218
  • Freel
    #138
    Deh, verem magam... Megtehetem. Megy a játék, értem, haladok benne és nincsenek túlzottan nagy nehézségek. NORMAL fokozaton tolom egyenlőre. Veletek ellentétben én nem csak mondom, én VALÓBAN az 1994-es XCOM-on nőttem föl és a Terror From the Deep lett az alapköve a gamer világlátásomnak. Értem mit akar ebből a játékból kihozni Gollop... Nem nagyképűsködöm. Segíteni próbálok és népszerűsíteni a játékot, mert megérdemlik a pénzünket a fejlesztők... Nagyon remélem, hogy a Season Pass-al telenyomják a játékot tartalommal és élettel, mert ez így karcsú és nem éri meg jelenleg látatlanba a 25.000 HUF-ot. Én csak óvatos vagyok. Először kipróbáltam a virágboltit. Pár óra játék után azonnal fizettem elő a GamePass-ra. Ha az első DLC és az addig megjelenő major patch-ek hozzák az általam kívánt (XCOM-hoz méltó) tartalmat, azonnal fizetem nekik a 25K-t.
  • Freel
    #137
    Üdv emberek!
    Először is meg vagyok döbbenve, hogy itthon ez a játék mennyire méltatlan fogadtatásra talált. Allig találni róla fórumot, játéktesztet, bármit... Had jegyezzem meg halkan, hogy elmegy a büdös francba az összes 'nagy' magyar 'gamer' oldal, amin minden rettentő fontos infóról szó esik (lásd baby Yoda, meg teleportáló állatok lovon lovagolnak mod, alá RDR2) csak például erről a játékról egy szó sem esik...
    Szerintem ez a játék messze kiemelkedik a nagy büdös semmirekellő 2019-es átlagból... Ennek a játéknak a készítők még próbáltak/próbálnak lelket adni az alkotásuknak, mint az igazi nagy régi klasszikus címeknél. És bár gondolom, hogy a pénzhiány a fejlesztés alatt erősen rányomta a bélyegét a megjelenő játékra, a kezdeti eladási 'sikerek' következtében remélem be tudják fejezni a játékot olyanra, hogy méltó legyen az 'XCOM' névre. Jelenleg én úgy látom a játéknak csak az 'alapja' van kész. Egy brutálisan hangulatos, brutálisan jó ötletekkel és újításokkal, történettel megáldott nagyon-nagyon félkész valami ez a gamma. Jelenleg a játékot a harc (TACTICAL missions) viszi el a hátán. Az az egy dolog amit úgy érzem nagyon jól összeraktak... (vagyis alakulgat az 1.0.54730-as első major patch után). Az összes többi eleme a játéknak nagyon 'költséghatékony', ingerszegény érzetet táplál a lelkemben. Lásd: bázisnézet, random küldetés leírások (és az ahhoz tartozó hátterek, animációk léte/nemléte), pályadizájn, nyersanyag balanszolás stb. stb. stb. sorolhatnám...
    Ebből a játékból olyan durva valamit lehetne kihozni, hogy a stílus rajongói évekre el lennének látva tartalommal.
    Emlékeztek az XCOM 1 - XCOM 2-ben, hogy a bázisrepülőn ha rázumoltál láttad ahogy a katonáid csevegnek és viccelődnek a bárban? Vagy ahogy húzóckodnak vagy fekvőtámaszoznak a konditeremben? Vagy ahogy a hősi halottaknak megemlékező szobában megjelentek a hozzátartozók családi fotói a falon? Vagy amikor kifejlesztettél egy új (laser, plasma, gauss...) technológiás puskát és a 'test chamber'-ben lőttek vele tesztlövést amihez animáció tartozott?
    Nah, pontosan ezek az 'apró' hatáskeltő, hangulatfokozó elemek hiányoznak a játékból. A részletek. Például amikor valami űberkirály több kilóméter hosszú lüktető véna szerű képződményt találnak a katonák az egyik felderítés során, vagy egy óriási lángoló várost, vagy a tavat, mely közepén egy sziget van rajta egy elképesztő biológiai képződménnyel és mindezt a játék úgy prezentálja, hogy berak egy pár soros szöveget, meg egy nagy fát a háttérbe...
