116
Jurassic World Evolution
  • Tikal #35
    Én még nem tudtam eldönteni, hogy megvegyem e :D
  • hawkie22
    #34
    Csak én játszom a játékkal a fórumozók közül? Elakadtam a 3. szigeten (Isla Pena), csinálom a Science Mission-t, kikeltettem egy Diplodocust és egy Velociraptort, beraktam öket a ketrecükbe, de a küldetés második felével gondjaim vannak. Jár már itt valaki? Ti hogy csináltátok meg? Hogy tudom elérni, hogy kikerüljenek a komfortzónájukból? Mert akármit csinálok, a 3 perces számláló meg se mozdul, pedig az kéne a küldi befejezéséhez.
  • hawkie22
    #33
    Jaja, jobb, ha bekalkulálod, mert akár akarod, akár nem, elöbb-utóbb megtörténik. Az elöbb megint kiszabadult mind az 5 raptorom, mire befogtam öket, addigra megöltek 20-25 látogatót. :)
    Most az 5 csillagra gyúrok a 2. szigeten, mert akkor kapok egy második ásatási csapatot. Kicsit gyorsabban menne akkor a DNS-szerzés.
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2018.06.12. 23:17:28
  • FrezeR
    #32
    Köszi a válaszokat, bár ahogy írod hawkie annak alapján nekem úgy tűnik, hogy ezt előre be kell kalkulálni a költségvetésbe, mert úgyis megtörténik :)
  • Tikal #31
    bírósági per, vagyis pénzlevonás
  • hawkie22
    #30
    Eddig úgy vettem észre, hogy nincs érte szankció, bár a föképernyön, ahol összegzi a játék a dolgokat, büdzsé, küldetések, stb., ott van egy olyan sor, hogy bírósági perek. Egyelöre mondjuk ritkán történt ilyen, lehet, hogy késöbb valaki majd csak beperel.
  • FrezeR
    #29
    Jár érte valami büntetés, vagy drasztikus negatív hatása van annak ha ilyen szökések/gyilkolások történnek?
  • hawkie22
    #28
    Kb. igen. :)
  • Kmarha
    #27
    Lényegében lejátszottad a film(ek)et :)
  • hawkie22
    #26
    Bocs, elnéztem, az a 15 óra csak 10. :)
  • hawkie22
    #25
    Én egyébként ott rontottam el kezdésnek, hogy rohantam a második szigetre. Utólag azt javaslom, szigetenként minden feloldható dolgot, amit a Science/Entertainmaint/Security ad, oldjatok fel, sokkal könnyebb lesz a következö szigeten.
  • hawkie22
    #24
    Most volt egy igencsak kellemetlen helyzet, amikor egy nagy vihar kellös közepén valaki szabotálta az elektromos rendszert, az összes erömüvem leállt, elszállt az elektromos kerítésekböl az áram, majd kiszökött 3 Ceratosaurus, 3 Raptor és 1 Dilophosaurus. Nem volt jópofa ezeket mind befogdosni. :) A vendégek meg menekültek, amerre tudtak, meg aki a bunkerbe be tudott jutni idöben, annak jó volt, a többiek közül igen sokan elhullottak. :)

    Az tök jól van leanimálva, ahogy a nagyobb húsevök egészben lenyelik az emberkéket.
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2018.06.12. 19:41:33
  • hawkie22
    #23
    15 óra játék után azt kell mondjam, nem kell hozzá agysebésznek lenni. A pénzügyi menedzselés abból áll, hogy az éttermekben, boltokban beállítod, hogy mit adjanak el, mennyiért és hogy a személyzet 1 és 5 fö között legyen (ettöl függ, hogy a bolt hány vásárlót tud kiszolgálni, nekem jelenleg a 2. szigeten minden boltom max személyzettel megy).
    A többi menedzselös rész inkább abból áll, hogy odafigyelsz, hogy ne verd el idejekorán a pénzed, mert akkor igencsak hosszú játéknak nézel elébe. :)

