218
  • ttt1
    #98
    Siren azért elég hard főleg ,hogy 3-at is bead sima küldetések alatt is már dobálja , máshogy nem tud győzni a gyökér ellenem..
  • Papa01 #97
    Jah, elég frusztráló ez az egész, úgy ahogy van... uninstall lett a vége, és soha többet nem rendelek elő játékot. Majdnem 12 ezer volt ez a kalap szar. A savas kukac meg rohadjon meg... uhh.
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2019.12.10. 19:13:33
  • broman191
    #96
    Nem akarok egy jól felépített bázist elveszteni, szükségem van a tartalmára. Most még akár elviselhető is lenne a hiánya, de később sz0pás lehet a megnövekedett kutatási időkből és egyéb bónusz csökkenésből. A harcok közben pedig szerintem érthető hogy reflexből megy a quickload amikor vagy 3 lvl6-7 emberem is rendre missel a számukra optimális lőtávnál, a következő körben meg a gránátos ellen rögtön rájuk lő egyet azt' mindegyik kezéből kihullik a fegyver...mondjuk ilyen teljesítménnyel valóban ez jár...de hát nekik, nem nekem. :D Amikor kiadom a szögegyszerű parancsot de a sok magasan képzett idiótám nem képes végrehajtani, akkor nyilván egy olyan alternatív optimális kifejletet szeretnék látni amelyben kompetensen teljesítik a feladatukat. Bezzeg a rákemberek ritkán misselnek sorban... Alapvetően nem szeretem amikor tudom hogyan lehet megoldani egy feladatot, pofonegyszerű lenne megvalósítani, de a játék megpörgeti a szerencsekereket aztán jön a bukta. Akkor különösen jár a f*ck th1s $hit díj amikor a 3 méterre lévő kib4szott kukacot nem találja el a külön shotgun proficiency-s assault fickóm...söréttel bammeg 3 méterre 0 damage, gratula tesa, gondolom levelezőn szerzett shotis papírt, meg valami hályogot is elnéztek a munkaalakalmasságinál. :DD Azt még megértem hogy a sniper találati esélye esetleg nerfelt alacsony lőtávon hogy ne legyen omnipotens figura a harctéren, de az vicc hogy az assault shotival vagy akár gépfegyverrel missel pár méterre a nagyszerű találati esély számítással. Ilyen távon belül nem lenne szabad hogy 100%-nál alacsonyabb legyen. A kukac meg nem fog misselni amikor rárobbantja a savas kis belét...
    Egyébként elhamarkodtam amikor azt írtam hogy a backer 5-nél könyörületesebb a játék, tud sz0patni ez a build is rendesen. Az X-Com-nál legalább lehet tudni az előrejelzésből hogy a bizonyos pályán milyen ellenek lesznek, itt meg szopjam ki a kisujjamból egy támadási erősség szám alapján, amely mögött lehet szinte bármi. Az ellen részéről pedig kiszámíthatóbb hogy megkapják a 6 vagy 8 emberemet, esetleg 5+Scarab kombót. Néha azért ráncolom rendesen a homlokomat, amikor mondjuk meglátom hogy bedobott a játék 2 plazmás meg 1 szmötyis chiron-t, ráadásnak Siren, Arthron meg minden, oh boy...aztán amikor a Siren egy körben egymás után 3 emberemre dobja rá a mind controlt, az egyik chiron a goo-t, a másik kettő meg a plazmával kivégzi a többségüket, akkor biztosan teljesen érthetetlen módon gurul el a gyógyszerem és nyomok rá a quickloadra... :D -.-'' A játék ebben a formában akkora sz0pás tud lenni hogy nem tudom hogyan lehet savescumolás nélkül az általam elvárt hatékonysággal játszani. Pedig csak annyi az elvárásom hogy ne veszítsek el nehezen pótolható fegyvereket és embereket az egyik pillanatról a másikra, de annyira egyszerűen át tud fordulni az egyik pillanatban dominált harc súlyos buktába hogy észbontó...kíváncsian várom hogy hogyan fog fejlődni a játék post release, mivel amennyi X-Com részleten javítani szándékoztak, legalább annyi meglévő működővel mellé is lőttek.
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2019.12.10. 17:40:45
  • Maala
    #95
    És olyan nehéz a játék, hogy belerokkansz, ha egyszer győznek az alienek (lejár a timer), vagy miért kell savescumolni?
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2019.12.09. 23:27:12
  • broman191
    #94
    Elindul kb. 10 óra visszaszámlálás amikor megtámadni készülnek egy bázisodat. Szerencsére van rá 'hack' ami kilövi...észrevettem hogy amint elkezdődik az ostrom küldetés generálódik egy geospace autosave, amelyet visszatöltve már nincs visszaszámlálás, mivel ha minden igaz abban az állapotban már lejárt, viszont a küldetést visszatöltés után nem dobja fel rögtön a játék ahogyan teszi először...szóval nyugodtan van idő odarepkedni ha rohadt 2 órán múlna hogy odaérjenek a repülőim, mint most nekem...1 emberemmel vicces lenne védeni egy tucat ellennel szemben. Remélem ezt nem patchelik ki amíg nem javítanak az előrejelzés idején... ^^

