181767
  • Arch
    #12861
    Baumgartnert azért nem kellett annyira rontani...
  • Hellhammer
    #12860
    Szőrszálhasogatás rulez :) Tudod: csak pontosan, szépen ahogy a csillag megy az égen... :)))

    F3000 sokkal inkább egyformák az autók, mint az F1-ben. A Renault szériáról nem is beszélve, bár ott van valmi kavarás a gumikkal. Barna nyilatkozatai valóban nem túl fényesek, eléggé szétszórtak, de még csak 17 éves a srác asszem (vagy 18?) így érthető (legjobb az volt, hogy mikor a Sport-1-en ott volt a közvetítés alatt, majdnem minden körben bemondta, hogy ott megyek a piros autóban :D )... Remélem nem fogja annyira elrontani a média őt, mint tette azt Baumgartnerrel.
  • robotnyk
    #12859
    azért gondolljatok bele, nem is olyan könnyű lassan végig menni. ha túl lassan mész elégtelen lesz a hűtés és leég a motor
  • Gabor_(HSF)
    #12858
    Ha te azt észnek nevezed,hogy leírod azt a sok marhaságot amit olvastál itt-ott hát legyen,de több eszed se ennél soha
  • donpedro
    #12857
    Kettőnk között sokkal inkább az a nagy különbség, hogy te reflexből fikázol, én meg ésszel érvelek...
  • Arch
    #12856
    Hm. Nembaj. Akkor sem szeretem sem az országot, sem a nyelvüket... :P :)))
  • donpedro
    #12855
    Az elején szőrszálat hasogatsz ám... :)

    Másrészt félreértetted, nem azért lényegtelen, hogy melyik a bajnokcsapat mert egyformák az autók (ez eleve nem igaz), hanem azért, mert olyan gyorsan változnak az erőviszonyok. Egyik évről a másikra a csapatok eltűnnek az élmezőnyből, vagy épp felkapaszkodnak oda, sokkal nagyobb a mozgás, mint a Forma1-ben.

    Paár Barnát én is érdeklődéssel figyelem, bár félő, hogy idővel körülötte is ugyanolyan negatív hisztéria alakul ki mint Baumgartner körül. Mindenesetre a nyilatkozás neki sem erőssége. :)
  • Arch
    #12854
  • rezsofiz
    #12853
    hopphopp:P
  • Hellhammer
    #12852
    Ha én lettem volna a műsor rendezője, hangmérnöke, akkor szép csendben letekertem volna Palikot és átadtam volna a kint ülőknek a kommentálás jogát, úgy hogy Palik meg hadd vinnyogjon magának a liftben :) Bár lehet, hogy a kint ülők nem bírták volna röhögőgörcs néálkül megállni a szitut. Mst elképzelem magam előtt, hogy Palik full extázisban ül bent a liftben miközben azt hiszi, hogy adásban van, a többiek kint meg szép szolídan kommentálnak, a stáb meg a padlón fetreng a röhögéstől :DDD
  • Tuvok #12851
    Ott ja .
  • Gabor_(HSF)
    #12850
    JAAA!!! nálam nem pontot szerzett hanem megen tök útolsó lett..persze lehet örülni,hogy ezért is pontjár,de ezt igazából Minárdiék élvezik
  • donpedro
    #12849
    Parttalan a vita, mivel nem tudjuk, hogy más pilóta végigmenne-e ugyanazzal az autóval. Bruni is sötét ló, neki sincsenek komoly eredményei korábbról. Bár pl hasonló az eredménylistája, mint pl anno Coulthardé voltak, és korábban Bruni többek közt Sato egyik komoly riválisa volt a brit f3-ban.

    Mindenesetre a rendelkezésre álló adatok alapján maximum feltételezni, teóriákat alkotni lehet, annak meg szvsz nincs értelme.
  • Arch
    #12848
    Nem. Írtam is, hogy nem értek hozzá. De azért tudok ezt-azt, mert figyelek
  • Hellhammer
    #12847
    Mellesleg ha tavaly a végén Barrichello és Schumacher kiesik, és ezért Räikonnen lett volna a világbajnok, akkor most a középmezőny alján tengődő Mercedes lenne a bajnokcsapat...

