1240
SEGÍTSÉG
  • Rudee
    #1120
    Itt találsz párat.
  • scramer
    #1119
    Sziasztok!
    Hangkártya drivert keresek egy ADVENT 7203-as laptophoz.
    Ilyen van benne:
    Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller
    Előre is köszi!
  • zutyu
    #1118
    üdv!van egy asus notebookom és már kezdettől ,mikor bekapcsolom, csinál egy olyanfajta DVD-rom ellenőrzést, mintha bent lenne a lemez. (kattan egyet). Most már mikor kihúzom az egeret, bedugom az egeret is ellenőrzi a dvd-emet.Mi okozhatja? Ezen kívül néha bekapcsolásnál örök járóba teszi magát..nem tölt be, csak chekkol egyet az olvasó azt újra indul.(ezt rendszerint ki-bekapcsolással orvosolom)
  • tokajin
    #1117
    üdv!
    nem rég vettem egy lenovo ideapad y570a laptopot.
    az egyik billentyűvel van a gond. ha kicsit hátrébb nyomom meg,nem középen,akkor felnyílik félig. a többinél nincs ilyen effektus.
    nem jön szét,csak felnyílik. ha visszapattintom később megismétli.
    az érdekelne,hogy lehet kapni hozzá alkatrészt,mert nem akarom elküldeni Lengyelországba javítani.
    vagy tud e valaki fotót feltenni a szétszedésről-helyrerakásról,mert nem sikerült eddig szétszednem.(utóbbi esetben kicserélném egy kevésbé használt gombra :) )
  • Rudee
    #1116
    Ezt valahogy nem sikerül letölteni. Bejelentkezek és ezt írja: This version of the application is expired. Please update your client application.

    A programot leszedtem, az meg is nézte hogy miből van friss. Viszont nem megy azzal sem, amit talált.
  • Balee 007
    #1115
    Egy próbát megér hátha jó lesz vele, mert elvileg nincs külön Win7 driver, hanem a Vistas jó kell hogy legyen hozzá, legalább is máshol ezt olvastam.
    Vista64bit audio driver
  • Rudee
    #1114
    Üdv!

    Drivert keresek egy MSI EX630-as laptop hangkártyájához 64bites Windows 7 alá.

    32 bitest találtam, Vista 32 és 64 bitest szintén, de egyikkel se megy.
  • DONGUBA
    #1113
    Sziaszztok nem tudom hol kerdezzem de ki tudna segiteni mennyi lenne egy procicsere samsung r540 es lapiba?i3-as van benne szereztem belevalo i5-ost de szetszedesnel nem merem mert van benne 2 szalagkabel es felek nem tudnam visszarakni olyan kicsi a hely
  • RelakS
    #1112
    Anyámnak van egy Acer Aspire 5730Z laptopja.
    Eddig teljesen jól ment a wifije, most viszont azt csinálja, hogy látja ugyan a hálózatot, de nem tud bejelentkezni rá.
    Az üzemszerűen használt routeren WPE-PSK kódolás van, az konkrétan pár másodpercre eltűnik a listáról, a tartalékon csak WEP, de arra sem tud csatlakozni.
    Mi lehet a gond/megoldás? Egyáltalán hallott már ilyenről valaki?

    Telefonnal mindkettő hálózathoz stabilan tudok csatlakozni.
  • suba53
    #1111
    Szia!

    Nem biztos, hogy a töltő oldalon van a hiba. Lehet, hogy az a csatlakozó kontakthibás az alaplapon, amibe a töltőt dugod.

    Nemrég egy ASUS laptopnál találkoztam hasonló problémával. A töltőcsatlakozó forrasztása engedett el. Meg kellett forrasztani, és jó lett.

    A kábel mozgatásánál mozdulhat a csatlakozó is, és azért tűnhet úgy, hogy a kábel a hibás.

    Sajnos ennek a kiderítéséhez szét kell szedni a laptopot.
  • namlak1986
    #1110
    Sziasztok!