    ui.: Amúgy ja, nekem is még odébb van az "aha", el lehet vele lenni de kegyetlen lassú. Az X-Com összességében élvezetesebben tálalt cucc.
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2019.12.09. 23:25:22
  • TokraFan
    #93
    Na, akkor mivel itt ON, itt válaszolok (Nem mintha az UFO topikban lenne mit szét OFF-olni )
    Én még nem vettem meg, egyelőre csak videókat néztem de éppen azt állapítottam meg, hogy minden jól lát ható, végre rendes betűméretek vannak, nem ezek a 4 pixeles olvashatatlan verziók, melyek sok mai játékban még mindig jelen vannak, természetesen skálázhatatlan UI mellett, hogy még véletlenül se lehessen láthatóvá tenni. Az Inventory sem tűnik aprónak, de a harc közben az alsó ikonok valóban nem valami nagyok.
    A szörnyek igen...az így videókról is lejön, hogy nagyon más mint amit megszoktunk ezekben a címekben (még csak nem is feltétlen a Firaxis félékben, hanem a classic original verziókban is). Lehet az van emögött, hogy próbáltak kicsit eltérni a Firaxis képi világától, ami a környezeten is tettenérhető.
    A térdelést én sem értem. Az FPS nézetből célzás viszont jópofának tűnik.
  • Papa01 #92
    Sziasztok!

    Őszintén megmondom, nekem annyira nem jön be ez a játék.. persze csak 11 órám van még benne, és bizakodó vagyok, de nincs meg az a nagy AHA érzésem a játékkal kapcsolatban. De lehet bennem van a hiba, mert egyébként tök jó értékeléseket kapott.

    Pl, a szörnyek számomra vicces kinézetűek. A katonák pl nem tudnak térdelni. Grafikákra sem jön be, az a halmonyi pici hangya bokányi ikon. Olyan kicsi minden.... :D A frakciók sem jönnek be. Hozzáteszem, azért vannak nyelvi korlátjaim, lehet magyarul játszva nem érezném így. Számomra, fáj kimondani, de egyelőre unalmas ez a játék. A korábbi XCOM játékok mind sokkal jobban tetszettek. De még reménykedem... :)
  • TokraFan
    #91
    Nekem még nincs meg, nem játszom vele, de jól értem, hogy vannak time limites helyzetek/küldetések? Mert azt nagyon tudom utálni bármilyen játékban. Firaxis féléből is kiirtottam MOD-al.
  • broman191
    #90
    Szerintem megengedőbb lett mint az utolsó backer build. A backer nestekben a pálya elején rendszeresen szaladtak rám vagy tizen a pain chameleon-os csodák, tegnap meg bedobott a játék egy olyan nestet amelyben volt belőle egyetlen egy, abból is valami olyan csicska mutációs amilyet életemben nem láttam, még véletlenül sikerült is kilőnöm a fegyvert a kezéből amint megláttam és csak szaladgált ide-oda a szerencsétlen... :D Amúgy valóban egészen random a játék, a phoenix bázisokból jó pár nincs ott ahol a backerben volt, de már akkoriban is volt hogy új játékot kezdve egyszer É-Amerika aljára tett, aztán újat kezdve É-Afrikába, gondolom Ázsiában is lehet kezdeni...a kellemetlen dolog hogy a kezdő frakció diplomáciai küldetések helyszíne (is) túl random. Most a release build-ben É-Afrikában kezdtem, az anarchisták frakció küldetését D-Afrikába tette a játék, az 'Anulusokét' Európába, de a Jericho-sokét lecsapta a kib4szott Antarktiszra, amihez nincs más út minthogy végig kell radarozni É- majd D-Amerikán...amíg az nincs meg inkább savescumolva kihagyom a Jericho-s dolgokat, mert a mission teljesítésének hiányában megy a kukába minden plusz népszerűségem 24 felett...

