116
Jurassic World Evolution
  • hawkie22
    #75
    El leszünk látva dínós játékokkal. Jön elvileg ezévben a Prehistoric Kingdom, aztán JWE 2, még talán az is lehet, hogy a JWE 2 hamarabb is jön, mint a másik. Szóval el leszünk látva jól, nekem mindkettö a Steam-es kívánságlistán van, az elsö résszel sokáig elszórakoztam, de hiányzott pár épitkezési lehetöség, ami pl. a Planet Zooban megvolt, így arra váltottam. Aztán idöhiány miatt azt is abba kellett hagynom, de a JWE 2-t biztos, hogy elö fogom venni, a PK pedig a jégkori állatok miatt érdekel, mint pl. kardfogú tigris, mamut meg ilyenek. :)
  • FrezeR
    #74
    Szuper!
  • hunbalee
    #73
    E3 2021: Folytatódik a Jurassic World Evolution

    Új mechanizmusok és kihívások
    Teljesen új sztori
    Átalakított és bővített sadbox rendszer
    Repülő és vízi állatok
    A szigetek helyett a szárazföldön kell helytállnunk. Változatos éghajlatokkal.

  • Ironman2
    #72
    Ingyen van a játék az Epic Games-en Jan.7-ig!
  • Alanw
    #71
    Olcsobb lett...
  • FrezeR
    #70
    Új DLC közeleg.

  • FrezeR
    #69
    Tapasztalt valaki olyat, hogy a játék rendszeresen és igen gyakran kifagy? Mert nálam ez a helyzet és nem tudom, hogy miért. Van amikor elmegy fél/egy órát is gond nélkül, de utána kb 10 percenként teljesen lefagy, sőt van amikor kék halálig nyírja a Win-t. Elég idegsítő, mert nem tudok rendesen játszani vele. A játékom eredeti, a legújabb javítással "felszerelt".
  • FrezeR
    #68
  • Yag
    #67
    Valószínűleg erre fogják majd a DLC-ket kiadni, hogy mire megunnák az emberek addigra legyen újdonság. Mindaz amiről eddig azt írtuk, hogy hiányzik, esélyes hogy MOD vagy DLC formában megvalósuljon. Kellenének bele még repülő állatok, meg vizi "szörnyek". Az ahha faktor fontos de ennyi erővel bármi megunódik egy idő után. A kérdés az hogy 10-20 óra vagy 100-200 után. Lepörgettem pár sandbox videót és láttam hogy páran jól elszórakoznak a korlátlan építkezésekben. Igazából a megépítem - megmutatom apropóját értem. Ha magamnak építenék ennyit, valószínű a közepén megunnám és nem lenne befejezve. De születtek nagyon szép elképzelések és kedvet is kaptam megépíteni egyik másik elgondolást. Érdekes dolog ez. Ami egyik embernek már unalmas addig mások jól elvannak ugyanazzal. Jobbára csak a képzelet szab határt. Na meg a szabadidő :)
  • yossarianHUN
    #66
    Az a baj, hogy a játék elveszti a vonzerejét, miután az ember kifullozza az összes parkot, és megszerzi az összes fosszíliát. Nekem kicsit csalódás volt, hogy a T-rexnél kisebbre csinálták meg a Giganotost, jó kis hűhafaktort adhatott volna a Rex megszerzése után, így kicsit hamar eldurrogtatja a puskaport a játék. Na de evvan, a Velociraptorról is tudni már egy ideje, hogy térdig érő kis vacak volt, gondolom nem kell 100%-os paleontológiai pontosságot várni a játéktól/filmektől. Még egyébként a Carcharodontosaurus lehetett volna jó kis adalék, asszem az volt még ilyen dög nagy melák, de sajna nem került be.
  • Yag
    #65
    Négy darab Strutomimus már garantált bevétel. Onnan már csak arra kell figyelni, hogy a kiadások ne legyenek magasak és a bevétel szinte mindig pozitívban marad. Az egyik szigetemen 65milla környékén gyűlt össze. El se lehet költeni. Már ott tartok, hogy drága növényevőket eresztek a ragadozók területére és azzal szórakoztatom a közönséget. Ha egymással küzdenek addig sem piszkálják a kerítést.
    Challenge-et próbálta már valaki ? Olyan mintha egyből sandbox lenne ...
  • yossarianHUN
    #64
    Én eladtam a meglévő épületeket, és a pénzből építettem egy kifutót egy Triceratops-szal. Megéri őket első dinóként tartani, génmanipulált bőrszínnel elég olcsók a ratingjükhöz képest. A másik ilyen gazdaságos választás a Ceratosaurus, érdemes beruházni egyre amint van pénz rá és a kifutójára.
  • yossarianHUN
    #63
    Nekem nem tűnt fel, hogy adna bármilyen bónuszt a növényevők és húsevők együtt tartása azon kívül, hogy kevesebb elkerítést kell építened. Én külön tartom őket, de húsevőknél helytakarékossági okokból egybe szoktam dobni a T-Rex méretű culákat és a raptortermetűeket, ezek tuti megvannak egymás mellett vérontás nélkül.

