218
  • Maala
    #58
    Hmm? Megy Epic storeba? :-D
  • PiszkosFred
    #57
    Na, ugrott a steam, kivancsi vagyok a kovetkezo napok "reakcioira" :)
  • molnibalage83
    #56
    Okas, akkor én kivárom a nem early stage-t, azt meglátom mi lesz. Van játék dögivel anélkül is.
  • Maala
    #55
    Phoenix Pointból? Igen, ez még early access, ha úgy tetszik.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2018.12.05. 15:52:53
  • molnibalage83
    #54
    Na de a website 2019 év közepi kiadást említ. Akkor ez még most is csak early access?
  • molnibalage83
    #53
    Ok, köszi.
  • Maala
    #52
    Már elérhető. De aki nem steamen vette, hanem a mutantzero.com-on, azoknak dec1-étől volt elérhető a teljes kliens.
  • molnibalage83
    #51
    Ez a full release mit jelent? A hivatalos nem beta kiadás, amikor mindenki elérheti, az mikorra van belőve?
  • Maala
    #50
    PP-ben? Zárt béta van, csak az előfizetőknek, még van rajta mit hegeszteni.. :-)

    Mutant full open release holnap lesz.
  • molnibalage83
    #49
    Akkor még beta van vagy már open full release?
  • Maala
    #48
    Már van. Hmm, nagyvonalakban annyi, hogy egy "repülő" lesz egy csapat, de persze több csapatod is lesz majd később. A térképen a különböző frackciókhoz fűződő kapcsolatod javítása után tudsz újabb üzemanyagutántöltő állomásokat létrehozni, és így tudsz egyre távolabb menni... De ugye nem mindegyik frakció szereti, ha a másikkal jóban vagy... Stb.

    Más?
    Kijött a Mutants: Year Zero is (dec 1-én kapták meg, akik megvették előre), nagyon kellemes, bár Very Hardon belekezdve fogynak azért a medkitek. :-(
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2018.12.03. 16:10:09
  • molnibalage83
    #47
    Eddig milyen az UFO-hoz képest? Van már strat térkép is?
  • Running
    #46
    HOENIX POINT - Backer Build 3 Gameplay | Geoscape Gameplay, Roster Management, Squad Based Tactics
  • Running
    #45
  • Maala
    #44
    Van.
  • molnibalage83
    #43
    Bárkinek van early access?
  • Maala
    #42
    Ha már XCOM-klónok, akkor ma találtam rá erre... Május 1-én tuti megveszem, FANTASY XCOM? Jöhet. :-D

    A PP pedig 3 nap múlva játszható az első backer builddel. :-)

    Szóval jönnek majd az élmények, jövő héten szabiii. :-P
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2018.04.28. 14:30:23
  • Running
    #41
    Mondjuk jó lenne, ha egyszer lenne olyan, hogy az idegenek bolygóját foglaljuk el, próbáljuk meghódítani. :D
  • PiszkosFred
    #40
    Varjuk meg azert, hogy a PP-ben ez hogy fog kinezni! Ki tudja, hatha erkezik az "ujito szandek" gyumolcse :)
  • molnibalage83
    #39
    A taktikai részen valóban csak csiszolni lehet, de a bázismenedzselős részsén ez nagyon nem igaz. Csak az ipar újító szándéka kevés.
  • Running
    #38
    Csak készüljön el egy új és jó xcom játék, nekem annyi elég, eget rengető újdonságokkal már nehéz lenne ebben a témában alkotni.
  • MuldR
    #37
    Mondjuk egy mai technológiájú Laser Squad-ért még nagyobb pénzt is fizetnék. Nem tudom miért nem csinálnak legalább egy remaket belőle. :(
  • molnibalage83
    #36
    A 2013-as TR is bejött, bár egyetlen régi TR-rel sem játszottam. Az első ős TR-t kb. 1 óráig toltam. Az igazából egy logikai játék volt, amit nem nagyon szerettem régen sem.
  • PiszkosFred
    #35
    > Nekem az első XCOM remake nagyon betalált és hozta a régi hangulatát.

    Egyetertek. A legjobb reboot, amivel en eddig talalkoztam (TR reboot mellett). Es ami "vicces", hogy a folytatas meg ezt is uberelni tudta, ami eleg ritka ebben az iparagban.
  • molnibalage83
    #34
    Igen, ezt kipróbáltam, amikor inkább pénzt áldoztam be repuért. Csak elveszteni két 600k-s vadászgépet a fegyverzettel nem mindig érte meg finoman szólva.

    Nekem az első XCOM remake nagyon betalált és hozta a régi hangulatát.
  • PiszkosFred
    #33
    Tobb bazisrol inditott kisebb vadaszgepekkel (raketakkal vagy torpedoval felszerelve) is le tudtal szedni barmit, csak nyilvan 1-2 megsemmisult kozben, de sebezte annyira az ufot, hogy a kovetkezo gep mar leszedte. De ehhez kellett, hogy egy idoben tobbet is el tudj inditani, ilyenkor jottek jol a kisebb helyorsegek/bazisok.

    En ertem, hogy nem ez a maximalista/profi/hatekony modszer, de hat ez van, en igy jatszottam, es sikeresen (a legtobb esetben eheh). Sosem voltam hive a millimeterre es grammra pontosan kiszamolt jatekoknak, ahol minden az optimalistol eltero dolog felesleges es ertelmetlen, sorry. :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.03.03. 11:50:44
  • molnibalage83
    #32
    Nem az bajom, hogy nem volt egyszerű - 16 évesen sem okozott problémát - , hanem hogy nem volt értelme...

