1240
SEGÍTSÉG
  • Calogeero
    #920
    Sziasztok!
    Ma vettem egy HP G62-a70EH típusú laptopot az lenne a kérdésem, hogy milyen op. rendszert lenne érdemes rá feltenni? Win 7 32bit-eset vagy 64-est? 2 gb ram van a gépbe...
  • krsztiyoon
    #919
    Hali!

    Van egy Asus G60j típusú laptopom és egy olyan gondom van vele, hogy mikor összekötöm HDMI kábellel a gépet és a tv-t kiírja, hogy nem talált eszközt. Próbáltam frissíteni a videókártya drivert, de nem használt. Nem tudjátok mi lehet a baj? A hdmi kábel egyébként hibátlanul működik.
  • Balee 007
    #918
    Ha XP-hez kell akkor itt van egy ami talán segíthet: LINK (hotkey)
  • Balee 007
    #917
    pontosan melyik op rendszerhez kell?
  • molsi
    #916
    Abban segíts akkor légyszíves, hogy melyik segédprogramot töltsem le a billentyű fényerő szabályozásához és a webkamera telepítéshez szükséges segédprogramot. Köszi
  • Balee 007
    #915
    Természetes ugyanis a linux megkeresi az összes meghajtóprogramot magának és fel is teszi ezért lehet hogy ott működik.
  • molsi
    #914
    Linuxal viszont működik tökéletesen akku üzemmódba is.
  • molsi
    #913
    Üdv! Sajnos nem találtam erre vonatkozó segédprogramot. A PCI letöltő központ oldalán néztem a rendszer segédprogramok között, de fogalmam nincs melyik vonatkozik a billentyűzet fényerő szabályozásra.
  • Balee 007
    #912
    Attól függ mire akarod használni a gépet.
    Annyi a különbség hogy míg az nv-nek van dedikált memóriája addig az ATi a rendszermemóriából veszi el magának. LÉnyegében alap feladatokhoz bármelyik megfelel, de az a 3év garancia nagyon meggyőző a HP-nél.
  • MC Hapci
    #911
    Hali mindenkinek.
    Laptop vásárlás előtt állok, és kinéztem 2 modellt. Az egyikben egy ATI Mobility™Radeon™ HD4200
    másik ban egy NVidia GeForce Go 105M-van Az ati ról nem igazán adott hasznos inft a notebookchek oldal... így gondoltam hátha ti meg tudjátok mondani melyik a jobb :) Amúgy HP Compaq 625 Notebook WS778EA és az ACER EX5635G-652G32MN a két kinézett notebook
  • Balee 007
    #910
    PÜ-ben küldd el az msn-címed és ott megpróbálok segíteni
  • molsi
    #909
    De igen lehetséges,mert így is hiányzott néhány driver. Hogy ehhez melyik drive kell azt sajnos nem tudom.
  • Balee 007
    #908
    Nem lehet hogy egy driver nincs feltelepítve? találkoztam már olyan gépekkel amihez kellett az adott driver hogy működjön a gyorsgomb
  • molsi
    #907
    Köszönöm szépen. Úgy tettem ahogy írtad de sajnos nem hajlandó működni. Betápon keresztül kiváló a fényerő, de kihúzás után akkuval csökken a fényerő.
  • atyca
    #906
    Sziasztok!A barátnőm kapott egy (v.sz. vele egyidős) Dell Latitude cpt s450st lapit.Lehet ezzel egyáltalán netezni?A net szerint csak opcionálisan van rajta kábel net csatlakozó(ezen nincs),a modemhez kapott usb csatlakozót pedig hiába dugom be,mint halottnak a csók,annyit ér.Az eszközkezelőben ethernet,és usb cable modem drivert hiányol.Amit leszedtem az nem jó neki,mintha fel sem raktam volna(ethernet),a másikat nem is találtam sehol.WinXP 32bit van a gépen.Minden segítséget előre köszönök!
  • Balee 007
    #905
    A fényerőt a funkciógomb /fn/ valamint az egyi8k F billentyűvel tudod változtatni. Ez modellenként más és más. Tehát keresel a funkció billentyűk között egy olyat amin egy nap van, lenyomva tartod az FN bill-t és mellé megnyomod az előbb említettet. Ezt addig csinálod amíg elfogadható lesz számodra a monitor fényereje.
  • molsi
    #904
    Sziasztok! Segítségeteket kérem! Toshiba Tecra M9 PTM 915 Laptopom akku üzemmódba leszabályozza a fényerőt. Miképp tudnám mindezt kiküszöbölni, visszaállítani a fényerőt? NVS 130 M Videokártya a vezérlő. Köszi előre is.
  • totyak
    #903
    Üdv!
    Hp Compaq nc6000 laptopomhoz kaptam Hp Bluetooth Pc Card Mouse-t, de hiába dugom be a PCMCIA foglalatba, a gép nem ismeri fel. Az lenne a kérdésem, hogy holt találok PCMCIA drivert a laptophoz, mert arra gondoltam, estleg az lehet a probléma? A másik kérdésem pedig az lenne, hogy meg lehet-e nézni valami beállításban, hogy működik-e egyáltalán a foglalat? Még soha nem használtam, szóval lehet nem is működik. De nem tartom túl valószínűnek, hogy hibás lenne, mivel minden működik rendesen a gépen.
    Köszönöm a segítséget.
  • vitya79
    #902
    Sziasztok.