    Eddig élvezetes a játék, most nyílt meg a 3. sziget, de még nem mentem át, pedig a további fejlesztésekhez kell majd.
  • Tikal #22
    Nehéz a menedzselős része vagy tényleg könnyű és felszínes?
  • hawkie22
    #21
    Növényevöket mindig minimum 3-4-et telepítek egy karámba és legalább 3 különféle fajtát. A területhez csak annyit, hogy Isla Matanceros-on tényleg lehet, hogy szükös a terület, de én még nem jutottam el oda, hogy akadályozott volna a terület kicsinysége. Isla Sorna-n pedig szerintem azért ki lehet élni magad. Isla Nublar viszont tényleg kicsi lesz a sandbox-hoz. De mint mondtam, még csak a 2. szigeten járok, a dínóknak is csak az egynegyede van meg, a fejlesztésekröl meg ne is beszéljünk, szóval még változhat a véleményem. :)
  • Tikal #20
    Érdekes hogy neked a hatalmas területek jött át, míg minden review megemlíti, hogy eléggé le van korlátozva az építési terület..

    a növényevőkre is azt írták, hogy kell nekik a társaság, mert egy idő után begolyóznak, lehet még nem hagytad őket elég ideig egyedül.
  • hawkie22
    #19
    Na, 5 óra játék eddig. Ezalatt elértem a kezdö szigeten (Isla Matanceros) 4,5 csillagot, van 12,7 millám, 10 megtalált és "legyártható" dínóm, valamint egy jól müködö parkom. Még nagyon sok minden nincs kifejlesztve, mert ahhoz kell a többi sziget is.
    3 csillag elérése után megnyílik Isla Muerta, majd 4 csillagnál Isla Nublar.
    Isla Nublar egy különleges sziget, itt nincs pénzkorlát, nincsenek szerzödések, feladatok, itt csak sandbox van és azt használsz fel illetve építesz, amit csak akarsz, feltéve, ha a korábbi szigeteken feloldottad az épületeket/dínókat. Ergo akkor érdemes idejönni, ha már a másik 5 szigeten mindened megvan.

    Pro:
    - nagyon szép
    - a dínók animációja szvsz tökéletes, mind a növényevöké, mind a húsevöké
    - gyors, kevés töltési idö
    - sokféle épület
    - sokféle "fejlesztési" lehetöség a dínók DNS-t tekintve
    - igaz ritkán, de véletlenszerü "katasztrófák", kiszabadul egy-egy dínó, rátámadnak a vendégekre, stb. (én saját akaratomból engedtem ki a raptoraimat, tök jó móka volt)
    - hatalmas területeket építhetsz be szigetenként

    Kontra:
    - az elején nagyon sokáig csak 1 fejlesztöcsapatod illetve 1 kutatócsapatod van, nagyon lassítja a dínók megtalálását és kifejlesztését
    - a szigeteknek saját büdzséjük van, sajnos nincs az, hogy ha az elsö szigeten sok pénzed van, akkor azt a másik szigeten is használhatod
    - ha váltasz a szigetek között, akkor azon a szigeten, amit elhagysz, minden megáll addig, amíg vissza nem térsz oda (ergo nincs az, hogy akkor én most elindítok egy fejlesztést, aztán addig megyek másik szigetre építkezni)
    - ha nagyon sok pénzed van az egyik szigeten (mint most nekem), de még a többi szigeten nem jutottál annyira elöre, akkor megakadsz egy picit a játékban (ez nem biztos, hogy kontra, legalább tartósabb a játék maga, de jobb lett volna a közös büdzsé a szigetek között, mégiscsak egy cégröl van szó)
    - a "társasági élete" a dínóknak hagy maga után némi kívánnivalót. Eddig csak a raptoroknál vettem észre, hogy csapatban mozognak, a többi dinoszaurusz úgy el van magának. Még a növényevök se mozognak csapatban. Ha beraksz egy húsevöt egy növényevö mellé a ketrecbe, akkor biztos lehetsz benne, hogy elöbb vagy utóbb, de inkább elöbb egymásnak ugranak. Addig harcolnak, amíg egyikük el nem pusztul, ami jelentös dollármennyiségtöl szabadíthat meg téged.
    - nem lehet kommunikálni a vendégekkel, így nem tudod pontosan, hogy mit is szeretnének
    - az üzleti része az épületeknek elég szegényes beállításokkal rendelkezik (mondjuk a gyorsétteremben beállíthatod, hogy mennyiért adják el a cuccost, meg hány fös személyzet legyen, azt annyi)