    Vagy a bázisnézet. Az, hogy már a 2014-es XCOM-ban volt látnivaló a földalatti bázisnézetben az egy dolog. És rettentő hangulatos volt. De a lassan 25-30 éves XCOM-okban is hangulatosabb volt a bázisnézet...
    Mindegy, nem írkálok többet, a játék irgalmatlanul ingerszegény. Az alap hangulatot nem tudják továbbadni a többi elemre.
    Papa01 üzenem, hogy tán vagy nem kellett volna előrendeli vagy beleugrani a vásárlásba látatlanba, vagy nem kéne itt hirtelen pocskondiázni, hogy ilyen szar meg olyan fos a játék. Kevés vagy hozzá talán. Nah, meg persze az XBOX Game Pass-on is elérhető a játék én 1.390HUF-ot fizettem érte és beleraktam eddig 118 órát.
    Ez egy rétegjáték. Eltunyultatok az évek során? Vagy túl fiatal vagy és a mai komoly 'kihívást jelentő játék'-okon nőttél fel amiben nem kellett menteni NEHÉZ fokozaton és végig tudtad vinni a játékot egy szuszra? Akkor ez nem a Te játékod. Én tökéletesen visszamlékszem mikor 16 évesen játszotttunk az XCOM-mal, vagy a Terror From the Deep-el... Percekig agyaltunk, hogy mi legyen a következő lépés és órákig kellett játszani egy-egy küldetést mire valamire fogható eredményt tudtunk kicsiholni belőle (értsd 39 visszatöltés és max 3-4 ember halála...).
    Nem tudom, hogy be tudják-e fejezni ezt a játékot a készítők, de nagyon remélem, mert számomra egy életre szóló klasszikus születhetne meg...
    A játékhoz első körben: a Sniper/Heavy vonal erősen sanszos. Én úgy csinálom, hogy a Sniper a Heavy kiképzés után kap egy Heavy mellényt, így már tud repülni. És kapja a Sniper sapkát és a nadrágot. Így a legelső körben a Sniperek fel tudnak repülni a lehető legmagasabb épület tetejére és onnan belátják szinte az egész pályát és osztják az áldást úgy, hogy közben elérhetetlenek...
    A másik, hogy valamelyik nagytudású írta itt lejjebb, hogy a Heavy a fegyverével semmire se jó, meg pontatlanul lő... Istenem... Azért, mert dszesszelsz a nagy rohadt nehéz páncélban!!! A megoldás: fogsz egy Heavy-t. Adsz rá Synedrion Sniper ruhát amiben plussz százalékokat kapsz a célzására, lövésére, rohanásra és felnyomod maxra a Speed-et (25). Így a Heavy-d odaszalad az ellenséghez bármilyen messze is legyen és csak egyet kell lőjön! :-)
    A másik, hogy a játék első órájában a mutánskedvelőkkel fel lehet nyomni a kapcsolatot 24-re. Ha megvan, el kell lopni tőlük a repülőlyüket. Abba 8 katona fér. Ekkor a játék legelején már van egy nagyon gyors Phoenix repülőd 6 férőhellyel amivel lehet menni felderíteni, illetve egy 8 fős Anu repülőd amibe ha belerakod a 8 fullos katonádat, nincs az a küldetés ami megizzasztana!!! Pofon egyszerű, nem értem mit kínlódtok.
    Ráadásul ha az Ánuszos repülőbe belerakod a Phoenix tankját ami 700-at sebez lövésenként akkor a maradék öt emberrel vígan lehet a bénításokra koncentrálni...
    De sorolhatnám még...
    Puhányak vagytok és ezért fikázzátok a játékot. Ez a játék messze kiemelkedően királyság a mai felhozatalban...
    Ennél a játéknál figyelni kell. Gondolkodni. Mindent alaposan elolvasni és agyalni, hogy most mi legyen a következő lépésed. Akinek nem megy az kapkod, agyatlanul rohan előre, hogy kimaxolja és jöjjön a következő gamma...
    Ez nem az a játék kérem szépen.
  • Papa01 #136
    Megvan... pontosan szembe kell állni a döggel... kezd tetszeni a játék. :)
  • Papa01 #135
    Üdv Urak,

