124
2019/202 körül folytatódik a sorozat
  • Zozo0122 #44
    Srácok, nem gondoljátok, hogy sem Elsweyr sem High Rock nem igazán jöhet szóba? Mármint minek? A TESO igyekszik lefedni Tamriel egészét és ami még onnan hiányzik majd kiadják kiegként :D Én annak örülnék a legjobban, ha lépnének egy nagyot és merészet és kontinenst váltanánk - irány Akavir. Egyrészt a Fallout 76 is már a F4 világának négyszeresével érkezik - nyilván a TES 6-ba is még nagyobb mapot szeretnének, erre a kisebb országok helyett jobban megfelelne egy új kontinens. Másrészt - Elsweyr sivatag (a nagy része), High Rock köves, dombos (hó nélküli Skyrim kb.), Hammerfell meg kősivatag. Az ezzel a gond, hogy általában unalmas a környezet és nehezebb eldugni dolgokat benne. Gothic 3-ban is tökre vártam a sivatagot és az volt a legunalmasabb rész :( Szerintem félnének ezekre építeni egy egész gamet. Sokkal jobb alapanyag egy mocsár (Black Marsh), vagy egy őserdő (Valenwood). Vagy egy egész kontinens, ahol durván lehet variálni a dolgokat...és nyilván nagyszabású építkezés is lesz, hello. Azt hogy oldják meg? Egy Tamrieli országban a több száz éves nagyvárosok mellé felépíthet a kari még egyet 1 év alatt? :D Akavir tökéletes erre, akár vissza is mehetünk az időben korábbi érákba...Ezen kívül pedig néhány új fajt is kaphatunk...:D
    Utoljára szerkesztette: Zozo0122, 2018.06.25. 19:02:28
  • EM64T
    #43
    Én emiatt nem aggódnék, azért az eddigi játékokban is megtalálták a jó arányokat, pl. a Morrowind sem volt tele törpökkel... ;D
  • Andule
    #42
    Nemreg toltam ujra a Morro-t igy csatlakoznek ahhoz h sztem is eleg fasza meg ott a tortenet es vannak benne boven arnyalatok annak ellenere h elegge linearisan vagy vezetve benne vegig.
    Sztem is nagyon jol van felepitve az elejetol ahogy tenyleg csak apro-csepro vackok folyaman bontakozik az egesz viszont annak ellentmondanek h kiderul h mi vagyunk a Nerevarine mert ez erosen felfogas kerdese :) pont emiatt kerdi is meg Dagoth Ur a vegen tolunk h "Hogy gondolod, valoban te vagy Nerevar reinkarnacioja?" es ettol fasza az egesz.
  • PiszkosFred
    #41
    Ez csak egy teoria. Azota mar szinten "bizonyitottnak" lattuk, hogy High Rockban fog jatszodni, vagy "tuti" Hammerfellben, vagy esetleg.... :D Varjunk meg ezzel, mert en siman el tudom kepzelni, hogy a most latott videoban szereplo latvanynak semmi koze a TES VI-hoz, csak gyorsan osszedobtak random generatorral valami domborzatot, ranyomtak a TES VI feliratot az ismert betutipussal es csokolom, a celnak (nagy bummnak a BE3 vegere) pont megfelelt.
  • molnibalage83
    #40
    Attól, hogy a kinézete változik karatereknek a jellemük és más nem. Ez csak szétbarmolná az egészet.
  • Bee
    #39
    Én nem örülök felhőtlenül, pedig nagyon várom a következő részt. De macskákkal lesz telehintve az egész (az argóniaiak sem lennének jobbak), nekem pedig a beleéléshez fontosabb lenne a humán környezet. Remélem, hogy a modolhatóságot támogatni fogják, és ír valaki egy modot, amelyik lecseréli az NPC-k nagy részét emberekre/elfekre. :(
  • PiszkosFred
    #38
    Embere valogatja nyilvanvalo. Van aki beteve tudja az Tankcsapda osszes dalszoveget, van aki ugyanigy van a Queennel, van aki ket mondatot nem jegyez meg belole, mert nem erdekli.