    Élvezetes játék, ha viszont megakadsz, mert még nem tudsz fejleszteni vagy még nem értél el minden épületet, akkor jöhet egy kicsit unalmasabb szakasz. Én most itt vagyok. Várom, hogy a második szigeten is egy jól kiépített parkom legyen, hogy tudjak tovább fejleszteni. Az elsö szigeten jelenleg 30 dinoszauruszom van, ebböl 6 Velociraptor, 3 Ceratosaurus, 2 Dilophosaurus, a többi pedig Triceratops, Corynthosaurus, Edmontosaurus, Ankylosaurus, Dracorex, Struthiomimus. De a játékban elérhetö 36 különbözö dínó (plusz ha elövételben vetted, akkor még 5), szóval még nagyon az elején vagyok.
    Az igazi móka Isla Nublaron lesz a sandbox játékmóddal. :)
  • hawkie22
    #18
    Holnap meglessük, aztán majd megírom a véleményem, lesz idöm most két-három napot egyhuzamban tolni.
  • FrezeR
    #17
    Ráadásul ennyi pénzért amit elkérnek érte :/
  • Caliph
    #16
    ma ez a divat.early access,fizess hogy tesztelhess stb..majd fél év azt felpatchelik,mint azt a bizonyos rollercoaster 3 at :D

    és elszomorító ha tényleg szarul sikerült
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.06.11. 19:23:04
  • Tikal #15
    sajnos elég rossz kritikákat olvasni... nem elég mély a játék menedzselős része, és a sandbox is elég korlátozott, szó szerint nincs hely hova épitkezni. Azt nem értem, hogy itt egy fejlesztő, rengeteg tapasztalattal, és akkor letesz egy félkész játékot...
  • hawkie22
    #14
    Mától van elötöltés.
  • hawkie22
    #13
    Megvettem elövételben, de sehol sem találtam róla infót, hogy lehet-e elötölteni? Június 11-én még van jó sávszélü netem, június 12-én viszont 3 napig melóban leszek, ott nem tudom letölteni sávszél miatt, viszont játszani tudnék. :)
  • gebali
    #12
    Jo de a végére zseniális játék lett, ennyivel most is kiegyeznék.
  • Caliph
    #11
    és akkor is eltolták :D
    azért a remény megvan hogy 12 év alatt fejlődtek kicsit :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.04.07. 15:44:13
  • MerlinW
    #10
    Jé és tényleg. Akkor is 12 éves játék:)
  • gebali
    #9
    Ők csinálták azt is, ahogy a 2013-as Zoo Tycoont. Forrás
    Utoljára szerkesztette: gebali, 2018.04.07. 09:59:27
  • MerlinW
    #8
    Rollercoaster tycoon 3? Egyrészt 12 éves játék, másrészt azt nem ez a Frontier készítette. Planet Coaster-t csinálták ők.
  • gebali
    #7
    A Frontier-ra ez nem jellemző, helyette drága DLC-k vannak. De mondjuk ebben az esetben nem az alapjáték 60 euró, hanem a deluxe verzió, plusz öt dínóval.
  • Caliph
    #6
    ebbe bele se gondoltam,de biztos lesz eladó fosszília... hogy hamarabb legyen dínód...vagy buy only rex :D
  • Tikal #5
    jó és mit lehet venni dollárért, mert vártam és nem láttam hol lehet elbaszni a 10 dollárokat dinókra...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    vagy tanultak az Battlefront esetéből, és nem lesz ingame vásárlás? szinte el se hiszem, mert nagyon adná magát :)

    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2018.03.30. 16:39:15
  • Caliph
    #4
    szép,de remélem az ai is jó lesz,rollercoaster tycoon 3 ban is egy rakás patch kellett mire a vendég méltóztatott fizetni és beszállni az új dolgokba,addig csak lézengtek és nem vettek semmit :D

    megjelenés juni 12 elvileg
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.03.30. 16:16:34
  • gebali
    #3
    Én hihetetlenül várom!
  • FrezeR
    #2
    Gameplay:
  • FrezeR
    #1
    Június 12-én fog megjelenni a Jurassic World Evolution PC-re.

    Hivatalos oldal
    Jurassic World Evolution Official site





    Utoljára szerkesztette: FrezeR, 2018.03.30. 14:16:37