124
2019/202 körül folytatódik a sorozat
  • molnibalage83
    #84
    De már megint...

    1. A DA trilógiát megcsinálták úgy, hogy folyamatosan csökkent a minősége. Kész, lezárták. Miért várod te, hogy újabb lesz?
    2. A ME trilógiát megcsinálták. Kész, lezárták. Miért várod te, hogy újabb lesz?

    Te egész egyszerűen a gizikét a gőzekével kevered fura elvárásokkal. Te azt hiszed, hogy mert neked erre igényed van, akkor ez az üzleti és fejlesztési terve XY cégnek. Ettől a vágyvezérelt gondolkodástól megyek a falnak.
  • PiszkosFred
    #83
    Csak az elmult 2 evben 4 (NEGY) studiot nyitott a BGS, van eroforras es ember. Megujulas es kreativitas nincs egyelore.

    Olyan ez, mint a legtobb munkahely, nem hiaba mondjak - kiveve a magyarok, mert itt mindenki minden allast nyugdijig akar csinalni -, hogy erdemes 5-6 evente uj munkakorre valtani, vagy vezetokent reszlegesen lecserelni es atszervezni az egyes reszlegeket/diviziokat :)

    Amikor a BGS vezetoi, producerei es fobb iranyitoi mar 20-25 eve ott vannak es senki nem parancsol nekik es ok az "istenek", addig nem is lesz valtozas, mert bar pofonnal tekinti sok ember a FO76-t, es latjak ok is, hogy necces volt, de milliok vettek meg, nagyon sokan jatszanak veluk, megverni sem akartak oket tegnap, sot... vagyis tovabbra sincs meg az a pofon, amitol komolyabb valtozas lenne.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.03.31. 11:27:54
  • lwb
    #82
    Nincs összefüggés aközött, hogy az erőforrásokat pénznyomtató mikrotranzakciós szarokra cseszik el, ahelyett hogy a régi minőségű SP RPG franchise-okat folytatnák? Ne csináld már.
  • lwb
    #81
    Most abba bele se megyek, hogy milyen a játékok minősége. Az egy más téma. Egyelőre arról beszélek, hogy egyáltalán nem csinálnak semmit a nagy franchise-okkal ezek az egykor patinás RPG-készítők.

    Kedvenc példám, ami aktuális most, a mostani konzolgeneráció végén. Az előző generáció alatt kijött:
    - két teljesen új TES játék,
    - három DAI játék (egyik crossgeneration)
    - három Mass Effect játék (a jók)
    - két Fallout játék (a jók ismét)

    Ebben a generációban:
    - 0 új TES
    - egy crossgen DA játék (ami volt az előzőn is), az újat nem sorolom, simán lehet, hogy nem ez a generáció lesz, lószart se tudunk még,
    - egy Mass Effect játék (az is minek), amit másik stúdió csinált
    - egy so-so Fallout játék és egy kurva nagy pofára esés Fallout játék
  • molnibalage83
    #80
    Az FO76 szerinted mi a garancia, hogy nem basszák el a TES VI is? Na nem mintha az V akkora eresztés lett volna...
    Nem kell bele NPC, majd mágikus varázstárgyak adják a questet, ahogy az FO76.

    Mondom, semmiféle logikai kapcsolat nincs aközött amin rugótól. Ez erőforrás menedzsment. Ha nincs elég ember, akkor ilyen tempóval jöhetnek ki, MINŐSÉGTŐL függetlenül.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.03.31. 11:19:29
  • lwb
    #79
    A kettő összefügg. Azért nincs új TES játék, mert helyette FO76 meg ESO meg ES:Legends meg Blades meg ilyen pénznyomtató, mikrotranzakciókkal teli, loot box faszságok vannak. Ezek viszik el az erőforrást, meg nem is éri meg jó játékokat csinálni, mert a fogyasztó kétszer annyit fizet a szarért, akkor minek szenvedjenek egy jó játékkal? Ha a szar is fincsi, minek vigyenek minket Michelin-csillagos étterembe?