    Viszont pont ezert butul minden jatek es egyszerusodik, mert minek, ha a tobbseget nem erdekli? :)
  • Although
    #37
    Ott béreltek is fel embereket akik kialakították Todal együtt az új rendszert. Ráadásul még az olaszon kívül ott voltak akik már utána nem, mint Noonan és Nelson mint írok, ráadásul Ken Rolston is volt a vezető dizájnőr. Edit: Nagyjából igazából ez volt az a korszakuk ami hasonlított a CD Projekt első idejéhez.
    2010 után de már az oblivion is a konzolosodás útjára lépett. De 2010-től már csak a virtuális világot építették a feelingre, a sztori, karakterek teljesen másodlagosak lettek, mindent az életérzés felépítésének rendeltek alá. Kis fakard és lobogó kötény. A Fallout 4 már jóban sikerült ezen a téren. Lettek élő karakterek és élő frakciók.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2018.06.15. 16:41:13
  • Palinko
    #36
    Ötletesek ezek a dolgok, de az átlag játékos élményéhez mennyit tesz hozzá? Mert örülök ha 5 év múlva a főbb dolgokra emlékszem az előző játékból, nem egy eldobott könyvre valahol. Persze van fanatikus játékos aki újra játsza meg észreveszi, stb, de szerintem legtöbben ilyen cikkekből értesülünk ezekről, aztán az mégsem olyan élmény mintha magunknak esik valami le.
  • PiszkosFred
    #35
    Felreerted, en magamrol beszeltem, hogy szamomra mi a lore es mi benne a fontos.

    Az, hogy neked mi a prioritas vagy hogy "teged hol erdekel mindez", az kvazi annyira fontos nekem, mint az, hogy mit reggeliztel. Ha elmondod, akkor azt meghallgatom/elolvasom, nyugtazom es ennyi, a te dolgod. :)
  • molnibalage83
    #34
    Ok, de hol érdekel engem egy könyvsorozat tartalma, ha semmi köze sincs a történethez?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.06.15. 15:09:29
  • PiszkosFred
    #33
    A mely hatter nalam se nem az olvasas, sem nem az integracio. :)

    Nalam a mely hatter olyan, mint egy pokhalo. Osszefuggo, komplex rendszer, egy konkret es szilard alapokkal rendelkezo unverzum, amely engem erdekel es amelyben kvazi minden osszefugg mindennel, de legalabbis vannak kapcsolodasi pontok.

    Ezert imadom a TES vilagat, de ugyanigy imadom a DC univerzumot is, teljesen mindegy, hogy egy CW-n nezek egy "gagyi" sorozatot, vagy a moziban egy "blockbusternek tervezett, de ott elhasalo" nagy mozifilmet, vagy akar a Teltalle fele Batman, esetleg az Arkham sorozat X reszevel jatszok. Mindegyik mas es mas elmenyt nyujt, de mindegyik epiti valamilyen szinten a nagy kozos DC univerzumot (meg akkor is, ha elegge lazan veszik mostansag az eredeteket), amelyet kedvelek.

    TES-nel is ez a helyzet, hogy van valoban nagyon reszletesen kidolgozott vilag, amely tele van erdekesseggel, izgalommal, de ezeket nem feltetlen dobja az orrod ele jatek, hanem neked kell ezeket megtalalnod, megismerned, felismerned. Egy-egy konyvsorozat tortenete es sztorija peldaul a Skyrimban erdekesebb, mint maga a teljes XY guild sztorija. Az mar csak a hab a tortan, hogy ebben a vilagban szabad kezet kapsz es ugy ismered meg a hatteret, ahogy az akarod. Vagy nem akarod.

    A legtobb TES jatek kuldetese klisekre epul, semmi extra nincs benne (tisztelet a kivetelnek), viszont amikor ez az egesz osszeall, az zsenialis.