    Egyébként már a középtermetű növényevők se vacakolnak, kísérletképpen összedobtam egy Giganotost a Stegosaurusokkal, egyet megevett, de a legközelebbi próbálkozásánál csúnyán szájbacsapta az egyik Stego.
  • Yag
    #62
    A permakultúra híve vagyok. Együtt tartok növényevőket húsevőkkel, természetesen méretarányosan.
    A gigászi növényevőket nem támadják a kisebb ragadozók így "jól" elvannak egymás mellett nyújtva a látványosságokat.
    Viszont. Arra nem számítottam, hogy a Creatosaurus nekimenjen egy Tirexnek amit történetesen le is ölt. Na nem elsőre de ötödik-hatodik próbálkozásra már sikerült neki. Azt sejtettem, hogy egy Triceratops símán áldozata legyen egy Tirexnek de arra nem számítottam, hogy egy Styracosaurus lenyomjon egy Tirexet vagy Creatosaurus-t. De még egy Velociraptor is felsült a Dilophosaurussal szemben. Génmodosítás ide vagy oda jobban oda kell figyelnem majd mert az előre elkönyvelt győzelmek nem is annyira biztosak :)

    Véleményetek szerint a monokultúra vagy a permakultúra hozza gyorsabban a pontokat ?

  • mate23
    #61
    Hi
    Srona szigeten entertainment missoin a spinosaurus meg van a riting amit kernek es nem pipalodik ki!!!
    mi lehet a gond?
  • hawkie22
    #60
    Ez mindenkinekigy van, a "sztori" szerint így haladsz. Én asszem ezt úgy oldottam meg, hogy eladtam mindent, amit csak lehetett, majd építettem egy kis kifutót, ahol Gallimimusokat gyártottam. Egy kis idö múlva már pluszban leszel.

    Nekem most szabadság miatt elég nagy kihagyás volt, de jövö héttöl megint belevetem magam, kell az az Indoraptor. :) és még a többi dínóm közül se mindegyik 100%-os DNS-ü.
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2018.07.14. 15:49:34
  • Vesporigo
    #59
    Sziasztok!

    Én is megvettem a játékot elővételben, apránként játszogatok is vele. Már a második sziget is kész, most megyek a harmadikra, de amint átmentem, az fogadott, hogy semmi pénzem, még mínuszban is vagyok (kb -900000$ van), se fossil center, se research center, se dínók, semmi. Semmit nem tudok eladni, hogy legyen némi pénzem, szóval teljesen tanácstalan vagyok. Ti is belefutottatok ebbe a harmadik szigeten? Hogyan induljak el egyáltalán?

    Egyébként a játék hihetetlenül magával tud ragadni, órákig képes voltam a kis parkomat igazgatni. :)
  • Tikal #58
    Szintén.