    De ez nemcsak TES-re igaz. Nézd meg a DA-et: 2009, alapjáték, 2010, a nagy dlc-k (kiegészítők), 2011 DA2 (akármilyen is volt). Aztán 3 év múlva jött a DAI, azóta idén 5. éve nincs lószar se, egyelőre egy címet tudunk, idén E3-on kint sem lesz az EA, magyarán gameplay biztosan nem lesz, talán jövőre. Ezért biztos, hogy 2021-22 előtt ebből sem lesz semmi. Ami azt jelenti, hogy 7-8 év itt is, optimista becsléssel. Ez sem véletlen.
  • PiszkosFred
    #78
    Kellenek a szar jatekok is, mert azokhoz viszonyitva tudod, hogy a TOBBI jatek jo :)
  • molnibalage83
    #77
    Ennek semmi köze a AAA ipar problémáihoz.

    Arra nincs semmiféle szabály, hogy mikor akar valaki új részt csinálni. A AAA játékipar problémái, inkább az Anthem, a FO76 és néhány más játék pofátlanul szar minősége és az, hogy minőség ellenőrzés semmi. Kvázi befejezetlen hulladék játékokat lehet kiadni. Anno a Rome 2 is ilyen volt. Kb. éves nagyságrenddel a kiadás után fejezték be az Emperior kiadással. Az legalább ingyenes volt.

    Szóval az utolsó mondatot elég mulatságos, mert szerint a játékok minőségét kell figyelni, esetleg az ár/érték arányát.

    Kér írás a témában.

    Link 1

    Link 2.

    Engem rohadtul nem érdekel, hogy mikor jön valami. Engem az érdekel, hogy ne legyen szar.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.03.31. 11:10:31
  • lwb
    #76
    Érdemes az alcímen változtatni: idén még Starfield sem lesz E3-on, ami azt jelenti, hogy 2020-nál előbb Starfield nem lesz, az 100%. Tehát TES6 sem jön 2022, de inkább 23-24-nél korábban.

    ... és itt gondolkodjunk is el azon, hogy két TES epizód között 12-13 év fog eltelni. Az 5. és a 6. epizód között. Úgy, hogy az EGÉSZ sorozat éppen idén volt 25 éves. 18 év alatt öt részt sikerült korábban csinálni, aztán 12 évig semmit se. Na ez a baj a mostani AAA játékiparral, ha valaki nem tudná vagy nem értené vagy nem akarná érteni.
  • Montanosz
    #75
    hát annak örültem volna ha karate meg ilyesmi nincs benne, mondhatni nem "korhű" :-D
  • molnibalage83
    #74
  • Although
    #73
    Sikerességről nem személyes élményről, véleményről beszélünk A TESV rekord eladásokat produkált. A fallout 4 is szépen elfogyott. Igen te kifejezetten a sztori alapú játékokat szereted ahol mászkálás is van és megszakad a történet az téged nem dob fel, hogy rejtett kincseket keres :) A morrowind ilyen volt :) Még nem túl nagy világ sok jó sztorival. Az FNV már említettük Obsidian játék és így valószínű ez az egy fog tetszeni neked.
  • molnibalage83
    #72
    A videó egy szomorú trendet mutat be és annak végét. A saját szemszögéből nézve egyre faékebb, de szebb játékokat (a F4 és a F76 már ezen a téren sem lépett előre.)

    Halkan jegyzem meg a saját egyszemélyes perspektívámból eddig sem volt a Beth-től elájulva.

    Gothic 1+2 után nekiestem a TES III-nak. Kb. 10-16 óra után meguntam. Semmiféle nagy ívű sztorit és világot nem tapasztaltam. Iszonyatosan részletes skill és inventory és minden mástól még nem lesz élvezetes egy játék. A Gothic világához képest 0 atmoszférát találtam meg ember útjelző táblákat.

    A Skyrimet megvettem, végigtoltam. Kinézetre elbűvölő játék volt 2011-ben, tényleg eldobtam tőle a hajam. Mínusz karakteranimáció... Apró hiba, hogy a története annyira semmilyen volt, hogy egyetlen szereplő nevére sem emlékszem. A főszálból is annyi maradt meg, hogy volt múltba látás, sárkányok és a végén egy csontváz építmény. Ennyi. Meg arra, hogy hetekig olyan bugos volt, hogy pl. az immunitások nem működtek és emiatt kinyírhatatlan ellenfelek voltak... Egynek elment, a bejárható helyszínek kinézete fantasztikus volt. A hegybe vájt város, a sejtelmes bevilágítású dungeonök, a hegyi táj, stb. De mint történetalapú RPG nagy nulla volt. Inkább egy mini online RPG szerű izé volt, ami megrekedt egy szinten.

