1240
SEGÍTSÉG
  • zoliii
    #1200
    Régi laptopra, XP telepítés! Nekem egy Compaq Armada 7400-som van, amiben csak egy floppy meghajtó van! Vettem egy usb-s ide, sata HDD Adaptert.
    Kiszedtem a winyót a laptopból, és az adapterrel rákötöttem a pc-re.
    MiniTool Partition Wizard Professional Edition programmal csináltam 3 partíciót. 100mb-os FAT32, 2db 5GB-os partíciót, FAT32! 3.partícióra másoltam a win98se, XP telepítő tartalmát. Visszaraktam a laptopba a winyót! Win98 indító floppy lemezt berakni. Gép bekapcsolása után, betölti a floppyt, majd Shift+F5. Megkeresni azt a partíciót ahol a win98 telepítője van.
    Majd telepítettem a win98-at. Win98, mikor bejelentkezik, megkerestem az xp mappát, majd a setup-ra katt, és örül :D Mikor rákérdez, hogy FAT32-re, vagy NTFS-re particionáljon, én inkább a maradjon ép verziót választottam. Majd később normálisan telepítem az XP-t. Csak azért csináltam ilyen bonyolultan az xp telepítését, erre az őskori laptopra, mert nekem nem jön be a Bios :( Mikor bekapcsolom a régi laptopot, most kiír egy windows, és XP választási lehetőséget. Kicsit hosszú lett az irományom, csak gondoltam leírom hátha más is hobbi szinten akar szórakozni egyet egy őskori géppel! :D Sikerült! :D
  • RYO21
    #1199
    Üdv mindenkinek!

    Samsung NP350V5C típusú laptopomról van szó, melyen windows 8 van rajta. Amikor nincs töltésen akkor belassul. Valami ötlet? Próbáltam már kikapcsolni az energiatakarékos módot a windowsban, de semmi változás.
  • Balee 007
    #1198
    Hello.
    Sajnos ezekhez, és a legtöbb laposhoz nem lehet külső VGA-t venni. A belső cseréje pedig csak a felső kategóriás gépeknél lehetséges, de ott se mindegyiknél.
    valószínű hogy laptopcseréd lesz.
  • NikeCortez
    #1197
    Sziasztok...
    Most kellenétek barátaim, akik nagyon okosak.
    Ne minuszoljatok és ugassatok le, csak egy kérdés:

    -Van egy Acer Laptopom Dedikált VGA stb...vga-t szeretnék bele rakni mert egy 1gbos geforce 610m van benne amit anno nem figyeltem meg vasarlasnal, csak hogy dedikalt és ,h 1gb-os.


    adatok:
    Acer Aspire 5742G
    Ram 8gb DDR3
    i3 m380 2.53GHz
    GeForce 610m 1Gb

    Kérek mindenki, aki tud adni javaslatot az tegye meg, bármilyen opció érdekelne, de egyenlőre nem tervezek laptopcserét ,ha lehetséges lenne. Ha sajna nem megy a dolog, még külső vga-val sem akkor persze csere lesz.
    Ha a belső csere nem oldható meg, kérnék javaslatot külső vga-ra (lehetőleg ne itthon kelljen forrasztani meg minden hanem mobilis legyen...)
    Ha lehet árat is feltüntethetnétek.
    Millió Köszönet!
  • bowden
    #1196
    Üdv!

    Acer Aspire E1-571G laptopon hogyan tudok kontrasztot módosítani a kijelzőn?

  • zoliii
    #1195
    Valaki letudná nekem írni, hogy hogyan tudok összedobni egy Grub4Dos, Windows 2000-et? Odáig már sikerült, hogy sd kártyáról bebootol, és bejön a grub menüje! :D Maga a telepítés még nem jött össze! Compaq Armada 7400-som van, Bios nélkül! 1x már valahogy rávarázsoltam a win2000-et, csak elfelejtettem leírni! :( IDE SD Adapterrel használom az SD kártyát, és látja! :D
  • zsilka péter
    #1194
    Sziasztok!

