Specker Balázs

Késik az új Itanium

Az Intel elhalasztva a 2006 első negyedéve tervezett időpontot úgy tervezi, hogy a Montecito nevet viselő új generációs Itanium processzor tömeggyártása 2006 közepén kezdődhet meg.

Az Intel bejelentette, hogy 2006 közepére halasztja az új Itanium processzor megjelenését, emellett a cég sajtóközleménye szerint 650 millió dollárt kívánnak befektetni egy új-mexikói chipgyártó üzembe, ahol a következő generációs processzorok készülnek majd. "Nem bocsátkozunk részletekbe az üggyel kapcsolatban, csak annyit mondhatunk, hogy egyenlőre még nem vagyunk elégedettek a processzor minőségével" - nyilatkozott Scott McLaughin, az Intel szóvivője az IT Newsnak. McLaughlin ugyanakkor azt is elmondta, hogy a Montecito a jelenlegi Itanium modell Madisonnál mintegy kétszer nagyobb teljesítményre lesz képes.

A nagyteljesítményű, felsőkategóriás szerverekben használt Itanium processzorok eladási eredményei alulmúlták a processzoróriás reményeit. "Az ilyen felsőkategóriás chipeknél mindig nehéz tartani a tervekben meghatározott megjelenési dátumokat" - nyilatkozott Nathan Brookwood az Insight 64 piackutató cég elemzője. "Talán csak arról van szó, hogy további teszteket kell még végrehajtani rajta" - tette hozzá reménykedve a szakember.

A cég szintén módosította a beígért chipek palettáját. A Caneland nevet viselő új Xeon MP platform fogja felváltani a korábban 2007-re tervezett Reidlandot, a Tigerton munkanevet viselő modell pedig a korábban a Reidland platformokba szánt Whitefield processzort helyettesíti. A társaság többek között azzal indokolta a Reidland leváltását, hogy a Caneland állítólag közvetlen kommunikációra lesz képes a processzor és a chipset között, amely várhatóan nagyban megnöveli majd a sebességet. "Így még nagyobb teljesítménynövekedésre van lehetőségünk" - foglalta össze az okokat McLaughlin.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • zsolaaa #8
    Mindenhol csak a marketing duma megy
    Dobálóznak a nevekkel

    Mennyivel tud tud többet egy Xeon egy P4-nél pl ?
    Mit tud az Itanium ???
  • device #7
    Tudna valaki mondani valami olyan forrast ami meg fuggetlen? Engem erdekelne melyik proci mit tud mihez kepest, de valami objektiv forras kene

    Thx!
  • Komolytalan #6
    Hát, ha az intel autót gyártana biztos elmagyaráznád a ferrari tulajoknak is, hogy az intel autó az picsa jó, mert minek is 150km/hnál gyorsabban jönni, úgyis csak 130 van engedélyezve az autópályán. Ráadásul ez a sebesség kiemelkedő a saját kategóriájában, hisz a fogyasztása az egy T72-é, vagyis nem autókkal kell összehasonlítani hanem harckocsikkal, azok meg hol mennek 150-et? Na és hogy mindehhez csupán 5 tonnás önsúly párosul, a harckocsik meg ennél sokkal nehezebbek. Szóval fika a ferrari, az intel a király.
    Itanium úgy szar ahogy van. Kitalálták, hogy ez lesz az űber szerver proci, meg majd idővel minden proci helyett ez lesz, aztán amióta először szóbakerült a neve nem győznek csak halogatni minden dátumot évekkel, meg átpozícionálni a termékstrukturában, meg hozzárakni tonnaszám a marketinget, hogy vegye már meg végre valaki a félresikerült, agybarokkant, nyomorult gnóm processzorukat. De sajna a multinacionális cégek döntéshozói se hülyék, hogy ne lássák azt be, hogy bár szép dolog a korrupció, de ekkora marhaságot, hogy Itanium alapú szervereket vegyenek, már lehetetlen volna megmagyarázni, ha kérdőre vonják őket. Egyszerűen az Itaniumnak nincs egyetlen kézzel fogható pozitív tulajdonsága sem.
  • Zedas #5
    Lehet hogy a marketing része undorító, de maga a proci hihetetlenül jó technikailag (kivéve a szánalmas memóriabuszt). Akit érdekel érdemes megnézni az EPIC architektúrát.
  • arty #4
    én azt tenném hozzá, h köszönve a HP befolyásos/lepénzelős stratégiájának :) enélkül szar se fogyna belőle ...

    dolgozom/dolgoztam magyarországi nagyválllalatnál, ahol SUN-okat akartak, majd jött a HP és megvett kilóra mindenkit, végül csak itanic lett a beszerzésből ... eljöttem, sajnos nem tudom belebuktak e a projektbe ;)

    csak reménykedem a jéghegyben, h az intel nem lesz képes világuralomra :( a hardveriparnak nincs szüksége "mikroszoftra" !
  • Axon #3
    Na ember legyen a talpán aki ebben a processzornév dzsungelben eligazodik (Caneland, Reidland, Whitefield, Xeon MP, Itanium, Tigerton, stb.) Nem is beszélve az AMD processzor neveiről...
    Régi szép idők... "kérek egy háromnyócvanhatos procit!"
  • Zedas #2
    "Úgy látom az AMD-es 64 bites kiegészítés átvétele után"

    Mi kösze az AMD64 64 bites x86 kiegészítésének az Itanium gépi kódjához?
    Amire te gondolsz az a Xeon.

    "eredményei alulmúlták a processzoróriás reményeit"
    Igen, kb. 3 évvel ezelőtt. Jelnleg az előrejelzésekhez képest több fogy. A mostani fiaskó ellenére kezd egyre jobban terjedni az Itanium. Hozzátenném: jól megérdemelten.
  • lmisi #1
    Úgy látom az AMD-es 64 bites kiegészítés átvétele után, most a procival egybeépített memória vezérlőt is átveszik