    az miért van, h végre a csapatommal egy Scylla-t kábítanánk el, de az a gond, h elkezdtem kábítani a elektromos izével, de némi növekedés után az zöld értékkel nem történik semmi, hiba lövöm, nem nő... :(((

    Van ötletetek? :)

    Köszi a választ és boldog karit!!! :)


    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2019.12.24. 11:59:07
  • Papa01 #134
    Köszi a válaszokat! :)
  • Nomad90Hun
    #133
    Ez esetleg segíthet:
    https://www.rockpapershotgun.com/2019/12/09/phoenix-point-enemies-how-to-deal-with-the-siren-chiron-scylla-and-more/
  • torma1
    #132
    Az egyik legegyszerűbb ellenfél. Sniper/Heavy combó Rage Shot (kiüríti az egész tárat) mesterlövész puskából. 1 max 2 ember leszedi simán. Rage Shot OVERPOWERED. Szinte cheat kategória. Ha 5-6 embered van Sniper/Heavy 7-es szinten nincs esély senkinek.
    Utoljára szerkesztette: torma1, 2019.12.23. 18:24:05
  • Papa01 #131
    Urak, a Scylla ellen van ötletetek? Főleg úgy h van egy rakat másik idegen mellette. Civil mentős küldi.
  • Nomad90Hun
    #130
    Ez szerintem valami prioritási dolog lehet a küldetés céljához köthetően. Nekem pl. volt olyan, hogy DoA haeven-t kellett védenem az ellen a kör elején rögtön megigézte egy Siren-el az egyik katonámat, aztán szerencsére 2 kör alatt sikerült leszednem a többi ellenséges egységet, de a Siren-el is csak azzal foglalkozott, hogy a helyieket öldökölje, nem érdekelte, hogy gránáttal dobálom meg mindennel is lövöm. Viszont a stimes fejrecuppanós saját egységeit gyógyítós dolgot velem is eljátszotta már, sőt még arra is ügyelt, hogy azt a katonámat esélyem ne legyen visszaszerezni, mert halálra mérgezte abban a körben a másik egységével mikor gyógyíttatta a saját egységét az én katonámmal, majd mikor jött az én köröm az emberem megmurdelt a méregtől rögtön. Azóta ha látok Mindfraggert akkor lövöm mindennel ami van, a kis öngyikolászós allahu akbar kukac dettó ilyen.
    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2019.12.23. 16:24:35
  • Encore
    #129
    Amúgy az AI néha meglepően jókat lép, de ugyanennyiszer hülyéskedik is.
    Átveszi az irányítást az emberem felett és ha van nála medkit, akkor gyógyíttatja a saját egységeit. Vagy a fedezéket egész okosan használják néha. Máskor meg nem zavarja őket, hogy hárman körbeálljuk, a saját körmozgásában inkább csépeli a ládát.
  • Papa01 #128
    Üdv Urak!

    Jól látom, a katonáknál a 7. szint a max? :(

    Köszi,
    Papa

    @Encore: Számomra mégis a nagyon rossz balansz a legnagyobb probléma, egyszerűen túl sokan vannak, túl erősek, túl jók! :)

    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2019.12.23. 14:35:27
  • Encore
    #127
    Megjelenéskor én is játszottam vele kb 15 órát. Végülis mindennel játszom a 90-es évek közepe óta, ami xcom vagy ahhoz hasonló.
    Sajnos a PP sok esetben átgondolatlanságot és kiegyensúlyozatlanságot sugároz magából. Sok mindenről kiderült, hogy csak bug és majd javítják (vagy már javították), de van, aminél nem tudom eldönteni, hogy hiba vagy csak rossz gameplay design eredménye.

    Pár "érdekes" szituáció, amiket érdemesnek tartok megemlíteni:
    Nem csak az ellenség, de a saját egységeink végtagjai is sérülnek, ami jó ötlet, de a kivitelezés nem az igazi. Jön egy gránátos idegen, két katonám mindkét keze sérül, azaz innentől max. csalinak jók, mert se gránátot dobni, se semmit nem tudnak csinálni. Sebaj, majd egy másik emberem elsősegély csomaggal helyrerakja őket. Aham, azzal csak az életerejüket tölti vissza, a kezük sérült marad. Ez így elég gáz, mert elég egy kis pech, egy jól eldobott gránát az idegentől és két emberem ki is esett a meccsből. Jó lenne, ha lenne mód tenni ellene, például legalább az egyik kezét gyógyítani a csatatéren.