    Elkezdtem játszani a Prison Architect-tel helyette. Na ez management játék, hardcore :)
  • hawkie22
    #57
    Azt kell mondjam, hogy az igazi móka a sandbox szigeten lesz. Ott szabadjára engedhetjük a fantáziánkat. Egyelöre csak két keltetöm van ott, egy nagy karám benne Gyrosphere-el meg egy hosszú bevásárlóutca minden jóval, van 10 növényevöm, de még rengeteg-rengeteg helyem van, csak most idöm nincs. :) Majd valamikor folytatom. Addig meg ötletelek majd, mit hova tegyek.
  • Láma!
    #56
    én még nem vettem meg... de nagyon szemezek vele... megvárom amíg kicsit olcsóbb lesz, vagy ilyesmi, mert nagyrészt dicséretet olvastam róla, meg azt hogy ennyit nem ér, akármilyen jó.
  • Árnyvadász
    #55
    Harmadik szigeten vagyok 2.5 csillaggal. Szeretném folytatni és persze eljutni az utolsó szigetig, meg utána a sandbox pályára is átmenni, de ez legfeljebb augusztusra lesz meg. Most más dolgom van.
  • hawkie22
    #54
    Játszik még valaki a játékkal vagy már befejeztétek? :D Isla Sornán elég neccesek a Missiönök, pontosabban sokáig tartanak. De most már végigcsinálom, kellenek a fejlesztések Isla Nublarra. Viszont az 5 csillaggal a szigetek többségén bajaim vannak, lehet, hogy újra kéne kezdenem öket. :)
  • gebali
    #53
    Nem is kell bele multi.
  • hawkie22
    #52
    Lehet, hogy igazad lesz, de nekem már megérte, mivel legalább 50+ órát belefogok rakni a játékba. 1 dollár/óra vagy még kevesebb megéri sztem a játékért. Egyébként nem is tudom, hogy lehetne ebbe multit berakni.
  • gebali
    #51
    Nekem nagyon sok jel arra mutat, hogy ez egy tie-in a JW 2-höz, azokat meg tudjuk, mennyire szokás támogatni :\ Tudom, a Frontier nem erről híres, de ez egyelőre inkább tűnik egy pénzes hakninak, mint olyan játéknak, amire építeni akarnak a jövőben. Amíg nem mond semmit a csapat, addig nem nagyon reménykedek másban.
    Utoljára szerkesztette: gebali, 2018.06.16. 08:55:17
  • hawkie22
    #50
    Nincs, viszont annyi minden lehetöség van a programban, nem hiszem, hogy ennyi lenne.
  • gebali
    #49
    "És biztos, hogy hamarosan jönnek a DLC-k, patchek, javítások, miegymás a programhoz."

    A Fallen Kingdom DLC kivételével van már erről bármi hivatalos vagy félhivatalos információ?
  • hawkie22
    #48
    Jó kérdés.
    Egyébként szerintem megéri a játék. Jelenleg 30 óránál járok vele és Isla Nublaron (a sandboxos sziget) még nem is voltam. Nincs meg még az összes dínó, ráadásul még nem mindegyik 100%-os DNS. Emellett van egy rakás küldetés még, illetve "jutalom" a küldetésekért (különféle épületek és dínók), amiket még fel kell oldanom, mint ahogy eddig nem mindegyik ásatási helyen voltam. Szóval van még mit csinálni.
    Most vagyok az 5. szigeten, Isla Sorna, ami sokak szerint az egyik legnehezebb az 5 közül. Itt, ha ügyesen csinálod, akkor helyböl van 9-14 Stegosaurusod már az elején, plusz egy Spinosaurusod, ami rengeteg pénzt spórol neked. Mivel van az elejétöl fogva ACU Station-öd, így csak karámot kell csinálni a Stegoknak meg a Spinonak. Nekem sajna kinyírták a Stegok a Spinosaurust, így csak a növényevök maradtak. Jelenleg 4 milla van a bankban, 3 nagy karámom van, összesen 20 dínóval 6 különféle fajból és most "gyártom" az elsö húsevömet (Gigantosaurus). De a küldetések elvégzése még bele fog kerülni 10-12 játékórámba biztosan. És mivel az eddig szigeteken nem sikerült még megcsinálnom az 5 csillagot (az is ad változtatható szín-DNS-t a dínókhoz), még azt is meg kéne valahogy csinálni. :)