    Van egy Lenovo IdePad B560 Laptop-om, ami Januárban lesz 2 éves. És az alábbi hibaüzenetet kapom tegnap óta:"I/O eszközhiba miatt nem lehetett a kérést végrehajtani." Mint előbb említettem tegnap óta jön elő ez a hibaüzenet torrentezéskor. Eleinte csak feltöltésnél, de most már letöltésnél is. Miután a letöltés vagy feltöltés megáll a hibaüzenet miatt a letöltést vagy a feltöltést újra tudom indítani, de percek múlva megint előjön ( bár most lekopogom, egy ideje már nem jött elő a hiba ). Megpróbáltam újratelepíteni a gépet, az sem segített a problémán, gondoltam én naív esetleg, hátha valami szoftveres hiba van. Minden driver a legfrissebb egyébként és Win7 64. Újratelepítés előtt volt még az a jelenség ugyancsak tegnap óta, hogy amikor a mappák között váltogattam akkor megfagyott a számítógép és csak 1-2 perc után lépett be a mappába, de van, hogy egy excel file-t sem tudtam megnyitni, mert hibaüzenettel visszadobta, és csak másodjára tudtam megnyitni. Újratelepítés óta ez a probléma ( egyelőre ) nem jelentkezik. Hard Disk Sentinel szerint 87% a kondíció és 4 szektorhiba van... Köszönöm a segítséget előre is!

    Üdv.
  • zolee145
    #1193
    Üdv, egy internetes kérdés. Van itthon az asztali gépem, seggében a kábelnet. Soha semmi jelszót nem kért még. Gép bekapcs, böngésző indít és van net.

    Na ezt a netkábelt ma bedugtam a laptop seggébe és semmi. Jelszót kér, meg felhasználó nevet, meg állítgassam a modemet, meg a baj tudja még miket akar. Ahol alapból használom ott wifi van, van kód simán megy is minden, de ez a kábel nem kell neki.
    Mi lesz itt a helyes megfejtés?
    Úgy kb 4 gigát kellene átrakni az asztaliról a laptopra, de miután összejátszottam a bluetooth-t rájöttem, hogy az ehhez lassú, és jobb ha inkább leszedem megint, de már a laptopra.
  • sb1
    #1192
    Olyantól vásárolj, főleg ebay-en akinek van legalább 1000 pozitív értékelése, ott kevésbé fosz csalatkozni, mint a"vakerán" :)
  • zoliii
    #1191
    Dos-ban nem lehet valahogy megoldani, hogy lássa a flash drive-mat a régi laptopom? A winyója meghalt, és pendrivról, pendrivra szeretnék win98-at, vagy win2000-et telepíteni! :D Compaq Armada 7400, usb-s, meg van PCMCIA kártyám is, nincs bios! De 1x már megcsináltam Grub4Dos progival, hogy rávarázsoltam a win2000-et! :D 5let?
  • Tibi7
    #1190
    Sziasztok! Akksit kellene vennem laposba, szerintetek érdemes ebay-ről rendelni? Sokkal jobb áron mennek, viszont nem tudom hogy nem-e valami átverés, hasonló címkékkel mint a gyári. Valaki tud erről valamit?
  • galik
    #1189
    Van egy eladó hp pavilion dv9000 laptop. A videókártya megadta magát. Kb 20.000-30.000ft megjavíttatni. 30.000ft
  • Balee 007
    #1188
    Esetleg mikori a win ami rajta van? Ha már elég idős lehet érdemes lenne megpbálni egy reinstallt.
  • Balee 007
    #1187
    dugd be a pendriveot, indítsad újra és akkor sztem a vinchesterek között fogod megtalálni, beállítod elsődlegesnek és akkor onnan fog bootolni
  • Nika12
    #1186

    Ezt a laptopot vettem, de az a gondom vele, hogy nem tudok USB-ről bootolni. Mitől lehet? Nincs ott a BIOS-ban mint opció :/
  • doggy888
    #1185
    azokat már átnéztem ashampoo-val és amit csak lehetett kiiktattam.. egyéb ötlet ?
  • Balee 007
    #1184
    Esetleges háttérben futó, frissülő programok amik leterhelik a gépet?
  • doggy888
    #1183
    halihó !