    A fegyverek sem mindig működnek rendesen. Crossbow sebzése 10-el több volt, mint a nem is tudom melyik fegyveré, de ugyanabból a távolságból harmad annyit sebzett, mint az a másik. Több idegen, különböző testrészein is teszteltem. Bug?

    Kiegyensúlyozatlan küldetések. Sokáig mint kés vajban haladok küldetésről küldetésre, aztán egyszercsak bead egy olyan mission-t, hogy esélyem sincs. A többféle nyersanyag menedzsment csak lassítja a játék flow-ját, és sokszor grindolásra kényszerít a game, hogy legyen mindenféle nyersanyagból elég, hogy meglegyen, amire szükségem van. Mármint oké, valamiért meg kell dolgozni, de túltolták ezt a részét.

    Nem mindig érzem a fejlődést a magaménak, mivel fejlett technológiát tudok szerezni másik frakciótól (akik előttem járnak ezek szerint) és visszafejtéssel megszerzem a technológiát. Ezzel csak az a baj, hogy nem érzem azt, amit régen az xcom-ban, hogy elveszem az idegenek technológiáját, kikutatom a "fát" (lézer-plazma-gauss sorrendben, annyi xcom like játékot toltam az elmúlt 25 évben, hogy már keverednek a technológia nevek), néha csak az ölembe esik a technika. Az sem mindig egyértelmű, hogy melyik kutatásból mi fog következni.

    A történet is olyan "meh", nem tudott megfogni (ez persze nem biztos, hogy a játék hibája), sem az idegenek design-ja, nem megfelelő. Van 1-2 amelyik rendben van, de némelyik úgy néz ki, mintha valami véletlen generátor dobta volna ki a neten, legyen benne egy kis rák, pók, szarjon magából facehuggereket, fingjon magából mérget, stb.

    A mindcontrollos idegen (talán Siren a neve) ellen, egyáltalán lehet tenni valamit? Mármint megelőzés szempontjából? Ha már átvette valaki felett az irányítást, akkor oké, kinyírom. De lehet előre felkészülni rá? Pl.: Xcom2 mindcontrol elleni sisak (vagy valami ilyesmi volt).
    Ja igen, a testrészekre ható lövések: Siren esetén azt írja, hogy lőjem a fejét, akkor nem tud mind controlozni. 10-ből 8x mégis tud! Bug?

    Kb 10 óra gameplay után sorban jöttek a bázis és a város támadások, szinte nem is csináltam mást csak megvédtem a bázisom, aztán átugrottam valamelyik haven-be megvédeni őket, majd megint megtámadták a bázisomat és így tovább. Ja, a bázisom megtámadása mindig ugyanolyan: ugyanabban a helyiségben van az összes idegen, csak a számuk és az összetételük változik. Értem, hogy a bázisomra egy irányból tudnak bejutni, de így elég monoton. Ja igen, a térképek (amelyek elvileg véletlen generáltak), elég egyformák. Van kb 4-5 típus, de azon belül mintha mindig ugyanazon játszanék, csak kicsit más. Egyik alkalommal ugyanaz az épület itt van, nem pedig ott, a lyuk a falon itt van nem pedig ott, de ugyanaz az épület. Nem elég változatosra generálja.

    Az egész játék olyan, hogy kitaláltak x+1 újdonságot a xcom játékokhoz képest, amelyek beledobáltak. Ezek egy része jó lett, egy része viszont sajnos nem állt össze. Ami pedig alap lenne a többi ilyen jellegű játékból, az itt nem mindig működik flottul. Nincs igazi íve a játéknak. Valahogy itt valami nagyon nem állt össze.