    A TES IV-et csak Nehrim miatt vettem meg, fillérekért mindenestül. Aztán elkezdtem az gyári történetet is, de dögunalom volt. Pár óra után nem bírtam tovább. Az Enderalra sajnos még nem volt időm.

    GoG-on megvettem most a F3 és F NV-t fullosan, mert ezek közül főleg az utóbbit nagyon dicsérik. Mondjuk úgy, last chance. Az TES VI-ot csak a kritikák után fogom megvenni, az ziher.
  • Although
    #71
    Nem áll azért össze a kép. Egyrészt összehasonlít egy kort amikor az internet nem volt ennyire fejlett, a piac nem volt ennyire élezett, évről évre egyre jobban a pénzre összpontosít. Másrészt korunk egyik legsikeresebb cégéről beszélünk. Ami most először hibázott a fallout 76-al talán. EA-hoz képest fényévek. Most nem a tartalomról beszélek. De ez a cég vastagon nyereséges lett ebben az évtizedben. Még mindig nem értem miért akarják bezárni. Miközben leszámítva az akció teljesen akció játékokat mint a Rockstar játékai a Beth ott van az elején. Lehet persze okosak a vezetői és úgy látják ebből ennyit lehetett kihozni.
  • molnibalage83
    #70
    FélOFF.
  • Although
    #69
    A motor volt a téma Molni, én se eszerint veszek játékot. De azt mondani erre a motorra, hogy elavult az túlzás. Nem tökéletes, sok hibája van. De használható. És mára betonstabil lett. És szép dolgokat lehet vele csinálni. Legalábbis akinek tényleg nem a hiper szuper grafika a fontos. Az sokkal inkább gond, hogy a konzolosodás egyre durvább méreteket ölt és egyre butább leegyszerűsítettebb rendszerekkel, karakterfejlesztés minimális szintje van. Bryo mint az obsidian bemutatta sok mindenre lenne képes. Pont elégre. Nem a motor hibája, hogy már hülye gyereknek sem kell lenni egy rpghez.
  • Running
    #68
    Google fordító.
  • molnibalage83
    #67
    1. Nem vagyok poligonhuszár.
    2. Kinemszarja le a 4k-t?

    Grafikus fejlesztők nem tudták megkülönböztetni több teszten a natív 4k és felskálázott 4k felbontás 24 és 28 col feletti kijelzőkön sem.
    Persze, ha valaki erre veri...
  • Although
    #66
    Nem baj, itt egy video milyen 4K a Fallout 4 városon kívül. Átlag gép, 15 fpsel sem tudja futtatni. Nem csak ezzel a motorral mással sem. Mondom van néhány ember akit ismerek és leszedte de erőművel játszanak. Ez a motor nem rossz a vr=virtuális valóság ezen a szinten. Még solo játékkal sem játszható.
  • molnibalage83
    #65
    Ez szót sem értek ebből a katyvaszból.
  • Although
    #64
    Oké ellenpólus. Nem cyberpunk dicshimnusz lesz. A Fallout 4 ezzel a szar motorral! Nekem fagyás mentesen megy 200 órát. Az eddig elkészített részletgazdagabb városi környezetben, nem konzolon pc-n. Ami 2K tehát nem 4K azt le se töltöm minek. A 2K azt jelenti nem 512x512 mint a skyrim. Ami régi xboxokra volt. nekem megfelel a motor. Nem CD hiper szuper motorja de nem rossz. Az, hogy nem Tyranny, vagy PoE az érthető ők nem réteg játékot csinálnak. De legyünk őszinték a W3 sem az!!! Bármilyen szuper motorja van. Mondom nem gondoltam védeni fogom a Bethet de jelenleg!! Obsidiant és a CD-t is ideértve a vr szimuláció mesterei, mégha a sztori a karakterek mondjuk hullámzó. A skyrim jelentette mélypont után éppen az elfogadható szinten. Az F4 nme tegnap jelent meg. Az sem.
  • molnibalage83
    #63
    Értem.
  • PiszkosFred
    #62
    Harom projekten dolgozik a csapat, de nem egyszerre, hanem egymas utan: Fo76, Starfield es TES VI.

