11588
  • Guest
    #1859
    A First Contact a Voyager harmadik évadja, azaz a DS9 ötödik évadja alatt játszódik.
  • Adam5
    #1858
    De a Firs Contect a voyager elött vagy után játszódik?
  • hykao #1857
    Mi is a kérdésed???
    Amire a linked mutat -> a legutolsó Trek film, a NEMESIS, szereplőgárdája (az tényleg a Voyager hazaérkezése után játszódik)

    De sokkal érdekesebb ő:

    DONATRA

    ...azaz Dina Meyer (pl: Csillagközi Invázió, Johny Mnemonic stb.)

    Dina Meyer:
  • Adam5
    #1856
    Ezt innen veszem nem tom mennyi idővel játszódik a firs contact után de nézd ki van az utolsó sorban az utolsó helyen
  • Adam5
    #1855
    sztem ez a voyager után játszódik nem?
  • Augustus Gigo
    #1854
    itt megmurdel a királynő ,de a voyagerben újra van, klonózták vagy mi?
  • Adam5
    #1853
    Mit tudtok ebböl kihámozni?
  • Adam5
    #1852
    Alkalomhoz illő:
  • Tuvok #1851
    nah, a másik kedvenc részem volt :)
  • Guest
    #1850
    Jaja, a zenéje az nagyon király. :)
  • Punker
    #1849
    :)
  • Borg
    #1848
    Naja. Ha a hangoktól eltekintünk, egész jó:)
    Van egy csomó jó jelenet, nameg király a zenéje.. bár a története nem igazán fekszik... ez az időutazásos kavar nem kellett volna bele. De azért megnézem 27-edszer is;)
  • Punker
    #1847
    ja
  • hykao #1846
    Hehehe, milyen a hangja a holodokinak!!!
  • Augustus Gigo
    #1845
    Áttranszponáltak LOL:D
  • Punker
    #1844
    KEZDŐDIK!!!!
  • Tuvok #1843
    3 közül ??
  • Punker
    #1842
    na még 1 óra és kezdődik
  • Kori
    #1841
    3 rész és sajna vége a Voyager-nek.
    Nekem a három közül ez nyerte meg a tetszésemet.
    Viszont a mai nagy film az nagyon jó lesz.
  • Tuvok #1840
    :D
    legközelebb küldj privátot
  • LittleL
    #1839
    Gondoltam már rá, de Tuvokot itt mindig megtalálom.
  • Cat #1838
    nem akarsz inkább ezzel átmenni a másik topikba?
  • LittleL
    #1837
    Köszi a segítséget.
    A Hikari expresset már végigcsináltam, nehéz fokozaton is.
    A végén meg kiírta, hogy 24 -szer léptem túl az utasok
    kényelmi küszöbét. He.
    Bosszantóak még a sebesség korlátozások is, főleg ha látod előre, hogy nem tudsz kellően lelassulni, és akkor jön az automata fék.
    Néha bosszúból felgyorsítottam az "explore route" -on az Amtrak mozdonyt is, és 200 -al átküldtem a vakvágányon. Fú mekkorát repült.
    De a gőzmozdony irányítása az aztán a bonyolult.
    Hallotam, hogy lehet hozzá letölteni mozdonyokat a netről, de én nem láttam még. Igaz ez ?
  • Tuvok #1836
    Szétkapcsolni a Vagonsegédlettel (F9) kell, duplakatt a szabadon hagyni kívánt vontatmány valamelyik kocsijára, úgy bekapcsolod a féket (ne feledd kiengedni ha újra felkapcsolod a kocsikat !!), majd duplakatt a továbbvinni kívánt utolsó, és otthagyni kívánt első kocsi közti csatlakozóra, olyankor lekapcsolódnak a mögötte levő vagonok.
    Váltokat a Váltósegédlettel lehet (F4), előtted levő váltó G betű, mögötted levő SHIFT+G.
    Javaslom a Freight Activity Tutorial-t csináld meg Marias Pass-on, abból mindent megtudsz.
    Remélem nem voltam túl bonyolult. :)
  • LittleL
    #1835
    Off:
    Helló Tuvok.

    Láttam a másik topikban, hogy fenn van a gépeden a Microsoft Train Simulator. Végre egy ember akinek meg van.
    Jó kis program, de egy idő után már unalmas.
    Csak azt szeretném kérdezni, hogy hogyan kell a tolatáskor
    szétkapcsolni a vagonokat. Vátókat állítani.
    Meg nem tudom hogy kell boldogulni a tehervonatos pályán.
    Köszi.
  • LittleL
    #1834
    A mai rész nem is volt olyan rossz.

    Szegény Tom, amatőrnek nézte az oktató.
    Nem bírta felfogni, hogy csak megálltak, és már mennek is tovább a Föld felé.
  • LittleL
    #1833
    Sajnálatos, hogy amerikában mindent el lehet dönteni illetve ítélni
    a statisztikák miatt.
  • Tuvok #1832
  • Cat #1831
    hoppá, kopizok egy másik star trek forumol:

    Üdv Mindenkinek!

    Már esett szó arról, hogy az Enterprise sorozatnak vége lesz, mert állítólag rossz a nézettsége. Gondolom az USA-ban elsősorban. Ha segíteni szeretnétek abban, hogy ez ne következzen be, itt egy cím: http://www.enterpriseproject.org/howtohelp.htm
    Látogassatok el oda.