    Vagy a fent felsorolt dolgok javítva lettek azóta? Mert szívesen adok még egy esélyt a game-nek, ha tudom, hogy már flottul megy. Elég frusztráló, mikor 15+ óra után rájössz, hogy ezt baszhatod és kezdheted elölről (egy kezdőnek ez a tanulópénz, de egy rutinos játékosnak, ha nem a saját hibájából történik a dolog, akkor dealbreaker).
  • molnibalage83
    #126
    Rlossz hírem van. Ismerem a bugot és de, játszottam javított változottal. Mert már nagyon korán jöttek az Etrhealok és 14+ emberes bevetéseket volt, hogy 3-4 ember élte túl.
  • BladeW
    #125
    Rossz hirem van, valoszinuleg sosem jatszottad 5. szinten (hacsak azota valamelyik ujrakiadassal nem jatszottal), mint ahogy sokan masok sem.
    https://www.ufopaedia.org/index.php/Superhuman
    Utoljára szerkesztette: BladeW, 2019.12.23. 04:44:00
  • Maala
    #124
    Hány visszatöltéssel? Naugye.
  • Nomad90Hun
    #123
    Mért van olyan érzésem, hogy Te szeretsz kötözködni, és élvezed a negatív hullámok terjesztését?
    Köszi de Én nem kérek belőle.
    Egyébként meg a fórum tudtommal pont erre lenne való, hogy egymással megbeszéljük azt kinek mi működik mi nem, milyen a story stb.
    Ha kötözködnél javaslom látogasd meg a sarki kocsmát, ott a közönség vevőbb az ilyesmire...

    Csak, hogy a negatív hullámaidról eltereljem a témát kezdhetnénk kitárgyalni a három frakciót.
    Nekem spec a Synderion tetszik a leginkább technológia szempontjából, a New Jericho nem lenne rossz, de kissé túl van tolva a militarizáció, és a győzünk vagy meghalunk nem épp az Én szám íze, a Disciples of Anu meg nem lenne rossz, ha ezt a vallásos dolgot ki lehetne szedni belőlük, nekem leginkább egy DoA és Synderion fúzio jönne be legjobban beolvasztva a Phoenix Pointba, mert azért az anu-soknak a dottal lassan ölő fegyvereikkel van egy érdekes vonala....
    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2019.12.22. 23:56:11
  • molnibalage83
    #122
    Az utolsó bekezdést annak magyarázod, akkor a UFO1-en nőtt fel és 5-ös szinten végigtolta? EPIC. :)
  • Nomad90Hun
    #121
    Hát igen vannak érdekes helyzetek.

    @molnibalage83

    Azért Te sem várhatod el, és senki sem, hogy a dolgokról csak pozitív képet vagy negatív képet fessünk le, mint ahogy a világ és a dolgok sem feketék és fehérek csak. Mint minden játéknak ennek is vannak jó ötletei / megoldásai / részei, ugyanakkor vannak hibái is, ami majd vagy javítva lesz vagy nem, de aki meg akarja venni annak az összképet kell látnia és az alapján eldönteni, hogy tetszik-e neki a játék. Mellékesen most hogy újrakezdtem kelet Kína helyett Dél Amerikába rakott kezdésként, és megint belefutottam a kis fejretapadós szemétládákba, mit ad isten 1 lövés elég volt neki, hogy leszedjem a karakter fejéről, szóval az csak valami bug lehetett.

    Másik amit viszont ki lehet használni, de majd valószínűleg ki lesz patchelve, hogy ha ellenfél eltolja a cloakot azzal lényegében a harcból ki lesz vonva, és amíg cloakolva van a játék úgy kezeli mintha ott se lenne, és ha cloak ideje alatt a többi ellenfelet le tudjuk győzni nyertük az ütközetet.

    Másik tipp, ha az ellenfél fedezékbe bújik, pl. fémlemezből álló fal mögé nyugodtan meg lehet sorozni a falat szétmegy és onnantól lőhető simán az addig elérhetetlennek tűnő ellenfél. Plusz a gránátvetőt csak addig szeretik használni (érdekes második csatában már volt gránátvetős ellenfél) amíg csak nekik van.
    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2019.12.22. 22:34:35
  • Papa01 #120
    Háát szerintem elég gáz... őszintén megmondom, visszaraktam, mert egyébként nagyon szeretem az X-Com játékokat és azóta 42 óránál tartok, de inkább (nagyon-nagyon) idegesítő...
    Pl, most az egyik bázisomat támadták meg: Vannak vagy 15-en. Sirenek, robbanóanyagot kilövő bogarak (átlövik az egész pályát), de többi kis szemétláda (pl az "eltűnök ha meglőnek" ellen is brrr... ) is ott randalírozik.
    És nem is az a gáz, hogy sokan vannak, és nehezen sebződnek... de pl a bázison lévő védendő objektumába csak az egyik belelő és máris -300-at sebzett, ami az épület/eszköz kb 40-50%-a.. és hova teszi ki az ellent?? Igen, mellé.. :D