    2003 év eredménye:
    Schumacher 93 pont
    Raikkönen 92 pont
    Barrichello 65 pont
    Coulthard 51 pont

    Azaz Ferrari 158 pont, McLaren 142 pont

    Ha utolsó versenyen kiesik mindkét Ferrari, akkor buknak 11 pontot (Bari 1. hely Sumi 8. hely), a McLaren pedig kap +4 pontot (Kimi 2. helyett 1. +2 pont ill. Díszí 3. helyett 2. hely +2 pont). Ebben az esetben a konstruktőri VB állása a követklező lett volna: Ferrari 147 pont, McLaren 146 pont, azaz a Ferrari lett volna úgy is a világbajnok csapat, ha Kimi lett volna az egyéni VB. Tehát Kimi semmikép nem ülhetett volna idén VB autóban :)
    Amúgy a többiben egyet értek veled, azt leszámítva hogy egyszer azt mondod hogy az F3000-ben lényegtelen hogy melyik a bajnok csapat (mert ugye elméletileg egyformák az autók, bár ezt nem írttad le), aztán azt mondod, hogy azért jobb az egyik a másiknál 3 mp-el, mert nem ugyanaz az autó.

    Paár Barna: szimpatikus is meg nem is. Szimpatikus mert van benne küzdeni akarás, és teljesen maximalista a srác. Viszont azért meg nem szimpatikus mert (bár közvetve) leszólta a Tiger Racing-ot (magyar Formula König csapat) és az egész FK sorozatot, pedig onnan indulhatott el. Ha nincsenek ezek, nem lehetne most Formula Renaultban. Nem jó ha ilyen gyorsan elfelejti az ember, hogy honnan jött...

    [irónia]Ha Zsoca Jordanben ülne, nagy gáz lenne, mert nem csak elengedni kellene a kék zászlónál a mezőnyt hanem előznie is kellene néha, ki tudja sikerülne-e neki ama bonyolult feladat, hogy előre és hátra is kell figyelnie néha...[/irónia]
  • Arch
    #12846
    És azokat biztos, hogy Németországban forgatták?
  • Gabor_(HSF)
    #12845
    Kettönk között az a legnagyobb külömbség,hogy te még kajálod ezt a sok maszlagot én már pedig régen nem..akár Talmát vagy Speraficot emlited..én el se mentem már a F3000-ig mert már oda sem volt való,az a géposztály is már nehéz volt neki,soha nem volt egy önálló gondolata,hameg igen akkor kiesett..nem is értem miért felfele léptették, miért is nem visszafelé itt ő már nem fog tudni megtanulni vezetni..erre vagy születni kell,vagy végigjárni az iskolát 4 éves kortól mint Menszi... és akkor sem biztos, hogy sikerűl mindent megtanulni..
    De hadjuk Zsó-Fikát,jővőre ugy is eltünik a szürke ködben
  • Random_
    #12844
    Valaki nagyon benne van az F1-ben. :D
  • Arch
    #12843
    Aki esetleg jobban tudná csinálni, annak nem adatik meg egy olyan Apuka, és sokminden még, amik oda tudnák juttatni. (pénz)
  • mukika
    #12843
    ja Brunniról van szó sry... :)
  • Arch
    #12842
    Ki kiről beszél? ;))
  • Arch
    #12841
    Az autó rossz és lassu. De ha egyszer ismeri, akkor miért nem úgy autózik vele, hogy az végigbírja? Elvileg tudja a határait, és mégis...
  • mukika
    #12840
    Jordan tesztpilóta volt...
  • Arch
    #12839
    ??
  • Tuvok #12838
    De láttam . És Te láttál már az NDK-s indiános filmeket ? :)
  • a.carkey
    #12837
  • a.carkey
    #12836
    "... vinnyogó hangokat, sikoltásokat, gügyögött, makogott, mintha egy fogyatékos óvodáscsoport vette volna át a hatalmat a stúdióban ..."
  • Breki33
    #12835
    ja akkor sorry
  • Breki33
    #12834
    sztem igazad van
    nem Zsótti a legnagyobb tehetség az biztos, de szapulni nem kéne mert pontott szerzett...