    Nem tudom jó helyre írok e!
    Van egy Lenovo G550 típusú laptopom. Már kb. 3 hónapja a töltője rosszalkodik. Ami azt jelentené, hogy nem mindig tölt. Valahol kábel törés lehet, mert, ha meg mozgatom egy ponton a kábelt, akkor tölt. Beleuntam. Vettem az egyik internetes piacról egy - állítólag - új töltőt hozzá. Teljesen ugyanaz! És nem tudom, hogy mi lehet vele. Bedugom a gépbe és elkezd tölteni, aztán egyet gondol és nem tölt, aztán megint elkezd. Megy ez egy ideig, és van mikor bírja tölteni, de van mikor több ideig nem csinál semmit és egyszer csak kikapcsol a gép, mert lemerül az akku. Mi lehet a probléma?
  • MagyarRPG
    #1109
    Jó végülis nem COD 8-ra meg GTA IV-re veszem a laptopom :)
    Más fórumon olvastam,hogy nekik low gravval vitte crysist...
  • Balee 007
    #1108
    Hát sokat ne várj tőle. Nem vagyok otthon játék téren de a 4500as intel max hd gyorsitasra jó. Nekem a hd graphics egy core i3 380mel a 2007es játékok low beállítás mellet is szakad néha, pedig az jóval erősebb a 4500nál.
  • MagyarRPG
    #1107
    Csodás...és ezzela videókártyával mit fog bírni?Gondolom alapjátékokat fog(MMO-k..Wow,MEtin,LeagueofLegends) vagy még eztsem?:(
  • Balee 007
    #1106
    Hello.
    Ebben a gépben nem lehet vgat cserélni. Az csak mxm modulos gépekben lehetséges, ami viszont nem ez az árkategória.
  • MagyarRPG
    #1105
    Sziasztok.MOstanában jön meg életem első laptopja:
    Hp Compaq 630 B 800 jó paraméterekkel...4 gb ram 500 hdd 1.5 dual core proci
    Kérdésem:Régebben olvastam,hogy a Hp főleg a Compaq sorzatnál elrontotta az akkut és állítólag mindig felmelegedett ,túlforrósodott..
    Szóval ennél a laptopnál már nem áll fenn ez a hiba ugye?Gondolom 4 év alatt sikerült orvosolni. :)
    Főleg netezésre zenehallgatásra filmezésre és alap szintű játékok(metin wow stratégia)fogo mhasználni naponta valszeg. 3-5 órát kb..
    Ugye 5 órás az akkuja kérdezném még 2. hogy figyeljek oda,hogy sokáig kitartson az akku.?
    Amikor fel van töltve érdemes-e hálózatrol futtatni vagy az 5 órát netezzem le vele ?:)
    Hozzátenném Intel GMd 4500 vidikártya van benne ami játékra gyatra...max kisebbekre...nem COD-okra..
    Kérdésem lehet bele venni komolyabbat? Mennyiért?
    Köszi a tippeket nekem,kezdőnek :)(+ a kérdésemre a választ is
  • dambeke
    #1104
    Sziasztok Acer aspire 3050-es laptomom bekapcsol de kép nincs mi lehet a probléma,?? a válaszokat előre is köszönöm...
  • k tomi
    #1103
    SZiasztok,lenne egy kérdésem.van egy laptopom,és összekötöttem a tv vel egy vga kábelell(mivel a laptopon nincs hdmi kimenet).és egy jack dugós mülön kábelel a hang is be van kötve.na most a problémám az hogy a képet átviszi,de hang nincs! miért nincs? valamit a laptopon kell beállítani? vagy a tv-n? köszönöm a segitségeteket.
  • 12346
    #1102
    Szevasztok!

    Volna egy régebbi Acer Travelmate, friss XP SP3-al, ami olyat próbukál, hogy akksi nélkül gyönyörűen megy, amint beszúrom az akksit, elkezd kegyetlenül lassulni, és végén gyakorlatilag fagy. Csökkentett módban, BIOS-ban, boot közben viszont hibátlanul megy akksival is. Valami Vindóz gikszer lesz, de már sikítok tőle.
  • body87
    #1101
    Hello! Meg tudná valaki mondani, hogy egy Lenovo R61i típusú laptopban hány pin-es csatlakozójú LCD panel van? Illetve, honnan tudok laptophoz LCD panelt vásárolni, ha a korábbi tönkrement?
    Köszi!
  • Man19
    #1100
    Üdv mindenkinek!

    Van egy TOSHIBA Satellite C660-as laptopom, ami az alábbi konfigurációval rendelkezik:
    Proci: Mobile DualCore Intel Core i3-370M, 2400 MHz (18 x 133)
    Videókártya: ATI Mobility Radeon HD 5470 (1024 MB)
    RAM: Samsung 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM

    Az a problémám, hogy olyan játékok, amit szerintem simán vinnie kéne szaggatnak (a laptop gyártó videókártya driverével): Fallout 3, Wolfenstein 2009.
    Próbáltam különféle videókártya driverekkel, de nem lett eddig jobb. A legújabbat, ami az ATI honlapjáról letölthető(ehhez a kártyához), meg fel sem engedi telepíteni, arra hivatkozva, hogy nincs kompantibilis hardver/szoftver a gépemben.