    Vagy, meglövöm,de még ha nem lenne elég ez a sok szopás kapáslövéssel pofán terít... kemény.
    Az osztagom 7 fő és hetes szintűek, de úgy látom (???) hogy tovább nem lépnek... ami számomra hihetetlen lenne

    Nem tudom mit rontok el, a sniper+nehézlövész+ "egy teljes tárat bele eresztő" képesség jóval hamarabb kellett volna, de most olvastam itt az SG-n, A kutatásokkal is elakadtam, azt írja mindre (pedig van vagy 15-20 kutatni való), hogy valami nincs meg, ahhoz h kutassam, nem tudom mit rontok el.. pedig fogtam el Sirent is élve...és ki is kutattam. JA és mindez a sok szívás úgy, h kikutattam az elleneket és megkaptam a +10% sebzés bónuszt is.

    Vagy kitett egy küldire, ahol valami csigaszerű hatalmas böszmeség is ott volt a fentiek mellett, ami szarta kifelé az arcra tapadó kis biszbaszokat.... na akkor mondtam másodjára, hogy elég volt.

    De lehet nekem nem megy, vagy öreg vagyok már ehhez... :D

    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2019.12.22. 21:27:38
  • molnibalage83
    #119
    Hogy egy játék, ami ennyire szopat csak úgy, azzal inkább nem játszok. Most. Később lehet, ha majd balanszolják.
  • torma1
    #118
    Pedig nem. Assault rifle 2 akciópontos. A pontatlan machine gun 3. A kis pisztolyok 1-2. Ellenségeket mondom. Ha sokat lépnek utána nem tudnak lőni. A Siren tud elég sokat lépni utána, mind control. Ha restartolod a pályát ugyan azok jönnek ellened, de ha pl mentettél a pálya elött( a gép csinál automentést) akkor más más felállásban jönnek. Érdemes igen Sniper/heavy kombót csinálni. Az assault/beszivárgo is nagyon hasznos. Hiába sok a speed pontod, az csak a mozgást segíti, lőni a sniper pl csak 1x tud mivel a puska 3 akciopontos.
    Utoljára szerkesztette: torma1, 2019.12.22. 20:21:34
  • Nomad90Hun
    #117
    A katonák borzasztó fontosak, nem úgy működik a recruit rendszer, hogy jé pista meghalt nem baj leveszem józsit a polcról és megy minden tovább... Amikor a csapatod fele meghal úgy, hogy esélyed sincs arra, hogy megakadályozd akkor Te mit tennél?
  • Nomad90Hun
    #116
    Maga a story (amit eddig láttam), meg a frakciók, meg úgy az egész rendben van, csak nem véletlen írják a többi fórumokon is, hogy kb. minden csata előtt menteni kell mert néha bizony történnek érdekességek, próbaképp csata előtt mentettem és másodjára nem is azzal a felállással jött az enemy mint elsőben pl. szóval van még mit patchelni.
    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2019.12.22. 15:34:06
  • Nomad90Hun
    #115
    Plusz ami feltünt, hogy hiába húzom a willpowert és a strength-et is, előbbivel több akciópontod lesz, így többet lehet elvileg mozogni / lőni, utóbbi meg a sebzést és a hp-t növeli elviekben, de az enemynél vagy minden képesség és mozgás feleannyiba kerül mint nálam vagy nem tudom, mert érdekes amíg énnekem pl. választanom kell hogy vagy 2x lövök de nem mozgok, vagy 1x lövök de mozgok is, addig enemy simán lő 2x és még mozog is 1 körön belül, ami pofátlanság szerintem.
  • molnibalage83
    #114
    Ez alapján nekem valahogy nem jött meg a kedvem a játékhoz.
  • Nomad90Hun
    #113