    A radar felderítést növelhetted, de a nagyobb hajókat úgysem tudtad lelőni, ha több géped volt már lézer vagy plazmafegyverrel. A kisebb bázisd védelme meg katonákkal olyan sokba került, hogy meg sem érte, olcsóbb volt újraépíteni a bázist. A játékban a szűk km az volt, hogy mikor rakod össze az első új repcsit-t, amivel legalább a med size UFO-kat le tudtad lőni. Utána már lényegesen könnyebb volt.
  • PiszkosFred
    #31
    Izlesek es pofonok, ezen nem fogunk osszeveszni.

    En speciel szerettem ugy jatszani, hogy a fo bazisom mellett kontinensenkent fenntartottam egy kisebb bazist, egy (esetleg ket) hangarral, nemi szemelyzettel es vedelemmel (katonakkal es legvedelemmel), mert konnyebb volt onnan inditva vadaszni az ufokat, illetve a penzt is jobban adtak ho vegen, ha "jelen voltunk". Nyilvan nem volt egyszeru sok apro bazissal szorakozni, hiszen a loszertol kezdve az osszes felszerelesen at midnent neked kellett legyartani es logisztikazni, de mondom, en szerettem ezzel tokolni.

    A bazis epitesnek volt szerepe, mert ki lehetett ugy alakitani a "komplexum alaprajzat", hogy az ufokat tudtad terelni (tudhattad, hogy merre indulnak nagyjabol), illetve a katonaid is merre spawnolnak. Aztan persze kesobb jott a szokasos gond, tul sok technologia es keves hely a bazison, es akkor jottek az atepitesek, az egyszerusitesek, stb. En szerettem ezze is molyolni akkoriban.

    Hozzateszem, hogy azota eltelt 20+ ev, siman lehet, hogy a nosztalgia faktor megszepiti az emlekeket, nem tudom. Lehet, hogy most/ma mar a hajamat tepnem hasonlo esetben. Evek ota nem raktam fel a regi klasszikust friss elmenyert. :)
  • molnibalage83
    #30
    Az első klasszikus UFO-nak sok erénye mellett sok hibája is volt. A bázisépítgetésnek szinte semmi szerepe nem volt. 2-nél több bázisra nem volt szükséged. Repkedve felfedezhettél épülő alien base-t, de ez nagyon ritka volt és a hó végén, ha volt base, akkor felbukkant. A bázis betámadásnak is voltak érdekes mellékhatásai. Volt olyan védés, ahol több ezer eleriumot zsákmányoltam. Bug lehetett.?

  • PiszkosFred
    #29
    Hat, az egesz mufajt Julian teremtette a 80-as evekben, chaos es rebelstartolk kezdve a laser squadon at az elso xcomokig minden az o projektje, igy nagyon elterni nem fog a bevalt dolgoktol. :) Nekem speciel ez mondjuk elony, mert imadom a stilust.

    A harc az az xcom rebootjara nagyon hajaz, ketsegtelen, de hat bevalt recepten ne valtozassunk ugyebar.

    Viszont ha figyelted a kerdeseket es a valaszokat - ami miatt bosszus is vagyok, mert szeretnem mar videon is latni a dolgokat, nem csak igeretkent, de szerencsere mindjart indul elvileg az EA -, akkor az viszont mar boven lesz olyan dolog a jatekban, amely a regi xcomban volt, a rebootban nem (vagy csak csokkentve). Peldaul nekem marhara hianyzik a bazismenedzseles es teljesen szabadkezet nyujto epites, ami az elso reszben volt, a tobbibol kimaradt. Vagy a bazis vedelem, nem csak egyszer scriptelve, hanem folyamatos veszelyforraskent, mint regen. Illetve nagyon orulok, hogy nem az xcom reboot fele "pod" jellegu ufo spawn rendszert hasznalja, hanem az elso lepestol kezdve a hatterben dolgoznak es mozognak az ellenfelek, es bizony akar rajtunk is uthetnek.

    Hozzateszem, hogy a WotC kieggel felturbozott XCOM2-nel nem tudom, hogy lehet e jobbat csinalni, mert az egyszeruen zsenialis, de szamomra az is eleg, ha kapok egy jo jatekot amivel elleszek megint eveket.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.03.03. 11:16:32
  • molnibalage83
    #28
    Köszi. Hát, ez alapján sem látom a fantasztikusan nagy új dolgokat. Van benne queen. Nagy ügy... Ez egy nagyon durva XCOM másolás eddig, semmi több.
  • PiszkosFred
    #27
    Parancsolj
  • molnibalage83
    #26
    Remélem utólag is elérhető lesz, mert nem leszek otthon.
  • PiszkosFred
    #25
    Jaja, foleg a bazis menedzselesre vagyok en is kivancsi, de eddig csak annyit mondott mindig, hogy lesz.... es ennyi :)
  • Running
    #24
    Úgy legyen, a harcból már láttunk eleget, jöhetne bázisépítés, küldetések, fejlesztés, bármi.
  • PiszkosFred
    #23
    Multkor AMA-t neztem eloben Golloppal, remelem ezuttal tud tobb konkretumokat is mondani, mert eleg sokszor jott a "meg kialakitas alatt" valasz :)
  • Running
    #22
    Phoenix Point Livestream + AMA:
    2018. március 2., 13:00–14:00 PST

    Akit érdekel.

    /Nem, nem hiszem el, hogy ezekre valaki energiát pazarol, mármint fejlesztési időt. :D/
    Utoljára szerkesztette: Running, 2018.03.02. 12:58:03
  • PiszkosFred
    #21
    Az meg hagyjan, EZ a kemeny, mutans allatokkal a foszerepben (no comment). :)
  • Running
    #20
    Az kemény. :D
  • PiszkosFred
    #19
    Ha mar klonok, lesz/erkezik/terveznek par(at) :)