    Tudna valaki segíteni, hogy mi lehet a gond?
  • Magnumrolcsi
    #1099
    Van egy LEnovo Y560 as laptopom. FEnt van a slidenav, de nem működik. Korábban jó volt, 1,5 hónapja lett újra telepítve a gép, azóta nem működik. Megoldás?
  • Egerwin
    #1098
    Sziasztok! Nagyon ügyes voltam és leejtettem a laptopomat, valószínűleg a merevlemez nem szerette, mert nem hajlandó bebootolni, illetve telepítő lemez se nyújt megoldást, egy helyben áll nem tudok továbblépni.
    Úgy tűnik, hogy az a partíció amin az adatok voltak nem sérült meg, viszont a rendszerpartíció behalt, parancssorból sem tudom formázni, ezt írja ki:
    Cannot format an ASSIGNed or SUBSTed drive.
    scandisk meg ezt írja:
    Files might be open on drive C or another disk-ultility program might be working with dirve C.

    Valami ötlet, hogy mivel tudok még próbálkozni, mielőtt elviszem szervizbe?
  • BoPeti
    #1097
    Sziasztok. Én most vettem egy Lenovo U400-as laptopot, és azt tapasztaltam (és mint kiderült a Lenovo fórumán, hogy nem csak nálam) hogy Alvó (Stendby) állapotból a legtöbbször nem akar feléledni a gép kijelzője. Beindul a ventilátor, a ledek világítanak, de a kijelző fekete marad. És többszöri (4-5-6...10) ki-bekapcsolgatás után jelenik csak meg a Lenovo logo. Elvileg minden a legújabb rajta, Win Update, Lenovo update. (néha még menet közbe is blue screen, visszaszámol, és leállít...de a hivatalos fúrumon mindenki csak Stendy-ra panaszkodik, de megoldás nincs)
    Mi a fene ez, és miért gyakori ez a Lenovóknál?? Találkozott ilyennel más Lenovo tulajdonos is??? Javaslat?
  • jeti00
    #1096
    sajna hszt torolni nem lehet :P teszteltem sok modon, akku nelkul is aramszunetet okoz. a tolton hibat nem talaltam de a "villai" mintha picit olvadtak lennenek.
  • jeti00
    #1095
    tovább kísérleteztem és ha az akkut kiveszem nincs probléma... egyre jobb :/
  • jeti00
    #1094
    hali! nagyon úgy fest zárlatos lehet a laptop töltő, ha áram alatt van (több konnektornál tesztelve) a fél lakásban mp-es áramszünet tapasztalható. ha kihúzom megszűnik a gond. persze a gari nem túl rég járt le.. javítható az ilyesmi vagy egyszerűbb egy új töltő?
  • Flamer
    #1093
    http://www.google.hu/search?q=Samsung+RF510+service+manual&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hu:official
  • freenz
    #1092
    Sziasztok! Ugyanehhez a laptophoz (#1089) vennék egy laptop hűtőt mert itthon valaki mindig játszik rajta és túlmelegszik. 10-12ezret költenék rá. Szerintetek érdemes venni neki? + látom sok helyen hogy levegőkeringetés: pl 80 CFM. Ez mennyire mérvadó? Mert látok 50től 120ig kiterjedő értékeket, bár ez az árban is megmutatkozik. Inkább ez alapján válasszak?
    Köszi!
  • stoppos
    #1091
    Szaisztok!
    Nincs valakinek véletlenül Samsung RF510-hez service manualja?

    Köszönöm.
  • Panzeradler #1090
    Sziasztok! Acer Aspire 5310es laptopba szeretnék CPU-t cserélni neten olvasgattam de 100%os választ nem kaptam Intel® Core™2 Duo T7200 meg a T7300 ast néztem ki, ezek közül valamelyik elmenne vele vagy tudnátok ajánlani egy 478pines socket p-s CPU-t? Előre is köszönöm!
  • freenz
    #1089
    Így már minden jó! Köszönöm a segítséget!
  • zotja22
    #1088
    hali sziasztok. win 7 x64 sp1 van fennt nekem. Kb 20 percenként lefagy 25-30 másodpercre.

    2 giga ram. Amd athlon II p360 proci- 320 giga winc.

    Azóta már újra raktam de folyamatosan ezt csinálja és idegesítő..
    Filmek közben is leáll. Egy notebookrol beszélünk Packard bell- Zsir uj

    Mi lehet a problem?