    Mondok egy peldat: az adoring fan tortenete, Oblivion. Utalta mindenki azt a bosmert, rengeteg meme keszult vele/belole. Erdekes volt, szokatlan, de semmi extra. Igazan mely ertelmet akkor kapott a karakter, es akkor valt tenyleg igazan erdekesse az az idiota, amikor a Skyrimban Cicero naplojabol kiderult, hogy valojaban egy DB-s bergyilkos volt, aki rajngonak kiadva magat akart kozel kerulni hozzank, mert akkoriban ez egy bevett modszer volt naluk, Cicero is elt vele :) Nyilvan mindez feltetelezes es theorycraft, de pont ettol zsenialis szamomra a TES vilaga, a komlpexitasa es a folyamatos visszacsatolas miatt.
  • lwb
    #32
    Szerintem a morrowind története is szokatlanul fordulatos volt - már egy TES játékhoz képest. Az, hogy mi vagyunk (leszünk) a Nerevarine, az kb a játék majd' kétharmadáig nem volt egyértelmű. Ugye az egész csak úgy indult, hogy besegítünk a blade-eknek, hogy utánajárjanak ennek a blightnak meg a többi kavarásnak, ami éppen zajlik.
    És aztán is, ahogy felépítik a "mítikus" képességeinket, az is nagyon király. :) Egyáltalán nem a szokásos hülyeség, hogy te vagy a kiválasztott és ezért eleve szuper képességekkel indulsz, mint pl a Skyrimben. Vagy te nem vagy kb senki, csak besegítesz a valódi hősnek, mint az oblivionban.
  • DonnieBrasco
    #31
    "A mény háttér az, amikor ezt integrálják a főszálba rendesen.."

    kis segítség
    Attól, hogy neked vannak saját magadra érvényes pre- és egyéb (misz-, stb.) koncepcióid, általános, mindenkire érvényes igazsággá még nem válnak :)
    Olvasd el még egyszer az előző, elfogadásra utaló kérdésem, még ha nem is válaszolsz rá, hátha.

    Písz, off vége. (így is túl sok volt)

    DB
    Utoljára szerkesztette: DonnieBrasco, 2018.06.15. 14:46:12
  • molnibalage83
    #30
    És ezt a hibás prekoncepciót miből hoztad ki....?

    Nem az a "mély háttér", hogy sokat olvasol. A mény háttér az, amikor ezt integrálják a főszálba rendesen..
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.06.15. 14:30:56
  • DonnieBrasco
    #29
    Nem neked szólnak a mélyebb hátterű játékok, értjük, látjuk, elfogadjuk.
    Egy rakás másik embernek viszont nagyon is. Te el tudod ezt fogadni?

    Amúgy a witcher sorozatban is elképesztő mennyiségű szöveg van, egy ideig olvasgattam, de aztán nem tudott a világa annyira megfogni, hogy mélyebben érdekeljen, mint anno a TES-é. Ez nyilván amiatt is van, hogy sokkal, de sokkal kevesebb időm van család+meló mellett játszani, mint ifjúkoromban :)

    DB
    Utoljára szerkesztette: DonnieBrasco, 2018.06.15. 14:24:58
  • molnibalage83
    #28
    Én 3 hónapon belül toltam le az összes W történetét és messze a 3. részből maradt meg a legtöbb. Az első részből az intrika rész nemigen és a városon kívüli 4. fejezet kb. totálisan felesleges időhúzás volt az én szememben..
  • DonnieBrasco
    #27
    Iorveth oldalán toltam végig, de nem sok minden maradt meg belőlem a sztoriból, pedig alig pár hónapja volt.
    G1-2-3 sokkal jobban, de hát fogékonyabb korban is voltam, ez tény :)

    A lore nem azt jelenti, hogy sokat olvasol, hanem azt, hogy érdekel a világ háttere, szeretnél benne elmélyülni. Olvasással lehet a legtöbbet így megtudni, nyilván ezt teszik bele a legtöbbet.
    Kinek a pap....
    Amúgy nem teljesen értem, most miről folyik vita, mert senki nem akart semmiről sem meggyőzni, csak jeleztük, hogy a kaviárban ne a cukrot keresd ;)
    Mondjuk ha ez lassan 20 éve nem jött át, akkor....

    DB
    Utoljára szerkesztette: DonnieBrasco, 2018.06.15. 14:22:01
  • molnibalage83
    #26
    Mert egyesek szerint az a jó Lore, ha sokat olvasol. A Wasteland 2-ben érdekesebben megoldották ezt, úgy, hogy több POV van, mert párbeszédek közben ismeredmeg a világot...

    Számomra annak nincs értéke, ha rég elfeledett senkire kihatással nem levő könyveket bújsz. Ez számomra a kiváló látszatkifogás arra, hogy miért nem csinált jó történetet...