    Asus F50SF laptopom van win7 64 bit oprendszerrel. Nem kaptam hozzá csak 32 bites rendszerhez való driver lemezt,:( ami el sem indul. Ha letöltöm az asus honlapjaról a hangkártya drivert vista 64 bithez, jelenleg csak ahhoz van, telepítés után recseg a hang. Nem tudok vele mit csinálni.
    Valami ötlet?
  • technext
    #901
    a lényeg hogy ha hálózatrol nyomod akkor vedd ki, de néha ~heti 1x használd, lemerít és feltölt :)
  • tomasz18
    #900
    Sziasztok!
    Tegnap vettem egy laptopot,és mivel itthon használom megszeretném előzni az akksi elhasználódását.
    Meglehet úgy előzni,hogy kiveszem az akksit??
  • Balee 007
    #899
    Hello
    Esetleg ITT érdeklődj. Szívesen segítenek neked is.
  • Balee 007
    #898
    Nem úgy értettem a 60%-os akkut bocsi ha félreérthető volt. Az az elhasználódás mértéke tehát már gondolom nem mai gyerek és az aksik egy idő után veszítenek a kapacitásukbó. Ez az elhasználódás. ha ennek a mértéke elér egy bizonyos határt ami a Winj-be bevan állítva akkor kidobja ezt a figyelmeztetést. Remélem így már érthetőbb volt :D
  • ch13
    #897
    Hy,

    Tudnátok ajánlani hütőt a 17" gamer notim alá?
    Plz csak olyanok irjanak akiknek van vagy ért hozzá!
  • siki333
    #896
    Win7 van igen de ez nem olyan amilyenre gondolsz szerintem.
    Itt egyfolytában ott van az x. Ha fel van töltve 100% ra ha 60% ha éppen töltöm akkor is.
    Eddig nem ez volt.
    ÉS elég gyorsan merül nemrég kapcsoltam be a gépet és már 56 % pedig fel volt töltve :S
  • Balee 007
    #895
    Ha win7 van a gépen akkor az normális mert az ha jól tudom 60%-os akku állapotnál kiírja ezt az üzenetet
  • siki333
    #894
    Sziasztok!

    Abban valaki tudna segíteni hogy a laptop akkumnak mi lehet a baja?
    Egy ideje még teljesen jó volt bírta a 2 órát simán.
    Most pedig ha leveszem töltőről akkor a tálcán az akku mellett egy X van és ha rámegyek kiírja hogy javasolt a telepcsere, ha pedig visszateszem töltőre szintén ott marad a "Javasolt telepcsere".
    Teszteltem egy BATTERY EATER nevű programmal ott azt írja hogy 2. akkumulátor lekapcsolva.
    Javaslatokat előre is köszönöm:)
    Üdv Siki333
  • Balee 007
    #893
    Nem lehet hogy a codec nem jó? más lejátszóval próbáltad már? pl VLC
  • tommyqa
    #892
    Sziasztok!