    A research-nél vannak boncolási kutatások, amik az adott faj elleni fegyverfejlesztést megadják, meg van külön egy evolúciós kutatás viszonylag az elején. A sniperekkel érdemes operálni ahogy néztem. Nekem pl első dolgom volt a heavy kezdő csóka fegyverét lecserélni a gránátvetőre mert az alap fegyvere az borzalmasan pontatlan. Ami nekem nagy bajom, és emiatt már volt nálam 1 komplett restart kb 6-7 óra játék után, hogy ha a játék úgy dönt, hogy egy-egy karakternek meg kell halnia akkor ha keresztre feszülsz se tudod megakadályozni, emiatt 3 egymást követő csatában halt meg 3 emberem úgy, hogy egyszerűen csak néztem, hogy WTF..?? Pl. Mindfragger (fejre ugró kis bizbasz dög) ráugrik a katonám fejére, 2 sniperrel pisztollyal meglöttem a kis dögöt 7x is (az alsó hangon 2 forduló ugyebár), de a kis dög nem sérült, erre az enemyhez odarohan felhealeli a majdnem döglött enemyt, majd az 2x leköpi méreggel aminek az lett az eredménye, hogy amikor jött az én fordulóm a katonám meghalt (ő volt a legfejletteb assault specialistám, volt még 160 hp-ja ami full méreg lett a köpések eredményeképp), a másik bullshit halál az volt mikor egyik friss katonámra rálőtt egyik enemy 2 gránátot majd szegénykém a 200-as hp-ról lesérült 50-re ennek következtében és következő körben mikor én jöttem a bekapott 50-es vérzéstől meg is haldoklott a kör elején, a harmadikat már le se írom.... Másik ami nem egyértelmű, az a küldetések veszélyességi szintje, volt már alacsony veszélyességnél olyan taktikája enemynek, hogy csak pislogtam (szirén ofc..). plusz ha nem elég magas az érzékenysége a katonáknak meg se látják az ellenfelet csak ha megmozdul, vagy lő, de a legnagyobb kedvencem a mindent ütő jolie joker, ami még halál ellen is csodaszer az a cloak az enemynél az valami hányinger...
    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2019.12.22. 15:16:47
  • Gear
    #112
    Tetszik a játék de hogyan lehet fegyvereket és páncélokat fejleszteni ? Olyan ellenfelek vannak már eléggé az elején is, hogy alig bír vele az 5-6-os szintű emberekből álló csapat. Egyre kisebbeket tudok sebezni rajtuk , ők fejlődnek rendesen mi meg alig-alig. Tudom, hogy ha egy új fegyverből vagy páncélból megvan pár darab, akkor azt ki tudom kutatni de a fejlesztés hogyan? Például amikor bejönnek a képbe a szirének, alig lehet sebezni őket miközben körönként akár két ember felett is átveszik az irányítást. Értem én, hogy a fejüket kell mielőbb szétlőni de nagyon kicsi a sebzés amit rájuk tudok szórni. Mondjuk ebben nagy segítség a gránátvető :) de úgy érzem jelentősen el van maradva az emberkéim fegyverzete az ellenfél fejlődéséhez képest.
  • Maala
    #111
    Azért rossz, mert egy taktikai játékban a taktikázás helyett pixelvadászattal töltöd az időd 70%-át.
  • torma1
    #110
    És az miért baj? Szerintem nagyon jó ötlet. Lehet taktikázni. Ha valaki fedezékben van akkor nem is látod rendesen. Mint az életben. Eddig adott valamit a védekezésre és kész. Itt nem így van. Sokkal életszerűbb. Az animációk sebességén javíthatnának, mert elég lassúak viszont. Vagy ki lehetne kapcsolni az még jobb lenne.
  • ttt1
    #109
    Eddig az első patchel játszottam. Most jött egy bázisfoglalás pandórai részről kezdésnek 3 siren 2 rakétás gépfegveres srcab meg 1 gépfegyveres. Embereim meg szanaszét abázison. Innen esélytelen nyerni ..:) 1 siren már megy , ill 2 is ha egymás után jön de 3-at fizikailag lehetetlen semlegesíteni főleg az első körben...
  • Maala
    #108
    A belso koron belul fog a loveseid 50%-a landolni tutira. Se tobb se kevesebb.