    Az Alan Wake kapcsán jön ez elő, ahol a készítők szerint elég az, ha normáis történet helyett elég az, ha összeszedegetem és elolvasom az elhullott könyvlapokat...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.06.15. 14:20:56
  • molnibalage83
    #25
    Nem tudom, hogy ezek a fanok hol vannak, mert pl. a 2. rész Roach oldalán nem túl nagy szám. Iorveth oldalán már sokkal jobb.
  • DonnieBrasco
    #24
    Na igen, a lore. Hát régen se volt mindenki (sőőőt) olyan, hogy végigolvasson mindent, de ma aztán már tényleg csak utolsó mohikánnak tűnik ez fontosnak. A tömeg a szájbarágott, instant, irányított élményt keresi, ezekhez pedig lényegesen egyszerűbb jó, követhető sztorikat írni.
    Csakhát egy ilyet végigtolsz, és annyi. Legalábbis ma már. G1 G2 G3 még egészen újrajátszhatóak voltak, persze sokkal limitáltabban mint a TES-ből bármi.
    Witcher1-2t egyszeri végigtolás után egészen biztosan soha nem fogom újra elővenni, ott a max varia az lenne, hogy melyik szövetséghez állok, de csak emiatt tök ugyanazt a sztorit tuti nem fogom végignézni.


    Morrowind pedig számomra a valaha egyik legizgalmasabb játék volt: ott volt egy irdatlan, hatalmas, szabadon felfedezhető VILÁG, kevés segítséggel egymagam ismerhettem meg, fedezhettem fel... óriási élmény volt.
    Nyilván, aki a kézen fogva vezetést szereti, annak ez lehet ijesztő, neadjisten unalmas is...

    DB
    Utoljára szerkesztette: DonnieBrasco, 2018.06.15. 14:18:10
  • DonnieBrasco
    #23
    Hát, pedig a Witcher fanek között elég nagy az egyetértés, hogy a W3 sztorija a leggyengébb a 3 közül.
    Persze hogy a szabad világ nem zárja ki a jó sztorit, de ezerszer komplikáltabb megoldani, mint a "szobáról-szobára" CRPG-knél (Dragon Age vagy Mass Effect) esetén, ezt nem vitathatja senki szerintem. Egyszerűen túl sok kombinációt kellene lefedni, ez egyszerűen képtelenség.

    DB
  • PiszkosFred
    #22
    Morrowindben a rendszerek es az alrendszerek altal nyujtott teljes szabadsag az, ami engem lenyugozott. Utana a teljes lore, a merhetetlen mennyisegu konyv, hatteranyag, mellekes info, amelyeket ossze lehetett szedni szinte mindenhol, ahol megalltal fel percre, vagy beszeltel valakivel.

    A fo/mellek/cehes sztorik ezekbol meritettek, de onmagaban a "plot" az nagyjabol olyan, mint azota barmelyik TES jatekban, semmi extra. Szamomra az egesz hatter (lore) tette erdekesse es akkor szerettem bele vegervenyesen. Hatter nelkul, csak a teendokkel a sztorik nagy resze standard kalandjatek tortenet. Mondom, szamomra.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.06.15. 13:51:30
  • lwb
    #21
    Pedig a Morrowindé a legjobb story az egész szériából. Lineáris mint a fene, de jó, van benne némi fordulat és meglepetés és tele van fasza lore-elemekkel. Az oblivion és a skyrim ehhez képest faék-egyszerűségű. Az Arena meg pláne (rakd össze a botot, öld meg a varázslót), a daggerfall meg nekem mindig túl random és procedural generated volt.
  • PiszkosFred
    #20
    Pedig minden egyes interjuban elmondjak a Bethesda reszerol, hogy a fo szempont a jatekaiknal a teljes szabadsag, a felfedezes egy szabadon bejarhato terkepen, ahol a tortenet maga a jatekos. A scriptelt es elore megirt sztori masodlagos, vagy harmadlagos, a legfontosabb a szabadsag. Kapsz egy homokozot, melle egy vodrot es lapatot, aztan hajra. :)
  • molnibalage83
    #19
    Ez igaz pl. Witcher 3-ra is. Irgalmatlanul nagy és kötetlen. Tehát az egyik nem zárja ki a másikat, ez nem ok arra, hogy a főszál, a sztori és a karakterek gyengék legyenek.