    Vettem egy laptopot (Acer emachines e725), feltelepítettem rá egy teljesen alap win xp-t sp3-al. Sikerült felrakni minden drivert, mégsem tudok rajta dvd-t nézni. A windows media player azt írja ki, hogy nem sikerült lejátszani a fájlt, talán át kell állítani, a képernyő felbontását, vagy a színmélységet. Jelenleg 1360x768-as felbontásban üzemel 32 bit-es színmélység mellett. Ez a legnagyobb elérhető felbontás, ha kisebbre állítom, akkor sem játsza le a dvd-t.

    Kérem, ha valaki tud, segítsen!
    Köszönöm!
  • Balee 007
    #891
    Hello
    IDE írd be hogy mire kell meg egy árat és ajánlanak neked megfelelő gépeket
  • XERT
    #890
    hali!
    lenne egy kérdésem ha vennék laptopot és játékra szeretném használni főként akkor milyen videó karit ajánlanátok?
    én Ati-s vagyok PC-nél ,de a laptopokat szinte nem ismerem...

    amiket néztem ATI-s : HD4750 , HD5650
    találtam Nvidiá-sakat GeForce G 310M - erről semmit nem tudok.

    Kérnék egy kis helpet! plz :)
    jah ha véletlen konfigot ajánlanátok 220 körül van a plafon!
  • technext
    #889
    http://www.pcszerviz.com/Notebook_laptop_szerviz/Javitas/Szervizeles_hazilag

    ezt olvasd el elősször.
    Sajna a te laptopodhoz nem találtam külön szétszerelői kézikönyvet v akármit. De a lényeg hogy figyelj oda, az alkatrészekre. A burkolatot fogó csavarokat szépen kiszeded, utána hozzáférsz mindenhez. Óvatosan megtisztogatod a ventit (semmien folyékony anyagot ne használj). Visszacsavarozod és reménykedsz :D.
    Amúgy Tomasznak igaza van. Ezt 2-3 ezerért megcsinálja neked egy szakértő is. Lehet h jobban megéri rábízni, mint h elrontsd véletlenül.
  • Tibi7
    #888
    Sziasztok! Kérdésem az lenne, hogy 2 laptop között létre lehet-e hozni wifi hálózatot, hogy azon keresztül küldjek fájlokat. Ha igen, hogyan? köszi előre is.
  • Orionk
    #887
    Asztali gépet szedtem már szét többször, de laptopot még nem.

    ezt is el kell egyszer kezdeni :)
  • Tomaszman
    #886
    Szerintem ha nem csináltál még ilyet, akkor vidd be oda ahol már igen, ha nem is garanciálisan, de 1 szgép üzletbe. ha lebaszod ugrik az a fél év gari, amire lehet mondani h az már semmi, de ha netalán közben vmi elszáll, akkor a naivitásoddal sokat buksz.
  • Orionk
    #885
    Szia !

    Szétszerelném, és kitisztítanám.
    Itt a pontos típusa a laptop-nak:

    MSI EX610X-082EU

    Szükséges lenne még más adat is?

    köszi
    üdv.,
  • technext
    #884
    Ha a szétszerelés mellett döntesz akkor írd be a laptop típusát és tudni fogjuk hogy mivel van dolgunk.
  • technext
    #883
    Közrejátszhat a nagyon meleg is. Én kipróbálnám valami hűvösebb helyen. Hátha van valamelyik ismerősödnek légkondi, olyan 25 fokos szoba már korrekt. Ha itt is csinálja akkor jöhet a #881.
  • Orionk
    #882
    Szia !

    Köszi, hogy írtál.
    1,5 éves a laptop. Még 0,5 év garancia van rá, decemberig.
    Viszont garba semmi képpen sem vinném vissza, mert az 2 hét, mire ők visszaadják.

    Inkább szétszedem és megcsinálom én. Tudnál tanácsot, segítséget adni?, még nem szedtem szét laptopot.
    Hogy tisztítsam a ventit?, vagy honnan látom, hogy újat kellene venni a venti helyett?, ha meg újat kell venni, akkor szerinted elég, ha beviszem egy szervizbe csak a ventit?

    köszi :)
    üdv.,
  • ACE
    #881
    Vidd vissza garba, vagy ha már nem garos, akkor szedd szét, és tisztítsd ki a ventit, az is lehet hogy cserélni kéne...