    Majd ha minden dínó 100% és megvan minden épület és fejlesztés, akkor megyek át sandboxozni Nublarra. Addig meg csak teszem bele a játékórákat. Azt kell mondjam, hogy egy játékért, amibe 50+ órát teszek, arra szvsz megéri az 50 dollár/euró. És biztos, hogy hamarosan jönnek a DLC-k, patchek, javítások, miegymás a programhoz.
  • MekNzi
    #47
    Szerintetek mikor törik fel? Az operation genesist is imádtam kis szarosként még ps2-n is toltam, ezzel is nagyon játszanék, csak úgy vagyok vele, hogy only singleplayer játékot, amihez semmi pluszt nem tesz hozzá, ha eredetiben van meg, nem veszek meg, ennyi pénzért meg még inkább elgondolkodtató.. de ha nem lesz más megoldás... :D
  • hawkie22
    #46
    Gondolkodtam rajta, lehet, hogy nekiállok, csak meg kéne találnom a szövegfájlokat.
  • Tikal #45
  • Norbertboy
    #44
    Magyarítást tervez valaki?
  • hawkie22
    #43
    Igen, úgy van, hogy ha valamit kifejlesztesz, onnantól az összes szigeten elérhetö. Én úgy szoktam csinálni, hogy az új szigeteken felépítem Research Center-Fossil Center-Expedition Center (ebben a sorrendben), majd visszamegyek az elözö szigetre, ahol pénzem van, elindítom a fejlesztéseket, meg elküldöm expedícióra a csapatokat, majd vissza a másik szigetre. A fejlesztések szépen elkészülnek, viszont az ásatások alatt talált kövek és egyéb dolgokat meg az új szigeten adom el, abból is elég szépen jön az elején pénz.
    A Gyrosphere a 3. sziget utolsó fejlesztése, viszont ha megvan, akkor igencsak megdobja az érdeklödést a park iránt. Nekem mindkét nagyobb növényevös ketrecemben van a mostani szigetemen. A vasút is jó dolog, én mostani szigeten úgy csináltam, hogy a térkép közepén két megálló van (egyik az egyik, másik a másik irányba), 1 megálló északon a húsevöknél és 1 megálló délen a növényevöknél. Ennél több nem kell, és le van fedve vele a teljes sziget.

    Nekem is tetszik a játék, nyilván vannak hibái, de nem hiszem, hogy ezek a jövöben ne lennének javítva esetleg átdolgozva. És DLC-ként biztos, hogy kapunk még dinoszauruszokat. Én egyelöre a repülö dínókat hiányolom, meg mondjuk lehetne vízi dínó is (a 3. szigeten van egy nagy tó, oda tökéletes lenne). Hely szükében még nem voltam, de szerintem ezen is fognak a jövöben változtatni.

    Én most visszamentem az elsö szigetre, mert észrevettem, hogy több épület is hiányzik, amik Science-s és Security-s szerzödésekkel oldhatók fel (na igen, az elején túl gyorsan átmentem a 2. szigetre, nem figyeltem oda mindenre :))