    A TES III-at anno elkezdtem, de 16 óra után az unalom miatt feladtam, pedig a Gothichoz képest hatalmas volt, szép is volt, meg vérunalmas volt.
  • Palinko
    #18
    Mondjuk egy jó sztori nem kell befolyásolja a szabadságot, pláne nem a felfedezést. A kötetlenségnek árthat, de csak munka kérdése nem kell feltétlen úgy legyen. Céheknek tök jó történetet tudtak írni pl.
  • DonnieBrasco
    #17
    Most tényleg? Több 10 év alatt nem esett le, hogy TES=szabadság, kötetlenség, felfedezés?
    Sosem volt a story (1 hosszú, epikus történet) a lényegük, remélhetőleg sose lesz. A fentiek miatt nem is lenne szerencsés.
    Alma és körte klasszikus esete, én a Gothic sorozatot is nagyon szerettem, meg egyéb történet-orientáltat is, ahogy egy jobb vendéglőben is szeretek sok minden végigkóstolni, és biztosan nem csak 1 fajta étel fog ízleni.

    Oblivionben pl. sosem nyomtam végig a főszálat. Lehet, hogy Skyblivion alatt kap még egy esélyt....

    DB
    Utoljára szerkesztette: DonnieBrasco, 2018.06.15. 12:50:20
  • Montanosz
    #16
    Blades
    The Elder Scrolls:
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2018.06.14. 17:28:30
  • molnibalage83
    #15
    Akkor mi miatt...? Mert a sztori volt a no.1. Azt támogatta meg szépen a grafika és a voice acting. Minden más nálam csak azután jött. A játék harc és egyéb rendszere meg pont olyan, mint minden más jétáké. Lényegetelen mit csinálsz... Színesítőelem.
  • Although
    #14
    Jól mérték fel, hogyan kell megcsinálni Tod mestermunkát végzet vele, összerakta 2011-ben azt a játékot amit rpg név alatt nagy példányszámban lehet eladni. És ez nem a történet színvonalától vagy a karakterektől függ. CD Projekt tartja magát a sztori vezérelt és karakterekre épülő világhoz. De az ő játékát sem a sztori miatt vették annyian.
  • molnibalage83
    #13
    Fallout 4? Nekem ez nem referencia, mert nem ismerem.

    Sajnos a TES V színvonala annyi, hogy emlékszem pár város nevére, hogy volt valami kolostor, megmásztam a hegyet, volt lélekidőutazás és a végén valami sárkánycsontvázas templom meg sárkányok és ennyi. Egyetlen szereplő nevére sem emlékszem. Hatalmas, openworld, de így visszanézve középszerű az egész.

    Ezzel szemben a Gothic 1-2-ből kvázi mindenkire emlékszem és ha elém tennék a kettőt, hogy akkor most játszanod kell, akkor a Gothicot választanám...
  • Although
    #12
    Ne reménykedj a Bethnek nincsenek olyan írói mint a CD Projektnek. Az is elég ha hozzák az F4 színvonalát.
  • molnibalage83
    #11
    Szépnek szép a táj, remélem lesz valami normális történet, voice acting és ami kell. A Witcher 3 óta nálam nagy az űr...
  • PiszkosFred
    #10
    Hat, lehetne tippelni, mi jon ki hamarabb, a Skywind vagy a kovetkezo generacio es vele a TES VI.
    Skyblivion mar kozel van, az nem lenne fair "meccs" :)
  • molnibalage83
    #9
    Jó lesz a SureAI-nak mod alapnak... :)
  • PiszkosFred
    #8
    Hat, ez van. :)
  • lwb
    #7
    Todd Howard azt sejtette egy interjúban, hogy már a Starfield is sanszos, hogy a következő generációra jön csak ki. Az meg nem lesz itt 2020 előtt (jövő E3-on gondolom bejelentik, aztán következőn bemutatják és 2020 holiday season meg is lehet venni). Ebből az jön le, hogy TES6 még 2021-ig legalább nem várható.

    Kicsit korai volt ez a topik. :)
  • Andriska86
    #6
    Köszönjük ^_^
  • Kurfürst
    #5