    Esetem a következő van egy HP530as laptopom, ami alatt van is egy szép cooler master pad, általába bekapcs után 5 perc múlva már zúg mint az atom, egy fél óráig aztán tök csöndes lesz,elég idegesítő mert nagyon hangos, aida64-el megnéztem hőmérsékleteket 51-55 volt az 1-1 mag a többi érték ez alatt, szerintem ez teljesen reális érték, aláírom nem mai darab de attól még kiváló arra a célra amire használva van ami nem más mint csakis kizárólag internetre. Szerintetek mi lehet a baj ?
  • Inquisitor
    #1182
    Ha van rajta üres ExpressCard bővítő az oldalán (de pont kisebb gépekről lespórolják), akkor kisebb vagyonért külső asztali gépbe való VGA használható hozzá, de csak a táp + átalakító vagy 25-30K a kártya nélkül.
  • Man19
    #1181
    Sziasztok!

    Meg tudnátok nekem mondani, hogy az Intel Management Engine, és az Intel Rapid Tárolási Technológia pontosan mire valók, és hogyan tudnám őket használni? Mert ott vannak a laptopom driverei között,amit mellékeltek hozzá, fel is telepítettem, de semmilyen UI-t nem találok a mappájában, amivel lehetne vele bármit is kezdeni...
  • Csisszancs
    #1180
    Sziasztok!
    Hogyan tudom átállítani egy HP 650 típusú laptop esetén (Win 7), hogy az F1, F2, stb billentyűk elsődleges funkciója az alapfunkciójuk legyen és ne a multimédiás, böngészőmegnyitás, stb. funkció? Vagyis, hogy azokat hozza elő az fn gomb együttes lenyomásával és alapból pedig sima f1, stb-ként működjenek? Kellemetlen, amikor nem tudok pl. frissíteni fn nélkül.
    Köszi
  • zoliii
    #1179
    Hogyan lehet grub4dos által, live xp-t rakni 5gb-os winyóra? Ki tudom kötni a winyót pc-re! Van egy régi laptopom, és nincs rajta bios, viszont live linux megy rajta.
  • marci555
    #1178
    Hali!

    Kb 3-4 hónapja vettem egy Lenovo g580-as laptopot, amivel eddig semmi gond nem volt. A hiba amit észrevettem, hogy akár youtubot, akár filmet nézek néha a hang megakad egy pillanatra amit furcsa hang kísér. Már újraraktam az audio drivert, de nem szűnt meg a probléma. Valakinek valami ötlete?

  • SASboy
    #1177
    Sziasztok!

    Van egy ASUS K53TA típusú laptopom. Olyan problémám van vele, hogy játékok közbe (pl. league of legends, cod2 van egy olyan sanda gyanúm, hogy akármilyen más játéknál is ugyanezt csinálná)néha megáll 1-1 pillanatra a kép (mintha beakadna) és ezáltal szinte játszhatatlan lesz.
    Mi lehet a probléma? Hardwer probléma? Garanciám még van a laptopra szerencsére.

    Előre is köszi!
  • Balazs15
    #1176
    sajna nem ez a hiba :S
  • Balee 007
    #1175
    nem lehet hogy a játéknál be van kapcsolva az úgy nevezett motion bloor effekt? Az eredményez egyfajta képmosodást nagyobb sebességnél, és mivel azt írtad hogy ezt a jelenséget csak autós játékoknál tapasztaltad én erre gyanakszom.
  • Balazs15
    #1174
    császtok
    Van egy Asus k53SVm (i5-2410,geforce gt540m) már 1 éve. és most tudatosult bennem hogy a videokártyája szerintem nem müködik rendesen. pl egy komolyabb játéknál mint az nfs world vagy a wrc world rally championship 3 is azt veszem észre hogy birná max felbontáson...mert kisebb felbontáson is ugyan ez a jelenség jön elő tök mind1 mit állitok hogy hullámzik a kép pl mikor kanyarodok kicsit utána mozog a kép hogy pl megy az auto és a környezet utána hullámzik....elég furcsa..mert fps-em fraps szerint is 60 körüli (legmagasabb felbontáson ) szokott lenni..nfs world be ez még magasabb és hiába állitok grafikát ennél a játáknál is ugyan ugy megvan.. ezt igy főként autos játékoknál veszem észre.ez videokártya hiba szerintetek ??
  • Balee 007
    #1173
    Ebben a gépben biztos hogy nem cserélhető a "VGA" (szebb nevén IGP - Integrated Graphics Processor) mivel ez már magába a processzorba van tokozva. A laposok között elég kevés az olyan manapság amibe lehet a különálló videó kártyát cserélni, de amibe lehet az pedig a magasabb árkategóriába tartozik
  • motown
    #1172
    Sziasztok..Lenovo Z580 intel core i7-3520M laptoprol lenne szo..Erdeklodnek,hogy cserelheto e benne a vga.Jelenleg most egy intel hd4000 van benne.Es szeretnek bele egy izmosabb vga-t
  • zoliii
    #1171
    Van egy Compaq Armada 7400-as laptopom. Ezt írja ki: non system disk or disk error replace and strike any key when ready Nem tom előcsalogatni a bios-t! Fórumokon olvastam, hogy van valami setup, diag floppy megoldás.
  • vegicsek
    #1170
    SZiasztok.

