgy nyilatkozott, a végsőkig harcol majd az internetes egyenlőségért.

A tegnapi vita folyamán az is szóba került, hogy indíthatnak-e majd a jövőben a telekommunikációs szolgáltatók IP alapú televíziós szolgáltatásokat a kábel tévés társaságok mellett. Ebben a kérdésben még nem született döntés.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • irkab1rka #10
    itt most nem a profitól van szó, hanem arról, hogy kimondják-e amcsian, hogy venzúrázható-e az internet vagy nem?
  • dez #9
    Amcsiban kezd mindenen eluralkodni a profitéhség.
  • quentit #8
    Szerintem ez a hír kamu.
  • galocza #7
    rövidlátás
  • arty #6
    ha pedig egy AT&T előfizető csak a yahoo-t éri el, a googlet és egyéb konkurrenciát nem, mit számit ;)

    rendesen kaszálltak a lefizetett képviselő urak :) ugy néz ki ott sem más a helyzet, csak több pénzel van befogva a kisember pofája :)
  • mrzed001 #5
    sokat kérsz, merthogy a netet nem csak cím szerint lehet korlátozni, de tartalom szerint is -sávszél le az IPTV-nek, online zenének nem "társult" cégek esetén, .... -
  • gere1 #4
    azt az apro tenyt felejtik el ujfent amerikai barataink , hogy az internet nem egyenlo amerikaval
  • roliika #3
    Felölem aztán... :DD Működjenek a file megosztók akár alacsony fix havidíjért,+ legyenek ingyenes gyors tárhelyek, tudjak játtszani, meg tudjam nézni az aktuális híreket,legyen ingyenes vagy olcsó IP telefonálás minden hálóba minden szolg. felé, legyenek normális chatek,tudjak IP alapon TV-t nézni, zenét hallgatni, nekem nem kell több! :D
  • Mberke #2
    Én a demokratikos szót kicserélném kapitalista, vagy méginkább pénzéhes szóra.
    Nem ugyanaz!
  • mrzed001 #1
    Ebből mi lesz?
    Demokratikus internetcenzúra?