    Az pedig, hogy a pixelvadaszat teszi ki a jatekidod nagy reszet (ejtsd: 1st person lovo mod), megkerdojelezhetoen tesz jot a jateknak.
  • torma1
    #107
    Nem tudom mi ez a fanyalgás. Szerintem nagyon jó játék lett. Persze vannak benne hibák. A célzási módszer remek. Nagyon jó ötlet benne. A skill fák is elég változatosak. Jó ötlet a dual class. Lehet kombinálni. És persze végre itt a legnehezebb fokozaton nagyon kemény a játék. VÉGRE. Van kihívás. Persze a save-load kombó itt is nagyon jó cheat. :D Az ellenfelek fedezékbe rohannak, egymást segítik. Egész jók a többi népek is. Változatosak. Lehet lopni tölük, lehet haverkodni stb. De persze a mutánsok folyamatosan fejlődnek. Nem kell rohani mint az Xcom 2-ben végre. Ha jót akartok hamar kell beszerezni embereket. Nagyon kevés a 4 ember az elején. Legalább 10 ember kell. Ha sérülnek nem napokig esnek ki mit az Xcomban végre. 2 csapat kell minimum. Tudtok több felé röpködni. Nyersanyagok nagyon fontosak. Vannak random kérdőjelek a térképen, ahol mentés-vissatöltés után mást talál az ember. Érdemes a nyersanyagokat hamar beszerezni így. Kell az elején. Kiképzőközpont hamar a fő bázisra. 2 db legalább. Így hamar lehet fejlődni. Amíg röpdös az ember addig fejlődnek az emberek. Ha jót akartok akkor Sniper/Heavy kombót csináltok. Sniper rifle+ Rage shot. OMG. Rage shot OVERPOWERED. 5 will pont és kilövi a teljes tárat az ellenfélre ( Alap sniper rifle 8 töltényes de van 15 töltényes is). Na ez instant kill szinte mindenkire. De az Assault/Heavy sem rossz mint támogató. A többi felejtős szerintem. De még így sem könnyű a játék.

    Vannak hibák, de javítják öket. És lassan csorognak a modok is. :D

    A célzás úgy megy, hogy ami a kisebbik körön belül van az tuti talál a nagyobb nem biztos. Minél kisebbek a körök annál pontosabbak. Lehetne több infó a találati arányról stb igaz.
    Utoljára szerkesztette: torma1, 2019.12.19. 10:08:23
  • molnibalage83
    #106
    Ez tökéletesen értem, de a leírás nem beszél kúpokról és távolság függésről sem. Ezért kérdeztem. Nem kéne hülyének nézni...
  • ttt1
    #105
    A patch-ek valamit segítettek raja (Sirent be tudtam pánikolni, igaz 2 ember felett át tudta így is ideiglenesen venni az uralmat, de talán már jól számolja a will-t nála is -addott will kell körönként/katonánkét). Igaz van neki vagy 30 , de elöbb utóbb elfogy. 2 csatát nyomtam le a patch után így annyit nem tudok még mondani. Majd jelentkezem :)
  • Maala
    #104
    Nem tudom, mondd meg te...
    Ha van egy A csúcspontból (a fegyvered vége) kiinduló egyenes kúpod alfa csúcsszöggel, akkor a kúp alapja a távolság növekedésével nagyobb méretű lesz, vagy sem?
  • molnibalage83
    #103
    A célzás rész nem egészen világos. A távolságtól függ a kör átmérője is? Ha nem, akkor sajnos kicsit félrement a dolog. De egyébként tetszik, mert nem fej/írás alapon dönt, hanem esélye van a cél méretéhez képest a találatnak, ami sokkal, sokkal közelebb van a valóságos viselkedéshez.
  • molnibalage83
    #102
    Ennyire "jó" lett...?
  • ttt1
    #101
    A legnagyobb baj mint ahogy a teszt is írja (én most tudtam csak meg), hogy nem sok infót ad a kezedbe. Így hogyan találjam ki, hogy a programozó mit álmodott meg? Melyik research kell elsőre pl (melyikből mi következik ?-eredeti ufo-ban azért megvolt melyik mire épül, hány embert kell elfognod bizonyos technológiákhoz stb)? Hogyan lehet új technológiákat kikutatni (most már tudom a cikknek hála) stb. Emellett valóban durván tud szivatni a játék, úgy ,hogy akár esélyed sincs. A survive küldik kifejezetten durvák (nálam legalábbis). Lehet a legkönnyebb fokozaton kellett volna elkezdenem, de pl míg a Mutant Zero-t hardon elsőre végigvittem addig itt esélyem sincs, ráadásul a csapatom nagy része 6. szint körül van azaz nem kezdők, de így is néha percek alatt szétszedik.
  • Papa01 #100
    Magyar nyelvű teszt a játékról.
  • TokraFan
    #99
    Na, hát ezeket nem jó olvasni, bíztam benne, hogy lesz végre egy igazán jó játék a műfajban. :-(