    Fél-off: a 3 éves fiam, amióta fent van a játék és látta, hogy mivel játszom, azóta csak a dínókat akarja nézni. :) Szóval kis ismeretterjesztésre is jó a játék.
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2018.06.13. 23:38:15
  • Árnyvadász
    #42
    Értem, köszi a segítséget. Végül csak folytattam és elég jól haladok, a második szigeten. Velociraptorok DNS mintáit gyűjtögettem, majd nekik akarok egy külön karámot berendezni. Viharvédelem és búvóhelyek megvannak, meg az alap épületek amik a kutatás-fejlesztéshez szükségesek. Pénzzel nagyol jól állsz, én itt a második részen még épp, hogy nyaldosom az 500 ezret, de majd idővel persze fel fog ez menni. Azon gondolkodom, hogy a vasutat kifejlesztem. 2 millióba kerül, de ha megvan, akkor lehet az első szigeten is fel tudnám építeni. Legalábbis gondolom úgy működik a rendszer, hogy ha már egy épülettípus vagy fejlesztés kész, akkor azt minden szigeten használni lehet.

    Az első szigeten meg van bőven pénz és talán még több látogatót hozna. Meg kéne a Gyrosphere is, csak az nekem még nem elérhető. Már csak a látvány miatt is. Minden esetre nagyon jól összerakták a játékot. Szerintem kihozták belőle azt amit lehetett. Kellően összetett, egész jól kezelhető, de nem is túl bonyolult. A gazdasági része is jópofa, a pénzt hozó épületeknél elég csak a csúszkát belőni az optimális profithoz és utána már a maximális bevételt hozza az adott épület. Étterem, boltok stb.

    Azt viszont megfigyeltem, hogy a kameranézet váltogatja magát, attól függően éppen mit tekintettem meg. Nem tudom van e alapnézet visszaállításra gomb, de idővel visszaáll izometrikusabb nézetre. Csak az szokott zavarni, ha nagyon felülnézetesen marad.
  • hawkie22
    #41
    A végtelen pénzes szigetre (Isla Nublar) nem érdemes addig menni, míg a másik öt szigetet meg nem csináltad. Amiatt, hogy csak addigra lesz minden kifejlesztve, minden dínó megszerezve.
    Nekem most lett meg komplettre a 3. sziget, 50 milla van a bankban, de csak 4,5 csillagon állok. Az elsö sziget után már nehezebb elérni az 5 csillagot.

    A Triceratops helyett Styracosaurust vagy Torosaurust javaslok. Nekem egy karámban van 3 Diplodocus, 4 Styraco- és 4 Torosaurus és vidáman elmászkálnak a Gyrosphere-s golyócskák mellett. :) Húsevöknél egy karámban egyféle dínó legyen és figyelj oda, hogy a Social értékük a kékben legyen. Pl. T-Rex egyedül szeret lenni, ha ketten vannak, egymásnak esnek. Raptoroknál 4 és 6 közötti egyedszám kell, Deinonychus 5-7, Dilophosaurus 4-6, Ceratosaurus 3-4. A többi húsevöt még nem próbáltam ki.
    Egyébként növényevöknél se mindegy, milyen fajokat raksz össze egymással. Maiasaurusok nagy csapatokat szeretnek, Gallimimust és más futódínót nyugodtan berakhatsz nagy tömegben, de pl. Parasaurolophus, Nodosaurus vagy Corythosaurus nem szeretik a nagy tömeget, elöbb-utóbb nekiesnek a kerítésnek és onnantól vagy elkülöníted öket (helyhiány miatt nehéz a késöbbiekben) vagy eladod (én ezt szoktam tenni a renitens egyedekkel).
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2018.06.13. 22:54:34
  • Árnyvadász
    #40
    Első szigeten meglett az 5 csillag. Két újabb sziget is megnyílt. Az egyiknél végtelen pénz van, de én a másikra mentem, ahol a viharos időjárás van. Az első szigeten már meglett a viharvédelmi épület így azt csak le kellett rakni. Majd innen folytatom. Az első szigeten 18 millió dollár bevételem volt. Mindent beépítettem amit lehetett.