    Aki jobban tudja csinálja
  • donpedro
    #12833
    És nem lehet, hogy ez inkább az autó hibája?
  • donpedro
    #12832
    Bruniról van szó
  • donpedro
    #12831
    *F 3000-ben
  • Breki33
    #12830
    Nem a Minardi tesztpilótája volt
    ne torzítsunk már
  • donpedro
    #12829
    Az, hogy bajnokcsapat vagy sem, az a F3000 totál lényegtelen... 2002-ben a már általam említett Briscoe pl. Justin Wilson bajnokautójával próbálkozott, és pontot sem szerzett, pedig nem mondanám, hogy gyenge pilóta. A F3000 évről-évre nagyot változnak az erőviszonyok.

    Mellesleg ha tavaly a végén Barrichello és Schumacher kiesik, és ezért Räikonnen lett volna a világbajnok, akkor most a középmezőny alján tengődő Mercedes lenne a bajnokcsapat...

    Itt van Sperafico, tavaly valóban szarrá verte Zsoltot a Coloninál. Erre nehéz magyarázatot találni, bár több mint valószínű, hogy a két pilóta között nincs 3 másodperc különbség körönként, mint ahogy ez a versenyeken látszott, ez pedig elég egyértelműen arra utal, hogy a két autó nem volt teljesen egyforma. Említettem már Talmácsi Gabit egyszer, ő is hasonló helyzetben volt tavaly. A csapattársa a német Jenkner, akit a német főszponzor nyom ezerrel, folyamatosan megkapta a jó motort, a legújabb fejlesztéseket, és a vb-címért harcolt, Talma meg a középmezőnyben küszködött. Igen ám, csakhogy a motorjuk között óriási különbségek voltak, amit a kívülálló nem lát...

    Összességében véve én elképzelhetetlennek tartom, hogy egy csapat ne rúgná ki 2 futam után azt a versenyzőjét, aki 3 másodperccel lassabb, mint a csapattársa, ha azonos technikában ülnek...

    Ami Paár Barnát illeti, jó hogy e,líted, a múltkor már én is akartam. Ő tökéletes példa arra, hogy mennyire nem számít az edzés. Edzésen rendre a 20. hely körül végez, közben a versenyen mutatott köridejei alapján simán a top tízben lenne a helye. És mindez csak azért, mert az edzés neki nem fekszik, nem hozza ki belőle azt, amit a versenyhelyzetek.

    Mindenesetre sztem mielőtt bárki lesajnálná Baumgartner képességeit, előtte nézzen végig egy futamot live-timinggal, és figyelje végig a köridőket, ahogy én is szoktam. Másrészt meg, ez a Minardi (saját bevallásuk szerint is) a leggyengébb autó a mezőnyhöz képest, amióta a Minardi szerepel a F1-ben. Magyarul, ha Baumgartnert ültetnéd a Jordanbe és Heidfeldet a Minardiba, akkor Baumgartner körözgetné le minden versenyen a korábbi F3000 győztest, ebben mindenki egész biztos lehet.
  • Arch
    #12828
    Hm.
  • Arch
    #12827
    Nem láttad még a reklámjait? Jó kis pusztákon, meg kopár hegyeken meg mindenféle jó helyen a cowboyt? :)
    Ilyen helyek Németországban sztem nincsenek...
    Pláne cowboy :)
  • Arch
    #12826
    Amerikai cirkálók?? Milyenek?
  • Arch
    #12825
    Ja :(
  • M@TriX
    #12824
    nyami, ez jó oldal...
  • M@TriX
    #12823
    jah én sem láttam, csak részleteket, ilynekor nem látom, ha uncsi akkor meg igen :)