    Tegnap megtámadták először a legelső bázisomat is, poén hogy a játék elkezdte visszaszámolni az órákat, pedig Amerikából É-Afrikába érni mission impossible az alap Manticore használatával (szerencsére bugos lett a játék és a visszatöltésnél infinite időm volt odaérni^^). Legalábbis ha a Kanada-Grönland-Izland-UK vonal még nincs felfedezve...bár nem vagyok benne biztos hogy lehetséges-e, mintha úgy rémlene hogy a backerben kolbászoltam arra. Mindenesetre a kezdő diplomáciai küldetések legalább könnyűek, nem olyan szívás egyik sem mint a backerben, hogyha nem csináltad meg addigra az első Scarab-et, akkor cumi van, mert bedob a játék a pálya egyik-másik csücskébe különféle 'kukac aknavetős tankokat' azt' alap egységekkel sok sikert tesa... Tényleg, őket valahogy hanyagolta a játék eddig, de nem mintha hiányoztak volna, a 2 helyszínt megadó protocivilizációs főküldetésben már feltűnnek. Addigra nem árt ha van 1 Scarab és 2 Manticore hogy a kezdésnél az egység keret maxolható legyen.
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2019.12.09. 17:26:31
  • ttt1
    #89
    A teljes játék azért bonyolultabb mint a beta verzió. Nekem kicsit furcsa, hogy nem sok támpontot kap az ember mit kell és érdemes pl. kutatni. A frakciók is egy kicsit nekem kesze kuszák még. Illetve elég korán beadja a bázis foglalást és oda meg olyan mind controlos egységet(ket) rak be ami szerintem egyrészt erős másrészt a játék elején eléggé meg kell válogatni mivel megy az ember oda(nagyon védekezni nem tudsz ellene). Nekem 3-at is beadott abból, de mellette persze jön a többi is. Sokadik nekifutásra kitaláltam, milyen stratégiával menjek és úgy sikerült. Vegyes kicsit az értékelésem, de mivel érdekel a sztori ezért biztos folytatom.
  • Papa01 #88
    Újabb videó és a hivatalos gépigény: LINK.
  • Papa01 #87
    Köszi. Akkor ezzel a DLC csomag vásárlással várni fogok jó darabig... Azt nem tudod véletlenül, hogy készül ehhez a játékhoz honosítás? Tervezi valaki? :)
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2019.11.24. 08:33:34
  • Maala
    #86
    Úgy tudom, hogy igen.
  • Papa01 #85
    Sziasztok!

    Én a Base Edition-t vettem meg, de a játék mellett látok még 2 DLC-t a könyvtár listámban. Lehet tudni melyik kettő ez? Season Pass 5 DLC-je közül valók?