    FO76: van mit javitani rajta, de fejlesztes szempontjabol nagyjabol kesz van, szerdan premier. Par honapon belul a csapat gerince lelep a Starfieldhez.

    Starfield: alfa fazisban van, a nagy resze mar jatszhato. A FO76 utan a csapat erre fokuszal es befejezi. Elvileg next genre jon, igy inkabb 2020 lesz az, mint sem jovore, bar a fene sem tudja.

    TES VI: Csak azert jelentettek be az E3-on, hogy "nyugi keszul a TES VI, itt egy semmitmondo random teaser", mert egy, mindenki azzal baszogatta oket evek ota, hogy mikor jon mar, ketto, a FO76 "multiplayer only" resz kiverte a biztositekot szinte mindenkinel, foleg azok utan, hogy a Bethesda lenyomott egy "single player games arent dead" kampanyt. Egyelore maxium a vilagot es a kornyezetet rakjak ossze, nagyon korai, elokeszitoi fazisban van az egesz. 2022 elott nem nagyon latok ra eselyt, de ez is csak egy tipp.

    Egy a lenyeg, hogy a BE3-as TES nem olyan bejelentes volt, mint amit megszoktunk es ami utan fel-egy even belul jon a jatek.
  • Running
    #61
    A CoD motor is a 4-ig volt jó, azóta rókabőr. A nagy kiadók/stúdiók mentalitásával gondok vannak. Mondjuk ellenpólusként esélyt kapott egy Star Citizen, meg csomó másik játék.
  • molnibalage83
    #60
    3-4 év? A Cyberpunk-ot leszámítva az első bejelentéstől 1,5-2 éven belül még a lassabb fejlesztések is meg szoktak jelenni. Az én tippem az, hogy 2019 nov táján jön, ahogy a Skyrim 2011-ben. Persze ez csak tipp, de érdemes a múltat is megnézni.

    Skyrim was first announced at the Los Angeles Convention Center in Los Angeles, California, on December 11, 2010,

    It is the fifth main installment in The Elder Scrolls series, following The Elder Scrolls IV: Oblivion, and was released worldwide for Microsoft Windows, PlayStation 3, and Xbox 360 on November 11, 2011.


    11 hónap volt. Gondolom nem a nyári uborkaszezonban fogják kiadni.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.11.12. 09:54:34
  • Palinko
    #59
    Call of duty is ezt csinálja, meg az új motorok szerinted miből fejlődtek ki? Mivel nekik nem kell minden évben kiadni, megcsinálhatnák nagyon jóra is ezt a motort, de valszeg spórolós lesz és ezen is látszik majd a kor abban egyezek.
  • PiszkosFred
    #58
    Reszemrol nagy ostobasagnak tartanam 2018-ben ezt igy kijelenteni, hiszen a jatek varhatoan 3-4 ev mulva (optimista tipp) fog megjelenni, addig pedig sok minden tortenhet. :)

    De, az teny, hogy az utobbi FO es TES jatekok animacioja bar fejlodott evrol evre, de nem olyan mertekben, mint ahogy az elvarhato lenne a tobbi felhozatalt illetoen, igy van ra esely, hogy esetleg nem eri el az adott kornak/evnek megfelelo szintet.