    A főoldalról (http://www.enterpriseproject.org) elérhetők más rajongói oldalak, projectek,
    hírek az enterprise-szal kapcsolatban,
    letölthetők Enterprise-bannerek, amelyekkel szintén segíthetsz növelni az Enterprise reklámozottságát. most a upn adott a sorozatnak egy utolsó esélyt - elmozdították és áttették 8.00-ról 9.00-ra - így nem a smallville-lel kell versenyeznie, legalább. ennek ellenére szerintem nincs sok esély a sorozatnak a túlélésre. sajnos. hülye nézők.

    Pár hírrel lejjebb adtunk még anno hírt az Enterprise projekt buzgó 5. sorozat-hívő fanatikusairól, kiknek tegnap közölt beszámolójuk alapján sikerült összegyűjteniük a pénzt (3385 dolcsit) az egész oldalas Hollywood Reporter hirdetésre. Mint ahogy azt írtuk, a sorozat az utóbbi időben való gyengélkedése, s esetleges korai befejezése ellen küzdő társaság hirdetésben szeretné tudatni a stúdióval, hogy igenis van, aki nézi az Ent-et, meg hogy milyen jók az utóbbi részek, amúgy is. "Mindössze 16 nap alatt az Egyesült Államokban, Kanadában, Angliában és Európában élő rajongók adakozása nyomán elég pénz gyűlt össze, hogy közzétegyük nyílt levelünket a Hollywood Reporterben. Reméljük, hogy a nyilvános üzenet bebizonyítja a UPN vezetőinek, hogy az Enterprise rajongói tábora sokkal nagyobb, mint ahogy azt a hibás nézettségmérő statisztikák mutatják."

    ha tényleg be lesz szüntetve az nagyban lesz köszönhető a warner televízónak is. amcsiban ugye 6 fő, országos csatorna van. a 4 nagy (cbs, abc, nbc, fox) és a 2 kicsi, tinikre specializálódott (upn, wb). nos a warner ugye óriási harcban van a upn-nel és a az enterprise a tévécsatorna utolsó 1órás sorozata. nagyon úgy tűnik, hogy mivel a szerdai napon (főleg az enti miatt) veri meg a legjobban a upn-t, ezért bukni fog az enti.

    a upn végső elkeseredésében, azzal próbálja menteni a menthetőt, hogy egy órával eltolja a sorozatot, hogy a smallville, helyett az utolsó szezonos angel ellen menjen az ST:Enterprise - erre a warner azt lépte, hogy 8.00-tól a jövő héten ismétlést ad, és a smallville új részét 9.00, megint az enterprise ellen adja...
  • Tuvok #1830
    akkor 10 részes lett volna a Voyager :)
  • RelakS
    #1829
    Jah, volt az a technológia, hogy valami féregjáratot nyitottak, és istentudja, hány vényévet haladtak. Mikor vége lett, azt mondták, hogy többet nem megy a cucc. Nem lehetett volna MEGJAVÍTANI, vagy egy ÚJAT csinálni? Esetleg még párszor eljátszák, és már otthon is vannak :\
  • Cat #1828
    egyetértek
  • Guest
    #1827
    Tudomány, technoblabla tekintetében jelen esetben én inkább a következetességet igénylem. Utazgassanak, amilyen gyorsan csak akarnak, teleportáljanak, akármi, de ha valamit meg lehetett csinálni a 65. részben, akkor azt lehessen a 123.-ban is, ha nem lehetett, akkor ne lehessen később sem. És azért sem igazán lelkesedem, amikor egy új fajról/technológiáró/jelenségről/problémáról 10 km-ről szél ellen ordít, hogy csak a forgatókönyvíró kreativitását pótolja...
  • Cat #1826
    engem a tudomány annyira még nem is érdekelne, mert a technoblabla csak körités egy mondanivalóhoz (ha van)
    ezért voltak nagyon jok a legelső, t.j. hookeres star trek részek mert akkor még szinte semmilyen technikai feltétel nem volt meg, és ezért nem tudták grafikával eladni a szart, hanem igenis ki kellett találniuk olyan forgatókönyvet, ami leköti az embereket, és akkor még mondanivaló is volt
  • Guest
    #1825
    Gene Roddenberry 1991-ben meghalt, tehát személy szerint a Voyagerhez nincs túl sok köze...

    Amúgy a sorozatnak van tudományos konzultánsa, más kérdés, hogy vajon adott esetben a forgatókönyvírók mennyire hallgat(ná)nak rá...
  • LittleL
    #1824
    Akárhol is vannak űrhajók a galaxisban,
    biztos hogy összetalálkoznak a Voyager űrszondákkal,
    még akkor is ha már egy régebbi részben szétlőtték őket.( pl:klingonok)

    Mindig akad egy Földi szonda a galaxis bármely részén.
    A mai rész is kábé ilyen volt.
    Nincs ott a Gene Roddenberry mellet valami tanácsadó,
    vagy logikai felügyelő, vagy mifene ?
  • Punker
    #1823
    akkor sokat nem veszítettem
  • Tuvok #1822
    tipikus...
  • Cat #1821
    elég gagyi volt, jött a voyager és hiphop lakhatóvá tett egy nuklárisan szennyezett bolygót
  • Guest
    #1820
    Akkor izgi lehetett... :D