    Köszi a válaszokat! :)
  • sakkay
    #84
    Sziasztok megvettem, de nem jött az emailre semmi. Ilyenkor mi van?
  • broman191
    #83
    Nézd meg azt az SSD-t mert nálam jóval gyorsabb a töltés 5 percnél, de közel sem újszerű az állapota... :) Új nyilvános build pedig talán már nem is lesz a hátralévő 1 hónapban, a legfrissebb új fícsöröket bemutató videóban említi a dev hogy egy belső használatra szánt builddel játszik. Ki tudja mennyi minden apróságot javítgattak a devek külön-külön buildekkel, én bizakodom hogy az ünnepi szezonra végre kiadásra kerül bőven élvezhető készültséggel, érezhetően túl az "early access++" stádiumon... :)
  • Maala
    #82
    Nincs az elozo ota uj BB.
  • ttt1
    #81
    Hát nekem vegyesek az érzéseim. A töltés SSD-ről is 5-8 perc. A Geoscape mentések visszatöltődnek ,a missziók közötti már ritkábban és általában kilép a teljes játékból (ezután újabb 5-10 perc töltés a játék főmenüje). Nem tudom, de elég sokat kell optimalizálni rajta azért. Átvezető videók még ebben nincsenek, (az októberi update-be került bele pár), így azért elég sokat kell olvasni, hogy az ember felfogja mi van. Fejlesztés nem nagyon van ebben a verzióban még, majdnem mindenki max 7. szintű (ami szerintem nem túl sok) és az alap fegyverekkel mennek, kivéve az újonan toborzott frakciós emberekét (azok meg katasztrófálisan céloznak). Bízom benne, hogy javul azért sokat. Ha valakinek van optóberi update-s azt priviben megoszhatná :)
  • Maala
    #80
    Kapásból 3 hónap (2 hónap és 1 hónapos a sirám), de nem baj, már megszoktunk.
  • broman191
    #79
    Megnéztem az újabb v0.5.48579 kiadást, ott hirtelen megy a mentés rendesen, de majd még tesztelem...szerintem is van mit javítani, de már ebben a formában is egészen játszható. Ha Ubisoft játék lenne már biztosan kiadták volna... :DD
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2019.10.07. 17:55:04
  • molnibalage83
    #78
    Nem vagyok backer. De ha 1,5 hónappal kiadás előtt ilyen hírek vannak, hogy be sem tölt rendesen, akkor azért ott vannak fenntartásaim...
    Bőven van mivel játszani, szóval nem dőlök a kardomba, ha ez elbukik. Majd akkor egyszer sale próbát fog megérni.
  • Maala
    #77
    Kipróbáltad már?
  • molnibalage83
    #76
    Hát, ha ebből decemberre komoly játékot akarnak faragni...
  • broman191
    #75
    HDD-ről futtatva pár perc eredménytelen töltés után meguntam és kilőttem Feladatkezelőből, de SSD-ről elég hamar elindul... :) A mentés meg nekem is bugos, néha ment a manuális mentés és a quicksave is, máskor nem. Egyszer mission közben rámegyek a visszatöltésre, erre kidob a játék a world mapra és az adott küldetés teljesült...nem is baj, hive tanulókör volt, a legtöbb emberem kifogyott a töltényből a kétharmadánál. :D Az itemek fogyása is bugos, mert ellövöm folyamatosan a tárakat erre a küldetések után marad ugyanannyi az inventorykban mint előtte...nem mintha nagy baj lenne... ^^
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2019.10.07. 17:18:14
  • molnibalage83
    #74
    Értem, köszi.
  • Maala
    #73
    Ezek Backer buildek.
  • molnibalage83
    #72
    Ez már a full, tényleg a teljes kiadás? Nem beta, early access, stb? Mert a Metacriticen 0 db értékelés van és 2019 dec kiadás.
    Amíg nincs user értékelés addig én azért nem kockáztatok vele...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.10.07. 10:12:07
  • Tibbbor
    #71
    Másnál is egy örökkévalóság a játék elindítása? Másik gondom, hogy van már két mentésem, másodszor kellett egy baromi nehéz küldetést a tutorialban végigcsinálnom, mert nem akar harmadik mentést csinálni. Úgy se, ha egy meglévőt letörlök. Tipp?
  • Running
    #70
    Eléggé visszahozza a régi xcom hangulatát. A bázisépítés viszont elég fapados, az új xcom-nál ezt a részt nagyon eltalálták. Remélem egyszer ebben is lesz ilyesmi, de nem hiszem.
  • Maala
    #69
    BB 5-ben azért már látszik, hogy milyen is lesz a játék... Elég tetszetős!
  • PiszkosFred
    #68
    Ezen a valaszon (utolso mondaton) azert felnevettem :)

    Phoenix Point will be DRM free, and will run without the Epic Launcher. You can uninstall it after downloading or updating, and the game will run fine. You can even add it to your Steam library manually.
  • molnibalage83
    #67
    Köszi.
  • Maala
    #66
    2019 Szeptember.
  • molnibalage83
    #65
    Mikor lesz a full release?
  • Maala
    #64
    Egyebkent mar az az allaspont, haz exkluzivitas lejarta utan megkapod a kulcsod :)

    Spamben sincsen :(
  • PiszkosFred
    #63
    19:09-kor jott nekem errol email, csak az utobbi idoben neha bekerul a spam koze, ne kerdezd miert! :)
  • Maala
    #62
    Na, a mai AMA-hoz venni kell popcornt. Jó sokat!
  • Torzonborz
    #61
    Akkor ez is jegelve :D
  • Maala
    #60
    Ezzel nincs is semmi baj, azzal már annál inkább, hogy egy publik fórumról tudom meg, amikor már több, mint egy éve megvettem. :-)
  • PiszkosFred
    #59
    Az elso evben feltetlen, Gollop most jelentette be az elobb (par oraja), egy ev utan valoszinuleg csak megjon steamre, gogra, stb. is.

    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.03.12. 21:30:28