    Olyan nyűgöm van, hogy az asus notebook rendszeresen túlmelegszik. (pedig újra is lett nemrég pasztázva) . A gond az, hogy amikor ilyen 90+fokos értékeket mérnek az érzékelők, és tényleg forró is a gép, akkor a ventillátor felpörög egy ideig, pörög, aztán abbahagyja. Ha ilyenkor nyomok egy restartot, elkezd folyamatosan pörögni a venti, ahogyan kellene ilyen hőmérséklet mellett, és szépen visszahűl. Van valakinek ötlete hol lehet a probléma forrása?
  • zoliii
    #1169
    Az a gáz, hogy csak floppy meghajtóm van! Van IDE-s, usb-s átalakítóm a winyóhoz! Compaq Armada 1130, Win95-tel fut! :D 5let?
  • Balee 007
    #1168
    ubuntu telepíthető pendrive segítségével.
    Innen leszedheted hozzá a programot amivel egy akár 2Gb-os pendrive-ra feltudod tenni az ubuntu telepítőjét, majd a biosban meg kell nézni, hogy USB boot támogatott-t. Ha igen akkor átállítod azt elsődlegesnek és már telepítheted is az ubuntut
  • zoliii
    #1167
    Van egy régi Compaq Armada 1130 laptopom! Csak floppy meghajtója van!
    Van hozzá egy 4gb-os formázott, működő winyó! Ubuntut, vagy Windows 98-at hogyan tudok rátenni? HDD-re kéne valahogy átmásolni az oprendszert, de gondolom nem ilyen egyszerű! :D A laptop winyóhoz van átalakítóm! :D Alapból a gépen egy Windows95 van, működik a gép! :D
  • #1166
    Tárgytalan.
  • bigbigle
    #1165
    Köszi szépen.
  • #1164
    Laptop memóriára valaki?
  • zoliii
    #1163
    Pendrivról úgy tudsz telepíteni, hogy egy üres Pendrivra kimásolod a cd tartalmát! Bedugod a laptopba -> Bios -> első boot hely legyen a pendrive!
    Újraindítod a laptopot, és elvileg utána már pendriveról tudsz telepíteni!
    Nagymamámnak ASUS X401A gépe van! :D Én a FreeDos leirtottam! :D
  • #1162
    Szisztok! Jobb helyet nem találtam a kérdésemre ezért itt kérdezem meg. Van egy Acer laptopom és már a Gari lejárt. Elvileg bármilyen tipusú lapotop memóriával bővíthetem a memóriámat ugye? Legalábbis a csatlakozó részük a képek alapján megegyeznek, szóval elvileg kompatibilisek. Ez így ebben a formában igaz?
    Másik kérdésem hogy az 512-es DDR3-as Vramot szeretném kicserélni 1GB-s GDDR5-re. Elvileg a tipusa engedi ezt a kompatibilitást. Viszont sehol nem árulnak boltba VRAm-okat. Legalábbis én nem találtam csak sima memóriákat. Lehet ezekhez egyáltalán így kapni memóriát?
    Választ köszi!
  • bigbigle
    #1161
    Üdv!

    Volna egy olyan problémám hogy a háztartásba került egy ASUS X501A típusú notebook, és a meglévő WIN7-et valahogy fel szeretném telepíteni rá (mivel csak ez van már meg nekünk), de nincs rajta optikai meghajtó, és USB-ről se megy mert ahhoz pedig a mellé adott CD-ről kéne feltelepítsem a drivereket (bár ha ezt meg lehet oldani FreeDOS-ban akkor az a megoldás is jó), és így most meg vagyok lőve.

    A válaszokat előre is köszönöm.