    Ja és játék közben nem fagy le!
  • Balee 007
    #1087
    az nvidia optimus technológiás kártyák maguk választják, hogy mikor van szükség a nagy teljesítményű VGA-ra. Elvileg magától át fogja állítani ha úgy érzi hogy kevés lenne az adott feladathoz az integrált Intel.
  • Balee 007
    #1086
    Ha jól sejtem nem tetted fel a launch managert. Amit ez felkerül egyből ugyanúgy fel fog ugrani a kis ablak mikor bluetooth-t, wifi-t stb. akarsz bekapcsolni.
    A többire is valószínű ilyen application telepítés megoldás lehet.
  • roblee
    #1085
    Köszi!
    Hasznos volt az infod.
  • tomko44
    #1084
    Sziasztok egy óriási nagy kérdésem lenne, miért van az hogy van 1 laptopom Acer aspire 5750G típusú. Alapból úgy lett vásárolva hogy van benne 1 nvidia geforce gt520m 1gb. os videókártya. Fel lett telepítve a win7 és alapból nem ismerte fel a videókártyát. Megnéztem a hivatalos honlapon ott volt a driver na most addig nem engedte feltenni míg nem tettem fel a Inter Grapih VGA drivert és utánna az nvidia drivert. Feltettem most mind a 2 megvan de az öszes program ás játék az alaplapit ismeri fel ez miért van ? Válaszokat előre is köszönöm.
  • freenz
    #1083
    Üdv! Van egy acer travelmate 8572g laposom. Mikor vettük volt rajta win7 ha jol tudom home premium. Nemrég át akartam rá tenni az XP-t mert találtam a honlapjukon drivereket hozzá. Ám mégse lett valami tökéletes, sok drivert nem is engedett feltenni, mind1 nem volt jó ötlet...
    A lényeg hogy most home basic van rajta viszon sok "kényelmi funkció" eltűnt. Pl ha kijelzőt akartam váltani, szében előtérben kihozta hogy mire is szeretnék váltani. most is működik, csak nem lehet választani hanem egyből vált a következőre. Ami zavaróbb, az a wifi gomb. Egy gomb működtet 3 funkciót: Wifi, Bluetooth, 3G. És ha mondjuk a Bluetooth-t beakarom kapcsolni csak ugy tudom hogy végig kapcsolgatok mindent közben kikapcsolom a wifit is. Régen ezeket is egy ablakban lehetett ki-be kapcsolgatni. Valami segítséget tud valaki? Esetleg aop rendszer miatt van? Köszi előre is!
  • sb1
    #1082
    Üdv!
    Adott egy dell 5010 típusú laptop!
    A probléma az lenne vele, hogy amennyiben a hálózatról használom, tehát aksi nélkül, akkor a gép teljesítménye valamiért jelentősen lecsökken, viszont ha az aksija bent van, akkor teljesen normálisan fut minden!
    Ez mitől lehet, illetve van rá megoldás?
  • xxdani
    #1081
    Szia! Ezt találtam neked. Szerintem normális, de elméletileg állítható. Amit írnak benne, hogy a venti lassítására az szerintem gyorsít is. Nézz utána.

    Link a teljes tesztről
    Ha éppen nem játszunk jobban járunk, ha HD3200-at használjuk, mert így jóval kisebb a hőtermelés.
    Bár a noti úgy van megcsinálva, hogy ahol a kezünk hozzáér sehol sem meleg, egy kis monitorozással meglepő hőmérsékleteket mérhetünk, a CPU alapon 60fokos és egy kis terhelés után gyorsan felszökik 80fokig, a ventilátor úgy van beállítva, hogy ezen a hőmérsékleten tartja, nem engedi feljebb, 2200RPM-en a venti még hangtalan, ez pl netezés közben így is marad, 2800RPM-en már kicsit hallani, 3600RPM-en már hallatja a hangját, de ahhoz, hogy ezt elérjük már valami játékot kell elindítanunk, vagy valami proci izzasztó dolgot, nagyjából ez fölé nem szokott menni, de egészen 5400RPM-ig van benne tartalék. Windows betöltéséig ezen az értéken pörög, először meg is ijedtem, hogy milyen hangos a gép, de ahogy betöltődik a Windows, vissza is áll a venti fordulat CPU hőfokának megfelelően.
    Ha mégsem lassulna le a ventilátor akkor a 213-mas BIOS-t kell telepítenünk, az megoldja a problémát.