    Valóban nagy területet lehet kialakítani a dinóknak. Sajnos a húsevők elég gyakran egymásnak esnek és figyelni kell rájuk. A növényevőknél a triceratopsz-okkal van hasonló probléma, de kevésbé súlyos kimenetelű. Növényevőkből sok dinó is lehet együtt. Nekem kb. 20 volt. Nem igazán volt különösebb problémám. Húsevőknél viszont ahogy lesz 5-6, biztosan kicsinálják egymást.

    Próbaképpen betettem közéjük nem ragadozó egyedeket is, de felesleges volt. Megették mindet. :)
  • hawkie22
    #39
    Én a 2. szigeten akartam megcsinálni az 5 csillagot, hogy meglegyen a 2. ásatási csoportom, de megakadtam 4,5 csillagon. Egyébként tényleg van mindig mit csinálni.
    A terület terén kinek mi számít hatalmasnak vagy éppen kicsinek. Eddig egy szigeten se volt helyproblémám. Nyilván, ha mindenhol minden dínót ketrecbe akarsz dugni, amit megtaláltál, akkor egész Európa nem lenne elég a ketreceknek. Most a 3. szigeten úgy csináltam, hogy a középsö részen van a sugárút az üzletekkel, északra 3 karámot alakítottam ki úgy, hogy a keltetö középen van és az elötte lévö kis ketrecböl nyílnak külön kapuk a nagyobb karámokhoz, egyikben van 6 raptor, a másikban 1 T-Rex, a harmadikban meg 3 Deinonychus. Ennyi a húsevö-állomány a parkban. Délen meg van egy kisebb karám, ahogy Gallimimusok, Edmontosaurusok és Parasaurolophusok vannak, valamint még délebbre egy ketrec a Diplodocusoknak (2 db). Brachiosaurusaim is voltak, de miután folyton rongálták a kerítést, így eladtam öket. Még délebbre van még egy nagy zöld terület, oda tudnék még telepíteni 2-3 kisebb karámot, de egyelöre elég ennyi is, minden eddig elérhetö fejlesztés kifejlesztve, most gyüjtögetem a fosszíliákat, hogy minden eddig megszerzett dínó 100% DNS-el legyen (van 21 db különféle felfedezett fajom eddig). Még hátravan ezen a szigeten a Science és Entertainment Mission, a Security már megvan. Szóval van még mit csinálni. 15+ milla a bankban, 3,5-4 csillag között ingadozom.

    P.s.: ha úgy csináljátok, vagy hasonlóan, mint én, akkor a 3. szigeten, meg úgy általában is, érdemes a húsevök ketreceihez saját ACU és Ranger állomást építeni, mert egyébként nagyon sokáig tartana az út a ketrecekhez.
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2018.06.13. 21:03:31
  • Tikal #38
    most nézegettem videokat, egész nagy területeket le lehet zárni a dinoknak. szóval lehet map-enként változik
  • Caliph
    #37
    a panasz,h kicsi a beépíthető terület mennyire valós? mert adná magát a hatalmas karám,pl egy rexet ne akarjunk 2 háznyi helyre zárni,lehet a program szerint jól elvan,de engem tuti zavarna hogy a karám a fejétől a farkáig ér :D
  • Árnyvadász
    #36
    Ma kezdtem el, kora délután vettem meg. Az első sziget végeredményben készen van, majdnem 4 csillagom van. Átmehetek a másikra, sőt úgy néz ki át is kéne, mert itt nem igen lehet már sok mindent csinálni. Bár lehet megcsinálom az 5 csillagos értéket. Pénzem van, több mint 5 millió dollár, ebből bármire futja itt.

    A játék jó lett. Meglepően jó. Tényleg van mindig mit csinálni és nagyon szépen néz ki. Megyek is vissza.

    Tikal: Nem olcsó (érthető okokból), de megéri. Vagy várd ki a törést. (Én nem vártam ki, mert most szabin vagyok, most tudok vele foglalkozni, van időm. Jövőhéttől már csak a szokásos késő este leülős lenne, az meg halott ügy. Inkább beruháztam rá.)