    Ennek ellenere en bizok benne, hogy a Starfieldet nem veszik felvallrol es mivel uj IP-rol van szo (amit nem ad el a neve egyelore), picit odateszik magukat technikai oldalrol is. Amibol pedig profital(hat) a TES VI. is.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.11.12. 09:11:59
  • molnibalage83
    #57
    Ez azt jelenti, hogy mondjuk a 2015 óta megjelent TPS és TPS RPG játékok mozgásaira és arcanimációra nem is számítsuk? Tehát a táj szép lesz, de amolyan "bábu" mozgásra lehet számítani?
  • PiszkosFred
    #56
    Itt van peldaul a mostansag habzo szajjal szidott FO76. Nekem bejon az osszhatas, a hangulat, a grafika meg hagyjan, de amikor meglatom futni a karaktert TPS nezetben, fogom a fejem, hogy baszdmeg, ez mar 2010-ben is gaz lett volna. Ez, es ehhez hasonlo aprosagok azert ki tudjak zokkenteni az embert.
  • Running
    #55
    Biztos én vagyok hülye, hogy nem értem. Annyi pénz van mögöttük, hogy bármire képesek lehetnének, erre egy régi szar motort toldoznak foltoznak 10 éve. Skyrim-nél el kellett volna engedni. Ez már szánalom a köbön. Nem baj, a fanok majd megmagyarázzák, hogy nem a grafika és az animáció a lényeg, hanem a hangulat, amiben igazuk van, de attól még gyötrelem a hozzáállás, ahogyan ezek a cégek hülyének néznek mindenkit.
  • PiszkosFred
    #54
    Ennyire. Egy oskovulet, hiaba fejlesztik a Morrowind ota, minden jateknal latszik, hogy nagyon oreg mar.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.11.12. 08:14:22
  • molnibalage83
    #53
    Ennyire elavult ez a motor?
  • PiszkosFred
    #52
    A Starfieldet se hagyd ki :)
  • Running
    #51
    A Fallout 4-el, a Fallout 76-al és akkor aTESVI-al is megspóroltak, megspórolnak nekem egy 20 ezret. Ez is valami.
  • molnibalage83
    #50
    Rövid hír.
  • Zozo0122 #49
    És mit szólok ahhoz, ha így írom le: The Elder Scrolls VI: AkaVIr ? :)
  • Zozo0122 #48
    Olvasd el mégegyszer az egész hsz-t, igazából erre benne van a válasz.
  • molnibalage83
    #47
    Khöm... Felüdülés volt azért erdőben járni. Egy idő után nagyon egyhangú volt. A Gothic 3 ebből a szempontból jobb, csak ott meg a sivatag lett (igazából az egész térkép) indokolatlanul nagy és üres. Viszont volt minden, mi szem szájnak ingere.
  • Carmang
    #46
    Skyrim nagy része hó, meg hegy, mégis tudtak belőle értelmes terepet csinálni. Miért ne lehetne Elsweyr-t is rendesen megcsinálni?
  • Palinko
    #45
    Sivatagról inkább az Assassin Creed Origins kéne beugorjon, mint a 12 éves Gothic 3... Nehogy hitvita legyen ebből! Nem az érdekel, hogy most kinek melyik tetszik meg szerinte melyik a jobb, csak azon egyszerű objektív szempont miatt írtam hogy az Assassin Creed sivatagi pályatervezése az elvárás egy modern játéktól.

    Elsweyr szerintem kicsi, bár tudom ez relatív, mert megcsinálhatják azt az alakot rohadt nagyba is, de azért fura lenne ha a Skyrimhoz képest kétszer akkora világ lenne közben meg a térképen csak fele akkora Elsweyr. High Rock megint nem sokkal nagyobb meg eléggé elnyújtott. Viszont ha szakítanak a hagyománnyal és két tartomány is érkezne pl Elsweyr Valenwooddal (ez lenne akkora kb mint Skyrim) vagy Hammerfell High Rockal (ez meg akkora kb mint Morrowind).

    Akavirról annyira nem tudok semmit. Talán még hiba volna oda menni. Ugye volt ilyen fan álom, hogy majd mindegyik régióról kiadnak egy külön játékot és akkor a végén egybegyúrják az egész kontinenst és lesz egy ilyen hatalmas jó hosszú valami, de szerintem azt már nem fogjuk megélni :D Viszont jól hangzik, csak nem ekkora 5-6 évente kéne jöjjön az új rész (pláne nem így mint amennyi a Skyrim óta eltelt) hanem több stúdióval megoldva max 2-3 évente jöttek volna akkor tényleg meg lehetett volna csinálni. Aztán válthatnánk kontinenst, de szerintem még Tamrielben van tartalék. Vagy ha most a 6-ra nagyot vállalnak és ez lesz az a rész ami az egész kontinenst lefedi az buli lenne, de soha nem fejeznék be :D